Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mali phreak telefonskih govornica u BiH

[es] :: Fiksna telefonija :: mali phreak telefonskih govornica u BiH

[ Pregleda: 2576 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

giga-

Član broj: 44986
Poruke: 1
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon mali phreak telefonskih govornica u BiH14.01.2005. u 01:46 - pre 234 meseci
Ovo sam nacuo, pa i sam se uvjerio da moze:

1. podignete slusalicu
2. praznu (a moze i punu) karticu ubacite i:
3. gurnete palcem tako da se kartica blago (ne do kraja - ali treba jace gurnuti) savije tj. sredina podigne prema gore
4. probajte par puta - na displeju cete dobiti 2637 impulsa

sve sto mozete je nazvati neki broj tj. utrositi 1 jedini impuls (mada je kartica prazna) i reci maximalno jednu rijec (ili poslati neki DTF signal duzi :) i cim aparat krene otkucati novi impuls opet skonta da nema impusla - vrati vas na 0

kada bi se nekako savijena kartica mogla odrzati u pravom polozaju - i iskoristiti ovaj bug koji je sigurno hardverski

ovo je dobro recimo da nekoga nazovete sa prazne kartice i onda on zna na koji broj vas da zovne

to je sve, nazalost

mozda neko razradi

P.S. neki ljudi su mislili da za ovaj efekat tj. bug treba karticu izrezati na odredjeni nacin - to nije tacno - treba je dakle samo jace saviti dok je u masini
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH14.01.2005. u 23:22 - pre 234 meseci
Slabo si nacuo. Kartica ili ima kontak ili nema kontakt. Na "zez" neces zeznuti ni aparat a ni Telekom. Aparati koje telekom u BiH koristi imaju dvosmjernu servisnu komunikaciju sa centralom, tako da se freakovi bas tesko mogu raditi.
A sto se tice one logike da te neko nazove na broj govornice, to ne moze. Nije problem vidjeti broj govornice, probaj nazvati svoj mobilni, pa ces ga znati. E kad doznas, pozovi sa mobilnog taj broj. I nista se nece dogoditi. Centrala javlja da pozvani broj zvoni, a na govornici se nista nece desiti. Cak i da dignes slusalicu u tom trenutku na govornici, cuces uobicajeni jednolicni signal koji signalizira da trebas da ubacis validnu karticu. Toliko, nadam se da te nisam udavio!

Yolja


PS.
govorim ti iz iskustva, pokusavao sam takve gluposti :)
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH14.01.2005. u 23:51 - pre 234 meseci
E ajde da vas ja obradujem ! Mogu da se primaju pozivi na govornicama ! I to na sledeci nacin:

1.Dogovorite se da vas neko pozove u odredjeno vreme ( naravno pre toga vidite broj na nekom identifikatoru ili na mob-u).
2.U to vreme podignete slusalicu i kucate brzo 977, da bas 977 i onda cete uspostviti vezu sa onim ko vas zove.Moze se desiti da vam se javi operater, onda samo spustite slusalicu pa ponovo ...

Ovo je provereno na Hallo govornicama u Srbiji ( probano je u Beogradu,Kragujevcu i Nisu )

Ovo nije neki bug nego je jedna od opcija govornica, govornica se moze programirati da odgovara i na neki drugi broj ... iz pouzdanih izvora znam da u Nisu u njihovoj bolnici govornica odgovara\la na broj 2000 ili 2222 ...

po0z ;)
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH14.01.2005. u 23:53 - pre 234 meseci
E pa moja iskustva govore drugačije. Na halo govornicama u zemunu kada
pozovete broj govornice, i podignete slušalicu čuće se nekavka dva tona po
dva puta nakon čega je veza uspostavljena i piše greška 731. E sad. Ti čuješ
sagovornika a on tebe ne jer je mikrofon zatvoren. Mikrofon ćete osloboditi
tako biranjem jednog od besplatnih brojeva 92 93 ili 94, nakon čega će se na
ekranu pojaviti ispis besplatan poziv, nakon čega će razgovor moći ne
smetano da traje. Takođe, postoji mogućnost besplatnog telefoniranja, ali za
to treba puno sreće. Naime, pri trošenju prvog impulsa, treba brzo prekinuti
vezu. Po nekad se nešto zaglavi, i piše biraj broj kredit xxx.xx din a poziv
ostaje uspostavljen. Ovakav poziv ne može trajati duže od onoga koliko
govornica čeka da birate broj a to je oko jedan minut. nakon toga sve se
gasi kao da ništa nije ni bilo, a vaš kredit biva isti kao što je bio samo
bez 60 para. Jedino što nesmete da uradite je da izvadite karticu jer će i
tako razgovor biti prekinut. Puno pozdrava od mene.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH15.01.2005. u 02:03 - pre 234 meseci
da samo sto postoje odredjene govornice koje su isprogramirane da primaju
pozive kao sto je covek lepo rekao.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH24.01.2005. u 21:07 - pre 234 meseci
Citat:
`and: E ajde da vas ja obradujem ! Mogu da se primaju pozivi na govornicama ! I to na sledeci nacin:

1.Dogovorite se da vas neko pozove u odredjeno vreme ( naravno pre toga vidite broj na nekom identifikatoru ili na mob-u).
2.U to vreme podignete slusalicu i kucate brzo 977, da bas 977 i onda cete uspostviti vezu sa onim ko vas zove.Moze se desiti da vam se javi operater, onda samo spustite slusalicu pa ponovo ...

Ovo je provereno na Hallo govornicama u Srbiji ( probano je u Beogradu,Kragujevcu i Nisu )

Ovo nije neki bug nego je jedna od opcija govornica, govornica se moze programirati da odgovara i na neki drugi broj ... iz pouzdanih izvora znam da u Nisu u njihovoj bolnici govornica odgovara\la na broj 2000 ili 2222 ...

po0z ;)


I sta time dobijas, besplatni dolazeci poziv??? To imas i kod kuce, s tim da u tom slucaju sjedis u toploj sobi umjesto da se u januaru mrznes pred govornicom!

Ziv bio!
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
213.244.197.*

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH24.01.2005. u 22:14 - pre 234 meseci

Citat:

A sto se tice one logike da te neko nazove na broj govornice, to ne moze. Nije problem vidjeti broj govornice, probaj nazvati svoj mobilni, pa ces ga znati. E kad doznas, pozovi sa mobilnog taj broj. I nista se nece dogoditi. Centrala javlja da pozvani broj zvoni, a na govornici se nista nece desiti. Cak i da dignes slusalicu u tom trenutku na govornici, cuces uobicajeni jednolicni signal koji signalizira da trebas da ubacis validnu karticu. Toliko, nadam se da te nisam udavio!

Yolja


PS.
govorim ti iz iskustva, pokusavao sam takve gluposti :)



Rekao si da ne moze a ja te ispravljam !
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH25.01.2005. u 14:37 - pre 234 meseci
Citat:
`and: Rekao si da ne moze a ja te ispravljam !


I dalje tvrdim, na govornicama u BiH ne moze! Nemam pojma za hallo govornice, ali u to se i ne petljam. I ne kontam sta me imas da ispravljas, jer nisam nigdje pogresio (hint: vidi sta je tema)?

Yolja
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH25.01.2005. u 23:27 - pre 234 meseci
Citat:

... Ovo je provereno na Hallo govornicama u Srbiji ( probano je u Beogradu,Kragujevcu i Nisu ) ...


Ok,ok, ovo je tema za BiH ... iskuliraj !
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH26.01.2005. u 12:38 - pre 234 meseci
Citat:
`and: ... iskuliraj !


Ej, nisam s tobom ovce cuvao da mi se tako obracas.
Za jednog akademskog gradjanina, vrlo se cudno izrazavas. Ili su akademski gradjani degradirani ili im ti ne pripadas...;)
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
217.26.66.*

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH26.01.2005. u 23:38 - pre 234 meseci
Ma pali ... ajde mod. lok !
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: mali phreak telefonskih govornica u BiH27.01.2005. u 08:23 - pre 234 meseci
Dobro je klinac, nadji kakvu djevojku pa sa njom `ladi hormone, ne drndaj po tastaturi!

Moderatore, lokot moze, ali obrati paznju ko je prvi zapoceo ovo!
Ne kontam, sto se ljudi bace u flame samo tako...
Da hoce uvesti neki internet sa force feedbackom, pa da mogu licno da nekim likovima ponesto da objasnim ;)

Yolja
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: mali phreak telefonskih govornica u BiH

[ Pregleda: 2576 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.