Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 110

[es] :: Linux :: RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 110

[ Pregleda: 1972 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 11025.03.2005. u 02:50 - pre 232 meseci
Pozdrav,

Uspeo sam nakon vec _samo_ 4 dana i 12 litara coca cole i 3 pizze da podesim da mi sendmail (donekle) pristojno radi.

Nakon sto mi nije slao sa domena koji sam hteo (i imam registrovan, nego je buntovnicki slao sa localhost.localdomain, sto se ostalim, iskusnijim mail serverima nije mnogo dopadalo) i nakon uspostavljanja novog catch-all korisnika, stigao sam do sledeceg problema za koji nikako ne mogu da nadjem resenje.

Situacija je sledeca:

ADSL(router) > switch > PC1 (linux) > PC2 (windows)

E, sada, zelim da sa windows-a preuzimam postu koja je na serveru za korisnika root (catch-all za domein x.com ide na usera root). Sa RH konzole, vidim da root ima 21 poruku. I mogu sa konzole da ih citam.

Slanje poruka sa windows masine (OE je u pitanju) ide kako treba, mail bude preko Linuxa poslat. Medjutim, ne mogu ama bash nikako da se povezem na port 110 :(

Posto sam uspeo nekako da sa kill -9 unistim firewall (ok, na fin nacin sam ga pogasio), ali ni tada nisam mogao da pristupim portu 110. Zatim sam u iptables dodao allow za 110

Chain RH-Lokkit-0-50-INPUT (1 references)
target prot opt source destination
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:pop3 flags:SYN,RST,ACK/SYN
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:ssh flags:SYN,RST,ACK/SYN
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:telnet flags:SYN,RST,ACK/SYN
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:smtp flags:SYN,RST,ACK/SYN
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:http flags:SYN,RST,ACK/SYN
ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:ftp flags:SYN,RST,ACK/SYN
ACCEPT udp -- anywhere anywhere udp spts:bootps:bootpc dpts:bootps:bootpc
ACCEPT udp -- anywhere anywhere udp spts:bootps:bootpc dpts:bootps:bootpc
ACCEPT all -- anywhere anywhere
ACCEPT all -- anywhere anywhere
ACCEPT udp -- ns1.wxs.nl anywhere udp spt:domain
ACCEPT udp -- ns2.wxs.nl anywhere udp spt:domain
REJECT tcp -- anywhere anywhere tcp flags:SYN,RST,ACK/SYN reject-with icmp-port-unreachable
REJECT udp -- anywhere anywhere udp reject-with icmp-port-unreachable

Medjutim, sta god da uradim, OE baca:

'mail.x.com', Server: 'mail.x.com', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No Socketerror: 10060, Foutnummer: 0x800CCC0E

Kako da proverim da li je pop server od sendmail ukljucen? Ono sto me buni jeste to sto ja primam postu 'van mreze' (sa gmail-a sam poslao na [email protected] i to me fino ceka na serveru, samo ne mogu da preuzmem postu sa OE).

Googlao sam, citao, suze mi krenuse od citanja... Kome treba kurs brzog citanja, slobodno se javite... Ali kako aman-zaman da resim ovo!? :)

Btw, imam knjizicu RH8 Unleashed (1002 strane) i ni jedne korisne reci o mom problemu :S

Gde gresim i gresim li ako verujem da je sendmail mail server (znaci da mogu da ga popujem)?

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.EUnet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 11025.03.2005. u 10:01 - pre 232 meseci
Sendmail nije POP3 server. Za to ti treba poseban software. Pogledaj Courier. Ili Qmail kao integrisano resenje za SMTP i POP3.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 11025.03.2005. u 10:14 - pre 232 meseci
Ako se dobro sjećam, u podešavanjima servisa imaš ipop3 ili tako nešto, nema potrebe da instaliraš qmail. Treba samo da aktiviraš ovaj servis za Run Level 3 i 5.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon Re: RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 11025.03.2005. u 10:25 - pre 232 meseci
Citat:
Not now, John!: Ako se dobro sjećam, u podešavanjima servisa imaš ipop3 ili tako nešto, nema potrebe da instaliraš qmail. Treba samo da aktiviraš ovaj servis za Run Level 3 i 5.


Tako je! Za verziju RH8 se ipop3 startuje u okviru xinetd super daemona, za verzije >RH8 nisam siguran...

Konkretno:
/etc/xinetd.d/ipop3

disable no

i restartujes xinetd...
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 11025.03.2005. u 11:53 - pre 232 meseci
Probaj sa Qpopperom ako ti ipop3 pravi probleme, ja ga koristim sa postfix-om na Slack-u 10.1, mali je, veoma funkcionalan, i jednostavan za podeshavanje.

http://www.eudora.com/products/unsupported/qpopper/index.html
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 11025.03.2005. u 12:31 - pre 232 meseci
Pozdrav,

ipop nisam instalirao prilikom instalacije RH-a :S Jednostavno, nema mu nigde ni traga.

qpopper sam instalirao (ni sam ne znam kako lol) ali radi, prijavljuje ga log sasvim fino i mogu da se konektujem na njega.

Medjutim, sada mi se desava da mi sendmail ne prepoznaje ni jednog jedinog usera (imam samo 2 za sada: root i Smilie). Medjutim, ako posaljem na root - to stigne do root mailboxa na masini, ali ne mogu da pop-ujem root account (qpopper ne dozvoljava i sudeci po google-u to tako treba i ostaviti).

Za sada stoji sledece:

virtusertable:
@ftp-exchange.com Smilie

a u aliasses (koji je u mapi ispod, ali ga sendmail cita), stoji izmedju ostalog:
# Person who should get root's mail
root: Smilie

Medjutim, sledeca komanda daje:
[root@ftp-exchange mail]# id Smilie
uid=500(Smilie) gid=500(Smilie) groups=500(Smilie),2(daemon),12(mail),50(ftp),99(nobody),74(sshd),47(mailnull),48(apache),27(mysql)
[root@ftp-exchange mail]# sendmail -bv Smilie
Smilie... User unknown

dok root, dakle moze:
[root@ftp-exchange mail]# sendmail -bv root
root... deliverable: mailer local, user root

Totalno sam sad izgubljen :S dok nisam instalirao qpopper, mogao sam da primam mail na bilo koju adresu pod domenom. Sada prima samo root, koji uz to ne mogu da citam sa drugog clienta :(

Hvala :)

Poz,
Sale

Btw, imam pristup KDE 3.0.3-8 RH ukoliko je nesto odatle lakse / jednostavnije namestiti :)
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 11025.03.2005. u 13:13 - pre 232 meseci
Ok, nadjeno!

Ocito mu je smetalo sto je user sa velikim slovom Smilie. Pobrisao sam tog usera, napravio novog sa malim slovom (smilie), prepravio virtualusers i aliases tabele, ponovo pokrenuo sendmail i sada sve sljaka onako kako treba!

Hvala na pomoci :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 11025.03.2005. u 15:12 - pre 232 meseci
Hehe, linux = case sensitive . Nema na chemu
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: RH8: sendmail (radi), firewall ne dozvoljava port 110

[ Pregleda: 1972 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.