Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je neko radio sa Linksys BEFSR41 ruterom?

[es] :: Enterprise Networking :: Da li je neko radio sa Linksys BEFSR41 ruterom?

[ Pregleda: 2417 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net



+18 Profil

icon Da li je neko radio sa Linksys BEFSR41 ruterom?25.09.2004. u 12:34 - pre 238 meseci
Pozdrav,

nabavio sam ovaj ruter, ali naravno nista bez problema.

Konektujem se na Verat preko Linksys WAP11 AP-a i konekcija je OK. Da ne bih drzao kompjuter stalno upaljen nabavio sam ruter.

U njegovom nazivu stoji da je predvidjen za Cable/DSL modeme, a ja imam AP.
Da li je to problem zbog koga ne mogu da idem na net. Ruter dobija IP parametre od Verata , a takodje i sam daje parametre klijentima u LAN-u. Svi se medjusobno pinguju, ali niko ne moze da ide na net. Sto se tice parametara, svi su OK (gateway, dns...). Naravno NAT je ukljucen i ne sadrzi nikakva dodatna podesavanja.
Rutne tabele su OK. Postoje 3 rute, po jedna za svaki adapter i jedna default (0.0.0.0 0.0.0.0) koja kao gateway uzima Veratovu baznu stanicu. Znaci i to je OK. Jedino me buni sto rute za adaptere imaju hop-count 1, a po mom misljenju bi trebale da imaju 0 (tako je bilo na Mikrotik-u)

Upgrade-ovao sam njegov software, ali isto.

Kada se ruteru pristupa sa neta (ping), on se odaziva. Kada se odredjenoj MAC ili IP adresi zabrani pristup netu, ruter to detektuje i odbaci paket...npr. pingovanje gateway-a i lepo prikaze u log-u.

Ima li iko predlog?
YU2MP
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net



+18 Profil

icon Re: Da li je neko radio sa Linksys BEFSR41 ruterom?28.09.2004. u 12:36 - pre 238 meseci
Posto niko ne zna :) ja cu da odgovorim sta se na kraju desilo.

Pozvao sam tehnicku podrsku Verat-a i zahvaljujuci OK likovima sam saznao da ruter ne odgovara na ARP zahtev koji mu salje gateway. Znaci ruter ne radi.

Medjutim, ruter je juce u jednom trenutku proradio da bi u sledecem trenutku kada sam promenio sifru na njemu i sacuvao promene, prestao da radi.

Danas je bilo isto...u jednom trenutku je proradio, da bi nakon sledece promene parametara (ukljucio sam logovanje - znaci beznacajna promena) prestao da radi.

Na kraju sam sve namestio kako meni odgovara i tako ga ostavio da radi 2 sata. Kada sam dosao kuci, seo sam za komp i primetio da je ICQ online...pogledam, idem preko rutera na net!!!

Znaci, resenje je, barem u mom slucaju, da sacekam par sati da bi proradio.

P.S. Nadam se da je ovo resenje stalno.

YU2MP
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Da li je neko radio sa Linksys BEFSR41 ruterom?23.05.2005. u 13:14 - pre 230 meseci
jesu bese ovaj ruter opisali juce na ETV @B92?

Linksys sa 4 porta bese, ali nisam zapamtio model.

Lici da je ovaj..

Znaci zeza u radu a? Bedaq.. znaci da zaobdijem... :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Da li je neko radio sa Linksys BEFSR41 ruterom?

[ Pregleda: 2417 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.