Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP

[es] :: Windows mreže :: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP

[ Pregleda: 5178 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

indy
Nikola Knežević
EPFL
Lausanne

Član broj: 3152
Poruke: 144
*.beotel.net

Jabber: indy@elitesecurity.org


Profil

icon Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP22.05.2002. u 15:42 - pre 266 meseci
Pozdrav,
LM, odlucili tako ja i cimer da se umrezimo, sve lepo postavili i mreza je (nekako) proradila. ALi, posle par dana on je nesto menjao u WinXP-u (sta dira kad ne zna sta dira) i od tada mreza nikako da proradi.
Bolje receno, nikako da vidimo jedan drugog na mrezi. Mozemo medjusobno da se pingujemo, mozemo da igramo DemonStar, ali nikako ne vidimo jedan drugog u Network Neighbourhoodu.

Sve sam probao, od ponovne instalacije, do rucnog unosenja podataka u hosts, lmhosts i networks fajlove, ali nista.

AKo je ikakva pomoc, pre ovih simptoma (takodje je vrsio neke male izmene) kad god kliknem na ikonicu njegovog kompa prvo mi trazi sifru da se auth na \\AZDAJA\IPC$, a onda kaze kako sifra ne odgovara.

Da batalimo mi ovo, ili ima kakve pomoci?

Hvala.
:*a programmer types in code, compiles it, runs it, and waits for
it to crash. Programs that don't crash are presumed to be running
correctly." - UNIX Haters Handbook
 
Odgovor na temu

U--G
Hag - NL

Član broj: 623
Poruke: 379
*.speed.planet.nl

ICQ: 39908270
Sajt: www.radovac.com


Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP22.05.2002. u 19:35 - pre 266 meseci
Da li vam je workgroup ista?
Horror, and moral terror are your friends.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP22.05.2002. u 23:34 - pre 266 meseci
Citat:
indy:
prvo mi trazi sifru da se auth na \\AZDAJA\IPC$, a onda kaze kako sifra ne odgovara.

U--G, pa nece amateri sigurno da podizu domen L;))
kako bilo, da bi mogao da pristupis share-u koji je na XP-u ( NT5.1 ), trebas da na XP hostu dodas korisnika sa istim username/passwd koji je i na klijent host-u, tj. Win95 sistemu ...
U obrnutom scenariju nije potrebno kreirati korisnika na Win95(!!!!!!) da bi WinXP mogao da pristupa deljenom direktorijumu na Win95 nodu.


a to sto se ne vidi u Windows Neighbourhood prozorcetu se zali na M$ Tech support, za to nema nekog sablona za resavanje.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP23.05.2002. u 01:53 - pre 266 meseci
Idi u Administrative tools > Services i proveri da li su pokrenuti ovi servisi
(desni klik na ime servisa > start) na XPu:

Workstation
Server
Computer browser


 
Odgovor na temu

indy
Nikola Knežević
EPFL
Lausanne

Član broj: 3152
Poruke: 144
*.beotel.net

Jabber: indy@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP24.05.2002. u 13:49 - pre 266 meseci
E pa ljudi, da svima odgovorim odjednom.
Workgroup nam je isti Room268, i na jednom i na drugom racunaru je moj login isti, svi relevantni servisi su dignuti i OPET NISTA.

Mislim da je to jos jedna glupost od M$-a, tako da cemo ovo da batalimo. Probacemo jos da dignemo sistem pod linuxom, pa sta ispadne. Inace, mreza radi. NetBIOS ne.

Hvala svima.
:*a programmer types in code, compiles it, runs it, and waits for
it to crash. Programs that don't crash are presumed to be running
correctly." - UNIX Haters Handbook
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP24.05.2002. u 16:44 - pre 266 meseci
Proveri da li je za tu konekciju overen Client for Microsoft Netwroks, u istom treba omogućiti file and print sharing. Proveri da li startovan TCP/IP NetBIOS helper service. Koristan alat za proveru netbiosa je nbtstat (nbtstat /? za info) i netidag. Ne bi bilo zlo da okačiš ovde rezultat netdiag-a, da vidimo u čemu je problem. Daje rezultate i ipconfig /all.

Možeš još da probaš da promeniš ime workgroupu i resetuješ mašine (u slučaju da XP nije master browser, a treba da bude, ovo će da ponovo da inicira 'izbor' master browsera). (...)

 
Odgovor na temu

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP20.06.2002. u 01:41 - pre 265 meseci

Indy,

bice dovoljno samo da napravis novi share za zeljene resurse (mozes i za ceo HDD, ili samo neke particije ili foldere), da uklonis (remove) C$ share, a novoformiranom share-u da odradis Permissions i Security sa odgovarajuceg buttona, odnosno taba na Properties dialog-boxu resursa (ono, desni klik na HDD, pa properties->sharing->new share, pa remove c$ share, pa tu imas taj permissions button, pa odradis, pa se vratis na Security tab i tu odradis sta treba i to je to)

Samo par opaski na kraju:

1"pa nece amateri sigurno da podizu domen L;))"

- Od jednog moderatora se ne ocekuje da se podsmeva svojim korisnicima.
- Ko je lud da podize domen za dva racunara (za igrice) a pri tome je jedan jos i win9.x, pa onda server ne moze raditi u native mode-u, jer time ostaje bez gomile AD funkcija????

2. "a to sto se ne vidi u Windows Neighbourhood prozorcetu..."

- Ko se drugome podsmeva sam se ispali - sta je to windows neighbourhoud prozorce?

3. " ... se zali na M$ Tech support, za to nema nekog sablona za resavanje."

- Da li je ovo standardan izgovor kada se ne zna resenje problema?



Informaticari su jedni od ljudi sa najosetljivijom sujetom. Mladi ste, sto pre svoju sujetu stavite pod kontrolu, vise cete biti cenjeni u svom poslu.

"Ja najbolje znam" taktika kad tad dovesce vas u situaciju da se strahovito postidite.

Iskreno,
 
Odgovor na temu

indy
Nikola Knežević
EPFL
Lausanne

Član broj: 3152
Poruke: 144
*.etf.bg.ac.yu

Jabber: indy@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP21.06.2002. u 09:35 - pre 265 meseci
Citat:
afrocuban:

Indy,

bice dovoljno samo da napravis novi share za zeljene resurse (mozes i za ceo HDD, ili samo neke particije ili foldere), da uklonis (remove) C$ share, a novoformiranom share-u da odradis Permissions i Security sa odgovarajuceg buttona, odnosno taba na Properties dialog-boxu resursa (ono, desni klik na HDD, pa properties->sharing->new share, pa remove c$ share, pa tu imas taj permissions button, pa odradis, pa se vratis na Security tab i tu odradis sta treba i to je to)


Hvala, ali je problem vec resen. Delimicno.
Moj cimer je uklonio na njegovom XPu par dozvola ko moze da uradi Remote Login na njegov komp. Ja sam bio u Admin sekciji, ali ni to nije radilo, jer je uklonio NETWORK. Cistom srecom je to dokontao, tako da ja sad mogu da se kacim na njegov komp i da skidam fajlove sa njegovog kompa. Problem je moj racunar, jer on nikako ne moze da se uloguje kod mene.
VErovatno je to posledica prevelikog prckanja po registry bazi, jer vise ni sam ne znam sta sam izmenjao. Cak ni ponovna instalacija (mrezne, naravno) nije pomogla. NAravno, ponovna instalacija OS-a ne dolazi u obzir.

Hvala svima na pomoci, komentarima i sugestijama. Dalje nam je samo Bog na pomoci:)))))))
:*a programmer types in code, compiles it, runs it, and waits for
it to crash. Programs that don't crash are presumed to be running
correctly." - UNIX Haters Handbook
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP21.06.2002. u 10:37 - pre 265 meseci
>> Od jednog moderatora se ne ocekuje da se podsmeva svojim korisnicima.

To nije ,,podsmevanje", samo najobičnija konstatacija, ili možda zaključak, jer da to nije; onda bi svakako rešio problem i bez naše pomoći ?
Čak i da je bilo, može samo pozitivno da deluje na onoga kome je upućena. Osećaj inferiornosti, i ne-znanja mogu nekad nagnati čoveka možda i da se više zainteresuje za tu tematiku, ili možda grešim ?

>> - Ko se drugome podsmeva sam se ispali - sta je to windows neighbourhoud prozorce?

Da, stvarno što je to ?

>> - Da li je ovo standardan izgovor kada se ne zna resenje problema?
Upravo tako, samo što ja to ne bih nazvao problemom, nego uobičajenom pojavom tj. jednostavno ..... Windows®!
Da li ti znaš neko tipsko rešenje ?

A odgovor korisnika/amatera/neupućenog/kakoželiš baš opravdava to:
>>> Dalje nam je samo Bog na pomoci:)))))))
Da nam je bog(!!!!!!!!!!) u pomoći sa rešavanjem ovakve trijvijalnosti .... stvarno, afrocuban, da li znaš neko tipsko rešenje ?

Btw, što se tiče sujete, ne, nemam je skoro uopšte, i trudim se da je potiskujem ukoliko se i pojavi ... 'Oćemo na pivo ? L;))

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

afrocuban
Ruben Gonzales
Beograd

Član broj: 2080
Poruke: 341



+1 Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP21.06.2002. u 13:32 - pre 265 meseci

Indy,

moram da priznam da ne razumem tvoju poslednju i prvu poruku (primer: "mozemo da se pingujemo" a "uklonio network"???).

Ako mozete da se pingujete, onda ono sto sam ti preporucio uradis na racunarima i trebalo bi da radi.

Bojane,
Moje opaske ni najmanje nisu bile zlonamerne, i bice mi drago ako ih tako shvatis.
Pivo? Pa... radije vodka-borovnica.


Pozdrav,
 
Odgovor na temu

indy
Nikola Knežević
EPFL
Lausanne

Član broj: 3152
Poruke: 144
*.etf.bg.ac.yu

Jabber: indy@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP22.06.2002. u 20:06 - pre 265 meseci
Citat:
afrocuban:
moram da priznam da ne razumem tvoju poslednju i prvu poruku (primer: "mozemo da se pingujemo" a "uklonio network"???).


Ma, nerazumem ni ja sebe ponekad:))
Nego, "mozemo da se pingujemo" <=> 'radi TCP/IP protokol'

"uklonio NETWORK" <=> ma veze nemam sa XP-om, u Menagment Console (ili kako se god zove, nisam u sobi nego u RCu) stoji stavka (opet valjda) 'Can log to this station'. E pa sve moje muke oko pristupa njegovom kompu su prosle kada je u tu stavku ubacio NETWORK (kako ne znam, nije me ni interesovalo). Valjda sam sad bio jasniji.

LM, ostao je problem oko njegovog pristupa mom kompu. Sta hocu da kazem:
NetBIOS bi trebalo da radi, TCP/IP sigurno radi. Ja mogu da gledam shareove na njegovoj masini, ali on dobija neku gresku kada pokusa da pristupi mom kompu.

Odgovor za Bojana: Ne znam ni jedno tipsko resenje. Zar tako nesto postoji u racunarskoj industriji:)))) (tipa, ajd da mi izadjemo i ponovo udjemo, mozda ce kola proraditi)


:*a programmer types in code, compiles it, runs it, and waits for
it to crash. Programs that don't crash are presumed to be running
correctly." - UNIX Haters Handbook
 
Odgovor na temu

hoffman
beograd

Član broj: 27998
Poruke: 1
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP30.06.2004. u 23:54 - pre 241 meseci
da nemas slucajno podignut neki firewall mene je to danas zezalo na poslu a imao sam bas identicnu situaciju (pogledaj 5 puta).
pretpostavljam da si probao sa onom disketom koju ti xp napravi pri setovanju mreze.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Mala pomoc oko umrezavanja WIn95 i WinXP

[ Pregleda: 5178 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.