Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrosnja baterija kod Mercury-ja

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Potrosnja baterija kod Mercury-ja

[ Pregleda: 7602 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pirgos_madden
Pirgos Madden
Pirot

Član broj: 16752
Poruke: 322
*.ptt.yu

Jabber: Programing
Sajt: www.pirot-mafia.co.sr


Profil

icon Potrosnja baterija kod Mercury-ja03.05.2004. u 18:25 - pre 242 meseci
Zanima me kolika je potrosnja baterija kod digitalaca Mercury (ako bas neko ima MERCURY Deluxe Classic 3.1 mogao bi da kaze specijalno za njega). Recimo da bi mi odgovarao podatak koliko slika sa i bez blica moze da napravi sa 4 alkalne baterije. Hvala svima!
-I srusise se nasi divni snovi !!!
-NATO is bombing Serbia, a Yugoslavian republic, to stop the Serbs from forcing ethnic Albanians from Kosovo. Serb supporters sock it to NATO, U.S. Web sites. Magis says NATO headquarters won't launch an electronic counterstrike. "We want to show we're more civilized," he says. "We believe in freedom of speech." NATO is even discussing the possibility of hosting Serbian information on the Web so the Serbs can share their views.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja03.05.2004. u 19:58 - pre 242 meseci
Ja imam 2.1 DELUXE ! Sa 4 baterije (GP 750Mha) sa blicem okinem oko 35 slika... A bez blica MNOOOOOOGO, ne znam tacno ali jako, jako mnogo !

 
Odgovor na temu

pirgos_madden
Pirgos Madden
Pirot

Član broj: 16752
Poruke: 322
*.ptt.yu

Jabber: Programing
Sajt: www.pirot-mafia.co.sr


Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja03.05.2004. u 20:49 - pre 242 meseci
E a koliko trosi LCD screen - recimo koliko vremena moze izdrzati ako je non-stop ukljucen ekran?
Da li je u odgovor da se sa blicem moze okinuti 35 slika ukljuceno i to da je svaki put ukljucen LCD?
-I srusise se nasi divni snovi !!!
-NATO is bombing Serbia, a Yugoslavian republic, to stop the Serbs from forcing ethnic Albanians from Kosovo. Serb supporters sock it to NATO, U.S. Web sites. Magis says NATO headquarters won't launch an electronic counterstrike. "We want to show we're more civilized," he says. "We believe in freedom of speech." NATO is even discussing the possibility of hosting Serbian information on the Web so the Serbs can share their views.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja03.05.2004. u 23:00 - pre 242 meseci
Da, sa ukljucenim LCD (bar meni, za druge ne znam) ! Ja taj displej nikad ni ne gasim... A prezadovoljan sam sa baterijama !!!

Jedan moj savet... Vec ako kupujes dig. aparat kupi i 4 rezervne baterije, i onda 4 napunis a 4 korsitis... Kad se istrose ove stavis na punjenje a ove uzmes... Ja tako radim vec 7-8 meseci i nikad nisam imao problema ili da sam nekad nekom rekao EJ NEMAM BATERIJE... razumes ?! :)

Cak sam i na moru nosio punjac i to je to... NO PROBLEM !!!

pozdrav * * *


 
Odgovor na temu

MaDoG
Srbija

Član broj: 18851
Poruke: 18
*.ptt.yu

Sajt: ivandianaphotography.com


Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja03.05.2004. u 23:14 - pre 242 meseci
Sinoć sam na nekom koncertu sa Mercury Delux Classic 3.1 napravio oko 60 fotografija. Slikao sam sa blicem, sa redukcijom crvenog oka (dva puta blicne) i desetak bez blica. Displej je sigurno bio uključen 45 minuta.
Danas sam napravio desetak fotografija bez blica i još radi. Koristio sam Kodakove alkalne baterije.
Ukratko, uveče možeš izaći u grad, škljocati do mile volje, a da ne brineš da li ćeš ostati bez baterija.
Inače po meni najveći nedostatak ovog fotoaparata je blic koji može dobro osvetliti samo objekte do dva metra udaljenosti.
Ukoliko ti se isprazne baterije a potrebno ti je nešto da slikaš možeš ih zagrejati i poslužiće još malo.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.100.*



Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja04.05.2004. u 10:44 - pre 242 meseci
Eto vidis..! Potrosnja je stvarno ekonomicna...

 
Odgovor na temu

pirgos_madden
Pirgos Madden
Pirot

Član broj: 16752
Poruke: 322
*.ptt.yu

Jabber: Programing
Sajt: www.pirot-mafia.co.sr


Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja04.05.2004. u 13:25 - pre 242 meseci
E carevi a kad smo vec tu (da ne otvaram novu temu) i kad smo kod Mercury-ja 3.1 kakav je u drugim pogledima, dakle kvalitet slika i slicno?
-I srusise se nasi divni snovi !!!
-NATO is bombing Serbia, a Yugoslavian republic, to stop the Serbs from forcing ethnic Albanians from Kosovo. Serb supporters sock it to NATO, U.S. Web sites. Magis says NATO headquarters won't launch an electronic counterstrike. "We want to show we're more civilized," he says. "We believe in freedom of speech." NATO is even discussing the possibility of hosting Serbian information on the Web so the Serbs can share their views.
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.100.*



Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja04.05.2004. u 15:39 - pre 242 meseci
Ja imam DELUXE 2.1 i PREZADOVOLJAN SAM ! A taj 3.1 je jos bolji...

Ali najbolje je da ti na ovo odgovori ***MaDog*** jer ga on licno poseduje...

Ako ga pazaris neces se pokajati... Za koliko novca si ga nasao i gde..?

 
Odgovor na temu

sudyxor
BGD

Član broj: 3535
Poruke: 126
*.plmthm01.pa.comcast.net



+8 Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja06.05.2004. u 14:21 - pre 242 meseci
Aparat je ok za tu kategoriju odnosa performanse/cena. Poseduje 4x digitalni zum (dakle prakticno neupotrebljivo :-) ), snimanje avi (problem sinhronizacije zvuka i slike), auto i manual mode (sa podesavanjem exp, osvetljenja itd), sluzi i kao web cam (skromnog kvaliteta). Inicijalno 8MB za slike u rezoluciji 800x600 (37 u High Quality modu, 55 u Normal), 12-13 u 1600x1200 i valjda 8 u 2048x1536. Ima dodatni slot za SD memory card koja je nesto skuplja od compact flash. Kvalitet same fotografije uopste nije los za taj novac, pri dnevnom osvetljenju i dovoljno strpljenja za podesavanje u manual modu, boje i ostrina su prihvatljivo realne. U principu, fotke su slicnog kvaliteta ili cak malo bolje od onih napravljenih jevtinim "idiot" aparatima. Podrzan je i makro mod, 4 alkalne baterije su dovoljne za tih 50-ak fotografija, sa pregledom i eventualnim brisanjem neuspelih u play modu. Za vise od toga zavisi koji je kvalitet alkalnih baterija upotrebljen. Preporucujem ti da kupis 4 NiMH punjive baterije koje naravno imaju veci kapacitet od pomenutog kod alkalnih.
Justice for Calimero and cracker for Poly
 
Odgovor na temu

pirgos_madden
Pirgos Madden
Pirot

Član broj: 16752
Poruke: 322
195.252.107.*

Jabber: Programing
Sajt: www.pirot-mafia.co.sr


Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja06.05.2004. u 16:40 - pre 242 meseci
Aparat sam inace nasao po ceni od 109 eura. I fine su fotke ali imam problem sa videom - konkretno u .avi datotekama nijedan player ne prepoznaje ton, dakle slike ima ali se nista ne cuje (samo kao diktafon radi ok). I jos nesto - od softvera koji sam uz njega dobio nista (sem drajvera za samu kameru) ne radi - instaliram ali kada pokusam da pokrenem bilo koji od programa jednostavno nece, kao da nista nisam uradio (ne javlja nikakve greske - jednostavno odbije da se ukljuci).
-I srusise se nasi divni snovi !!!
-NATO is bombing Serbia, a Yugoslavian republic, to stop the Serbs from forcing ethnic Albanians from Kosovo. Serb supporters sock it to NATO, U.S. Web sites. Magis says NATO headquarters won't launch an electronic counterstrike. "We want to show we're more civilized," he says. "We believe in freedom of speech." NATO is even discussing the possibility of hosting Serbian information on the Web so the Serbs can share their views.
 
Odgovor na temu

pirgos_madden
Pirgos Madden
Pirot

Član broj: 16752
Poruke: 322
195.252.107.*

Jabber: Programing
Sajt: www.pirot-mafia.co.sr


Profil

icon Re: Potrosnja baterija kod Mercury-ja06.05.2004. u 19:36 - pre 242 meseci
Sto se tice problema sa zvukom (za sve one koji su imali slicne probleme) on je iskljucivo posledica "nesavrsenosti" player-a. Recimo, kod Ashampoo Media Player+-a se zvuk odlicno cuje.
-I srusise se nasi divni snovi !!!
-NATO is bombing Serbia, a Yugoslavian republic, to stop the Serbs from forcing ethnic Albanians from Kosovo. Serb supporters sock it to NATO, U.S. Web sites. Magis says NATO headquarters won't launch an electronic counterstrike. "We want to show we're more civilized," he says. "We believe in freedom of speech." NATO is even discussing the possibility of hosting Serbian information on the Web so the Serbs can share their views.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Potrosnja baterija kod Mercury-ja

[ Pregleda: 7602 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.