Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tracert NE radi a ping radi - zasto?

[es] :: SOHO Networking :: tracert NE radi a ping radi - zasto?

[ Pregleda: 3762 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net.



+257 Profil

icon tracert NE radi a ping radi - zasto?16.03.2005. u 11:11 - pre 232 meseci
Da li je neko imao situaciju da mu radi ping ali ne i traceroute pod winXP? Pretpostavljam da je to neki program za tweakovanje izmenio negde neka podesavanja, samo je pitanje gde - da li iko zna kako bi mogao da povratim traceroute da radi kako treba?
Primer:
Citat:

tracert www.google.com
Tracing route to www.google.akadns.net [66.102.9.99]
over a maximum of 30 hops:

1 5 ms 5 ms 5 ms cisco [192.168.xxx.xxx] (cenzura)
2 * * * Request timed out.
3 * * * Request timed out.
4 ^C

ping www.google.com

Pinging www.google.akadns.net [66.102.9.99] with 32 bytes of data:

Reply from 66.102.9.99: bytes=32 time=109ms TTL=242
Reply from 66.102.9.99: bytes=32 time=826ms TTL=242
Reply from 66.102.9.99: bytes=32 time=1352ms TTL=242
Reply from 66.102.9.99: bytes=32 time=1285ms TTL=242

Ping statistics for 66.102.9.99:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 109ms, Maximum = 1352ms, Average = 893ms


Inace, sa drugih racunara u mrezi traceroute i pod linuxima i pod wondowsima funkcionise kako treba.

P.S. Moderatori prebacite ovo gde mislite da je najbolje, nisam mogao da se odlucim :)


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.verat.net.



+3 Profil

icon Re: tracert NE radi a ping radi - zasto?16.03.2005. u 23:54 - pre 232 meseci
Moze biti da traceroute i ping ne koriste isti protokol (ICMP). Mislim da sav pre nedelju-dve video post u kome je neko utvrdio da traceroute koristi UDP protokol (nisam bas siguran da li je UDP ali uglavnom nije bio ICMP).
Owl
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: tracert NE radi a ping radi - zasto?18.03.2005. u 18:04 - pre 232 meseci
Citat:
Tracert
Tracert determines the route taken to a destination by sending ICMP echo packets with varying time-to-live (TTL) values to the destination. Before forwarding a packet, each router along the path is required to decrement the TTL value on a packet by at least 1, so the TTL value is effectively a hop count. When the TTL value on a packet reaches 0, the router sends back an ICMP "Time Exceeded" message to the source computer. Tracert determines the route by sending the first echo packet with a TTL value of 1 and incrementing the TTL value by 1 on each subsequent transmission until the target responds, or the maximum TTL value is reached. The route is determined by examining the ICMP "Time Exceeded" messages sent back by intermediate routers. Some routers silently drop packets with expired TTL values and are invisible to Tracert.



Dakle tracert, bar po Microsoftu koristi ICMP pakete. Moguće je da je nekom greškom tvoj router podešen da odseca tracert zahteve jer se vidi da oni dolaze do njega.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: tracert NE radi a ping radi - zasto?18.03.2005. u 20:11 - pre 232 meseci
Jel možeš da pingaš prvi sledeći hop (ako znaš koji je)? Da li si probao da pustiš tracert da odradi više hopova?
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net.



+257 Profil

icon Re: tracert NE radi a ping radi - zasto?19.03.2005. u 08:15 - pre 232 meseci
Citat:
trooper:Moguće je da je nekom greškom tvoj router podešen da odseca
tracert zahteve jer se vidi da oni dolaze do njega.

Nisi citao da sa drugih masina u mrezi (lin i win) lepo radi traceroute - dakle nije do rutera (a koliko znam nije podeseno na ruteru da ikoju ip adresu iz lok. mreze "sece" po bilo kom pitanju)

Citat:
Milan Andjelkovic: Jel možeš da pingaš prvi sledeći hop (ako znaš koji je)? Da li si probao da pustiš tracert da odradi više hopova?

Vidis, zanimljivo je da sam pustio pre neki dan tracert do kraja i svuda je bilo request timed out osim na poslednjem, tu je lepo ispisao sve (znaci kad dodje do kraja lepo ispise da je stigao, ali izmedju daje request timed out). Zanimljivo je i da se sa drugih masina u mrezi lepo vidi cela putanja sve do kraja.
Bah, ko zna sta je na tom windoze-u "puklo" ili "prepodeseno" nekim tweak programom. NIje ni bitno, samo me zanimalo da li se jos nekom tako nesto desavalo...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

DeX-Force
Beograd

Član broj: 37831
Poruke: 324



Profil

icon Re: tracert NE radi a ping radi - zasto?19.02.2006. u 15:25 - pre 221 meseci
Malo je stara tema ali posto imam slican problem da ne otvaram novu...


Ja sam pre neki dan dodao router na kucnu mrezu i od tada tracert pokazuje samo poslednju adresu ali nista izmedju, naravno pre nego sto sam nakacio router je sve uvek radilo normalno.

Jel zna neko kako bi se ovo moglo resiti na routeru ili to nije moguce podesavati na jeftinijim routerima posto nigde ne nalazim takvu opciju? U pitanju je Gigabyte BR01G.



[Ovu poruku je menjao DeX-Force dana 19.02.2006. u 16:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: tracert NE radi a ping radi - zasto?

[ Pregleda: 3762 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.