Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji Antivirus

[es] :: Zaštita :: Najbolji Antivirus
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 226319 | Odgovora: 415 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

O4SiS
Dalmatia

Član broj: 22389
Poruke: 149
*.cmu.carnet.hr

ICQ: 146566222


Profil

icon Re: Najbolji Antivirus13.07.2004. u 12:23 - pre 240 meseci

E da probajte nabaviti boot-abilni cd Linux Defender koji u sebi ima integriran bit-defender zna dobro doci!

There are 10 types of people in the world:
Those who understand binary and those who don't.
 
0

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
62.90.170.*

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Najbolji Antivirus13.07.2004. u 14:01 - pre 240 meseci
Instalirao sam pre par dana Norton Antivirus 2004 i na prvi pogled mi se čini kao najbolje AV rešenje. Ima mogućnost skeniranja pošte, Live update, Script blocking, Auto protect... Naravno, u odlično odrađenom control centru možete isključiti nepotrebne opcije i na taj način prilagoditi AV svojim potrebama.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
0

dpop
Dragan Đ. Popović
VBD, IT
Brčko distrikt BiH

Član broj: 1879
Poruke: 400
81.94.9.*

Jabber: dpop@elitesecurity.org
Sajt: dragon.objectis.net


Profil

icon Re: Najbolji Antivirus13.07.2004. u 15:42 - pre 240 meseci
Postoji još jedna mini Linux live CD varijanta sa www.centralcommand.com - Vexira rescue ISO disk od samo 12 MB sa redovno izdavanim update-om na 2 FDD-a ....Podržava i NTFS ....bićete ugodno iznenadjeni.....
Howdy & Stay tuned to ...ES.. :))
 
0

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus14.07.2004. u 10:34 - pre 240 meseci
da ali vexira ima NTFS read only podrsku pa ti izadje na isto sa njom kao npr. fprot+ntfs4dos. A ja ipak vise verujem fprot-u
 
0

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Najbolji Antivirus14.07.2004. u 13:09 - pre 240 meseci
Ni jedan nije bolji od njih vise, zajedno kad se koriste. Ja radim u jednom servisu i kad dodje zarazen racunar (a svaki dan dodje bar jedan) odradim sledece:
-izbrisem Temp i Temporary Internet Files
-omogucim pristup folderu System Volume Information
-prikljucim njegov disk na svoj racunar na kojem imam KAV, Norton 2003, Pandatitanium 2004, RAV, F-secure, AVG, F-Prot, onda Ad-Aware, Spybot i PestPatrol (naravno samo je jedan rezidentan, a to je Norton dok ostale koristim za skeniranje)
Nakon cesljanja sa par AV programa mogu biti siguran da je racunar cist.
Da jos kazem da po mom iskustvu KAV ima najbolji skener.

A onda se nekada desi da neki virus ili crv predje na moj racunar tako da sam svoj disk klonirao, znaci imam dva hard diska indenticna. Samo dignem sistem sa drugog diska, a svoj prikljucim kao drugi i srukam svu ovu artiljeriju na njega.

Razlog zbog cega prikljucujem zarazen disk na svoj racunar je to sto ciscenje racunara nije efikasno kad se sa njega pokrene bilo koji AV program. Tada taj AV prg. nema pun pristup i ne moze skenirati gomilu fajlova koje sistem koristi, a u kojima moze biti virus.

Po meni je ovo dobitna kombinacija, ako neko ima primjedbi i pitanja volio bi da pise.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
0

O4SiS
Dalmatia

Član broj: 22389
Poruke: 149
*.cmu.carnet.hr

ICQ: 146566222


Profil

icon Re: Najbolji Antivirus14.07.2004. u 20:14 - pre 240 meseci
Da upravo tako, to je najbolje rješenje, nesto slicno i ja radim. Te nakon toga dignem sve securty updates i nakon toga radi sve glatko!


There are 10 types of people in the world:
Those who understand binary and those who don't.
 
0

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Najbolji Antivirus15.07.2004. u 12:15 - pre 240 meseci
Kako ti O4SiS tacno radis, ako ti se da, da napises postupak.
Koje AV imas, a koji ti je rezidentan?
Ako imas nekih zanimljivih stosova da ih napises.

A jos da te pitam da li si primjetio sledece:
meni je rezidentan Norton 2003 pa kad recimo KAV-om skeniram cesto mi se dogodi da malo prije dolaska skenera KAV-a na to podrucije virusi pocnu sa nekim radom i odma ih uhvati Norton i strpa ih u karantin. Ovo mi je jako zanimljivo i pitam se ako je tako da li je skeniranje u safe modu djelotvorno (u safe modu ne radi monitoring)?

Sto se tice ovog metoda skeniranja, o kojem smo pricali, mislim da je najefikasniji jer ja sam tako ubio na hiljade virusa, crva, trojenaca i ostalih losih stvari na nekih bar stotinu racunara.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
0

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus02.08.2004. u 23:20 - pre 239 meseci
Citat:


Maniac:

kakav je f-prot



Za stare kompise, koji rade pod DOS-om, Win95 ili Win98 - ODLICAN!
Samo posto je rec o staroj tehnologiji, nisam siguran da se isti vise
update-uje, a oni valjda imaju neku F-Secure varijantu samo za Windows
(koja se sigurno update-uje izuzev ako firma u medjuvremenu nije
pukla). Inace, f-prot je (bio) totalno besplatan...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
0

zobi
Subotica

Član broj: 14014
Poruke: 93
*.212.eunet.yu



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus03.08.2004. u 08:02 - pre 239 meseci
Ne radi se tu da li je neko star ili mlad "kompise" (niti radim u DOS-u)
trenutno sam na 98-ci ali je radio f-prot i na xp i nisam imao nikakvih problema
ima svoj updater
po meni uopste ne opterecuje racunar
Ovde ne mislim nikog da nagovaram da ga korist, samo iznosim moje misljenje...

Najveci covek uvek ostaje dete
 
0

dpop
Dragan Đ. Popović
VBD, IT
Brčko distrikt BiH

Član broj: 1879
Poruke: 400
*.teol.net

Jabber: dpop@elitesecurity.org
Sajt: dragon.objectis.net


Profil

icon Re: Najbolji Antivirus18.08.2004. u 20:39 - pre 239 meseci
Trenutno za kućnu upotebu za Win koristim TheBat!+AVG free edition i ClamWin uz povremenu ispomoć sa STINGERom...a za Linux/Business koristim za poštu ( SylpheedClaws ) i SMB mounted drives ClamAV/f-prot uz amavisd-new.... i jako sam SPOKOJAN...
Howdy & Stay tuned to ...ES.. :))
 
0

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.214.eunet.yu



+3 Profil

icon Re: Najbolji Antivirus18.08.2004. u 21:03 - pre 239 meseci
Ja kod kuce koristim za Mail The Bat! takodje,za surf Operu onda ZoneAlarm kao firewall,Kaspersky Anti-Virus Pro kao anti-virus a zastitu od spywera Spybot i Ad-aware...posto imam 15 godina neradim nigde ali bi sigurno bila ovakva zastita.
 
0

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.beocity.net

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Najbolji Antivirus28.09.2004. u 21:32 - pre 238 meseci
Za sada, ostao sam na TrendMicro Internet Security - odlican je. I verujte mi da bih rado platio za original. Stvarno vredi. AV (pa time i Real Agent/Real Time Scan) rade savrseno, spam blocker takodje, a tek Firewall - pa ako je grc.com, odn. test SHIELDS-UP merodavan, a vecina upravo to tvrdi, prvi put sam video da je rezultat STEALTH, za sve portove (i sa Outpost Pro 2 neki su bili closed, ali NIKADA svi stealth).
I jos nesto - tu je, a kao da ga nema. Zbog toga i nisam imao poverenja u njega, kad ne znam i ne vidim da li i sta radi, ali sada... )) Uzivam!
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus10.10.2004. u 18:45 - pre 237 meseci

http://www.mikro.co.yu/arhiva/tekst.php?broj=4822

http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2004_08zz.php

http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=67&mnu=67

[mod: alex - izbrisani delovi s komentarima na licnoj osnovi, cemu nije mesto na forumima]
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus11.10.2004. u 19:05 - pre 237 meseci
Citat:
Sundance: Mislio sam dokle ces dogurati tvrdeci da je nod32 trecerazredan proizvod.


Ajde da vidimo dalje, dokle stizhem sa tvrdnjom da je nod32 losh.

Test antivirusa dostupnih na americhkom trzhishtu, objavljen u PC World.

Evo isechaka:

"...AV-Test also scanned 20,000 clean files to determine whether the programs would mistakenly identify any as infected...at the other end of the scale, Eset's NOD32 misidentified 31 clean files. Even a small number of false positives can be a headache, as they may cause innocent and necessary files to be quarantined or even deleted..."

Choveche - 31 lazhna uzbuna, kao shto sam i navodio u prethodnim diskusijama. nod ima najveci stepen lazhnih uzbuna i ne treba ti virus da smorish rachunar, dovoljan je nod da ti chist fajl prikazhe kao inficiran i obrishe ga :)))

Zatim sledi:

"...AV-Test gauged heuristics by scanning files containing the newest malware with versions of each program that had last been updated three months prior...NOD32 did worst, at 41.4 percent..."

Evo josh negativnih poena:

"...No program aced the infection-removal test, in which AV-Test ran each scanner on systems infected with the CTX virus, the Optix backdoor Trojan horse, and the MyDoom.A worm...McAfee, NOD32, and Panda left the system unusable after attempting (and failing) to remove the CTX virus..."

Znachi, nekako je nashao ovaj CTX virus i onda smorio mashinu...vala isto kao i da ga nije nashao - komp ti ne radi iako mislish da imash zashtitu zvanu nod32

I evo jednog pozitivnog poena:

"...on a Windows XP Pro system equipped with an 800-MHz Pentium III processor, 256MB of RAM, and a 5400-rpm hard drive with 575MB of data. NOD32 was the fastest program, at only 52 seconds. (Norton had better detection rates than NOD32, however.)..."

Eto ti josh jedna potvrda mojih dosadashnjih postova da je nod32 brz ali izrazito shupalj antivirus, shto ga svrstava u drugu ligu - ipak je bitno da nadje viruse a ne samo da brzo ih ne nadje :)))

Dokle josh hocesh da doguram?
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus11.10.2004. u 19:15 - pre 237 meseci
Citat:
dum-dum:

Dokle josh hocesh da doguram?


ooo, pa gde god se okrenem po netu i pogledam test rezultate (a da nije na nod32 web sajtu), dobijam slichne rezultate - nod je brz ali uglavnom pri dnu po detekciji.

Evo josh jednog:

http://www.10ts.com/reviews/antivirus-test.htm

@Sundance

pa da li je ovo neka svetska zavera protiv nod32 ili je to zaista drugorazredni proizvod???
 
0

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus12.10.2004. u 01:16 - pre 237 meseci
Citat:
dum-dum:
A shto se tvojih linkova tiche, na sajtu svakog proizvodjacha imash slichno...i na svakom sajtu proizvodjacha je bash taj AV najbolji - zato sam ja slao linkove sa uporednim testovima i detaljnim rezulatatima da svako mozhe da vidi shta od koga mozhe da ochekuje. NOD je npr brz i kome je to bitnije od stepena detekcije, on ce da uzme NOD...ali uvek na ukupnom skoru nod prodje loshe, negde na sredini tabele, a chesto i pri dnu.


Prestat cu pricat o tome koliko su kvalitetni postotci detekcije pojedinog AV i koliko su legitmini rezultati pojeding testa u smislu iskoristenja pojeding engine-a. Ti stvarno neke stvari ne kuzis i zao mi je zbog toga, ja se ne namjeravam ponavljat pedeset puta.

Ali dobro, to sto u vbulletin (jedinom tijelu koje SVE AV firme priznaju) testovima nije propustio nijedan in-the-wild virus u zadnjih 5 godina tebi nista ne znaci - to je tvoj problem.

To sto mislis da su hrpetina testova u linkovima koje sam naveo medijska pompa i marketing - i to je tvoj problem.

Mene zbog toga cisto boli k***, ti misli svoje - ja cu mislit svoje.

Citat:

Shto se Microsofta tiche i to je marketinshka caka. Isto tvrdi i eTrust, a i mnogi drugi.
Inache, ako pogledash na zvanichnom MS sajtu, videces da ESET NOD nije chak ni na listi "technology" partnera, a kamoli da MS koristi nod...skoro svi ostali bitniji su na spisku, shto je josh jedan dokaz da je nod drugorazredni...ako ne verujesh, evo ti link pa vidi sam:

http://www.microsoft.com/security/partners/antivirus.asp


tocno tako - nije na listi na technology partnera. ali nije ni 99% svih programa ikad napisanih pa opet fino rade. Da si bolje citao onaj test iz vaseg casopisa, vidio bi da je i tamo to naglaseno, ali opet da taj podatak sam po sebi nista ne znaci, osim da proizvod ima tamo neki xyz certifikat da je kompatibilan sa nekim glupim MS standardom.

Ili mislis da je dokument http://nod32.softwaresecuritysolutions.com/pdf/msftrenewal.doc lazan? Po njemu MS koristi nod32 u svojim labovima vec 4 godine. Nije im dobar kao partner to sto na svoj proizvod ne stavlja naljepnicu "Designed for Microsoft Windows XP", ali ga opet sami koriste? Podsjeca me na pricu o Billu Gatesu i o tome kako svaki put kupi novi Mac kad izadje...
 
0

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus12.10.2004. u 01:26 - pre 237 meseci
Citat:
dum-dum:
Choveche - 31 lazhna uzbuna, kao shto sam i navodio u prethodnim diskusijama. nod ima najveci stepen lazhnih uzbuna i ne treba ti virus da smorish rachunar, dovoljan je nod da ti chist fajl prikazhe kao inficiran i obrishe ga :)))


Opet rekoh, na vbulletin testu se PADNE ako detektira bar JEDAN false positive. nod32 tu roxa i bas me briga sta budale sa PC Worlda rekle. Reci tocno koja je bila verzija engine-a, koje su opcije bile ukljucene, koja razina heuristike za nod32 i za ostale AV koji jesu detektirale i koji to TOCNO malware. Ovako opcenito ja tim testovima samo trebam vjerovati na rijec, a to mi malo znaci kad i sam te testove mogu obaviti kod kuce i uvjeriti se u istinu (ili, kako bi ti rekao, LAZ).
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.verat.net.



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus12.10.2004. u 17:24 - pre 237 meseci
Citat:
Sundance: Opet rekoh, na vbulletin testu se PADNE ako detektira bar JEDAN false positive. nod32 tu roxa i bas me briga sta budale sa PC Worlda rekle.


Pa choveche, tebi su svi budale koji kazhu da je nod32 krajnje prosechan.

Opet te pitam, da li je to neka svetska zavera u pitanju kada na raznim testovima u razlichito vreme razlichiti ljudi dobijaju slichne rezultate za nod - uvek, ali bash uvek je ili u sredini ili pri dnu tabele.

Da li mislish da niko od tih testera ne ume da podesi nod i da iz njega izvuche maksimum...neka je i tako, onda tek prosechan korisnik nece moci to da uradi i opet ce nod kod njega da daje prosechne rezultate, bez obzira na eventualni potencijal - koji, to obojica znamo, ne postoji.

Isto tako znash da se unapred otprilike zna sa kakvom bazom vbulletin testira...pojedini proizvodjachi prave specijalne baze samo da prodju, a shta ce biti u stvarnom svetu - nema veze. Uostalom, pogledaj samo sajt vbulletin-a ko je sve proshao test u avgustu, septembru...da li to znachi da su svi ti antivirusi podjednako dobri i da je zapravo svejedno shta ces od toga da kupish?

Inache, vrlo dobro znam shta pricham jer sam i sam imao prilike da proverim nod sa velikom grupom virusa - i proshao je gore od vecine ostalih koje sam probao. A obojica znamo i chinjenicu da je nod sklon lazhnim uzbunama koje mogu da ti smore mashinu ako nisi oprezan.

Shta je interes PC World-u, Grcima, Austrijancima, Nemcima...i ostalima chije sam linkove postavio da bash uvek i svi zajedno stave nod negde pri dno tabele...znash i sam da argumenti kojima branish nod su na staklenim nogama. Nadam se da nisi sklon teoriji zavere protiv noda...svedelo se to tebi ili ne, chinjenica je da je nod krajnje prosechan proizvod. Svaka chast njihovom marketingu da su uspeli da se uopshte ovakve diskusije i vode oko njih - ima hrpa slichnih proizvoda za koje niko i ne zna...ovo im je zaista uspeh vredan hvale.
Ali to ne menja chinjenicu da nod realno spada u drugu ligu!
 
0

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Najbolji Antivirus12.10.2004. u 18:51 - pre 237 meseci
Dobro dum-dum, vbulletin je s*****, nod32 je s*****, MS je s***** jer koristi s***** od NOD32, a s***** su i svi casopisi kojima se, eto, nod32 hvali. Sve je to zidovsko-masonska urota koju vodi Al Qaida, NSA i Soros, cuo sam cak i da se George W. Bush hvali kako koristi nod32 u Bijeloj Kuci, a prica se da i Malim Zelenima nije los...

Ti si Bog, ti znas kako se rade testovi, koji valjaju i koji ne valjaju, kako sam samo glup sto sam ikad pomislio da bi nod32 mogao konkurirati mocnom Nortonu, Pandi & Co. Ma znas sta, sad cu odmah da ga deinstaliram!
 
0

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr.



+8 Profil

icon Re: Najbolji Antivirus12.10.2004. u 20:29 - pre 237 meseci
Mislim da ovo ne vodi nigdje.... ovako možemo pisati do iduće godine. Svak ima svoje mišljenje i to mišljenje ne možeš tako lako mjenjati.
Sundance pusti ga neka misli što hoće... jer mu ne možeš promjenit dojam o NOD-u... ja djelim isto mišljenje ko ti i neakon nekog vremena prestao sam se s njim raspravljati oko toga jer uvijek ima odgovor na post u kojem govoriš o kvalitetama NOD-a.
P:S dum-dum jesi li razmišljao da osnuješ zajednicu pod nazivom "NOD treća klasa" i onda
skupljaj članove i samo napred...
 
0

[es] :: Zaštita :: Najbolji Antivirus
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 226319 | Odgovora: 415 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.