Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)?

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)?
(TOP topic)

[ Pregleda: 13341 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Moreplovac
Sinisa Kresojevic
Beograd

Član broj: 24059
Poruke: 84
*.mobtel.com

ICQ: 10253149


Profil

icon Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)? 29.06.2004. u 09:44 - pre 240 meseci
Odmah da napomenem, tek pocinjem sa PHP-om (ponesto sam naucio ali ocigledno nedovoljno..... :)


Dakle, kako da podesim Apache da bi video nasa slova na mojoj masini? Kada te iste fajlove bacim na server (Eunet, sve je OK - a u lokalu samo kukice....)

Pretpostavljam da bi trebao nesto da promenim u "httpd.conf", ali sta?
Inace, charset mi je podesen na UTF-8...







 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)? 29.06.2004. u 09:54 - pre 240 meseci
Da, pogledaj u httpd.conf sledeću liniju:

AddDefaultCharset ISO-8859-1

Ako je komentiraš (tarabica ispred), trebalo bi da proradi sve kako treba nakon restrarta Apachea.
 
Odgovor na temu

Moreplovac
Sinisa Kresojevic
Beograd

Član broj: 24059
Poruke: 84
*.mobtel.com

ICQ: 10253149


Profil

icon Re: Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)? 29.06.2004. u 13:13 - pre 240 meseci

Hvala Novom Korisniku, to je to!
 
Odgovor na temu

sharpshooter
Kiev

Član broj: 14299
Poruke: 167
*.ukrtel.net.



Profil

icon Re: Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)? 30.09.2005. u 09:59 - pre 225 meseci
Nedavno sam imao sličan problem, uspešno sam ga rešio, pa da podelim rešenje sa vama :)

Imao sam problem da su se stranice sa html ekstenzijom prikazivale normalno, dok su stranice generisane iz PHP-a imale pogrešan encoding, bez obzira što je u source-u naveden encoding.
Problem je bio u tome što su vlasnici servera podesili default_charset u PHP.ini fajlu na Windows-1251.

Rešenje je sledeće:

Upisati u .htaccess fajl

Code:

AddDefaultCharset UTF-8 (ili OFF, onda browser detektuje encoding iz sourcea)

<IfModule mod_php5.c>
php_value default_charset none
</IfModule>
<IfModule mod_php4.c>
php_value default_charset none
</IfModule>

Posle ovoga bi trebalo da radi :)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)? 30.09.2005. u 10:44 - pre 225 meseci
Sa jos jednim dodatkom za ovo gore, a to je da kod direktorijuma gde se nalazi .htaccess mora da bude podeseno AllowOverride All ili barem AllowOverride Options. Ukoliko je AllowOverride None onda ni ovo nece raditi. Onda ostaje kao mogucnost (mozda, nisam siguran ni da ce onda raditi) upotreba ini_set funkcije
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)?10.07.2006. u 02:13 - pre 215 meseci
Mislim da je najbolje NE zadavati da server salje default char set.

Nego lepo formiras u dokumentu charset preko meta taga klasicno. Mene je jednom *ebao taj default sto je server zadavao da je radio override mog.. poceo sam da sumnjam u sebe da ne znam kako se stavlja meta tag za charset
 
Odgovor na temu

GPr
Gudović Predrag
Novi Sad

Član broj: 26904
Poruke: 63
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)?11.07.2006. u 12:05 - pre 215 meseci
Samo zakomentarises red u httpd.conf u kojem se definise default character set tada ce apache da prosledjuje kodnu stranu koja je zadata u zaglavlju stranice. i nemas problema .

Ako Kaniš Pobjediti Nesmiješ Izgubiti
www.apos.org.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako da podesim Apache da bih video nasa slova (lat i cirilica)?
(TOP topic)

[ Pregleda: 13341 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.