Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija SP2 - jedno iskustvo

[es] :: Windows desktop :: Instalacija SP2 - jedno iskustvo

[ Pregleda: 2749 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.202.EUnet.yu



+4 Profil

icon Instalacija SP2 - jedno iskustvo23.09.2004. u 00:12 - pre 238 meseci
Stižem kući danas oko 19h i na stolu me čeka simpatična "kovertica". S jedne strane "Thank you for your order" a sa druge moja adresa. Gledam ja nju gleda ono mene - posle 24 dana od porudžbine stigao SP2. OK, kažem sebi, skoči malo na net pa posle.

Oko 22h najzad se ohrabrim (naplašili ste me ovde sa MS-ovim proizvodima ),pogledam disk (da ga nije ko ogrebao u pošti), ubacim, i ... lagano. Pola sata, ili tako nešto, zahtevan prostor na disku 900MB. Čemu tih 900MB... još uvek se čudim.

Elem, sve je išlo po planu, nigde mi nije tražen nikakav dokaz legalnosti sopstvenog primerka XP-a, niti je bilo ikakvih problema... do restarta. Blue Screen! Nisam ga videla od 95-ice! OK, malo preterujem, ali na XP-u svakako nisam, zaboravila sam o čemu se radi.
Pročitam pažljivo šta kaže i izmedju ostalog "If you see this screen for the first time restart the computer, else...". Ništa, restartujem komp.
Kad ono ponovo... "Dobro, dobro, strpljenje je majka mudrosti...", opet smirujem sebe i ovog puta pročitam i dalje šta piše - bla, bla, nekompetentan BIOS (ma, je li !?), isključi ovo, isključi ono (cacheing, shadowing) i pominje neki SYS fajl, kojem nešto fali... Dobro, de, isključim i to... Normalno opet, Blue Screen (bar kad bi menjao boje povremeno, baš smara ovako)i tu već počinjem žestoko da psujem MS i onog što ga napravi...

Reset, F8, Safe Mode - ne volim ni da mislim o tome a kamo li da ga vidim.
Sad već vidno nervozna i rastrzana izmedju toga da vidim šta je MS pametno smislio u SP2 i da mi mašina normalno radi, poteram System Restore. Petljao je on to pri Shutdown-u bar 3-4 minuta, restartovao se i ... pogadjate... Blue Screen!

Da ne davim, kucam ovo iz standardnog SP1, jer sam posle onoga uninstalirala SP2 iz Safe Moda, pošto System Restore nije mogao da se izvrši.

Što se tiče "podrške" na MS-ovom sajtu nisam našla ništa u vezi sa konkretnim problemom, zapravo jako malo odgovora za takve stvari i ima, uglavnom su se raspucali o inovacijama koje su uveli i koliko su one dobre (hm...).
Jedan od problema javlja se kod Intelovih procesora (dva modela, jedan P4 i Celeron D) sa CO stepping-om (u ne znam kojoj reviziji) i u tom slučaju treba potražiti pomoć na Intelovom sajtu. E, sad, moj A64 je CO, ali je (gle čuda!) AMD, nije Intel...

Eventualno rešenje može da bude instaliranje HotFix-a KB885626, što ću malo kasnije da odradim pa ću javiti šta je bilo.

A ako sutra budem tražila polovne monitore biće vam jasno šta se desilo.

Pozdrav!


Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Instalacija SP2 - jedno iskustvo23.09.2004. u 00:46 - pre 238 meseci
Citat:
(bar kad bi menjao boje povremeno, baš smara ovako)

Ako se secas u Win9x je mogla da se menja boja BSOD-a (pozadina, boja slova, pozadina slova) editovanjem system.ini fajla. Nije mi poznato da postoji u Registry-u podesavanje za NT sisteme a nisam isprobao sa system.ini fajlom (koji i ovde postoji zbog kompatibilnosti) jer mi je malo tesko da nateram BSOD da se pojavi (nije toliko tesko al' nezu da zeznem Win) pa ako hoces mozes da isprobas to pa da mi javis a i ti ces imati sareniji BSOD.

Citat:
"If you see this screen for the first time restart the computer, else..."
isključi ovo, isključi ono (cacheing, shadowing)

To imas gotovo uvek. Ono sto je bitno bise kod samog pocetka velikim slovima. Trebalo je da na to obratis paznju ako si trazila poruku o tome sta mu fali.
 
Odgovor na temu

night_walker
Zoran Savic
Pancevo

Član broj: 16978
Poruke: 18
*.15.15.vie.surfer.at



Profil

icon Re: Instalacija SP2 - jedno iskustvo23.09.2004. u 03:40 - pre 238 meseci
E pa vidite gospodjice i ja sam imao to slicno,uradim coveku reviziju XP-a,ocistim od djubreta PC i resih da instalisem to "cudo" zvano SP2,trenutno sam u Austriji,kupim neki list ovde,PC Magazin ili tako nesto i napravimto ,ali sam makar dosao do restarta,naime posle instalacije me je doticni nemacki XP pitao da li bi hteo da on zastiti racunar....zeznuh se...kazem "ja" i napravim to isto.....i moje iskustvo kaze:SP 2 SAMO NA GOLIM MASINAMA;TEK INSTALISANIM!!
Uradio samposle 3 PC i radi kao zmija....Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Instalacija SP2 - jedno iskustvo23.09.2004. u 08:21 - pre 238 meseci
Moje iskustvo kaze da je slipstrem zakon ali i da sam SP2 instalirao na dosta masina do sad i da nije bilo nikakvih problema. cicika instalirao sam ga cak i na jednoj Athlon64 bit masini bez ikakvih teskoca i BSOD-ova. Imao sam problema na sopstvenoj masini prvi put kada sam instalirao SP2 jer sam hteo da zadrzim stari kernel (ntoskrnl.exe) koji sam napravio sa resource hacker-om i posle toga nisam mogao da udjem u Windows sve dok nisam povratio originalni ntoskrnl.exe za SP2 pomocu Volkov commandera iz dos-a (NTFSDOS 5.0 Pro).
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: Instalacija SP2 - jedno iskustvo23.09.2004. u 13:28 - pre 238 meseci
Samo sam htela da podelim iskustvo sa vama. Valjda ću uspeti da ga namestim, a ako i ne uspem nije toliko važno, mašina je k'o bombona i bez SP2. Uostalom, izbaciće MS neki HotFix i za taj problem, samo dok provale da postoji.

Pozdrav!
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

srbaja
nekada kblo 45

Član broj: 4671
Poruke: 277



+28 Profil

icon Re: Instalacija SP2 - jedno iskustvo23.09.2004. u 15:03 - pre 238 meseci
Citat:
Shadowed: jer mi je malo tesko da nateram BSOD da se pojavi (nije toliko tesko al' nezu da zeznem Win) .

Kad si vec spomenuo, mozda jos nekom zatreba:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\i8042prt\Parameters
doda se REG_DWORD CrashOnCtrlScroll i stavi vrednost 1
Posle restarta, kad god zatreba plavi ekran pritisnes i drzis desni <ctrl> i dvaput pritisnes <Scroll Lock>
Cak i lepo napise:

*** STOP: 0x000000E2 (0x00000000, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)
The end-user manually generated the crashdump.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.218.EUnet.yu



+4 Profil

icon Re: Instalacija SP2 - jedno iskustvo23.09.2004. u 17:41 - pre 238 meseci
Opet ja!
Problem solved!

Pošto sam sinoć iskucala onaj post, malo sam čeprkala po [es]-u i ponovo sam naišla na link na kom se nalazi lista programa koji pod SP2 neće raditi, na koju sam, inače, potpuno zaboravila.
Corupted File koji sam pominjala je jedan od sistemskih fajlova Agnitum Outpost Firewall-a 2.1 Pro čiji rad nije podržan pod SP2.

Ovde navodim link ponovo, uz preporuku da se to sve pažljivo pročita pre instalacije SP2, jer problem koji se meni desio je tačno ono što je tamo opisano. Poenta je u tome da zbog SP2 neki programi neće raditi i isto tako SP2 neće raditi zbog nekih programa.

Hvala što ste me saslušali.
Pozdrav!
Tijana
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija SP2 - jedno iskustvo

[ Pregleda: 2749 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.