Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova definicija flat rate-a

[es] :: ISP :: Nova definicija flat rate-a

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10997 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.eunet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Nova definicija flat rate-a01.07.2003. u 19:16 - pre 252 meseci
citat sa yubc.net:

Citat:


Član 8

Usluga Dial-up pristup plaćena na FLAT način dozvoljena je samo fizičkim licima.
Korisnik uslugu pomenutu u prvom stavu ovog Člana može koristiti samo sa broja telefona koji je dao Provajderu prilikom otvaranja FLAT naloga.
Broj telefona pomenut u prethodnom stavu ovog Člana mora kod Telekom Srbija A.D. biti registrovan na fizičko lice i da ga koristi za svoje lične potrebe.
Dial-up pristupom plaćen na FLAT način u periodu od 31 dan se može iskoristiti najviše 200 internet sati u nominalnom ( standardnom režimu).





znaci ..... sta je ovo ? novo znacenje flatrate termina ???



[Ovu poruku je menjao torbica dana 01.07.2003. u 23:11 GMT]
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net



+7169 Profil

icon Nova definicija flat rate-a01.07.2003. u 19:18 - pre 252 meseci
Koji pilicari... usluga zvana "platis >do< 200 sati" :) lol


[Ovu poruku je menjao torbica dana 01.07.2003. u 23:12 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.eunet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Nova definicija flat rate-a01.07.2003. u 19:21 - pre 252 meseci
i jos jedan jadnik ...

sbb.co.yu:

Citat:

POST-PAID

Za korisnike čija je potrošnja veća od 1,5GB mesečno, omogućavamo
FLAT-RATE uz zagarantovanu brzinu od 256Kb/s.

Tarifiranje se vrši po potrošačkim kategorijama i obračunava mesečno.

Cena za količinu prenesenih podataka od:
1.5-5 GB 3.22 din/MB
5-25 GB 2.83 din/MB
25-50 GB 2.51 din/MB
50-80 GB 2.10 din/MB

U slučaju da je potrošnja ispod 1,5GB naplaćuje se fiksno 4830,00din.
U cenu je uračunat porez na promet.

* Cenovnik je važeći od 01.06.2003.





... znaci, okej ... cena po MB-u flat-a l;)))

ovo je nova definicija .... l;)


[Ovu poruku je menjao torbica dana 01.07.2003. u 23:12 GMT]
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.eunet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Nova definicija flat rate-a01.07.2003. u 19:32 - pre 252 meseci
ovo je stvarno jadno .... cak i InfoSky:

Citat:


Flat rate

Provides full Internet access within the time limit you subscribed for:

Flat rate for 30 days (with max 80 hours) is 1100 dinars

Flat rate for 90 days (with max 240 hours) is 2800 dinars

Complete information about pricing, flat rate, ISDN calls...

Contact us at [email protected] or [email protected]




jooj, znaci ... ono na ...flat na sat ( *novi termin ) :P
ali bitno je da imaju sajt na engleskom l;) enterprajz i tako to .....


neverovatno ...



[Ovu poruku je menjao torbica dana 01.07.2003. u 23:13 GMT]
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.eunet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Nova definicija flat rate-a01.07.2003. u 19:37 - pre 252 meseci
okeeeej .... jos jedna definicija flatrate kod SCnet:

Citat:


Postovani korisnici,

Obavestavamo Vas da od 23.01.2003. SCnet prestaje sa primanjem uplata za Flat Fee servise (Flat Fee/Multi, Flat Pro/Multi) i uvodi novi servis - Flat Postpaid.

Flat Postpaid servis:
- vazi samo za pravna lica
- dozvoljava neogranicen pristup Internetu, po jednom ili vise kanala
- obracunava se po utrosenom satu, na kraju meseca
- cena utrosenog sata je 25 din. za sat
- svi postojeci popusti po tarifama vaze (night call, weekend, local, proxy)
- obracun/naplata se radi svakog 25-tog u mesecu

Flat Postpaid omogucava korisniku da vreme koristi neograniceno, a da isto plati kasnije, i to onoliko koliko potrosi.



u redu ... znaci "Flat Postpaid" ...
ovo je novo za mene l;)

[Ovu poruku je menjao torbica dana 01.07.2003. u 23:13 GMT]
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.eunet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Nova definicija flat rate-a01.07.2003. u 19:55 - pre 252 meseci
ko zna jos neki .... neka postuje ...

krusifikacija!


[Ovu poruku je menjao torbica dana 01.07.2003. u 23:14 GMT]
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net



+7169 Profil

icon Nova definicija flat rate-a01.07.2003. u 19:57 - pre 252 meseci
Da neko ovo uradi u USA bio bi lepo tuzen od strane udruzenja za zastitu potrosaca, pljunuo masnu kintu za odstetu i - ili propao, ili promenio poslovnu praksu.

Ovako, pilicari mogu da rade sta hoce i mame ljude sa "flat rate" nebulozama.

I posle neko prica da je steta da SMIN pojede bandu pilicarsku :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 03:37 - pre 252 meseci
opa...yubc u krizi...

samo se vi smejte...te price sezam flat za 900 dindzi nemaju bas osnovu...to je neka kvazi fora (ko yubc)

to se zove uzgajanje zivine (pilicarenje)...iskreno nisam ocekivao od yubc-ja....

samo moramo da sacekamo jos malo...a kad dodje to malo ima da napisem jedan post sa velikim slovima "HA HA HA HA HA"!!!!!
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

[SER]ChatNick

Član broj: 354
Poruke: 147
*.vexi.net



Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 05:53 - pre 252 meseci

Dobro da si primetio taj Clan. 8 koji tu stoji vec jedno 20 meseci :) Doduse, niko se iz YUBC-a nije setio da ga primeni, ali hvala sto podsecas da i za to treba napisati jedan mali dodatak u vidu C koda :) no... trenutno svakog mrzi... vruce brate... nema se vremena za gluposti pa ce i to da ostane za neki drugi put.. ko i pre 20 meseci :)

A sto to bre lupate o SMIN-u, kakav SMIN jede provajdere ? Zar jos niste shvatili da je SMIN bogom dan provajderima... cist tal telekoma i provajdera kako podeliti profit i otvoriti trziste... doduse nevoljko prihvacen od strane provajdera jer mi se cini da neki nisu bas najbolje shvatili citavu stvar... no.. sta da im radis :) sa jedne strane telekomu je smin neophodan ne zbog toga sto oni hoce da rade pristup krajnim korisnicima vec sto je ugrozeno kompletno funkcionisanje fiksne telefonije u glavnom gradu najvise.. a ni drugde nije bas ok.. sa ovim jednostavno saobracaj usmeravaju na tranzitne centrale, a trunkovi izmedju centrala ce biti u startu 2 puta manje popunjeni... ko razume... razume.. ko ne razume... jbga... mars na faks... :) sa druge strane pripremaju se.. ali ne za ono sto vi mislite... malo ce to suptilnije... :) jos niste shvatili da telekomu trebaju provajderi? bar jos jedno 6-12 meseci?:) Bar toliko dugo dok ne kupi jedno 2-3 veca provajdera i krene da radi za krajnje korisnike sa tom firmom kao svojom cerka firmicom jer ga na to zakon obavezuje ?:) Doduse.. i tada ce mu trebati konkurencija u vidu bar 2 provajdera :) Cisto da ne kazu da ima monopol jer ce stvarno biti zabranjen zakonom ako ova zemlja misli da usaglasava zakone sa EU :) a verujte mi morace cak i da nas nikada ne uzmu u obzir da smo kandidati za EU :) sto ce najverovatnije da se desi, jer ovaj narod i nema sta da trazi tamo :) to je povezano i sa donjom recenicom :)

Sto se zivine tice.... ja vec jedno 5 godina ozbiljno razmisljam o nojevima :) ali dovoljno zivine ima u ovoj zemlji, pa ne vredi... nije na ceni... :)

no, nije mi jasno sto unosite emocije u nesto sto vas se tice koliko i mene fudbalska reprezentacija srbije i cernaje goure :) to nije zdravo za psihu coveka .. emocije u poslu podrazuju sujetu, sujeta ubija psihu, losa psiha -> jad i cemer :) to je tipican sled dogadjaj za jednog programera sa emocijama :) znaci... savet... samo opusteno :) moj moto :) I ne znam odakle nekom pravo da kaze da to "sezam flat... nema osnovu..." jel si im ti finansijski ili tehnicki direktor pa da znas jel ima ili nema ?:) Ono sto ja znam iz iskustva je da su sezam i eunet skroz profi sto se biznisa tice... nema emocija.. nema dodjemtidodjesmi.. cist racun, nema ljutis... skroz profi.. bas onako kako treba da bude... kamo srece da su i ostali provajderi takvi :) S obzirom da znam ekipu veoma dobro.. ne ocekujem nista manje ni profi odnos prema ovom.. strogo biznis i parice koje vrte... bez emocija :)
I ne znam sto vam tu smeta :) Ja licno mislim da su ljudi napravili dobar potez :) I da ima osnova... doduse zahtevalo bi to malo vecu analizu.. ali boze moj :) Ima ko to da im radi i ko je to uradio :)

p.s. lepsi izraz koji bih ja upotrebio umesto krusifikacije je cerecenje :) zivopisniji je :)

 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.attbi.com



+18 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 09:11 - pre 252 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Da neko ovo uradi u USA bio bi lepo tuzen od strane udruzenja za zastitu potrosaca, pljunuo masnu kintu za odstetu i - ili propao, ili promenio poslovnu praksu.

U USA upravo to radi gomila provajdera, pogledaj diskusione liste na dslreports.com-u. Jedina razlika je to sto su limiti mnogo realniji, i generalno su 'meki'.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 12:52 - pre 252 meseci
A kakvu je ovo cenzuru uveo Torbica?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net



+7169 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 13:23 - pre 252 meseci
Citat:
Reljam:
U USA upravo to radi gomila provajdera, pogledaj diskusione liste na dslreports.com-u. Jedina razlika je to sto su limiti mnogo realniji, i generalno su 'meki'.


Well - sa malom razlikom da se radi o DSL protocima pri kojima korisnici mogu da prenesu i po 500-1000 GB mesecno (u zavisnosti od DSL protoka) - ovde se radi o ogranicavanju modemskog saobracaja, sto je ipak jedan drugi red velicine.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

babylonian
Dragan Petrovic
Israel

Član broj: 448
Poruke: 201
*.red.bezeqint.net

Jabber: babylonian@elitesecurity.org
ICQ: 112117969


+1 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 15:24 - pre 252 meseci
ser chatnick-e, al ti lupas !!!

kako moze biti fer odnos prema korisnicima od strane provajdera, pa jos u srbiji... ?!?!
tacno je da te niko ne tera da koristis usluge, i da je po principu uzmi ili ostavi, ali brate sta da radis kad nema alternative, kad ne mozes da biras..?!?!
nemoj da govoris FLAT RATE, ako to ne nudis, i to je prva stavka koja je lazna i na koju se treba zalepiti(da je pravna drzava, kao sto nije !). Ja ovde gde sam sada(ISRAEL) placam dsl mesecno oko 50 DM !!!! 2 mbit !!! neograniceni protok !!! pa ti vidi gde je srbija i odnos prema musterijama. Takodje je i ovde telekom MONOPOLISTA, pa opet to ne sprecava provajdere da daju dobre cene !!! A i telekom, koji iz meseca u mesec spusta cene. To je trzisna ekonomija, a ne pilicarenje, sto rece neko above. I sad kao tebi super, a svi ludi sto kukaju !??

Aj....poz....
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 15:38 - pre 252 meseci
e vecho bas cu da uzmem od nekoga taj sezam i da probam...e bas me zanima koliko cu da skinem, i kako ce to da se ponasa u razlicitom dobu dana...

a onda cu da ti kazem utiske i da ti obrazlozim zasto je YUBC flat SKUUUPLJI


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.eunet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 16:20 - pre 252 meseci
Citat:
broker:
A kakvu je ovo cenzuru uveo Torbica?



sed s/piljari/\ /

chetnick: kakv bre C kod, o cemu ti to ??? Ti hoces sad da kazes da je to sad stajalo tu 20 meseci i da to treba da se stihijski prihvati kao okej ????

Da je neke pravde svi gore pomenuti provajderi bi bili tuzeni zbog obmane.
Jer ipak velika je razlika od pisanog clana u ugovoru, od realnog stanja na access-u, da li ce as da iskljuci flat korisnika koji je potrosio 300-njak sati ili ne....

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

[SER]ChatNick

Član broj: 354
Poruke: 147
*.vexi.net



Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 17:00 - pre 252 meseci

:) Hocu da ti kazem da deo programa koji bi to trebao da radi ne postoji iako pise u opstim pravilima :0 malo jasnije ? :) Ono sto ja znam da se definitvno ne trpi je da pravna lica koriste flat uslugu, jer to ne postoji u cenovniku, masovni pozivi sa vise razlicitih tel.

No, cak i da se primenjuje u potpunosti svaki clan, "flat rate" nije ni trademark niti je registrovan znak, niti je bilo sta sto podrazumeva apsolutno to sto ti mislis i cak ni u americi ne bi dobio ni jedan proces, cak sto vise platio bi debelo... imao sam prilike da ucestvujem u jednom slicnom sudskom procesu jos 96-te, ne ovde.. kada sam kao i ti mislio da je sve komunizam i ideala.. i onda je ta mala grupica u Ljubljani snosila sve troskove:) a taj ko je tuzen se smejao jer su klinci mislili da su otkrili toplu vodu :) no.. na svemu se uci... pokusaj :)

Za onog sto mi rece da lupam... ne lupam, lupetam jer se malo dosadjujem :) smorio me CS, prestao sam da igram opet.. battlefield me ne odusevljava bas posebno osim one haubice... pa opet prekracujem vreme sa glupostima :) U svakom slucaju nigde ne spomenuh ikakav odnos prema korisnicima osim profi i kao sto si sam rekao.. trziste diktira sve... kakvo nam je trziste i privreda, takvo vam je i ovo :) cista realnost..... :) dalje nemam komentara :) p.s. kod mog brata 25Mbps shared ATM $700 !!!! hoces jos uzvicnika ? :) mogu i ja tako... samo sto to stvarno nije u srbiji.... nazalost.... a "super" sam rekao za neke druge stvari.. no ocigledno da ne pratis :)

A za xtraya-u:) ja mislim da je to sto oni rade realno... :) uostalom ovde ima bar 10 vecih i jos 40-tak manjih provajdera... pa gde bi ovaj svet otisao da nisu razliciti bar po necemu... to sto se razlike smanjuju je prirodan sled dogadjaja.. i ko to nije ocekivao, taj je zaobisao razvoj istog u evropi zadnjih 6-7 godina :) licno, ne ocekujem da ces ista cudno naci u konekciji na sezamu... radice prosecno veoma dobro :) nije to neka velika tehnologija :) konfekcija..:)

Evo ti samo jedan podatak da vidis kako to otprilike ide na trzistu gde pratim :0 zbog nekih licnih interesa.... Znaci Austrija, tekuca godina.. u maju mesecu 1 svetski i 2 evropska kupuju 3 najveca lokalna provajdera u Austriji, dokapitalizacija.. 2 manja umiru... u Junu jos jedan evropski provajder kupuje 2 manja i spaja se sa trecim... 3 nestaju.... a znas i sam sta se desavalo prosle godine :) nista nije nelogicno.. jednom.... bice to i ovde :)

e dosta... idem da spavam... :)






 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 17:33 - pre 252 meseci

Jedina stvar koja meni bas bode oci je to sto moras da prijavis sa kog ces broja da koristis flat rate i ne mozes da se ulogujes sa nekog drugog. Ko je blesav da plati takvu uslugu?!?!?

U potpunosti razumem daprovajder zeli da spreci da vise ljudi istovremeno koriste isti flat rade nalog. Ali to se onda resava tako sto se zabrani vise logina na isti nalog a ne sto se ogranici login samo sa jednog broja...



Ogracnivanja broja sati u flat rate rezimu takodje nema smisla. Ako provajder ogranici npr da korisnik u flat rate-u moze da bude 100 sati ulogovan i za to da odredjenu cenu onda ce korisnik pre da kupi tih 100 sati kao sate i nece imati vremenski limit kada te sate mora da potrosi. Samo blesav covek ce da plati 100 sati sa ogranicenjem da mora da ih potrosi u odredjenom roku a ako ih ne potrosi, propade mu to sto je platio.

Nisu vise ljudi neobavesteni i ne nasedaju tako lako.
 
Odgovor na temu

[SER]ChatNick

Član broj: 354
Poruke: 147
*.vexi.net



Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 17:53 - pre 252 meseci

Prvi put da se slazem sa brokerom nakon ko zna koliko vremena :) ovo nece na dobro izaci :) I hvala Bogu da je tako... da se ima izbora...

Inace... realno stvari u srbiji (i ne samo u srbiji) izgledaju ovako.. napises pravilnik jednom, posle te mrzi da to menjas.... ostavis sebi prostora da primenjujes taj pravilnik ako hoces, a ako neces da ne moras... i onda... tamo gde pise "moze" tumacis kako hoces, a gde pise "mora", tumacis jednoznacno... eto malo pravnih gluposti :) i kada u tom svetlu sve posmatras..... dodjes do zakljucka da ne znas ko koga j.... :) deluje smuseno.. ali tako je .... :) No, sve ce u dogledno vreme leci na svoje mesto.... samo da se neke stvari iskristalisu :) oce smin, nece smin, oce ovo, nece ono.. ko ce koga, ko ce na koga, ko ce kome.. itd itd :) a i leto je... do septembra ce sve biti jasnije... verovatno :)







 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.eunet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 19:33 - pre 252 meseci
ma jebes ti flat ... ajmo mi na kanter.

ko jebe korisnike ... a o terminologiji neka razmislja neko drugi.


znaciii ....... kaos!
chetnick, dokle god ljudi kao sto si ti budu odlucivali na toplevel isp nivou kako ce se stvari desavati, i ko ce koga tuziti, sa kime peering uspostavljati i OZBILJNO shvatiti isp biznis ... do tad nam je sudjena piljarija ....

fuj!

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.verat.net



+3 Profil

icon Re: Nova definicija flat rate-a02.07.2003. u 21:06 - pre 252 meseci
Veruj mi B o j a n e da serCHatNick bolje zna od vecine na forumu kako stvari stoje u Srbiji i pokusao je to da ti objasni na malo 'zavucen' nacin ali nisi shvatio veruj mi.

a drugo sto stalno favorizujete taj kanter :) .... kad novi Frozen Throne vlada svetom :))

poz.

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Nova definicija flat rate-a

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10997 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.