Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pronaci posao za programera?

[es] :: Vodič za posao :: Kako pronaci posao za programera?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 45023 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madboy
The Republic Of Zabjelo

Član broj: 419
Poruke: 62
195.66.174.*

ICQ: 139501986
Sajt: www.madboyisveryangry.com


Profil

icon Kako pronaci posao za programera?04.11.2001. u 12:46 - pre 272 meseci
Interesujeme koji su nacini za pronalazenje poslova za jednog programera, bilo to u zemlji i li inostransvo. Kakva su vasa iskustva i pisi te...
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::---------veliki pozdraw sa------::
::-------------------------------------::
::-------ZABJELA REPUBLIKE-----::
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 
Odgovor na temu

KamBa
Netko Netko
TuNegdje

Član broj: 2692
Poruke: 5
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?08.03.2002. u 15:59 - pre 268 meseci
Posao programera, ne to, ne, samo to ne , nipošto, begaj na...

Najblaže rečeno ovo ti je moj savjet, programiranje je moja najveća životna greeška, ma kolko bilo plaćeno, a nije ni najmanje, (koliko bi ti love tražio za 15 radnih sati dnevno, kad rokovi pritisnu i više),



A da čuo sam da cijeli svijet zjapi za programerima, E TO JE DOKAZ KOLIKO JE ZAPAD ISPRED NAS, NIKO NORMALAN SE NE ŽELI BAVITI PROGRAMIRANJEM,

Ljuadi ajmo ŽILETA, GERME, SIRA, KAJMAKA, ULOŽAKA I SL....
10011VBC11001
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.yubc.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?08.04.2002. u 21:30 - pre 267 meseci
Pa neces valjda ceo zivot kuckati jedno te isto? valjda ti to vreme napredujes, pa sto si matoriji manje pises vise mislis i komandujes a cisto pisanje prepustas mladjim radnim snagama L;))

Inace nemojte misliti da ovo lupam, ovo mi je reko covek koji je proso ovaj put (da, posacuje ovaj forum) nick mu je blue pa pitajte njega (nemojte mu slati mail sa pitanjima :D) naravno ako on nema nista protiv, ako ima nek obrise moj post (jer je supermoderator).

Inace, ti ako radis na vreme nece te stici rokovi ;) a i bolje je to nego da recimo kopas njivu (!).
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

ljuban
Ljubisa Punosevac
trenutno Nis

Član broj: 1755
Poruke: 131
*.bankerinter.net



Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?16.04.2002. u 00:11 - pre 267 meseci
Jesi li ti razmisljao gde ce taj tvoj posao da se nalazi jer ipak ima velike razlike gde trazis posao? Na Internetu ima mnogo dobrih sajtova i vrlo lako mozes da se prijavis na neki ili da potrazis na nekom. Pogledaj na primer, na www.scijobs.com ili jos bolje www.headhunter.com pa ces i sam videti. Iskustava ima mnogo pa napisi gde hoces da ides i sta da radis jer ipak ima velike razlike da li ces u Londonu da budes administrator Oracle baze i u Grckoj da programiras u VB-u.
 
Odgovor na temu

Djuki
Djurdjevac Ivan
Pancevo

Član broj: 56
Poruke: 171
*.panet.co.yu

Jabber: djuki_mag@elitesecurity.org
ICQ: 66867882


Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?03.05.2002. u 12:12 - pre 266 meseci
Citat:
ljuban: Iskustava ima mnogo pa napisi gde hoces da ides i sta da radis jer ipak ima velike razlike da li ces u Londonu da budes administrator Oracle baze i u Grckoj da programiras u VB-u.

Ajde kazi neshto vishe o tim razlikama. Ja bi npr. ishao u Australiju admin ili programer sve jedno.
 
Odgovor na temu

ljuban
Ljubisa Punosevac
trenutno Nis

Član broj: 1755
Poruke: 131
*.bankerinter.net



Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?06.05.2002. u 22:52 - pre 266 meseci
Citat:
Djuki:
Ajde kazi neshto vishe o tim razlikama. Ja bi npr. ishao u Australiju admin ili programer sve jedno.


Sto se Australije konkretno tice, imam neke veze, tacnije jedna Australijanka je ovde u humanitarnoj organizaciji, tako da cu da je pitam i nadam se da ces ubrzo dobiti odgovor. A sto se tice administratora ili programera odluci se sta ces da budes jer tesko da mozes da postignes oboje (moguce je ali ne znam koliko imas godina, iskustva i rada iza sebe). Sta "znas" da administriras i u cemu si programirao, ovo na kraju krajeva nije toliko bitno ali da ne bude neka boranija (tipa HTML...). Da se razumemo sto je stvar teza za ucenje to je konkurencija manja i naravno vise se placa. Da ne skrecem puno sa teme, nadam se da cu brzo da ulovim ovu Australijanku pa cu ti se javiti.

PS: od 8.5.2002. do 15.5.2002. sam u Turskoj tako da znas ako nema odgovora sta je u pitanju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?04.11.2002. u 14:50 - pre 260 meseci
Jeste odavno pisano u ovoj temi ali mislim da bi trebalo da se ovaj link nađe ovde pogotovo što je ova tema "top":

www.rentacoder.com

Link sam inače našao čitajući poruke po ES-u (ne sećam se tačno koji forum). Ako neko hoće baš da vidi kakvo je stanje stvari što se tiče posla, predlažem da malo pročešlja dotični sajt, bids-ove etc. Verovatno ima još ovakvih sajtova?
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?11.11.2002. u 01:29 - pre 260 meseci
postoji josh sajtova na ovu temu, ali je prilicno tesko dobiti posao. ili bar ja to ne umem.

evo, nudim 20% svakome ko mi nabaci neki (normalan) posao preko tih sajtova. ili preko bilo cega ;)
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?11.11.2002. u 11:32 - pre 260 meseci
Pa ne znam šta podrazumevaš pod "normalan posao"??? Koliko vidim na dotičnom sajtu, svi projekti su manje-više normalni. I zašto neko da ti "nabacuje" posao, registruj se brate, pa prati dešavanja i šta ti se svidi, pošalji dotičnom nalogodavcu poruku i to je to.

Do posla uvek može da se dođe, samo ako stvarno hoćeš da radiš (podrazumeva se da umeš) i ako si dovoljno uporan.

To važi i za sve ostalo u životu. Ende.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
62.108.126.*

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?11.11.2002. u 20:17 - pre 260 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/16288
i ovo je jedan od nacina.... :))
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?11.11.2002. u 21:54 - pre 260 meseci
pa to normalan sam stavio onako. hteo sam da kazem "normalno placen" posao, a pod tim podrazumevam sve preko $5/satu posla.

a to da se registrujem i probam, radio sam, i kao sto rekoh nemam uspeha.

recimo na jednom sajtu (valjda scriptlance.com) ljudi za neki poslic od 5-6 sati posla traze $10, a od toga $9.5 kao minimalni procenat uzima sam sajt.

ili na tom rentacoder, vecina poslodavaca trazi da vidi vec skoro (oko 80-90%) uradjen posao da bi te prihvatio. e to mi se vec ne svidja. on tako odgovori dvadesetorici, desetorica odrade posao i samo jedan dobije pare. bash toliko vremena nemam da igram na srecu, a i ne mogu da budem siguran da sam zahteve razumeo bolje iz prve nego neko ko je "nativ english speaker"...

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.ptt.yu

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?11.11.2002. u 23:56 - pre 260 meseci

Pa mogu da traze, ali nece dobiti posao ako su previse jeftini. Bas na scriptlanceu sam uzimao poslove od 15 minuta za 50$.. Lako i jednostavno. Glavna fora je da ako dobijes jedan posao, isti covek ce ti uglavnom traziti js toga (van sajta) pa ti provizija opada. A usluge naplatis preko 2checkout.com i imas 5.5% provizije sto nije previse.

 
Odgovor na temu

BONESPARK
Mario Knezovic
Düsseldorf, SR Njemacka

Član broj: 6758
Poruke: 15
*.D1.srv.t-online.de

Sajt: www.bonespark.com


Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?10.12.2002. u 21:10 - pre 259 meseci
Citat:
madboy:
Interesujeme koji su nacini za pronalazenje poslova za jednog programera, bilo to u zemlji i li inostransvo. Kakva su vasa iskustva i pisi te...


- Pisi sta mozes, sta hoces, budi precizan

- Odgovaraj na ponude

- Promjeni tvoju web stranicu, nemislis valjda ozbiljno da ce ti neko dati posao sa tom stranom. Bolje stavi neki portfolio na tvoju stranu umjesto tih sala. Izvini, probudi se, decko...

I molim te, nemoj se ljutiti. Razumeo sam ti pitanje ozbiljno i dajem ti odgovor ozbiljan kao osoba koja je odgovorna u nasoj firmi za freelancer projekte.

Pozdrav,
Mario

-----------------
BONESPARK Software Artistic

Mario Knezovic
CTO/external projects manager

BONESPARK Software Artistic

www.bonespark.com
poslovne ponude: [email protected] | licno: [email protected]
 
Odgovor na temu

bradaric

Član broj: 7882
*.drenik.net



Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?31.01.2003. u 12:32 - pre 257 meseci
Citat:
zombie / DDG:
ili na tom rentacoder, vecina poslodavaca trazi da vidi vec skoro (oko 80-90%) uradjen posao da bi te prihvatio. e to mi se vec ne svidja. on tako odgovori dvadesetorici, desetorica odrade posao i samo jedan dobije pare. bash toliko vremena nemam da igram na srecu, a i ne mogu da budem siguran da sam zahteve razumeo bolje iz prve nego neko ko je "nativ english speaker"...


Izbegavaj te sto traze 80-90% gotov posao. Vecini poslodavaca je dovoljno da vidi da razumes sta im treba, da znas kako ces to da uradis i da neces da ih ispalis :)
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?31.01.2003. u 13:26 - pre 257 meseci
Glavna fora je što kada ti uradiš posao a on ti da lošu kritiku (iako ti plati 100% i posao je tačno ono što je tražio) više nemaš šansi na tom sajtu...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

avra
Beograd

Član broj: 8841
Poruke: 6
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?12.02.2003. u 04:04 - pre 257 meseci
I ja trazim bolji posao u Beogradu ili inostranstvu.

www.encodeteam.com/resume.html
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.ipt.aol.com



+2 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?13.04.2004. u 01:43 - pre 242 meseci
Citat:
BONESPARK:

- Promjeni tvoju web stranicu, nemislis valjda ozbiljno da ce ti neko dati posao sa tom stranom. Bolje stavi neki portfolio na tvoju stranu umjesto tih sala. Izvini, probudi se, decko...

I molim te, nemoj se ljutiti. Razumeo sam ti pitanje ozbiljno i dajem ti odgovor ozbiljan kao osoba koja je odgovorna u nasoj firmi za freelancer projekte.

Pozdrav,
Mario

-----------------
BONESPARK Software Artistic

Evo i od mene kritika za tvoj sajt madboy, da sam poslodavac ne bih ni pomislio da te uposhljavam... iako za neke stvari na sajtu imash poentu....

Estamos listos?
 
Odgovor na temu

Tony

Član broj: 1012
Poruke: 87
*.openunsubotica.co.yu

Sajt: www.about-weight-loss-pro..


+1 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?20.08.2004. u 13:32 - pre 238 meseci
Čudi me da niko ne spominje "back office" programe. Na tome ljudi uzimaju velike pare. Pogotovo sada nakon uvodjenja fiskalnih kasa ima manjak programera...
A stvar je jednostavna: napravi se program i onda se prodaje taj isti program za 200 evra a odrzavanje se naplaćuje mesečno za 1500 do 2000 dinara. Jedan programer može da ima i do 70 prodatih programa, što je preko 100 hiljada dinara mesečno... Ovi programi se prave u Clipper-u ili Accessu..
Work smart, not hard.
 
Odgovor na temu

bokipe
Bojan Petrovic
Kragujevac

Član broj: 32644
Poruke: 31
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?27.08.2004. u 13:48 - pre 238 meseci
Dobri poslovi mogu se naci na www.poslovi.net
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako pronaci posao za programera?22.09.2004. u 07:29 - pre 237 meseci

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako pronaci posao za programera?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 45023 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.