Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20933 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 08:39 - pre 233 meseci
Mislim da se ova odredba o punoletnoj osobi u pratnji odnosi na roditelja ili staratelja. U svakom slučaju, ne vidim svrhu ovakve uredbe jer to neće sprečiti divljanje dece preko dana, čak im može dati dodatni povod. Ovde su potpuno podbacile ustanove zadužene za mentalno zdravlje i procenu sposobnosti, a u kakvim uslovima rade, dobro je da nemamo sveopštu anarhiju (nismo doduše daleko od toga).

Citat:
MyWay:
...pab toči do 23h a posle lagano napolje. S tim što da bi bio noćni klub, treba da zadovoljiš poprilične standarde... Gašenjem zabave u 23h maloletnicima se gasi i razlog ostanka preko 00h i eto rezultata...


To je upravo to, uz dodatak - točenje pića licima do 18.(21.) godine zabranjeno uvek, ne samo od 23, uz žestoke kazne za nepoštovanje. Ali nema ko to ovde da istera do kraja. Ostaje i problem privatnih žurki, jer to je teže kontrolisati.

Sve ovo što sada pokušavaju ministarstva prosvete i policije su parcijalna rešenja, sve dok se maloletnim osobama koje povređuju / ubijaju maloletnike ne bude izricala kazna kao za odrasle osobe. Retko se dešava da ovakve stvari učine klinci koji ranije nisu imali problema sa zakonom. Većina sadašnjih kriminalaca, već je u ranoj mladosti bila poznata organima reda. Za blaže prekršaje obavezan društveno koristan rad, za teže zatvor. A ne kao danas - šalila se deca, dečački nestašluk (copyright Dragan Jočić).

Zar neko ko je osakatio ili ubio nekoga treba ikada da ima normalan život? Većina takvih likova nikad ne oseti pokajanje.

Treba obratiti pažnju na problematične mladiće i devojke, na lokalne siledžije kojih ima u svakoj školi, na maloletne navijače koji divljaju na tribinama. Ali i pored svega toga, uz uslove života kakve svi mi imamo, nemoguće je predvideti kada će neko, do tada mirno i povučeno dete eksplodirati i izazvati nesreću. Popravljanje situacije možemo očekivati tek kad se celokupna situacija u društvu popravi.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 08:53 - pre 233 meseci
Inace mislim da ovaj zakon predstavlja samo mlacenje prazne slame.

- Cigarete se prodaju maloletnim licima u sred dana, i to vecina ljudi ne vidi kao problem

- Alkohol se prodaje maloletnim licima u sred dana, a bar 1/4 gradjana Srbije misli da je alkohol potpuno bezopasan, cak i zdrav

- Svaka skola ima bar jednog, a nekad i vise "malog boss-a", sina ili mladjeg brata nekog lokalnog batice/kriminalca koji zavodi red po skoli i niko mu nista ne moze - cak ni da mu smanji ocenu iz vladanja ispod 3 (cuj... kazna!), naravno u sred dana

- Taj mali gazda ce da organizuje valjanje dopa/eksera drugarima, na odmoru "iza skole" i sl... ili da organizuje mlacenje neposlusnih, sve u sred dana

- Dosta dece ima tate koje imaju oruzje u kuci i vole da se ponose sa istim - pa klinac dosta toga pametnog nauci od tate, nekad uzme pistolj i krene da zavodi red po skoli. u sred dana

- Poremecene i preterano nasilne klince je nemoguce izbaciti iz redovnih skola, prema njihovim kriminalnim prekrsajima se drustvo cesto odnosi kao prema "decackim nestaslucima", pa i sam ministar policije je pljackao trafiku - i to nazvao decackim nestaslukom (ej jbt... ministar policije!) Dakle, nekog osakatiti ili pociniti pljacku je nestasluk ako si mali, cak i dobro - predstavlja razvoj karijere do ministra policije... Way to go.

- Kazne za nasilje su pateticne - danas u Srbiji dobijes vise godina zatvora za prodaju DivX filmova kod SKC-a nego za silovanje zene ili nanosenje teskih telesnih povreda ili dilovanje najstroze kontrolisanih supstanci - znaci valjati dop ili iznudjivati novac je manje rizican posao od prodaje MP3 pesama, a ako si "mali" proci ces samo sa ukorom tetkice u skoli.

Uz sve ovo gore, policijski cas ce bas da pomogne :-))) Uz neverovatno dobar track-record policije na suzbijanju svega onog gore - ne vidim ama bas ni jedan razlog zasto bi ovaj zakon bio postovan.

@edit - i, na kraju, sve i da ovaj zakon zazivi i kafici krenu da teraju decu posle 23:00 - problematicni klinci ce skoknuti do prvog minimarketa i kupiti par litara brlje (bez ikakvih problema) i unezveriti se u lokalnom parku / iza zgrade - i blejati celu noc.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 10:16 - pre 233 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: I i, na kraju, sve i da ovaj zakon zazivi i kafici krenu da teraju decu posle 23:00 - problematicni klinci ce skoknuti do prvog minimarketa i kupiti par litara brlje (bez ikakvih problema) i unezveriti se u lokalnom parku / iza zgrade - i blejati celu noc.

A da li i kakvo rešenje ti predlažeš?
Zamisli izmenu citiranog ' ... prolematični klinci će skoknuti do prvog dilera i uraditi se u parku/iza zgrade'. Dakle ništa se ne postiže zabranom dilovanja narkotika - te legalizujmo i to...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 10:24 - pre 233 meseci
Setio sam se još jedne veoma problematične stvari. Naime, svi znate kako su maloletnici zaštićeni kada počine teže krivično delo. Obično im se u sredstvima informisanja objavljuju samo inicijali i godište. Sliku gotovo nikad ne vidimo. Još jedan od načina da se suzbije problem maloletničke delinkvencije jeste da šira javnost u udarnim terminima vesti i na prvim stranama novina upozna lica i imena ovih izgrednika. Svi koji sakate, ubijaju, pljačkaju, demoliraju zaslužuju udarno mesto u vestima, i velike slike u rubrikama crne hronike. Dosta je više bilo N.N (15) i M.B (16)... ako je u interesu istrage da se imena ne objave, onda ih treba objaviti kada se istraga okonča i ovi maloletnici privedu.

Imamo često situaciju da u sportskim objektima isti ljudi prave izgrede, a policija ih svaki put pusti da uđu u te sportske objekte. Pod hitno promeniti lične karte, modernizovati ih i uvesti obavezu da već od 16. godine svi moraju da imaju i nose lične karte. Na ulazu, policija propusti tu ID karticu kroz identifikator nalik PDA uređaju koji će osim pretrage prema broju JMBG imati mogućnost da prikaže sliku svakog lica koje poseduje ličnu kartu, i ako zapišti - žao mi je, vi ne možete na stadion. Vrlo jednostavno i efikasno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 10:35 - pre 233 meseci
Citat:
MyWay
A da li i kakvo rešenje ti predlažeš?
Zamisli izmenu citiranog ' ... prolematični klinci će skoknuti do prvog dilera i uraditi se u parku/iza zgrade'. Dakle ništa se ne postiže zabranom dilovanja narkotika - te legalizujmo i to...


Nisi me shvatio - taj citat je da pokaze koliko je uvodjenje zabrane ostajanja u kaficima besmisleno jer uopste ne resava ni jedan od problema, krivicna dela koja su "inspirisala" revamp ovog brilijantnog zakona su se desila u sred dana van bilo kakvih kafica ili diskoteka - a, da stvar bude gora, odavno su za takva krivicna dela predvidjene blage kazne, i tu nema promene sa novim brilijantnim zakonom... isprebijas nekog od batina, al bitno je da je to pre 0:00 - i dobijas... ukor :)

Daleko lakse je uvesti mnogo strozije kazne za maloletnicku i bilo kakvu drugu delikvenciju - nije normalno da maltretiranje nastavnika u skoli ili prebijanje vrsnjaka od batina (u velikom broju slucajeva i sa teskim povredjivanjem) bude kaznjeno ukorom tetkice, tom buducem punoletnom krimosu ne treba zakon o nepojavljivanju u kaficima.

Po mom misljenju to je tipicno licemerje vlasti koja nije u stanju nista da uradi po pitanju smanjenja nasilja - cak suprotno.

Na kraju krajeva, zar nisu tocenje alkohola mladjim licima i prodaja cigareta zabranjeni u Srbiji? I to ne samo u kaficima - nego bilo gde. I kako to sljaka? Nikako :( E to je problem.

Citat:

Imamo često situaciju da u sportskim objektima isti ljudi prave izgrede, a policija ih svaki put pusti da uđu u te sportske objekte. Pod hitno promeniti lične karte, modernizovati ih i uvesti obavezu da već od 16. godine svi moraju da imaju i nose lične karte. Na ulazu, policija propusti tu ID karticu kroz identifikator nalik PDA uređaju koji će osim pretrage prema broju JMBG imati mogućnost da prikaže sliku svakog lica koje poseduje ličnu kartu, i ako zapišti - žao mi je, vi ne možete na stadion. Vrlo jednostavno i efikasno.


Odlican predlog - daleko bolji od policijskog casa. U UK, koja je bila sinonim za delikvenciju se huligani obelezavaju i bivaju spreceni da prave sranja uz pomoc efikasne policije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 13:05 - pre 233 meseci
zabraniti nego sta :)
prosli petak sam zaglavio u nekoj birtiji znaci jadna BIRTIJA ono 4 stola i cetnicke pesme :)
kad ono dodjose klinci 8 razred kao puse piju pivo ubijaju se mislim ja bi to sve lepo mami i tati :) .isamaras i milina
o zenskom delu populacije da ne pricam :) danasnje klinke se ono ..... :0 mozda to i nije tako lose za mene zli je svakako zalosno videti
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

vuki1
Vukasin Vuksic
BGD

Član broj: 46961
Poruke: 155
*.44.eunet.yu.

Sajt: www.vending.rs


Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 13:34 - pre 233 meseci
Zabrana izlaska je potpuno besmislena, zamislite letnji raspust????

Treba zabraniti prodaju onih nozeva po ulicama!!!

Citat:
Imamo često situaciju da u sportskim objektima isti ljudi prave izgrede, a policija ih svaki put pusti da uđu u te sportske objekte. Pod hitno promeniti lične karte, modernizovati ih i uvesti obavezu da već od 16. godine svi moraju da imaju i nose lične karte. Na ulazu, policija propusti tu ID karticu kroz identifikator nalik PDA uređaju koji će osim pretrage prema broju JMBG imati mogućnost da prikaže sliku svakog lica koje poseduje ličnu kartu, i ako zapišti - žao mi je, vi ne možete na stadion. Vrlo jednostavno i efikasno.

To vec postoji.

Svako kome je zabranjeno da ide na tekme mora da se javi muriji u vreme utakmice.
Samousluzni aparati za kafu
www.vending.rs
Svi kuponi na jednom mestu
www.kolektor.rs
Tu gde obaveze prestaju a druženje počinje
www.sank.rs
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 14:29 - pre 233 meseci
Ma foliranje...kakva crna zabrana izlazaka maloletnicima, pitam se sta ce to pozitivno doneti. Samo reklama, "vidite, mi stvarno donosimo neke korisne zakone". Jako korisno, svako ko ima 2 grama mozga moze da ukapira da ovaj miki-maus zakon nema veze s sprecavanjem kriminala. Samo nazalost vecina gradjana SiCG (jos uvek se tako zovemo ako se ne varam) nema 2 grama mozga i misle da je to "evropski", jer nisu videli nista dalje od 20km od svog sela.
Isto ko i za kazne za vezivanje pojasa. To je ozbiljna lova u poredjenju s platama u Srbiji. Kao da je to sad najvaznije. Kriminal cveta, ali bar se vezujemo u kolima. Brinu se ljudi za nasu sigurnost, nije to zbog love koja ide policiji, koja posle ide ko zna kojem kriminalcu (verovatno ministru unutrasnjih poslova).
Pukli smo u glavu svi komplet. Nek nam je Bog u pomoci.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 17:22 - pre 233 meseci
Ja se zalazem za drakonske mere. Profesorima treba dozvoliti da istuku neposlusne ucenike lenjirom po guzi. Drugo,tinejdzerima bih naredio da moraju da budu u svojim stanovima do 21.cas. Tinejdzeri su hronicno neispavani zato sto lezu u 01.cas posle ponoci,umesto u 22.casa. Policajcima bih dao diskreciono pravo da mogu da pretresu ranac i dzepove bilo kog tinejdzera koji im se ucini sumnjiv. Razume se,cigarete i alkohol bi im oduzimali na licu mesta,a ako im slucajno nadju psiho aktivne supstance imali bi pravo da ih isamaraju u policijskoj stanici i da im udare 5-6 udaraca pendrekom po guzi. Zalazem se za batine,a tinejdzeri ne bi imali pravo da se zale na policijsku torturu. Znaci ako dilujes drogu svojim vrsnjacima mozes da racunas da ces biti premlacen u policijskoj stanici!
Generalno danasnji tinejdzeri su razmazeni i treba ih disciplinovati batinama!

[Ovu poruku je menjao Pandora 58 dana 25.03.2005. u 23:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 17:34 - pre 233 meseci
Mislim da je korisnik Pandora58 posle ovog stvarno zasluzio ban!
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 18:03 - pre 233 meseci
Treba pogledati jos neke poruke korisnika Pandore...
Skoro svaka je za ES-bisere-ILI banovanje!lol


...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 18:36 - pre 233 meseci
he, ban ....

ma lincujmo ga! :)

cinilo mi se da se u ovoj temi prica o zabrani izlazaka maloletnicima, i mogucim alternativnim resenjima, a ne o doticnom korisniku sa planom o drakonskim merama...

whatever... discipline equals order, koliko god vi to ne zeleli... and, grow up :)

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 19:02 - pre 233 meseci
Problem je sto kod nas ne postoje instrumenti prinude,kojima bise sankcionisali delikti svake vrste!U USA,ako jednom ne platite porez-vise nikada ne mozete da imate firmu.dok ste zivi!Drugi veliki problem sto je kod nas kaznjivo prodavati drogu a ne koristiti drogu!Treci,mozda kljucni:ne znam koliko ljudi za ovo zna-probajte u Austriji recimo da vam se dete potuce u skoli!Platicete za to trenutno 700evra,cela porodica ide kod psihologa,i to mozete dva puta da uradite!Posle toga dete leti iz skole i kraj price!Ako bukom neko uznemirava susede,to ce ga kostati nedeljnu platu-pa neka vidi dali ce opet to da uradi!Ako ste ubili provalnika u vasem stanu-policija dodje samo da ga pokupi,a ovde jos malo treba da mu skuvate kafu!
Deca kupe sa zapada samo lose stvari,svi bi da zive bez rada,ocekuju da imaju sve a da ne daju nista!Imam primer ucenika sedmog razreda koji nije siguran da zna tablicu mnozenja?Ko ga je pustio da zavrsi sesti i sve razrede pre sestog?Ispada da i skola posao samo otaljava-brigo moja predji na drugoga!Sad nam niko nije kriv sto moramo da platimo ceh,kako smo sejali tako nam je i niklo!
Licno bih ogranicio radno vreme kafica,zabranio maloletnicima skitnju u sitne sate!A po skolama pod hitno razvio sekcije i razne vidove van-nastavnih aktivnosti da svako moze sebe da nadje!Setimo se da smo pod Titom imali SOFK,kamo srece da smo to zadrzali!Medjutim mereno standardima zapada i profita-to je neproduktivno pa kao takvo i izostavljeno!I da se razumemo-nisam advokat bivseg sistema pa sad likujem sto ovaj "novi - bolji" ima neku manu!Naprotiv,ali mi je istovremeno zao vremena kad je samo u Smederevu /odakle sam/ ,bilo nekoliko hiljada aktivnih clanova/ucenika/ u klubovima radio-amatera,foto-kino,izvidjaca,veslaca,aero...i ne bih da nabrajam-bio bi dug spisak!
I kao zakljucak-bez organizovane brige drustva nasem podmlatku nema spasa od poroka svake vrste!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 19:14 - pre 233 meseci
Citat:
Pandora 58:
Generalno danasnji tinejdzeri su razmazeni i treba ih disciplinovati batinama!


na primer tebe?
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 19:22 - pre 233 meseci
zabrana izlaska nista nece srediti na duge staze, klinci ce se opet ubijati kad i gde hoce. to nije nikakvo resenje. zapravo nije direktno ni povezano sa svim sranjima koja su se desavala.
jel neko ovde uopste razmislja koje mi probleme imamo? HELLO?! klinci se izbadaju nozevima i prebijaju za vreme velikog odmora zbog cega ono?

zbog trivijalnosti (oni su hteli preko reda da kupe sendvic, on je rekao da stanu u red ko svi ostali i oni su ga ubili)...


neka mi neko objasni kakve veze ovaj uzrok ima sa predlozenom posledicom i garantujem da cu dokazati da ima dvocifren IQ.

ne odnosi se samo na nedavno ubistvo tinejdzera, vec i na sve ostale nasilne tendencije koje klinci pokazuju danas.



a mr. stellanova i ostali koji misle da policijski cas donosi "rezultate" i jos daju primer SAD-a. samo pogledajte u njihovim najrigoroznijim drzavama broj maloletnicke delikvencije i kriminala i koliko to nasilno forsiranje policijskog casa i "hriscanskih vrednosti" daje pozitivan rezultat.

ok, neki dan je onaj klinac ubio dedu i babu kuci, onda otisao u skolu i isprangijao sve koje je video.
+ je u izvestaju pisalo da je mali bio poklonik hitlera i nazi ideologije.

da je imao priliku da se druzi sa ekipom iz skole, mozda ne bi postao takav jebeni sociopata.


 
Odgovor na temu

vuki1
Vukasin Vuksic
BGD

Član broj: 46961
Poruke: 155
*.154.EUnet.yu.

Sajt: www.vending.rs


Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 19:23 - pre 233 meseci
Citat:
Ja se zalazem za drakonske mere. Profesorima treba dozvoliti da istuku neposlusne ucenike lenjirom po guzi. Drugo,tinejdzerima bih naredio da moraju da budu u svojim stanovima do 21.cas. Tinejdzeri su hronicno neispavani zato sto lezu u 01.cas posle ponoci,umesto u 22.casa. Policajcima bih dao diskreciono pravo da mogu da pretresu ranac i dzepove bilo kog tinejdzera koji im se ucini sumnjiv. Razume se,cigarete i alkohol bi im oduzimali na licu mesta,a ako im slucajno nadju psiho aktivne supstance imali bi pravo da ih isamaraju u policijskoj stanici i da im udare 5-6 udaraca pendrekom po guzi. Zalazem se za batine,a tinejdzeri ne bi imali pravo da se zale na policijsku tortutu. Znaci ako dilujes drogu svojim vrsnjacima mozes da racunas da ces biti premlacen u policijskoj stanici!
Generalno danasnji tinejdzeri su razmazeni i treba ih disciplinovati batinama!

Ti nisi normalan!!!
Kakav si ti bio kao tinejdzer??!!
Samousluzni aparati za kafu
www.vending.rs
Svi kuponi na jednom mestu
www.kolektor.rs
Tu gde obaveze prestaju a druženje počinje
www.sank.rs
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 19:31 - pre 233 meseci
generalno je batinjanje dece najgori moguci pristup koji neko moze imati i vise ilustruje bespomocnost da dodje do odredjenih rezultata normalnim razgovorom nego konkretne i efikasne mere. postoji odredjen procenat sociopata i uvek ce postojati, poenta je samo koliki ce procenat to biti. strah donosi samo povrsne i privremene rezultate i samo dovodi do inhibicije prvobitnog razloga nasilnog ili obesnog ponasanja - poenta je sto se batinanjem klinaca samo produzava lanac frustracija. jedini moguci nacin da nesto postane bolje jeste dugotrajni proces "treznjenja" cele nacije koja je zapala u potpunu apatiju i jos jedino sto je povremeno pokrece jeste samo nasilje. potpuno pogresan pristup... pre svega bi deca trebalo da nauce da rade i da cene svoj rad i vide rezultat istog, sve ostalo je kontraproduktivno. za klince koji su ubili onog nesrecnog srednjoskolca, too bad - trebalo bi da osete posledice svojeg cina iz prostog razloga zato sto su presli granicu do koje je moguce razumeti i opravdati neciju frustraciju.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 19:38 - pre 233 meseci
^ upravo tako.

zabranom izlaska ce se samo dodati jos jedna frustracija. i to prilicno velika. makar je u drustvu lakse podneti sva sranja u kojima zivimo.
klinci ovo rade zato sto ne vide nista u svojoj perspektivi, a javno mnjenje im servira masovne ubice kao heroje (idole), pa je nekako i logicno da ubistvo ne shvataju kao nesto sto se nikako ne sme.

ma dovoljno je da se jednom pomene da je neko ko je izvrsio ubistvo, zapravo pozitivan karakter i klinci ce misliti da je ubistvo opravdano pod odredjenim okolnostima (a koje su to okolnosti ce vec sami da izmisle, eto kad ti neko kaze da stanes u red npr). a kod nas se uporno to forsira u medijima.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 21:08 - pre 233 meseci
Umesto onih batina koje je Pandora predlagao, trebalo bi uvesti društveno-koristan rad.
Dakle, prebije nekog u školi == čisti dvorište nedelju dana, radi u nekoj društvenoj ustanovi i tako neke stvari. Bar bi klinci naučili da poštuju tudj rad ako ništa drugo.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 21:08 - pre 233 meseci
Nije problem zabraniti deci da izlaze posle ponoći, ali to je potpuno nepotrebna mera kada imaš uređenu državu. Primećujem da veliki broj mlađih korisnika foruma, potpuno nekritički prihvata nakaradne represivne inicijative, koje direktno ograničavaju s l o b o d u pojedinca ili grupe ljudi, misleći da su tako "građanski i demokratski" orijentisani.
PO mom skromnom mišljenju, uloga građanina treba da bude da se uvek bori za svoja prava, a sa druge strane država pokušava isto. Na taj način celokupno društvo se dovede u nekakvo stanje ravnoteže u kome se znaju pravila igre. E sada ako ti optuženom za ratni zločin poklanjaš auto, a decu zatvaraš u kuću, da se kao ne iskvare, onda si žešći licemer, a ako takvog podržavaš, onda nešto debelo ne kapiraš. Jednom kada pristaneš da te svaka budala zatvara u kuću kada mu se digne, vrlo lako ćeš pristati da te takav idiot sutra pošalje opet da se igraš rata po komšiluku, za njegov račun. Slična je situacija i u drugim oblastima društva... ali nemam utisak da to iko doživljava kao problem, nego se odmah stvori podela za i protiv, a ovi muljaju li muljaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 20933 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.