Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji download menager???

[es] :: Windows aplikacije :: koji download menager???

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35095 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon koji download menager???11.07.2003. u 00:05 - pre 252 meseci
posto sa interneta skidam podatke prosjecnom brzinom oko 2KB/s zelio bi instalirati kakav menager za to.
zanima me koji je download menager najbolji i sa kojim je moguce najbrze downloadirati.
i gdje da skinem menager?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.124.182.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: koji download menager???11.07.2003. u 00:22 - pre 252 meseci
Pa mozrs neku noviju verziju get right, ili download acelerator, ali ja mislim da je get right bolji, jeste da se placa, ali nije tesko naci crack.

U get right-u koristish opciju segmenting download, i to ume da pomogne.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: koji download menager???11.07.2003. u 02:20 - pre 252 meseci
wget. Mali, besplatan i ad-free.

[Ovu poruku je menjao random dana 11.07.2003. u 02:20 GMT]
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Vesic

Član broj: 3820
Poruke: 62
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: koji download menager???11.07.2003. u 02:20 - pre 252 meseci
Takodjer preporucam FlashGet.
Jednostavan za upotrebu, integrira se po potrebi u browser, lako se konfigurira, ima sve opcije nadohvat ruke (misa)... Jedino sto je komercijalan, ali to ionako nije problem s obzirom da je skoro cijelo vrijeme minimiziran u tasku (plus to ima i transparentni indikator koji pokazuje kak napreduje download).
Link: Amazesoft.
Don't take life too seriously... Nobody gets out alive, anyway.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: koji download menager???11.07.2003. u 02:24 - pre 252 meseci
Navedite molim vas i to da li se program plaća i da li prikazuje reklame, pošto je to jako bitno.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.22.EUnet.yu

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: koji download menager???11.07.2003. u 14:09 - pre 252 meseci
A sto da komplikuje stvari lepo uzme Operu i ima sve u njoj.Opera ima reklame/baner ali se moze zaobici.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: koji download menager???11.07.2003. u 19:04 - pre 252 meseci
Citat:
random:
wget. Mali, besplatan i ad-free.

[Ovu poruku je menjao random dana 11.07.2003. u 02:20 GMT]



Boze randome, gde si ti video prosecnog windows korisnika da otvara konzolu da bi ukucao nesto.....:)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: koji download menager???11.07.2003. u 21:32 - pre 252 meseci
Hvala bogu, ljudi nisu bili lenji pa su napravili i GUI za wget. :)
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.239.EUnet.yu

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: koji download menager???12.07.2003. u 00:33 - pre 252 meseci
Nešto se ne sećam da wget može da skida jedan fajl u više threadova istovremeno? A kako ono beše da mu kažem da mi poskida sve datoteke ili samo neke po izboru sa određene web strane koja mi je otvorena u browseru?

Opera nije loše, ali nije ni približno najbolje rešenje, Transfer deo nije najbolje odrađen. Npr, pre neki dan sam skidao novi PHP od 5-6MB. Negde na 95% veza se potpuno zaglupela, ručno sam je prekinuo a Opera je skontala da je transfer završen, i nikakvim trikovima nisam uspeo da je nateram da skine preostalih 100-tinak KB fajla :(
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: koji download menager???12.07.2003. u 01:28 - pre 252 meseci
Citat:
mikis:
Nešto se ne sećam da wget može da skida jedan fajl u više threadova istovremeno?

A koliko ja znam, jedan wget proces troši manje resursa od jedne niti u tim programima, pa ne znam zašto ne bi pokrenuo nekoliko wget-a i tako preuzimao. Mada, opet, ne znam što ti znači da preuzimaš jedan fajl iz više delova odjednom.

Citat:
A kako ono beše da mu kažem da mi poskida sve datoteke ili samo neke po izboru sa određene web strane koja mi je otvorena u browseru?

wget --help (potraži opcije i, m, r, p, G, X, A, i još gomila drugih koje ti dozvoljavaju da sve to fino izabereš).

A ako ne znaš kako da preneseš adresu neke veb strane koja ti je otvorena u čitaču, onda... ;-)
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.94.EUnet.yu

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: koji download menager???12.07.2003. u 14:04 - pre 252 meseci
Citat:
tOwk:
A koliko ja znam, jedan wget proces troši manje resursa od jedne niti u tim programima, pa ne znam zašto ne bi pokrenuo nekoliko wget-a i tako preuzimao.


Jel znaš kako radi FlashGet? Kad izabereš fajl za download, on ga automatski podeli u 3 ili 5 ili koliko već izabereš delova, i skida ih sve istovremeno. Na, taj način, bar teorijski, postiže veću brzinu. A čovek je baš za to pitao. Hoćeš reći da ja treba sad da računam koliko je velika datoteka, pa koliko je veliki i gde počinje koji segment, pa da svaki put nabadam po komandnoj liniji koja je odgovarajuća opcija... Kad mogu samo da kliknem na link?

Nemoj me pogrešno shvatiti, wget je fantastičan alat i koristim ga sa velikim zadovoljstvom, ali samo za ono što najbolje radi. wget je odlična dopuna, ali ne i zamena za dobar download menadžer.

Citat:
A ako ne znaš kako da preneseš adresu neke veb strane koja ti je otvorena u čitaču, onda... ;-)


;) Pričam o tome da kada otvorim neku stranu recimo sa Opera skinovima ili gomilom zipovanih fontova, dovoljno je da kliknem na "Download All With Flashget" i iz menija izaberem koje vrste datoteka da mi skine i sa kojih sajtova.
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.041net.co.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: koji download menager???12.07.2003. u 17:11 - pre 252 meseci
DAP ima opciju u onom toolbaru da skida sve linkove sa jedne stranice (leech)sto moze da posluzi kada skidas fontove, slike, slike
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: koji download menager???12.07.2003. u 17:39 - pre 252 meseci
Citat:
mikis:
Jel znaš kako radi FlashGet? Kad izabereš fajl za download, on ga automatski podeli u 3 ili 5 ili koliko već izabereš delova, i skida ih sve istovremeno. Na, taj način, bar teorijski, postiže veću brzinu. A čovek je baš za to pitao.

Ne znam ko je i gde baš za to pitao (ja to nisam video, i dalje ne vidim u ovoj temi), ali koliko ja poznajem HTTP/FTP i TCP/IP protokole, to je obična besmislica ;-)

Citat:
...dovoljno je da kliknem...

Ok, znam da je nekome lakše da sve i svja klikta, ali ima onih i kojima nije — nateraj me da pomerim ruke sa tastature ;-)

U svakom slučaju, wget je napravljen da upravo podržava to što si ti naveo — preuzimanje određenih vrsta fajlova sa neke stranice, i na to sam i učinio primedbu .

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: koji download menager???13.07.2003. u 05:01 - pre 252 meseci
Citat:
tOwk:
Ne znam ko je i gde baš za to pitao (ja to nisam video, i dalje ne vidim u ovoj temi), ali koliko ja poznajem HTTP/FTP i TCP/IP protokole, to je obična besmislica ;-)


Mož' da bude, al ne mora da znači :) Pošto imaš i opciju da automatski pronađe mirrore i skida fajl istovremeno sa više servera -- korisno ako su serveri zagušeni.

Citat:
Ok, znam da je nekome lakše da sve i svja klikta, ali ima onih i kojima nije — nateraj me da pomerim ruke sa tastature ;-)


Stvar navike i ekonomičnosti... Meni je lakše da u jednom ili 3 klika izaberem šta hoću da skinem, nego da nabadam po komandnoj liniji. Opet, za skidanje celih sajtova ili prenos fajlova na udaljeni server, lakše mi je ga koristim wget nego da nabam po opcijama glupavog WebZip-a :)
 
Odgovor na temu

Vesic

Član broj: 3820
Poruke: 62
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: koji download menager???16.07.2003. u 01:31 - pre 252 meseci
Slucajno sam naletio na jedan free DM i probao sam ga iz znatizelje za par downloada; odradio je sve uredno i povremeno je postizao fascinantne brzine (ISDN na 1 kanalu - 8,55 kB/s i to drzi cirka 10-ak sekundi u komadu pa se malo spusti)... Neke stvari su mi bile ipak malo nelogicne, tipa dodjela bandwidth-a u nekim trenutcima...
BTW, ima i integriran FTP client (koji nisam imao prilike isprobati), pregledan History i hrpu zgodnih sitnica.

Inace i dalje mislim da je FlashGet najjaci, ali evo odlucio sam spomenuti i LeechGet zbog lijepog sucelja i prije svega zato sto je besplatan.
Don't take life too seriously... Nobody gets out alive, anyway.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: koji download menager???16.07.2003. u 02:38 - pre 252 meseci
Citat:
mikis:
Mož' da bude, al ne mora da znači :) Pošto imaš i opciju da automatski pronađe mirrore i skida fajl istovremeno sa više servera -- korisno ako su serveri zagušeni.

Eh, da mi je da nađem ja taj server koji ću da zagušim sa mojih 3,5 k/s ;-)

Citat:
Stvar navike i ekonomičnosti... Meni je lakše da u jednom ili 3 klika izaberem šta hoću da skinem, nego da nabadam po komandnoj liniji.

Uh, ja kada treba još da uračunam i pronalaženje i pravljenje odgovarajućeg direktorijuma u koji ću da smestim to što preuzimam, to bi izašlo dosta više od 3 klika :-) Mada, kako i sam kažeš — stvar navike.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

ferror
Subotica,SCG

Član broj: 9262
Poruke: 6
*.ptt.yu



Profil

icon Re: koji download menager???29.07.2003. u 23:56 - pre 252 meseci
DAP ima ugradjen spy program i ad-aware!!!!!!Pročitajte i koristite Spysweeper(webroot.com)!!!!Štaviše:U user agreementu i piše(oko 4000 reči-šta mislite zašto?!),da slobodno mogu koristiti vaše podatke tj. prodati trećem licu!!!Ja sam dosad to koristio,dok nisam instalirao Spz Sweeper.Sada koristim Jet Flash.Uostalom,najbolje programz stranice ovo zadnje preporučuju...
 
Odgovor na temu

Gugliša

Član broj: 17143
Poruke: 87
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: koji download menager???25.01.2004. u 18:58 - pre 246 meseci
Pokusavam sa posla da skinem neki poveci fajl ali mi stalno puca veza. Odlucio dam da instaliram DAP, koji imam kod kuce i koji radi fantasticno, ali administrator mi je stavio zabranu instaliranja programa. Nakon toga pokusao sam sa instaliram FlashGet i uspeo sam, ali on nece da zapocne ni jedan download. Sta da radim ?
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
195.252.87.*

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: koji download menager???25.01.2004. u 21:25 - pre 246 meseci
GetRight ne moze da dobije epitet najboljeg. DAP takodje ne moze, jer ako se neko seca imao je malo problema kao sto su unistavanje skinutog fajla... FlashGet je zaista najbolji od svih njih i mislim da ne moramo mnogo da pricamo o tome.
WGET je po mom misljenju nekako ispred svih njih - zauzima najmanje resurasa i poseduje isto toliko opcija kao i neki drugi DL manager. Ako nekoga mrzi da ulazai u konzolu i da kuca :) tu je GUI :>
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.mobtel.co.yu



+2 Profil

icon Re: koji download menager???25.01.2004. u 21:50 - pre 246 meseci
Sta je sa gozillom to niko nije spomenuo, ranije je bio popularan DM.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: koji download menager???

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35095 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.