Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Finansiranje Srba u USA

[es] :: Vodič za učenje :: Finansiranje Srba u USA

[ Pregleda: 5008 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nick i eva
Nikola&Ivana Simic
USA

Član broj: 17030
Poruke: 4
*.dsl.bcvloh.ameritech.net



Profil

icon Finansiranje Srba u USA29.11.2003. u 01:52 - pre 248 meseci
Otvaramo ovu temu u cilju prikupljanja sto vise informacija u vezi finansiranja studenata Srbije u USA.
Svako ko ima neku informaciju koja se odnosi na ovu tematiku,molimo da se oseti slobodnim i napise je.To bi bilo od velike koristi za sve mlade ljude koji zele da se obrazuju u USA,jednoj od najrazvijenijih zemalja sveta.
Mi cemo se potruditi da vam pruzimo odgovore na sva pitanja koja postavite i time vam donekle pomognemo u jednoj veoma vaznoj odluci-studiranju u inostranstvu.
Svi smo mi svesni cinjenice da je za jednog mladog coveka iz prosecne porodice u Srbije gotovo nezamislivo studirati u USA,gde su skolarine u poredjenju sa nasim primanjima katastrofalno vece,mi cemo se potruditi da David pobedi Golijata.
Zato apelujem na sve vas,osetite se slobodnim za svako pitanje,i svaku informaciju podelite sa nama.
NAma je prevashodno cilj da se sto vise nasih ljudi iskoluje u USa,jer je to jedini nacin da se sutradan stecenim znanjem sa zapada i nasa zemlja razvije i probudi iz dugogodisnje ucmalosti.

#1 serbian couple in the world
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Finansiranje Srba u USA01.12.2003. u 22:33 - pre 248 meseci
Nisam bas najbolje razumeo ovaj post ali u svakom slucaju pozdravljam vasu lepu nameru ("mi cemo se potruditi da David pobedi Golijata").

Evo naprimer Ja. Imam jos 2 godine do zavrsetka srednje skole ali bih u svakom slucaju voleo da studiram u USA. E sad, kako bih ja najlakse (znaci najjeftinije) mogao to da ostvarim? Voleo bih da studiram na nekom computer/electronic-related univerzitetu (npr. MIT :)).

"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Finansiranje Srba u USA02.12.2003. u 14:55 - pre 248 meseci
Znate, palo mi je na pamet nešto: možda bi bilo dobro da program bude proširen na sve darovite studente koji vode poreklo odavde. To bi bilo korisno iz dva razloga:

- prvo, ima mnogo darovitih ljudi koji su korisni članovi naše zajednice i uopšte OK ljudi, a nisu Srbi. Za njih možemo pretpostaviti da će takođe želeti da se vrate ovde u svoju domovinu i doprinesu da njihovi sugrađani bolje žive, isto koliko i za Srbe. Mnogi od njih su zaista prave patriote. Ne treba ni napominjati koliko je to korisno i za izgradnju prijateljstva sa manjim etničkim zajednicama ovde i poboljšanje stabilnosti zemlje. Pri tom ne mislim na nekakvo "bratstvo i jedinstvo" ili etničke kvote, inteligencija i sposobnost moraju biti glavni uslovi.

- drugo, odustajanje od etničke ekskluzivnosti doprinosi boljem imidžu celog poduhvata, a i našeg naroda uopšte, naročito u Americi koja je osetljiva na takve stvari i gde još uvek treba dokazivati da mi nismo loši momci, a i može proširiti krug mogućih podržavalaca i finansijera iz Amerike i široko izvan kruga tamošnjih Srba, na sve ljude koji pamte da su poreklom odavde, pa i šire, na sve koji u tome prepoznaju američke izvorne vrednosti.

Naravno, uvek postoji bojazan da bi tako mogli odgajiti i neku "guju u nedrima", ali mislim da moguće koristi uveliko premašuju moguću štetu (neko ko nas mrzi, a sposoban je, ionako bi uspeo i bez nas).
 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.208.EUnet.yu



Profil

icon Re: Finansiranje Srba u USA03.12.2003. u 14:03 - pre 248 meseci
Nisam ni ja shvatio sta zelite ovim postom. Niti ste ponudili ideju za resavanje problema niti ste trazili ideje za resavanje problema.
Mogao bi da se iskoristi princip na kome funkcionisu bratstva. E sad posto mi nemamo bogate koji bi svima ostavili recimo neku vilicu za smestaj moglo bi da se osnuje udruzenje (recimo preko nekog od jakih srpskih udruzenja u USA (ako ih ima, nisam upucen) u koje ljudi imaju poverenja). To udruzenje bi moglo recimo da kupi neki objekat u blizini nekog od fakulteta i da stvori neki fond iz koga bi se finansirale stipendije buducim studentima. Novac bi mogao recimo da se prikupi malom dotacijom velikog broja ljudi putem web sajta organizacije (da bi se ovo realizovalo naravno potrebno je da to udruzenje ima iza sebe izgradjeno ime i da ljudi u njega veruju). Recimo nekom godisnjom donacijom od 10-ak dolara moglo bi da se prikupi dovoljno sredstava za kupovinu objekta i za finansiranje odredjenog broja stipendija. U ugovoru pri dodeli stipendije bi morala da stoji i obaveza da recimo korisnik stipendije nakon zaposlenja ima obavezu da od svake plate odvaja odredjeni minimalni procenat koji bi isao nazad u fond (recimo 0,1%).
U sledecih 100-nak godina bi se ovako verovatno izgradio jedan dosta jak fond iza koga stoji mnogo jakih ljudi. Ali ko jos u Srbiji ili od Srba razmislja 100 godina unapred. Plus ko nam garantuje da novac nece da bude pokraden, kljucno pitanje od kad je Srba na kugli zemaljskoj
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Finansiranje Srba u USA03.12.2003. u 22:39 - pre 248 meseci
Hhaha u pravu si sto se kradje tice a sto se tice onih 100 godina mozda je resenje u tome da se ta 10$ malo povecaju na recimo 20$ pa ce onda biti 50 godina :)

No salu na stranu gde su nick i eva da nam pojasne celu situaciju?!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Morenna82
hostess, restaurant
USA

Član broj: 201746
Poruke: 1
*.labs.millersville.edu.



Profil

icon Re: Finansiranje Srba u USA17.11.2008. u 18:12 - pre 187 meseci
Ne znam sta je namena ovog topika, ali iznecu svoj slucaj po cenu bacanja dragocenog vremena i informacija. Naime, dosla sam u USA preko jednog studentskog programa sa ogranicenom vremenom trajanja, nakon kog je trebalo da se vratim kuci, ali sam ja pronasla nacin da produzim vizu i jos sam tu :) Strasno bih volela da zavrsim fax ovde, tj.imam 3 godine fakulteta u Beogradu i to bih volela da iskoristim ako je moguce transferom kredita i zavrsim 4.godinu ovde (ili ukoliko to nije moguce, upisem nesto potpuno drugo ovde ali krace, recimo samo godinu ili dve). Medjutim najjeftiniji college je 15.000 $ a ja nemam taj novac.
Ne zelim da cekam nespremna da mi istekne i ova produzena viza, bez ikakvog plana....A u Srbiju mi se taaako ne vraca...:(
Pa eto dobri ljudi...cik :)..?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Finansiranje Srba u USA

[ Pregleda: 5008 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.