Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokvaren pa popravljen A70

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pokvaren pa popravljen A70

[ Pregleda: 6365 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
195.252.123.*



+1 Profil

icon Pokvaren pa popravljen A7018.05.2004. u 11:44 - pre 242 meseci
Hteo bih da prijavim neverovatan kvar na Canonu A70. Naime, par meseci posle kupovine, u untrasnjosti aparata se povremeno culo "kotrljanje" necega. Kao da se neki sraf otkacio i drndao po unutrasnjosti kamere. U prethodnom periodu, aparat sam samo ja koristio i pouzdano znam da nigde nije udaren i da nikada nije pao. Kupljen je nov u Nemackoj u radnji. Zvuk otkacenog dela se cuo samo povremeno a aparat je normalno radio. Nakon nekog vremena, objektiv vise nije hteo da se uvuce u telo nakon gasenja a na displeju je bilo napisano E18. Nakon pretrage po netu, zakljucio sam da na Canonima svako zglavljivanje mehanike, bez obzira na uzrok, javlja gresku E18. Posto je aparat prosvercovan kod nas, nije mi ostalo nista drugo nego da sam pokusam popravku. Nasao sam semu rastavljanja i prionuo na posao.

Shema sa nalazi na strani ..... http://f20c.com/stuff/canon/partslist/
gde ima i shema rastavljanja jos nekih Canonovih proizvoda.

Na gore navedeanoj strani se nalazi PDF fajl
http://f20c.com/stuff/canon/pa...OWER%20SHOT%20A60%20%20A70.pdf
koji govori o rastavljanu A60 i A70

I pored sheme, rastavljanje je komplikovano. Sve sam se nadao da ce biti dovoljno da skinem spoljasnje kuciste da vidim sta se desilo, ali sam na kraju, posle par sati veoma komplikovanog "rasturanja" skinuo objektiv sa CCD cipom koji se na semi zove OPTICAL UNIT iz kojeg se zapravo culo kotrljanje otkacenog dela. Morao sam odvojiti nosac CCD-a od samog objektiva i na moje zaprepascenje, untra se nalazio sraf kojem nije bilo mesta nigde unutar objektiva. OPTICAL UNIT je hermeticki zatvoren i sraf nikako nije mogao dospeti iz nekog drugog dela aparata. U unutrasnjosti OPTICAL UNIT nigde nije bilo mesta za taj sraf. Tri takva srafa postoje u unutrasnjosi, lezali su na svom mestu i drzali okvir CCD cipa. Mesta za cetvrti nije bilo. Na semi koju sam nasao, rastavljanje opticke jedinice nije objasnjavano. Dugo sam pregledao unutrasnjost opticke jedinice, ali mesta, rupe, podnozja za jos jedan sraf jednostavno nije bilo. On je jednostavno negde u proizvodnji upao unutra i tu ostao. Unutar objektiva se nalazi mali step motor koji je spolja namagnetisan i koji je drzao sraf da ne trci stalno po unutrasnjosti. Zbog toga se kvar dugo i nije manifestovao. Tako je valjda aparat i prosao kontrolu kvaliteta. Nakon komplikovanog sastavljanja, aparat je normalno funcionisao. Radi i sada, par dana kasnije i bez tog jednog srafa.
 
Odgovor na temu

SittingCrow
Vojvodina

Član broj: 6033
Poruke: 309
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7018.05.2004. u 12:45 - pre 242 meseci
Svaka cast majstore
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7018.05.2004. u 12:48 - pre 242 meseci
Ja ne bih imao m... da se u to upustam... :)
 
Odgovor na temu

Panos

Član broj: 11812
Poruke: 75
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7018.05.2004. u 20:07 - pre 242 meseci
Citat:
NShappy:

Shema sa nalazi na strani ..... http://f20c.com/stuff/canon/partslist/
gde ima i shema rastavljanja jos nekih Canonovih proizvoda.

Na gore navedeanoj strani se nalazi PDF fajl
http://f20c.com/stuff/canon/pa...OWER%20SHOT%20A60%20%20A70.pdf
koji govori o rastavljanu A60 i A70


Hvala za shemu !!!
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7021.05.2004. u 21:21 - pre 242 meseci
Ista greska, E18. U pitanju je IXUS V2. Pao je direktno na objektiv dok je bio izvucen. :(( Sada uopste nece da udje u fotoaparat, ne radi zoom,ali ne radi ni focus, tj fiksiran je! Ima li nekog spasa za ovaj aparat? Da li bilo gde u zemlji postoji Cannonov servis, ili makar neki koji bih mogao da uradi popravku? Sam ne bih hteo da ga cackam.

Pozdrav
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
195.252.123.*



+1 Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7024.05.2004. u 06:44 - pre 242 meseci
Ako ti je pao na objektiv, tesko da ce moci da se popravi. Tesko da se nesto nije polomilo u samom objektivu. E18 samo znaci da je doslo do nekog zaglavljivanja mehanike (Canoni javljaju E18 na zaglavljivanje bez obzira na uzrok kvara). Najsrecniji bi bio da su se vodjice objektiva samo izvukle jedna iz druge pa bi rasklapanje pomoglo da delovi objektiva ponovo legnu na svoje mesto. Canonov servis postoji mislim u Beogradu ali sumnjam u njegovu strucnost a i oderace te najstrasnije. Ako ne nadjes nekog preciznog mehanicara, probaj sam i pogledaj ovaj donji sajt. Tu je tip dao postupak rasklapanja IXUS-a dosta detaljno.

http://www.ixus-world.de/index.htm?tips/repair_guide/e18_01en.htm

U postu na pocetku ove teme imas link ka semama Canonove opreme. Najbolje nadji nekog strpljivog i spretnog drugara, sajdzijske srafcigere, pincetu i polako kreni. Pogotovo je ovaj link sa fotografijama gore koristan.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
195.252.123.*



+1 Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7024.05.2004. u 07:20 - pre 242 meseci
Bg elektronik je ovlasceni serviser Canona.
011/2970593, 2970594
 
Odgovor na temu

bpredic
Bratislav Predic
Nis

Član broj: 1957
Poruke: 71
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7024.05.2004. u 19:02 - pre 242 meseci
Imao sam slicnu, skoro identicnu situaciju pre neki dan sa Canon A70 aparatom. Elem, zena je ostavila aparat detetu da se igra i dok je bio otvoren objektiv beba je sela ili sta vec na aparat i nasilno uvukla objektiv. Posle toga aparat nije mogao da fokusira, zoom nije radio kako treba i nije po iskljucivanju uvlacio objektiv. Koliko sam primetio onako spolja samo se spoljni deo objektiva izmestio i bio malo zarotiran oko svoje uzduzne ose. Unutrasnji deo objektiva se pomerao kako treba koliko sam mogao da primetim. Odneo sam aparat u ovlasceni Canon servis u Beogradu (MG, BG ili kako vec elektronik) i rekli su mi da oni to mogu da srede za nesto preko 100evra i to tako sto ce da zamene kompletnu optiku. Skupo resenje, ali ja licno nemam hrabrosti da otvaram nesto kao sto je digitalni fotoaparat jer sam siguran da bih imao viska delova, da ga ne bih uspeo da otvorim bez ostecenja i da ne bih umeo da ga posle sklopim. Inace, procenio sam da je sigurno nesto od precizne mehanike polomljeno, pa i da uspem da ga otvorim i utvrdim kvar opet ne bih mogao da ga popravim kako treba. Krajem ove nedelje bi trebalo da dobijem nazad aparat sa zamenjenom optikom pa cu preneti detaljnija iskustva. Inace, iskoristicu priliku i da mi premapiraju CCD posto mi se neka 2 meseca od kupovine pojavio jedan zaglavljen piksel. Aparat sam doneo iz Kanade, tako da nema nista od garancije. :(

Eto to je moje iskustvo sa slicnim problemom i zvanicnim Canonovim servisom.
 
Odgovor na temu

bpredic
Bratislav Predic
Nis

Član broj: 1957
Poruke: 71
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7027.05.2004. u 20:18 - pre 242 meseci
Evo odgovaram sam sebi, ali posto sam konacno dobio aparat nazad u ruke posle servisa da prenesem konkretne utiske:
Zamena kompletne optike me je kostala 6950din i aparat je vracen u predjasnje stanje, znaci nema nikakvih posledica.
 
Odgovor na temu

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7025.11.2004. u 18:03 - pre 236 meseci
Pozdrav!
Ja imam problem sa A85. Elem...radio je normalno do nekog trenutka (ne znam tačno kog) jer sam ga zatekao sa poluizvučenim objektivom,a pri pokušaju da ga uključim, sve što se desi je da LED zasvetli na trenutak. Ništa na displeju, nikakvo zujanje, pomeranje, ništa. Šta može da bude?
sloba
 
Odgovor na temu

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

Član broj: 41490
Poruke: 165
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7026.04.2005. u 12:09 - pre 231 meseci
Edosao sam i ja na red da se je*** sa E18 problemom na canon powershot A80 aparatu.
Nakon 5000 slika jednostavno nece objektiv da izadje do kraja u odradi onaj mini napred nazad kao da zumira....tj stigne skoro d okraj ai tu stane...

Posto mi je kamera pala pre 9 meseci i ima znakove ostecenja garancija ne vazi pa sam prinudjen da sam otvaram..
Da li neko moze da mi kaze sta mi sve potrebno od alata gde to mogu naci i neki saveti sitni tehnicki ili kako vec koji bi mi pomogli tipa ... numerisanja svakog dela ili lepljenja za podlogu da se ne pomesaju i slicno.
Odlucio sam sam da pokusakm da "popravim" objektiv jer mi se ne daje 100 eura za popravak aparata koji sada nov kosta za 200 i nesto eura i imas garanciju.

Kkao neko napisa a i ja se slazem. ovo je dolican fotoaparat dokle god radi a onda je obican krsh koji mozes ladno da bacis u kantu za smece...
E pa radije cu ga ja da rasturim u paramparcad i probati da popravim...

Imam uputsvto za skidanje A60/70 i Ixux aparata ali niko od njih nem auputstvo kako se skida onaj rotacioni display :) kod A80..

Ajde ko moze da pomogne iskustvom znamnjem ili tehnickim mogucnostima neka se javi.
Mozda nekako budsem u stanju da uzvratim.. :)

Pozdrav

Marijan
 
Odgovor na temu

nenadv
BGD

Član broj: 57906
Poruke: 1
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7010.05.2005. u 16:33 - pre 230 meseci
Da li neko ima pokvareni digitalac, a nema zelju da ga popravlja.

Planiram da namontiram isti na teleskop pa mi netreba optika.


Nenad
 
Odgovor na temu

Canonada

Član broj: 60104
Poruke: 19
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7002.06.2005. u 23:26 - pre 229 meseci
Ja imam jedan i ne zelim da ga popravljam, e sad je pitanje koliko ti zelis da ga platis?
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Pokvaren pa popravljen A7007.06.2005. u 03:11 - pre 229 meseci
Odlican link za shemu...

Samo da dodam da je meni A70 ispadao 5-6 puta, od toga 4 puta direktno na beton i nista... izgleda da bas nema pravila.
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pokvaren pa popravljen A70

[ Pregleda: 6365 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.