Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cdrw i dvd na istom ide kablu - problem ! Help !

[es] :: Storage :: cdrw i dvd na istom ide kablu - problem ! Help !

[ Pregleda: 3144 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

k2k2
Šumadija

Član broj: 15063
Poruke: 109
*.ptt.yu.



Profil

icon cdrw i dvd na istom ide kablu - problem ! Help !08.09.2004. u 20:39 - pre 238 meseci
E ovako,
Samo sto sam kupio DVD (Asus E616P) i poceo da gledam neke filmove sve je radilo OK 20-tak dana. Ali iznenada je poceo da mi koci sistem, t.j. nece da ucita disk (bilo koji) itd... pa sam resio da ga nosim na reklamaciju. Na prim. IDE kanalu je kao master bio HDD, a na sekundarnom CDRW Teac kao master i ovaj DVD kao Slave, pa rekoh ajde da probam da skinem rezac i da vidim... kad ono fercera ?! Napravim drugu kombinaciju : na primarnom ide kanalu stavim HDD kao master, CDRW kao Slave, a DVD kao master na sekundarnom ide kanalu i sve sada radi kako treba.
Da li je moguce da su CDRW i DVD smetali jedan drugom na istom kanalu i koja je najbolja kombinacija u ovom slucaju ?
A da, kada ga ukljucim pojavljuju se sledece poruke iz biosa :
1. Primary master (pa onda oznaka diska itd...) Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable.
- objasnite mi molim sta znaci ?
2. Secundary Ide channel no 80 conductor cable installed (verovatno je problem u samom kablu)

Da napomenem, pre "razmestaja", na ovom 80-tici kablu su bili CDRW i DVD, a hard na "starom" 40-tici kablu, a onda sam ih zamenio i sada su na prim.80, a na sekundarnom 40.
Da li treba da kupim novi kabl za sekundarni kanal, u stvari da li ima potrebe ?

I ponovo pitanje : Kako najbolje da ove sisarke rasporedim na kanalima i kablovima ? :))

Znam da je bilo slicnih tema, ali me bas interesuje moj slucaj !


Ne trudim se ja da promenim Srbiju, već sebe !
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: cdrw i dvd na istom ide kablu - problem ! Help !08.09.2004. u 21:34 - pre 238 meseci
Za pocetak procitaj te stare teme, sve ce ti se samo kas'ti.

Kupi novi 80 vodni kabl, nije skup :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.mobtel.co.yu



+536 Profil

icon Re: cdrw i dvd na istom ide kablu - problem ! Help !08.09.2004. u 21:36 - pre 238 meseci
Dobitna kombinacija:
Primary IDE grana, upotrebi 80 žični kabl - Master HDD, Slave DVD-ROM
Secondary ide grana, stavi taj drugi 40 žični kabl - Master CD-RW
 
Odgovor na temu

k2k2
Šumadija

Član broj: 15063
Poruke: 109
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: cdrw i dvd na istom ide kablu - problem ! Help !09.09.2004. u 07:18 - pre 238 meseci
Ok hvala, pretpostavio sam da i jeste oko ovih kablica.
Znaci primarni kanal HDD i DVD, a sekundarni CDRW.
Hvala ljudi.

Jos jedno,
a ono pitanje
1. Primary master (pa onda oznaka diska itd...) Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable.

sta je tu iskljuceno ?
Ne trudim se ja da promenim Srbiju, već sebe !
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.mobtel.co.yu



+536 Profil

icon Re: cdrw i dvd na istom ide kablu - problem ! Help !09.09.2004. u 11:19 - pre 238 meseci
S.M.A.R.T. Uključi u BIOSu i nećeš dobijati tu poruku. Mada, ništa ne dobijaš uključivanjem istog.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: cdrw i dvd na istom ide kablu - problem ! Help !

[ Pregleda: 3144 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.