Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

overclocking celeron tualatin 1.3

[es] :: Overclocking & Modding :: overclocking celeron tualatin 1.3

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8144 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon overclocking celeron tualatin 1.318.05.2004. u 21:05 - pre 241 meseci
Pozdrav!

Uspio sam dignut brzinu na 1650Mhz, ali vise od toga ne ide (moze do 17..i nesto).
Moze netko objasnit kako da ga dignem na maksimum? Maticna je ASUS TUSL2-C, pa ako netko moze pomoci, nke mi pomogne. Kada dignem voltazu na max, pc mi se rusi odmah, a kad dizem FSB windows mi se zablokira ili srusi. Koji je najbolji omjer?
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.318.05.2004. u 21:59 - pre 241 meseci
Pa dosao si do maksimuma!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.319.05.2004. u 03:41 - pre 241 meseci
Stvarno nemoj preterivati.Mozda moze i vise...ali....
 
Odgovor na temu

amnesiac

Član broj: 27586
Poruke: 2
*.dial-up.volja.net



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.330.05.2004. u 22:46 - pre 241 meseci
Pozdrav. Zanima me kako si uspio to uraditi? Ja imam isti procesor a matična mi je matsonic 7177CT. Procesor radi na 100 FSB. Maticna podpire 133 FSB, ali kad promjenim na 133 FSB sistem se ruši. Ponekad u windovsima ili u nekom špilu.Dobivam plavi ekran. Možete li mi nešto svjetovati.(Samo ne "Nemoj overclockovati kad ne rodiš ništa"). Hvala: Grega
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.330.05.2004. u 23:34 - pre 241 meseci
Ej,
pa ne znam, nista nisam bas nes specijalno radio. Uspio sam ga dignuti i na 1715Mhz ali tada mi se rusi sistem ako radim nesto vece na duze vrijeme. Jedino sto sam napravio je da sam dignuo voltazu (CPU VCORE) za 50 vise kada sam presao 1600MHz. Znaci sada mi radi na 1664 Mhz na 1.550V. A kad dizem FSB rucno, ista stvar. Makar promijenio za samo jedan broj, sistem se ne dize (samo mi se disk pokusava dignut), probao sam i dizat voltazu ali ne ide. Mnozitelj je 13. A gle, meni osobno nisu niti jednom preporucali Matsonic ploce, ne znam da li valjaju ili ne jer ih nisam probao, ali overclockiranje bitno ovisi o ploci. JAvi do koliko mozes dignut maksimum proc i kolika je max voltaza. Ja sam probao na 1664 imati voltazu od 1.500V ali mi nekad znalo rusit, pa sam dignuo. Meni osobno moze ici to 1.800 (ili 850)V ali ni to mi bas ne pomaze. Probaj se prvo igrati MHz i voltazom pa onda predi na ostalo. I jos nesto, moras imati dobro hladenje. Ja imam neko original hladenje sto sam dobio ali mi sve radi. Ne znam, mozda nisam bas dobro odgovorio, ako nisam reci pa cu probat bolje. Ajd pozdrav!
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

amnesiac

Član broj: 27586
Poruke: 2
*.dial-up.volja.net



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.301.06.2004. u 21:36 - pre 241 meseci
Zdravo.

Pa eto, na matčnoj ploči sam promjenio FSB sa 100 na 133.Onda sa u biosu promenio CPU Host/PCI Clock na 124.(Više od toga, sistem ne ulazi u windovse).Množitelj je 13.Tako, sistem se digao na 1612 MHZ.Sistem radi a i CPU se ne pregrjeva (najviše 35C).Ali zapazio sam u špilovima neka usporavanja:Tako npr.Colin 4 radi mnogo sporije nego inače,tako je i sa ostalima igrama.Pa me zanima šta bi moglo uzrokovati tome? CPU voltažu nisam dirao, inače to mogu uraditi ručno, tako da promjenim pine na jumperima.(Može čak do 1.825 V. ali bojim se, da ču nešto skvariti) Da li treba voltažu obavezno dignuti,ili se ta avtomatski diže kad promjeniš FSB?
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.301.06.2004. u 22:04 - pre 241 meseci
Dakle,
sve je normalno kako kazes.......u vezi usporavanja- to je koliko sam ja cuo, normalna stvar kod Celerona. Meni se boota pol dana otkad sam dignuo freq.
U vezi voltaze, meni se ne dize automatski vec ju moram sam dignuti. Ja to radim iz BIOS-a jer me strah da nes ne skurim na ploci kad prckam sa jumperima. Frend mi je to isto radio i osla mu mat. u p.m. Ne znam zbog cega, ali on kaze zbog tih jumpera. E sada.....za ovo ne znam sto je CPU Host/PCI Clock na 124
Ak mos objasnit........ a za pregrijavanje, meni je od 27 do 30C i sve radi OK.
Samo pitaj ako imas nes za pitat. Pozdrav!
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.323.07.2004. u 16:17 - pre 239 meseci
Čekaj pa koja je onda svrha overclocka ako ti sve uspori?
Ja inače isto imam Asus TUSL2-C, Tualatin 1.3 GHz i KingMax memorije (odlične za overclock) ali do sada nikada nisam ništa menjao u BIOS-u mada vidim da može.
Koja su vaša iskustva i koja podešavanja je najbolje da postavim?
Cooler mi je originalni (došao u kutiji sa procesorom) a sasvim slučajno imam i jedan još veći i masivniji, potpuno nov, takođe Intel-ov.
Šta je najbolje da uradim da mašina proradi malo brže?
I koliko je to primetno u nekim aplikacijama, podizanju sistema, multitaskingu...?
Koju temperaturu procesora ne treba preći?
sloba
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.323.07.2004. u 17:45 - pre 239 meseci
E ovako....
uspio sam totalka ubrzat PC (s obzirom da mi je bio na 1.3Ghz). Ustvari, rjesio sam problem kad sam defragmentirao disk..sad totalno pici...
uglavnom, sto se tice OC-anja na toj maticnoj. Trenutacno sam na 1689MHz sa 1.550 V. Kada dignem do 1715MHz (max.) ne dize mi se nakon boota. I ako povecam voltazu na vise od 1.700 mi se nakon 30 minuta zablokira.....
temperatura sa tih +1.700 mi odlazi preko 60C pa mislim nabaviti neki jaci cooler nego ovaj original. Postoji na netu neki hackirani BIOS za ovu maticnu (asus tusl2-c) koji omogucava bolji pristup oc-u. Problem je u tome da ju ja nisam isprobao jer me trta fleshat BIOS (nisam nikad to radio) i strah me da mi ne rikne. Nije zbog toga sto je BIOS hackiran, vec zbog toga sto me strah. Inace, BIOS je provjeren, kontaktirao sam par ljudi koji su fleshali sa tim BIOS-om i kazu da je strava. E, pa ako se netko odluci OC-at plocu sa tim BIOS-om nek mi javi upute.... :-)
A sto se tice coolera, vjerujem da bi trebalo nesto bolje od tog originalnog....
Jos nesto, kada termovodljiva pasta nestane, kako izgleda povrsina proca? Meni nema nikakve paste, a povrsina je sivkasto-crna...sto mislite, da stavim malo termovodljive paste?

Pozdrav
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.324.07.2004. u 09:57 - pre 239 meseci
Ako imaš postavi link za taj BIOS što pominješ. Mada, mislim da su opcije za oc koje se trenutno nalaze na ploči sasvim dovoljne.
Cooler ću svakako morati da menjam jer mi je temperatura pri normalnom radu 58 stepeni (iako je Treshold 90), ne znam ni koliko je to uopšte normalno.
To što ti je procesor tamno siv ili crn mogu da budu dva uzroka: ili si ga pregrejao (mada ne verujem da bi toliko pocrneo) ili je to od premaza na originalnom Intel cooleru (ako taj imaš). Probaj noktom da skineš malo pa ćeš videtišta je u pitanju.
sloba
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.324.07.2004. u 12:25 - pre 239 meseci
Evo linka za BIOS http://www.x86-secret.com/articles/tweak/i815twken.htm
i jos nesto. Ako jos nemas, nabavi si i815 tweaker. Imas nekolio dobrih mogucnosti (side band adressing itd.) za ukljucit. I ako budes fleshao, daj mi javi postupak, aj pliz.
OK, budem vidio zbog cega je crna povrsina proca.
Zaboravio sam napomenuti da imam 512 MB memorije, imam 3 plocice, jedna je Nanya a druge dvije ne znam.... ako je netko ugradio na TUSL2-C vise od 512 MB, i ako mu koristenje memorije prelazi 512MB nek javi.

Pozdrav
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.324.07.2004. u 13:29 - pre 239 meseci
Na žalost, TUSL2-C prima samo do 512 MB, to je jedina stvar koja mi se ne sviđa kod ove ploče.
Što se tiče flashovanja BIOS-a, možeš slobodno to da radiš ali prethodno napravi backup sadašnje verzije. Ja sam to radio sa AFLASH.EXE, imam i disketu sa poslednjom verzijom BIOS-a (čini mi se da je v.1012, nisam siguran). Sve to možeš da downloaduješ sa Asusovog sajta:
http://www.asus.com.tw/support...;Type=BIOS&SLanguage=en-us
ja sam to odradio i tek onda su mi se pojavile sve opcije za oc (sitniji koraci).
Imaš uputstvo kako treba raditi, jednostavno je.
Usput, kolika je temperatura tvog procesora pre i posle overclocka? Koji cooler koristiš?
sloba
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.325.07.2004. u 09:43 - pre 239 meseci
E bok,

ovako. znam da je jednom jedan lik bio govorio ne newsima da je instalirao na tu maticnu 1GB memorije, samo poslije se nije vise javljao da kaze da li mu je iskoristenost memorije prelazila 512MB. Odi na Google groups i potrazi malo, vidit ces.
A sto se tice fleshanja, meni bi ovo bio prvi put da bi isao fleshat....pa strah me (stvarno STRAH) da nes skurim plocu....ionako nemam love za novu a ova zlata vrijedi :-) Znaci, ti si slijedio korake AFLASH ne AWDFLASH?
E, ako budes fleshao sa onim hackiranim BIOS-om javi mi.

Prije OC-a mi je temp bila oko 40-50. Sada ide max do 64C. Ovih 64C sam vidio kad sam neki dan igrao Max Payne 1. Mislim si nabavit neki super cooler (ili makar izradit jednog dana vodeno hladenje)...
a najgore mi je ovo fleshanje.....trta me....e ako mozes pomoci, bio bih zahvalan...
imas ICQ?
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.326.07.2004. u 10:12 - pre 239 meseci
Gledao sam ovaj tvoj sajt, pa noviji ti je BIOS na Asusovom sajtu koji sam ti dao. Slobodno skini odande i BIOS i program za Flashovanje i uradi po uputstvu.
Mada ne vidim zašto bi još dizao frekvenciju...dovoljno ti je i toliko.
Reci mi svoj utisak o radu računara pre i posle oc-a...ima li razlike i u kojoj meri?Na nekom forumu sam pročitao da se overclockom ne dobije na brzini, pa ne znam da li da se uopšte petljam ili ne.
E, da, još nešto...da li se i kod tebe pri overclocku podiže i PCI magistrala? Ili možda ima načina da se ona zadrži na 33 MHz?
Kojim si tačno postupkom išao pri overclocku?
sloba
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.net.htnet.hr



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.326.07.2004. u 11:05 - pre 239 meseci
Ovako,

prije OC-a, trebalo je PC-u pol dana da digne sve programe tijekom startupa.
Sada mi ih digne sve u roku od 10 sekundi. Isto kad pogledas rad sa nekim velikim datotekama....sve ide brze neg prije.
Ne, ja PCI dizem rucno...nakon OC-a uvijek mi je 33, a kada stavim na vise od 40+ sistem je nestabilan.
Evo, ovako....prvo sam dizao svakih 20MHz, onda mi je dojadilo, pa sam odmah bubnuo na 1600. I sve je bilo u redu do 1612. I dignuo sam voltazu na 1.600V. Vise od toga nemoj, PC-se zablokira....1.650 ti j max. sve nakon toga blokira....
Mislim da cu susjeda malo ozicat nek mi on dode fleshat, mene je strah.
CUj, sto mislis, koji BIOS da uzmem, ovaj 1014 beta ili 1012?

Pozdrav
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.327.07.2004. u 10:41 - pre 239 meseci
Možeš slobodno 1014, ta je verzija na mojoj ploči i radi ok.
Nisam još uvek ništa probao ali kada sam listao po BIOS-u video sam da kada se diže FSB, da sa njim zajedno se diže i PCI. Može li se to sprečiti ili?
Kako si tačno išao? Izvini što te davim ali ako možeš napiši u kojim podešavanjima u BIOS-u si radio, pošto ima na dva načina.
Pozdrav.

sloba
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.327.07.2004. u 11:30 - pre 239 meseci
Ma neeee.......ne davis me, nema frke. Drago mi je da jos netko koristi tu plocu sa istim procom pa da mozemo razmjenjivati iskustva. Kasnije cu ja tebe davit :-))
Dakle, ko prvo jumperi na ploci ti moraju biti u poziciji JumperFree (ako ne znas sto je to, pogledaj u uputama od maticne). Onda lijepo udes u BIOS, i izaberes opciju advanced (ako se dobro sjecam). I tu imas freq. Freq nemoj stavit na Manual vec biraj medu onim sto ti je ponudeno. Znaci izaberes 1550MHz i sejvas i izades. Pogledas da li sve radio i onda opet udes u BIOS. Pogledaj PCi freq., trebala bi biti 33, ali ako nije, lako ju rucno prebacis. I stavi volatzu na 1.550V, tako ja imam. Max stavi 1.650V, vise od toga blokira.... Samo jos nesto, ovako, kada ja u BIOS-u izaberem 1550MHz, tijekom boota prikaze mi da je freq 1612MHz i tako prikazuju svi programi pod windowzima.....je li to neka greska ili nes drugo?

Ako ti jos nesto treba, samo pitaj. Ne smeta mi....

Pozdrav
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.328.07.2004. u 10:17 - pre 239 meseci
Znači ovako...
Podigao sam greq na 1560 MHz (napon podigao na 1.55 V) jer sve preko toga ili nije htelo da mi bootne računar ili je blokiralo posle par minuta rada. Čak mi je blokiralo i na 1560 sa 1.55V, ali od kada sam vratio na 1.50V sve radi super. Temperatura ne prelazi 54-55 stepeni. Računar brže otvara aplikacije i foldere.
PCI magistrala mi je na 40 (ne znam kako da je ručno vratim na 33 i da li je potrebno).
Frekvencija mi se svuda realno prikazuje (znači svuda piše da je 1560 MHz).
A interesantno je da mi u System Information piše da je max. freq. za moj procesor 1600 MHz. Ne znam odakle im ta ideja, ali moguće da su u pravu.
Inače moj proc. je Celeron Tualatin sa 256KB L2 keša, nije Pentium.
Nisam probao da podignem napon recimo na 1.65 a freq na 1.7...ne znam šta bi tada bilo.
Ako imamo iste ploče i procesore kako to da kod tebe nešto može a kod mene ne?
sloba
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.328.07.2004. u 11:49 - pre 239 meseci
Hmm.......cudno da je tebi sve realno prikazano......
dakle, citiram sta mi kaze AIDA32 Cpu type: Intel Celeron-S
Cpu alias: Tualatin A80530
imam isto keša ko i ti.....
a za freq PCI mices sa onim + i - na desnoj strani tipkovnice ili di su ti vec....
dakle, ja sam uspio samo par puta dignuti PC sa 1715 MHz, radio je oko 10-ak minuta. VOltazu sam imao na max (mislim da je 1.700 ili 1.800...nisam siguran), pa cu probat sa nizom voltazom dignut freq. Jos nes, mislis li da je najbolje drzat PCI freq na 33 ili malo dignut? Ja sam imao na +60 (imao sam vremena.... :-)) i sistem se nije dignuo.....
e i jos nesto...tvoja TUSL2-C ploca, ima integrirani zvuk ili nema?
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: overclocking celeron tualatin 1.329.07.2004. u 09:07 - pre 239 meseci
E Sloba, jedno pitanje za tebe. Ti si znaci fleshao tvoju TUSLicu sa BIOS-om 1014 beta koji se nalazi na ovoj stranici http://www.asus.com.tw/support...elName=TUSL2-C&Type=Latest ? Jel radi sve OK? Pitam jer mi je vazno, sutra flesham maticnu pa da vidim...ako ne...sto mislis...da ju flesham sa BIOS-om 1012 original ili onim hackiranim? Ajd, javi sto prije.

Pozdrav!

P.S.- Si probao ovo cudo http://www.asus.com.tw/support...elName=TUSL2-C&Type=Latest ?
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: overclocking celeron tualatin 1.3

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8144 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.