Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji browser?

[es] :: Advocacy :: Najbolji browser?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57067 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: Najbolji browser?26.12.2003. u 15:34 - pre 246 meseci
Citat:
Predrag Damnjanovic:
Ma samo opusteno, volim ja da se salim ponekad :)


Lepo je što si to podelio sa nama. Sada mi je tvoja ličnost tako bliska...
A da se šalim volim i ja. Drugo je pitanje da l' znaš da se šališ i na svoj račun? To je nešto drukčije :)

Elem, "Radi brže" != "Tera IE .dll da radi brže". Tol'ko što se tiče logike. Možeš da "zaključiš" da ja mislim da radi brže, ali ti si to spojio sa korišćenjem IE .dll-ova, što je tvoj proizvoljan zaključak, očigledno na osnovu premise
Citat:

ali budi siguran da kompletan rendering prepusta IE-ovim DLL-ovima

što ja niti sam mislio niti rekao.
A za brzinu vidi sam. Po onome što sam ja video, ništa ne zaostaje za mnogospominjanom Mozillom. Jedini "trik" koji sam primetio da Mo radi je da prvo prikaže keš, pa onda radi ev. update. Dobra fora.
Dakle probaj i MyIE2, pa reci da li ti se čini da radi brže od IE ili ne. A koji deo IE koristi, to možeš da kažeš kada vidiš source :)

Uostalom većina priče je relevantna samo nama koji imamo protok <5 pa se nerviramo kada otvara stranicu čitavu večnost (a u glavi kalkulišeš koliko te to košta). Srećkovićima sa npr. 256kb/s verujem da je ova priča smešna...
 
Odgovor na temu

arecibo
Hrvatska

Član broj: 17048
Poruke: 148
*.cmu.carnet.hr

Sajt: localhost


Profil

icon Re: Najbolji browser?26.12.2003. u 22:18 - pre 246 meseci
Citat:
Misliš, ovako, kad krene da se otvara stranica, stisnem stop a gore ostane URL? Čudno mi bilo pitanje, pa sam odmah uzeo da probam. I naravno da ostane.


Ne, ustvari da po tom principu ali uzeo si krivi primjer.
Evo dat cu ti jedan konkretan primjer pa probaj:
Odes na bilo koju xxx galeriju ;) npr. www.sexocean.com na onMouseOver vidjet ces URL u status baru koji treba da bude otvoren.
Kod IE-a cim ti se otvori novi window stopiras stranicu i u location baru ti ostane url, tako da ti mozes da izbrises onaj dio iza .html koji je redirekcija: www.ovako-onako.html&link=p28228a i odes na pravu stranu.
Kod mozzile to nije moguce, stopiras load-anje ali nema adrese u loc. baru?
To sam sasvim slucajno primjetio ;), pa zar je moguce, a fora je u tome da ako pricekas jos koju sekundu vec si preusmjeren na neki drugi 'offtheme' site.
Zanimljivo!?
 
Odgovor na temu

Ebox

Član broj: 6023
Poruke: 123
*.beotel.net



Profil

icon Re: Najbolji browser?14.01.2004. u 06:17 - pre 245 meseci
Citat:
SittingCrow:
Citat:
old:
IE je praistorija. Sve ovo sa gledišta win platforme.


Kakva glupost pa jedino ce IE otvoriti sve stranice kako treba.


Ovo je tacno, mada ga je Opera, po tom pitanju, sustigla.

Ja sam do skoro koristio tri browser-a uporedo, naravno, u eksperimentalne svrhe. Firebird je decija igracka u poredjenju sa Operom, a nista nije brzi od ni od IE6, ni od Opere, pa sam ga prvog bespovratno otkacio.

IE6 ima svojih prednosti i to je sasvim logicno, ali je za iole naprednijeg korisnika zaista totalno u off-u. Osim toga, kod nadgradnje ume zaista da podivlja i smara sa bezbrojnim error-ima. Naravno, IE je i najmanje bezbedan.

Ja sam Operu "otkrio" relativno skoro i zaljubio sam se na prvi pogled. Zaista je kao prelepa devojka, posle nje svaki drugi browser je dobar samo u slucaju nuzde. Takodje, kao i kod svake prave lepotice, njene najmanje znacajne prednosti su mi najdraze: skin-ovi (cocoa native) i personal toolbar koji je za mene isto sto i daljinski upravljac za televizor.

Ma ono, totalno je fantasticna! Da danima ne pokusavam da otklonim jedan problem sa IE koji me jezivo iritira ne bih ga ni koristio!
 
Odgovor na temu

Sasa A
Sasa Adzic
C:\Montenegro\Podgorica

Član broj: 18654
Poruke: 150
*.podgorica.cg.yu



Profil

icon Re: Najbolji browser?14.01.2004. u 12:30 - pre 245 meseci
Windows-Internet Explorer moze i Opera
Linux ne koristim
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.28.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Najbolji browser?14.01.2004. u 13:56 - pre 245 meseci
Mozilla Firebird je najbolja po mom misljenju ali me nervira sto za svaku drugu stvarcicu trazi plug-in...
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Najbolji browser?14.01.2004. u 14:59 - pre 245 meseci
Pa instaliraj ga jednom i gotovo...
http://plugindoc.mozdev.org/faqs/phoenixwin.html
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Najbolji browser?14.01.2004. u 15:52 - pre 245 meseci
Citat:
arecibo:
Odes na bilo koju xxx galeriju ;) npr. www.sexocean.com na onMouseOver vidjet ces URL u status baru koji treba da bude otvoren.
Kod IE-a cim ti se otvori novi window stopiras stranicu i u location baru ti ostane url, tako da ti mozes da izbrises onaj dio iza .html koji je redirekcija: www.ovako-onako.html&link=p28228a i odes na pravu stranu.
Kod mozzile to nije moguce, stopiras load-anje ali nema adrese u loc. baru?
To sam sasvim slucajno primjetio ;), pa zar je moguce, a fora je u tome da ako pricekas jos koju sekundu vec si preusmjeren na neki drugi 'offtheme' site.
Zanimljivo!?


Pa da, tačno, Mozilla ne prikaže adresu otvorenu u novom prozoru/tab-u dok ne kontaktira server, ali možeš da uradiš Copy link location, ctrl-T, ctrl-V pa edituješ, tako je čak i elegantnije nego da juriš da stopiraš redirekciju.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.ppp-bg.sezampro.yu



+3 Profil

icon Re: Najbolji browser?13.02.2004. u 15:20 - pre 244 meseci
Ne mogu da shvatim one koji kazu da je IE najbolji browser.Dodje mi da se valjam po podu jer uopste nije tolio siguran kao ostali.Koristio sam mboge browsere od IE-a do Netscapea i zakljucio sam da mi Opera najvise lezi!
 
Odgovor na temu

matija-s
Planetary Assault Systems

Član broj: 11804
Poruke: 610
*.xnet.hr



Profil

icon Re: Najbolji browser?13.02.2004. u 17:47 - pre 244 meseci
U Windozama - IE 6 sa svim moguchim service packovima zakrpama i ostalim,a u Linuxu sam koristio Mozillu,sve dok nisam otkrio Konqueror.Od tog trenutka sam zaboravio da Mozilla postoji
Disconnect
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Najbolji browser?13.02.2004. u 18:00 - pre 244 meseci
Dok sam sa Knoppix-om koristim Mozillu, a pod Windosima IE i Mozilla Firebird i to više koristim Mozillu, dok IE polako ide u zaborav, baš zbog brzine.

 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Najbolji browser?14.02.2004. u 06:37 - pre 244 meseci
IE :)
dok nanprave ``osvajach``a i za win... :)
pod linuxom naravno ``osvajach``
 
Odgovor na temu

mickeybaki
Miroslav Bandjur
Student
Futog

Član broj: 18452
Poruke: 107
195.178.35.*

ICQ: 128046731


Profil

icon Re: Najbolji browser?14.02.2004. u 13:52 - pre 244 meseci
Najbolja je Opera + ako sredis mail client iz novijih opera da izgleda kao iz stare NA KONJU SI! Probao sam sve browsere i ne mogu da verujem da je IE dobio toliko pohvala. Ti ljudi ili nisu probali nista bolje ili nesto nije u redu samnom. Opera je prevazisla IE jos pre 2 godine i po podrsci u vidu plug in-ova i po broju ljudi koji ovaj browser koristi. Za mozillu ne mogu nista da kazem jer sam potpuno zadovoljan opreom i samo sam instalirao firefox, probao, zakljucio da nije nista fantasticno bolje, i deinstalirao.
Jos jedna stvar sa IE, ako ne sredite (po meni bug) da vam browser svaki put ponovo ucitava slike i tekstove koje je vec 100 puta ucitao imacete maksimalno usporen internet.
I ako moja plata i nije bas neka,
Ja sam posteno platio i zato sam srecan.
Jos samo leba da ima i himna da svira.
I danas da mogu ja opet bih isto...
I sutra da mogu ja opet bih isto...

Daj bombona da sisamo!
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Najbolji browser?15.02.2004. u 00:08 - pre 244 meseci
Citat:


što ja niti sam mislio niti rekao.
A za brzinu vidi sam. Po onome što sam ja video, ništa ne zaostaje za mnogospominjanom Mozillom. Jedini "trik" koji sam primetio da Mo radi je da prvo prikaže keš, pa onda radi ev. update. Dobra fora.
Dakle probaj i MyIE2, pa reci da li ti se čini da radi brže od IE ili ne. A koji deo IE koristi, to možeš da kažeš kada vidiš source :)


Da :) jedino ako se pokrece brze ;-))) onda garant radi brze.... Inace ne moze da otvori stranicu brze od IE-a ni pod razno. Razlozi su vec receni, ne bih da se ponavljam.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

miloske2002
srdjan milosevic
nis

Član broj: 20071
Poruke: 36
*.mobtel.com

ICQ: 330725806
Sajt: www.dresurapasa.net


Profil

icon Re: Najbolji browser?15.02.2004. u 09:31 - pre 244 meseci
Ljudi probajte awant browser,meni radi 100 puta lepse nego IE.
www.avantbrowser.com
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Najbolji browser?15.02.2004. u 10:08 - pre 244 meseci
Citat:

http://www.avantbrowser.com/
Try Avant Browser, an upgrade to Internet Explorer.


Verovatno one silne ikonice doprinose bržem učitavanju i većoj stabilnosti?
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
194.106.191.*



+3 Profil

icon Re: Najbolji browser?15.02.2004. u 10:51 - pre 244 meseci
Citat:
mickeybaki:
Najbolja je Opera + ako sredis mail client iz novijih opera da izgleda kao iz stare NA KONJU SI! Probao sam sve browsere i ne mogu da verujem da je IE dobio toliko pohvala. Ti ljudi ili nisu probali nista bolje ili nesto nije u redu samnom. Opera je prevazisla IE jos pre 2 godine i po podrsci u vidu plug in-ova i po broju ljudi koji ovaj browser koristi. Za mozillu ne mogu nista da kazem jer sam potpuno zadovoljan opreom i samo sam instalirao firefox, probao, zakljucio da nije nista fantasticno bolje, i deinstalirao.
Jos jedna stvar sa IE, ako ne sredite (po meni bug) da vam browser svaki put ponovo ucitava slike i tekstove koje je vec 100 puta ucitao imacete maksimalno usporen internet.
Konacno neko normalan da zna sta valja.Samo se ne slazem da vecina ljudi koristi operu vec njih 60% koristi IE zbog neznanja da je njesra i da su sanse mnogo vece da pokupis neki virus sa neta!!Opera rules i tako ostaje!!!
 
Odgovor na temu

ziletinja
slobodni strelac
Novi Sad

Član broj: 16709
Poruke: 55
*.panline.net



+4 Profil

icon Re: Najbolji browser?15.02.2004. u 18:34 - pre 244 meseci
Probao sam većinu browsera, moj izbor je Opera, koristim je i u Winu i u Linu.
- brzina
- preglednost
- komfor
- u bezbednost se ne razumem, ali predpostavljam da je zadovoljavajuća...
- krstarenje uz pomoć tastature je pravo zadovoljstvo

U stvari, kad sam prestao da koristim IE shvatio sam da surf može da bude i veoma prijatno iskustvo.

"Molimo publiku da se umiri, opera počinje..."
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.ptt.yu.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Najbolji browser?15.02.2004. u 20:37 - pre 244 meseci
Neznam za vas, al ja nekako naviko na ovu mozillu. Nemam ni jednu zamerku, sve radi bez greske. Možda mi se desilo da je 2 puta pukla u poslednja 3 meseca. Savrseno je pregledna, ima solidan mail client, i što je najbitnije podržava sve standarde.

Jedino joj je download manager malo loš, ali uvek ima posebnih aplikacija za to.

Moj glas ide mozila-i.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.67.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Najbolji browser?15.02.2004. u 20:51 - pre 244 meseci
I ja sam koristio većinu ali sam se navikao na mozillu... Koristio sam FireBird pa sada FireFox...Opera je super ima i dosta lepši interfejs od mozille ali sam naviokao na mozillu.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.ptt.yu.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Najbolji browser?15.02.2004. u 21:44 - pre 244 meseci
Moj izbor je mozilla definitivno. Ima sve sto mi je potrebno, i jos po nesto.

Koristim je od verzije 1.0, i prelazak na nju sa IE-a je bilo bas prijatno iskustvo. Mozda mi se desilo da se 2-3 puta zakuca od kako je koristim. Znaci dosta ja pouzdana.

Koristim je kao default browser i u lin-u i u win-u. Mozilla definitivno.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Najbolji browser?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57067 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.