Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pregrevanje

[es] :: Ostali hardver :: pregrevanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10005 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadkg
Nenad Petrovic

Član broj: 11394
Poruke: 40
*.verat.net



Profil

icon pregrevanje22.08.2003. u 13:30 - pre 250 meseci
Ja imam MSI K7N2G-ILSR PLOCU SA 512 MB DDR-a 333mhz
athlon xp 2400+ sa boox coolerom
integrisana GEFORCE 4 MX sa coolerom na sebi kojoj je od 512 pridodato 128 mb rama a 384 za sistem
i maxtor 120 gb 7200 rpm
tv/fm prolink pixelview card
intel ambient 537 56k
cdrw teac 540e


PROCESOR SE U VECINI SLUCAJEVA DRZI IZNAD 60,63 A UME DA SE POPENJE I DO 65,67 CELZIJUSOVA KADA SU IGRE U PITANJU-ZAHTEVNIJE...
TEMPERATURA PLOCE SE POPENJE I DO 52-55 CELZIJUSOVA a posle par sati rada PLOCA SE POPENJE I DO 60,62 CELZIJUSOVA!!!.

CPU FAN RADI NA OKO 4700-4800 OBRTAJA A SYSTEN FAN NA OKO 4300-4400

DA LI SU OVE TEMPERATURE NORMALNE I AKO SU PREVISE VISOKE DAJTE MI PREDLOGE KAKO DA OHLADIM OVU INACE SASVIM SOLIDNU MAKINU....

unutra najvecu Temperaturu ima ni manje ni vise TV KARTICA PROLINK PIXELVIEW HDTV/FM.Cak stavise na njoj ne mogu da drzim ruku duze od 5,6 secundi jer je jako vruca.Zasto je to tako kada je jako retko koristim skoro uopste,samo je prikacena na plocu a ja TV retko kada gledam preko nje pa ni radio ne slusam!!!!!!
Inace ranije vam nisam napomenuo da imam malo starije napajanje sa starog kompa neko POwerMan od 235W....
inace na komp su povezani jos skener HP 3500C i stampac HP deskjet 5550c pored ostalih stvari koje sam ranije napomenuo....
Ako neko zna zasto se toliko greje TV kartica neka mi odmah javi.....

 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: pregrevanje17.10.2003. u 20:20 - pre 248 meseci
Brate imam slicnu makinu kao ti i meni se greje na 58,59 stepeni i ne smeta mu nista da kucnem u drvo.Citao sam da moze da tera i do 70 stepeni i da mu ne smeta.Vulcano coller bi trebalo da najbolje hladi ali nisam probao to cu na leto kad udari =30

Pozdrav i ne brini se samo gruvaj
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: pregrevanje17.10.2003. u 22:16 - pre 248 meseci
Nebitno je da li gledaš TV preko TV karte ili ne, ona se greje, takođe obzirom da ti je napajanje preslabo i ono donosi par stepeni više, a ako još uzmemo u obzir da je i BOX cooler veoma slab eto temperature od 60 i više stepeni. Kupi jače napajanje (po mogućnosti neko DTK bar 300W ili Chieftec 360W koja stvarno daju deklarisanu snagu za razliku od koje-kakvih noname napajanja) i obavezno kupi bolji kuler.
A sa druge strane ta temperatura nije preterano kritična za taj procesor, mada kad pogledam moj 1800+ @ 2400MHz da radi na manje od 44 stepena, ipak je to visoka temperatura.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: pregrevanje18.10.2003. u 10:24 - pre 248 meseci
Prvo, ocitavanja vrednosti temp. uzmi sa ogromnom rezervom. Niko ti ne garantuje da su tacna. Drugo, skloni taj box cooler i kupi neki Speezee ili slicno za 10tak e. Ne kazem da box cooleer koji dolazi uz procesor ne valja, ali mu ja nikako ne bih verovao.
Trece, namesti dodatna hladjenja u kuciste, tako sto ces kupiti dva FAN-a 80x80 i namontirati u kuciste. Time ces znacajno smanjiti temp. unutar kucista pa i samu temp. kartica kao sto je tvoj Prolink. Cetvrto, zbog veceg broja kartica ne igraj se zivotom (kompjutera) i za 30e kupi DTK napajanje od 300w, jer preslabo napajanje usled prepopterecenja se pregreje i izgori (a sa njim i skoro sav HW u kucistu, u zavisnosti kakve si srece).
Gledaj da kartice lepo rasporedis po slotovima - ako imas praznih PCI slotova odvoj kartice jednu od druge kako bi imale slobodan prostor za disipaciju toplote. Inace sto se same TV karte tice, ne ona se ne greje ko sporet.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: pregrevanje18.10.2003. u 18:58 - pre 248 meseci
Inače u nekom pravilu temperatura procesora nije velika sve dok se windowsi ne ruše. Isto tako i sa radnom memorijom itd... ipak, hlađenje računala nije naodmet jer je u "kanti" uvijek ljeto :) Ovo što su ti dečki gore opisali da bi mogao malo pojačati hlađenje ( aktivno i pasivno) učini ali i isto tako vodi računa o njegovu održavanju. Ako ti i ne smeta dobro je rješenje skinuti poklopac računala... no tada je tu problemčić - prašina pa treba održavati... I provjeri to napajanje. Ne bi bilo loše kupiti napajanje 300W s oznakom PFC. ( Ako je ovo tvoje trenutno napajanje od 235 dobre kvalitete, ostavi ga!! )

 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: pregrevanje22.10.2003. u 10:34 - pre 248 meseci
I ja imam slican problem sa pregrejavanjem. Naime od "grejaca" imam :
AMD Athlon XP2500+ sa Barton jezgrom (nije overclock-ovan),
Xelo Ge Force 4 Ti 4200 sa 128 MB DDR-a,
Plocu Epox 8 RDA sa nForce 2 chipset-om,
512 MB DDR-a sistemske memorija, i
Napajanje PowMax 400 W (ne racunajuci HDD, CD ROM i CD RW kao "grejace").
Program za merenje temperatura i napona je Epox-ov USDM verzija 1.07.
Dok ovo pisem temperatura CPU-a je 59 C, a sistema 35 C a od programa koristim sam IE, i otvorio sam kuciste da se hladi (u sustini kada je otvoreno kuciste temperatura je manja za 5 do 6 C).
Kada istovremeno : kopiram nesto sa CD-a na HDD, radi neka aplikacija, Winamp, Micro DVD i kada skidam nesto sa neta, i pritom je zatvoreno kuciste temperatura CPU-a se penje i do 65 C , a posle 3Dmark2000 Benchmark testa mi je pokazivao 64 C.
Drugar koji mi je satavljao komp mi je stavio Speeze cooler mislim da je model 4000 koji moze po svojoj velicini da zameni klima uredjaj u mom stanu, a on vrti izmedju 2300 i 2500 obrtaja/min.
I pored toga stavicu verovatno jos 2 cooler-a u kuciste, ali kako su mi ljudi rekli ni to ne moze mnogo da obori temperaturu (najvise 8 C).
U sustini boljka svih AMD-a od K6 generacije je sto se mnogo greju, ali sve do 75 C je OK (po recima vecine ljudi), dok preko toga treba gasiti komp (ako se sam ne ugasi) da se "malo" ohladi (mada sam negde procitao da je AMD dizajnirao sve Athlone da mogu da trpe do 100 C bez problema (cak neki modeli i do 120 C !!!) u sta ja cisto sumnjam).
Kad se sve uzme u obzir AMD jeste jeftiniji od Intela, ali moras da imas bolje hladjenje jer se skoro duplo vise greje (koliko ja znam gotovo svi Celeroni tesko da prevale 40 C sem ako nisu overclock-ovani).
Savetujem ti isto ono sto cu i sam uraditi : uzmi dva cooler- jedan za uduvavanje , jedan za izduvavanje vazduha za kuciste, izbaci taj box cooler i uzmi najjaci Speeze cooler i nadaj se najboljem, ali ne ocekuj da ti temperatura i onda bude ispod 60 C kada maksimalno "isforsiras" komp.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: pregrevanje22.10.2003. u 10:52 - pre 248 meseci
Citat:
I ja imam slican problem sa pregrejavanjem. Naime od "grejaca" imam :
AMD Athlon XP2500+ sa Barton jezgrom (nije overclock-ovan),
Xelo Ge Force 4 Ti 4200 sa 128 MB DDR-a,
Plocu Epox 8 RDA sa nForce 2 chipset-om,
512 MB DDR-a sistemske memorija, i


Epox je problem. Svako treba da proceni sta mu je vaznije - brzina ili sigurnost. Ja koristim matsonic i nigde ne zurim. A temperatura ~30.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: pregrevanje22.10.2003. u 12:21 - pre 248 meseci
Ajd i ja da trabunjam malo :))) pbzirom da se osećam prozvanim (dobro ne ja, moja ploča :) )od strane Pctela.
Dakle imam Epox 8RDA+ i Barton 2500+ koji radi na 2400MHz (12x200), cooler TT7+ @ Low speed, za koji lično mislim da ovi speez cooleri ne mogu baš da mu priđu po karakteristikama, i temperatura u idle režimu je u proseku između 38 i 41 stepen a pri punom opterećenju dostigne i do 49 stepeni.
Pomenuli ste celerone u gornjim postovima, pa celeron nije reda porediti sa nekim Barton-om ili Athlon XP-om. Celeron je više za poređenje sa nekim AMD Thorton procesorom koji na default frekvenciji (kad sam ga probao kod mene) nije prešao 35 stepeni. Zato se P4 procesori (ali pravi (northwood ili P4EE) a ne celeroni) greju mnogo više od ovih novijih AMD serija.

Bitna stavka u snižavanju temperature je i dovoljno jako napajanje koje svojim pregrevanjem neće dizati temperaturu samog kućišta, i dobro provetravanje u samom kućištu.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: pregrevanje22.10.2003. u 12:46 - pre 248 meseci
evo i ja da dodam neshto u prilog Epox plochi...i ja je imam...8rda+ i procesor Athlon XP1700+ @ 2000mhz i posle 3D mark-a ili hajchenja nekih igara temperatura mi je maximum 38...cooler mi je chisto bakarni Spire SkiveStream na ~5000 obrtaja..nemam ni jedan dodatni fan...elem...ni cooler na procesoru ne radi na max broju obrtaja
pozdrav

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: pregrevanje22.10.2003. u 13:54 - pre 248 meseci
Pa u dilemi (ili trilemi) sam sta vas dvojica hocete da kazete:

1. Da Epox nije sampion po pitanju grejanja?
2. Da je proslo leto, pa i najtopliji racunari rade na pristojnim temperaturama?
3. Samo se hvalite sto imate bolje kulere nego neki gore nesrecnici?

U 2 od ova 3 slucaja se u potpunosti slazemo :-)

Inace ja nisam primetio da se jace napajanje manje greje, mada sam i ja u pocetku to ocekivao... ali nisam ni toliko detaljno testirao, da bih sad ulazio u raspravu o tome.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.neobee.net

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: pregrevanje22.10.2003. u 14:13 - pre 248 meseci
Citat:
pctel:
Pa u dilemi (ili trilemi) sam sta vas dvojica hocete da kazete:

1. Da Epox nije sampion po pitanju grejanja?
2. Da je proslo leto, pa i najtopliji racunari rade na pristojnim temperaturama?
3. Samo se hvalite sto imate bolje kulere nego neki gore nesrecnici?

U 2 od ova 3 slucaja se u potpunosti slazemo

Inace ja nisam primetio da se jace napajanje manje greje, mada sam i ja u pocetku to ocekivao... ali nisam ni toliko detaljno testirao, da bih sad ulazio u raspravu o tome.



pa misssim sha da ti kazhem..u dushu me znash...pogodio si da sam hteo reci da Epox i nije shampion u grejanju...bar po meni nikako..hgle chuda i oko ovoga da je leto proshlo se takodje slazhemo (ko bi reko) aaa ovo trece...pa jes da imamo bolje coolere ali nemam obichaj da se hvalim samo sam dao josh jedan argument koji ide u prilog BeastMasterovoj tvrdnji
poz

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: pregrevanje22.10.2003. u 17:50 - pre 248 meseci
Citat:
Inace ja nisam primetio da se jace napajanje manje greje, mada sam i ja u pocetku to ocekivao...


Veruj mi da se slabije napajanje veoma greje pod opterećenjem što je i logično, imao sam prilike da probam a i da osetim.
A što se očitacavanja temperature tiče, svojevremeno su GA ploče bile šampioni u laganju :) podizale su i do 20 stepeni temperaturu (primera radi, jedan drugar je imao GA-7VRX koja je očitavala i do 74 stepena temperaturu a cooler hladan i nije loše namešten). Druga stvar poznato je da kod Asus ploča Asus Probe takođe očitava pogrešne temperature na pojedinim asusovim pločama, dok za sada to nisam primetio samo kod Epox i Abit ploča. To dovodi do zaključka da je temperatura koju očitava ploča samo relativna stvar i da ne mora uvek da bude i realna.
A što se šampionata u grejanju tiče, tu Epox i naravno Abit ispadaju iz konkurencije :)

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 23.10.2003. u 22:20 GMT]
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
212.200.124.*

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: pregrevanje23.10.2003. u 17:36 - pre 248 meseci
Ja planiram da uzmem epox 8rda+ sa xp2400 procesorom i nekil kulerom sto ima
potenciometar.E sad interesuje me koja je otprilike cena ove ploce ?
Ja mogu da je nabavim za 82 eura...ili da uzmem kt600 ? Neki lik mi nudio
gigabyte-ovu plocu kt600.
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: pregrevanje23.10.2003. u 19:23 - pre 248 meseci
iskreno ja ti ne preporuchujem KT600 chisto iz iskustava nekih mojih prijatelja koji s enisu lepo proveli sa plochama takvog chipseta...ne bih da generalizujem ali se u dva sluchaja pokazalo kao losh izbor.
Shto se Epox-a tiche...topla preporuka...mnogo dobra,stabilna i brza plocha a cena od 82 evra je super-dobra....buduci da najjeftinije shtoja znam je 88...tako da..navali


I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: pregrevanje23.10.2003. u 23:41 - pre 248 meseci
Citat:
Shto se Epox-a tiche...topla preporuka...mnogo dobra,stabilna i brza plocha a cena od 82 evra je super-dobra....buduci da najjeftinije shtoja znam je 88...tako da..navali

Jos jedna veoma topla preporuka. :-)
Samo to je neka greska, to ili je neka vp cena bez poreza na vise kom, ili ako je iz CG onda + uobicajenih 17% = 96 :-)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: pregrevanje24.10.2003. u 10:36 - pre 248 meseci
pa ovo shto ja znam za 88 jevreja je brez poreza...tako da ono za 82 je verovatno bez PCI slotova
..a shto se tople preporuke tiche...ipak je preporuka mnogo toplija no sama plocha

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net



Profil

icon Re: pregrevanje24.10.2003. u 10:46 - pre 248 meseci
Moj savet ti je bolje da uzmes 8RDA.
Imam dva razloga sto ti ovo predlazem, a to su :
1. 8RDA+ ima u odnosu na 8RDA ima vise samo firewire controller (koji ces upotrebljavati samo ako koristis komp u mrezi) tako da ako ti to ne treba bolje kupi 8RDA za 80 € sa porezom, a za razliku love bolje uzmi jaci procesor (moja preporuka XP 2500+ Barton :-) )
2. Moj podjak koji je serviser u jednoj beogradskoj firmi, mi je rekao da je probao 3 ploce serije 8 RDA+ (pre oko mesec dana) i da je imao velikih problema sa njima (bile su jako nestabilne) pa mi je preporucio da ne uzimam Epox-a (kao ni Via KT600 chipset jer se i on pokazao kao los), ali ja ga nisam poslusao, uzeo sam 8RDA, i za sada se ne kajem jer radi sasvim OK.
Sto se tice grejanja procesora, ne znam koji cooler je najbolji, ali mislim da Speeze cooler-i medju najboljima, i sa obzirom da se AMD greje ko lud kada je opterecen, cisto sunjam da bilo koji cooler moze da mu obori temperaturu ispod 60 C u punom opterecenju, sem ako ne postoji i hladenje unutar samog kucista, odnosno ako je kuciste potpuno otvoreno.
Dok pisem ove redove da kazem da sam digao magistralu, tako da mi procesor XP 2500+ Barton radi @ 2200 Mhz, i bez rada drugih programa (znaci samo rade OS Windows XP i Internet Explorer ) temperatura CPU-a je 43 C, a sistema 34 C, i sve radi stabilno i bez problema !

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Bartman dana 24.10.2003. u 12:57 GMT]
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

darkofdoom83
Horgos

Član broj: 3098
Poruke: 739
212.200.124.*

Sajt: www.oxo.rs


+1 Profil

icon Re: pregrevanje24.10.2003. u 10:51 - pre 248 meseci
Hvala vam ljudi,izgleda da cu onda da uzmem 8rda ipak.Mada su mi nudili i
abitovu nf2 plocu,kaze lik da mi je to isto to..Jel neko ima iskustva sa ovom
plocom ?
A sto se kulera tice,uzecu nekog zmaja pa nek se dere...zabole me
Sve na jednom mestu:
http://www.oxo.rs
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: pregrevanje24.10.2003. u 11:27 - pre 248 meseci
Postoji još jedna razlika između 8RDA+ i 8RDA, verzija + ima na sebi integrisan i SoundStorm dok ova druga nema. Što se magistrala tiče, kod mene sa bartonom sam maksimalnu magistralu postigao 241MHz (482MHz). Više o tome OVDE

Abit NF7S rev 2 je takođe odlična ploča i bilo koju od te dve da uzmeš (8rda/8rda+ ili NF7S) nećeš pogrešiti.

Za cooler, moj predlog ti je ThermalTake 7+ i nećeš imati ni buku ni glavobolju od pregrevanja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: pregrevanje24.10.2003. u 12:54 - pre 248 meseci
Spire SkiveStream - bakarni ...to bi bio moj predlog..jeftiniji je nego TT7+ a nije nishta glasniji..chak je i tishi...pogledaj moj gornji post...radi i hladi ki lood...temp nikad preshao 39

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: pregrevanje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10005 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.