Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet preko bezzicnog telefona

[es] :: Fiksna telefonija :: Internet preko bezzicnog telefona

[ Pregleda: 4906 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Six

Član broj: 17753
Poruke: 9
195.252.80.*



Profil

icon Internet preko bezzicnog telefona05.06.2004. u 20:34 - pre 242 meseci
Odkako je gospodin Bogi poceo zestoko da naplacuje GPRS ostao sam bez pristupa inernetu jer nemam fiksnu telefonsku liniju.Posto nemam fiksni prikljucak nabavio sam bezicni telefon , kupio telefonski prikljucak (koja je nazalost udaljen od mog stana oko 3 km) i na njega postavio bazu. Telefon je Harvest 4a i odlicno funkcionise za obavljanje telefonskih razgovora. Pitanje je dali neko ima ili moze da mi kaze adresu sajta gde se moze naci shema: kako da slusalicu od Harvesta povezem na modem, kako bi uspostavio modemsku vezu izmedju PC-ja i baze (koja je prikljucena na fiksnu telefonsku liniju) i tako ponovo ostvario pristup internetu.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Internet preko bezzicnog telefona06.06.2004. u 12:02 - pre 242 meseci
Nije da to niej izvodljivo ali je prilicno komplikovano i ne moze da bude kvalitetno kao direktan spoj na telefonsku liniju.

Mozda kada bi se sve stavilo na papir ispadne jednostavnije da tamo gde imas telefonsku liniju, namestis neki 286 ili slican racunar sa modemom i wireless-om prebacis signal do sebe.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
62.108.108.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Internet preko bezzicnog telefona08.06.2004. u 00:08 - pre 242 meseci
Citat:
Mozda kada bi se sve stavilo na papir ispadne jednostavnije da tamo gde imas telefonsku liniju, namestis neki 286 ili slican racunar sa modemom i wireless-om prebacis signal do sebe.


uh, uh, kakav savet...
a kako da stavim PCI karticu u 286?
jel prodaje neko PCI to ISA adapter (eventualno PCI to VLB) :)))


ricky
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Internet preko bezzicnog telefona08.06.2004. u 00:27 - pre 242 meseci
1) Zasto bi morala PCI kartica? U 286 moze da se stavi LAN kartica pa onda da se spaja na sve i svasta pa i na wireless

2) 286 je pomenut u smislu kante koja moze da odradi taj posao. S obzirom na cene kanti, verovatnije je da se moze iskoristiti neki Pentium racunar.

3) Bitan je princip, ne treba sve bukvalno shvatati.
 
Odgovor na temu

Six

Član broj: 17753
Poruke: 9
195.252.80.*



Profil

icon Re: Internet preko bezzicnog telefona16.06.2004. u 23:16 - pre 241 meseci
Ukoliko bi se islo sa wireless karticama dali bi se mogle upotrebiti ove jeftinije kao sto je MSI PC11B 802.11b WLAN PCI Card i MSI AP11B 802.11b WLAN Access Point uz odgovarajuce usmerene antene ili se mora ici sa wireless karticama i access point-om vece snage i kojim. Da podsetim rastojanje je oko 4 km ako se ide sa access pointom (a mora, posto nema direktne opticke vidljivisti izmedju dve tacke).
I dalje ostaje otvoreno pitanje za kombinaciju bezicnog telefona i eventualnog interfejsa za njega za povezivanje sa modemom posto bi u ovom slucaju obavezno isao u kombinaciji sa satelitskim internetom koji bi amortizovao sporost ovakve kombinacije.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Internet preko bezzicnog telefona17.06.2004. u 00:22 - pre 241 meseci
batali satelitski internet i uradi ovo sa wireless-om. Ili wireless kartice ili fabricki access point - ne moze oboje. Za pocetnike je bolje ovo drugo. Satelitskom internetu treba podosta protoka za upload (osim ako ne planiras dvosmerni, ali kad vidis cene mozda ces konstatovati da ti internet uopste ne treba )
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Internet preko bezzicnog telefona17.06.2004. u 09:50 - pre 241 meseci
Mozes i jedno i drugo.

Ako ides sa karticama mozes imati uslov da racunar bude bar PII, jer novije kartice cesto nece da rade sa starijim racunarima. Drugi problem je mesto za postavljanej antene. S obzirom da treba da obezbedis link na 4 km, to znaci da treba da koristis sto usmerenije antene i na sto vecoj visini, kako bi izbegao prepreke. Ako stavis karticu u racunar ogranicen si duzinom kabla do antene.

Bolje resenje je da korsitis fabricki Access Point koji se mozemontirati odmah do antene gde god seona nalazila a sa racunarom ga spajas obicnim UTP kablom preko LAN-a. Resenje je nesto skuplje ali fleksibilnije.

Kako god okrenes ispadne da prilicno kosta ali je svakako jeftinije od nabavke bilo kakvog drugog uredjaja koji ce ti omoguciti bezicni internet ili da ga sam pravis.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.200.53.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Internet preko bezzicnog telefona17.06.2004. u 11:22 - pre 241 meseci
Six, a gde ti zivis, ima li kod tebe nekog wireless providera ili nesto slicno?

Ako ima, onda ne vidim sto bi se mucio da kupujes 2 kartice + komp (ili karticu i AP)???
Mozda je to povoljnija varijanta?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

nescherezi
?:)
billa - odjel prehrane

Član broj: 27690
Poruke: 4
212.91.96.*



Profil

icon Re: Internet preko bezzicnog telefona15.08.2004. u 21:27 - pre 239 meseci
htio sam da pitam keko je moguchhe "posuditi" WLAN frekvenciju bez da ju placham? imam tu jedan high-tech hotel iz kojeg ovo shaljem pa me zanima... koriste WLAN - "provider: VIPonline.airlink" i ima domet oko 200m ali unutar hotela su "kompjutorske stanice na kovanice" i to sa jednom zhicom za struju i druga koja se prikopchala na LAN.

--- Uglavnom ---
unutar hotela je moguche koristiti WLAN karticu, samo je pitanje kako ju koristiti besplatno, stime da mi bezzhicne veze i nisu jaka strana.

Molio bih vas da mi odgovorite ili date nekakav link gdje mogu da nadjem tutoriale ili tako neshto, zahvaljujem
-nes
fuk`n mushashi -redd
order can not exist without chaos, so chaos is unacceptable without order, but if chaos is made from order and order is derived from chaos... who did get out first, the chicken or the egg?

Pero je uvijek bilo jače od mača, no moj mač je veći od tvog pera.
- ReDD
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Internet preko bezzicnog telefona18.08.2004. u 17:58 - pre 239 meseci
Mislim da je najisplativije da se preselis u neki stan koji ima tel. liniju ili barem kablovsku TV koja nudi internet opciju.

yooyo
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Internet preko bezzicnog telefona

[ Pregleda: 4906 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.