Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mrezna kartica VT6102, integrisana, resen problem

[es] :: Linux mreže :: Mrezna kartica VT6102, integrisana, resen problem

[ Pregleda: 1731 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
213.244.235.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Mrezna kartica VT6102, integrisana, resen problem28.02.2005. u 08:23 - pre 232 meseci
Na novoj mb imam integrisanu mreznu karticu VT6102, cega prakticno nisam bio ni svestan i nije mi nista znacilo do skoro. Pre 10-tak dana sam dobio ADSL i svesno sam isao na Ethernet varijantu modema, jer jednostavno nemam snage i zivaca da se borim sa USB problematikom drajvera itd. Naglo - kartica dobija na znacenju. Probam je sa Mepisom - radi sa kernelom 2.4.x, ne radi sa 2.6.x. Probam je sa Xandrosom, Kanotixom, RH-om, ne radi, jer imam samo verzije sa kernelom 2.6. Probam je sa Knoppix-om, oba kernela - ne radi uopste, ocigledno kod njega nesto ne znam da podesim. Ugradim neku staru mreznu i tako radim ovih prvih dana.

Juce izvadim tu dodatnu, jer mi se cini da se ova integrisana dodatno zbunjivala kad su dve unutra i navalim da pretrazujem Internet trazeci resenje problema. Na nekoliko foruma se srece isti problem, ima i nekih kilometarskih postova o tome i nije mi jasno sta je resenje. Negde sam primetio primedbu da bi mozda acpi=off resilo problem. Pokrenem Kanotix, koji tu opciju ima vidno istaknutu i kartica radi! Kod Mepisa to ubacim u Grub i radi. Posto sam citajuci te teme naucio jos po nesto oko kartica i njihovog pokretanja, probam jos jednom Knoppix i kartica proradi i sa njim a uspem da pokrenem i ADSL, sto mi ranije nikada nije poslo za rukom. Kod njega sam koristio opciju no apm umesto onoga acpi=off.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Mrezna kartica VT6102, integrisana, resen problem01.03.2005. u 19:03 - pre 232 meseci
vidi moj problem
http://www.elitesecurity.org/tema/98661-mandrake-amp-webstar

znaci: mandrake, pocetnik, mozes li me malo uputiti kako da resim stvar?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Mrezna kartica VT6102, integrisana, resen problem

[ Pregleda: 1731 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.