Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je m$ IE mrtav...

[es] :: Web razvoj :: da li je m$ IE mrtav...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6610 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon da li je m$ IE mrtav...26.05.2003. u 04:13 - pre 254 meseci
http://www.slightlybent.com/200305archive001.asp#1053867954001

Citat:

I Just said something to Sam Ruby in a comment that has caused me to stop and think.

We are currently seeing all kinds of supposedly leaked information and screenshots of MS's next operating system, Longhorn. This is not due out till the end of 2004 or the beginning of 2005. A full 1 1/2 to 2 years away. Where are all the leaked screenshots and Information on the next version of Internet Explorer? Is there a next version?

I read somewhere the other day that the IE team was actually smaller than the MS Works team. given that IE owns 95% of the browser market and MS Works owns, what?, of the office suite market, this seems a little more strange.

I have over 150 weblogs I monitor through my new reader and a good portion of them are MS employees (becuase I work in a MS enviroment). To the best of my knowledge, not one of them is from the IE team.

All this has lead me to ask if IE is dead. If so, is it because MS doesn't see any point in developing it further or could they be worried that any further development would be viewed as anti-competitive?


o ovome sam razmišljao na momente poslednjih meseci..

zašto se ni ne govori o novom IE. kao da je ovaj savršen.. ne podržava CSS2 (koji je prošlog meseca napuno 5 godina! -- praistorija u ICT godinama ;)

ie6 je star... dobre 2 godine, ako ne i jače. ne može se pohvaliti stabilnošću, (mada je bolji od 5.x), ne može se pohvaliti brzinom (u odnosu na operu i mozillu), ni podržavanjem standarda, ni ultra-mega dobrim opcijama.. o sigurnosti neću da govorim..

jedino se može pohvaliti zastupljenošću na tržištu.. da li postoji očigledniji dokaz da monopol ubija razvoj. da nedostatak konkurencije eleminiše svaku motivaciju za napredak..

gde onda ide čovečanstvo ako se ostvari billov san o jednom operativnom sistemu (i svim što uz to ide)...


i šta trba mozilla da uradi da bi uzdrmala m$. vidimo da tehnička naprednost uipšte ne plaši m$. čiste brojke o korišćenju. znači, u prevodu, šta treba da uradi mozilla da bi postala popularnija, i uzela veći udeo u tržištu..


a za pametnjakoviće koji će da kažu -- šta te briga, koristi mozillu, pa, da, ja je i koristim, ali.. prastari IE me sputava u kreiranju web stranica, nekorišćenju novih standarda i slično.. ja ne mogu da napravim strancu koju neće videti 90% ljudi.. čemu to vodi.. šta sam time postigao...
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...26.05.2003. u 04:48 - pre 254 meseci
Pogledaj malo o TCPA i Palladium-u, tek ćeš da se unervoziš ;-)

Ipak, nadajmo se da to neće biti prihvaćeno na globalnoj osnovi, a ono bar da neće EU to da prihvati, jer kad oni nešto prihvate, i naši će to da „usaglase“, ma koliko bilo besmisleno.

Za IE, radi malo sklekove, vežbaj, proći ćete briga... :-)
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...26.05.2003. u 05:21 - pre 254 meseci
Da li je neko stvarno pomislio da će MS da batali razvoj browsera? :) Svašta...
Imam neki osećaj da će Longhorn umesto IE imati MSN Explorer ili neku njegovu varijaciju što je opet varijacija IE :) http://client.msn.com/msn8/download/en/us/ (stranica se ne vidi iz Firebirda, verovatno i Mozille).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...26.05.2003. u 06:21 - pre 254 meseci
Znam da je još za verziju 5 bio gotov sijaset novih mogućnosti koje su onda odbačene nakon konsultacija sa firmama koje rade pomagala za ljude sa ostećenim vidom (čini mi se), tako da ima tu duža priča oko IE i novih mogućnosti.
Za ostalo ko će ga znati.. videćemo :-)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...26.05.2003. u 10:38 - pre 254 meseci
Citat:
Mihailo:
Da li je neko stvarno pomislio da će MS da batali razvoj browsera? :) Svašta...
Imam neki osećaj da će Longhorn umesto IE imati MSN Explorer ili neku njegovu varijaciju što je opet varijacija IE :) http://client.msn.com/msn8/download/en/us/ (stranica se ne vidi iz Firebirda, verovatno i Mozille).

Ako bi taj MSN Explorer bio nalik ovom sadasnjem onda bi to bio uzas. Mislim da bih tada definitivno presao na neki drugi Borwser (iako mi je za sada IE sasvim OK, mada korisim i Operu ponekad).
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.186.EUnet.yu

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...26.05.2003. u 13:04 - pre 254 meseci
Ma neka bre, pustite ih... Postace lepo i IE kao Paint i sl. alatkice koje niko normalan ne koristi, a mi cemo i dalje da instaliramo onaj koji je najzastupljeniji, i opusteno...

Samo, garant ce se onda opet probuditi dzince iz Redmonda...

I tako u nedogled. :-)
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...26.05.2003. u 13:36 - pre 254 meseci
Dugo će IE još biti na sceni.
IE dolazu uz sve Windowse, a windows koristi 90% ljudi.
Većina ljudi koji se ne bavi računariam i ne zna šta je CSS,XML,Popup blokator,pagerending itd. i ne pomišlja na druge browsere.
Naravno njegoboj slavi podpomažu neprofesionalni web dizajneri koji svoje stranice optimizuju samo za jedan browser, tj IE.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...26.05.2003. u 13:42 - pre 254 meseci
...koji ce nastaviti tako da rade jer im to donosi najvise novca. Ako ne umeju da naprave vidljivo za sve onda ce praviti za IE (pazi pa ovo se jos i rimuje :)).
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...26.05.2003. u 14:17 - pre 254 meseci
Citat:
Mihailo:
Da li je neko stvarno pomislio da će MS da batali razvoj browsera? :) Svašta...
Imam neki osećaj da će Longhorn umesto IE imati MSN Explorer ili neku njegovu varijaciju što je opet varijacija IE :) http://client.msn.com/msn8/download/en/us/ (stranica se ne vidi iz Firebirda, verovatno i Mozille).


Samo detalj sa tog sajta, video sam ga mozilom inače:

42.3MB download size
(128 minutes over 56K modem)

!!!!

MS Browser budućnosti će koristiti samo 4GB vašeg rama, a skidaćete ga sa neta za manje od 128 dana!!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 01:48 - pre 254 meseci
Nije to napravljeno da skida neki Gojko sa 56k (šta se ti buniš). To đubre se plaća, i to fino, tj. servisi koje ti omogućava. Nije poenta u tome, browser će ostati deo sistema, dakle dobiješ ga na CD-u, pa veličina za DL nije bitna, čak i za raju sa jefitnim ulaznicama ....
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.neobee.net



+7 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 02:29 - pre 254 meseci
Ovo čudo sa već pomenutog linka, nije zamena/naslednik IE-a, već budući sastavni deo alata za korišćenje MSN-a, tj. microsoftovog ''privatnog'' interneta. Još jedan od detalja kako se u redmondu razmišlja.... Kao da su i da će biti jedini OS na planeti i da ne postoji nikakve alternative.... A tek što sam pročitao negde za longhorna i njegov budući file sistem,... Varijanta ti (l)user-u stavi šta hoćeš gde hoćeš, a ja superpametni OS ću to da sredim za tebe a da ti i nemoraš da znaš kako i gde... Ogavno i iznad svega ponižavajuće, napraviće od ljudi robove&kretene... Mada amerikanci to već i jesu ;-)
Ali da se vratim na temu, koga je u suštini briga za IE, ja 98% vremena ionako koristim OPERU!! Još uvek ima mesta, gde mora dotični da se koristi, ali za sve ostalo...
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 03:14 - pre 254 meseci
Citat:

Ovo čudo sa već pomenutog linka, nije zamena/naslednik IE-a, već budući sastavni deo alata za korišćenje MSN-a, tj. microsoftovog ''privatnog'' interneta.


Delimično netačno. MSN Explorer dolazi uz Windows XP, i nije obavezna pretpalta ili kakve MSN usluge da bi se koristio. Naravno punu upotrebljivost postiže tek sa fancy servisima. Ne mora da se "proglasi" za nasldnika, to je nebitno. Logično je da će rešenja korišćena kod MSN Explorera biti primenjena i u klasičnom Exploreru, i obrnuto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 07:33 - pre 254 meseci
Citat:
A tek što sam pročitao negde za longhorna i njegov budući file sistem,... Varijanta ti (l)user-u stavi šta hoćeš gde hoćeš, a ja superpametni OS ću to da sredim za tebe a da ti i nemoraš da znaš kako i gde...


WinFS je samo jedan način za predstavljanje podataka koji se čuvaju na NTFS-u i NIJE zamena za NTFS. NTFS ostaje gde jeste, WinFS u stvari i nije fajl sistem, već samo dodatni nivo apstrakcije kako rekoh. WinFS, kako sada stvari stoje, može i da se uključi ili isključi - po izboru, ali NTFS je i dalje tu gde je sada, celo vreme.

Stvari se pojednostavljuju još više za korisnika koga ne zanima kako su fajlovi, folderi, particije itd organizovani na disku.. Odlična stvar. Kućni računar treba da bude alatka, kako neko već reče, a ne komplikovana mašina.. Najveći deo ljudi koji koriste računar u kući ne zanima mnogo ono što tebe zanima da zna o kompjuterima. Pa i zašto bi ih zanimalo, ne sede za računarom satima..

Šta je loše u tome, na kraju krajeva?

Citat:
Ogavno i iznad svega ponižavajuće, napraviće od ljudi robove&kretene... Mada amerikanci to već i jesu ;-)

Malo RTS-a iz najboljih dana, čisto da ne zaboravimo kakav smo mi nebeski narod, je l' da?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 11:33 - pre 254 meseci
Samo da se nadovezem na poslednji post.
Iako mnogima zaista nece biti bitno gde je sta na disku (tako da ce za njih WinFS biti poboljsanje) oni koji budu hteli da znaju gde je sta, moci ce (ili ce moci da iskljucce WinFS i ostanu na "golom" NTFS-u ili ce na neki drugi nacin biti moguce).
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
217.26.67.*



+6455 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 11:50 - pre 254 meseci
A ova cela prica oko Microsofta, IE-a i tuzbi mi je toliko i smesna i tuzna u isto vreme..

Pa to je ekvivalent kao da se protiv Audija, VW-a, Mercedesa ili koga ti ja znam vec, pokrene tuzba sto uradjuju SVOJE radio/kasetofone/CD uredjaje u automobile, jer time stvaraju nelojalnu konkurenciju Pioneeru, Alpini i drugim proizvodjacima, te zato treba da se presudi da Audi isporucuje svoje automobile bez kasetofona kako mi kupac mogao sam da stavi sta zeli...

Dali ste ikada pomislili da ljudi koji kupe racunar NE ZELE da se zajebavaju... i da im je apsulutno svejedno dali ce u racunaru biti IE, Netscape, Opera ili neki deseti browser... Bitno je da on kad sedne za komp i kad se konektuje na net da ima iz cega da surfuje...


A posto je Exproler postao sam deo OS-a, i ceo sistem se izbazirao na tome, tesko je da ce MS-ovci prekinuti razvoj toga...Ili u mozda ce samo promeniti ime, ili spojiti sa nekim drugim servisom pa objediniti kao neki drugi proizvod (IE+MSN Messanger+Hotmal+...+... = Neko tamo resenje)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
217.26.67.*



+6455 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 11:55 - pre 254 meseci
Citat:
malisha:
Ogavno i iznad svega ponižavajuće, napraviće od ljudi robove&kretene... Mada amerikanci to već i jesu ;-)


Interesantno je da je MS kriv svemu tome..


A i kad bolje pogledas, Ameri su stvarno budale i kreteni, a nacija im vlada planetom... A mi smo toliko pametni da nemozemo ni svoju drzavu da kontrolisemo..


Nisu oni ni robovi, ni kreteni, ni glupi... Oni su nauceni da gledaju svoja posla, a ne da gledaju preko komsijskog plota sta komsija radi... To sto amer ne zna gde je jugoslavija... Pa sto bi znao? Boli ga uvo da zna gde je YU, gde je zambija, gde je nigerija, gde je laos... Sta tebi znaci sto si ti u 7 razredu osnovne naucio da etijopija ima 2 miliona koza i 200.000 ovaca? Bolje da su te naucili kako da vodis neki small-business ili nesto slicno...
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
195.252.100.*



+7 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 11:59 - pre 254 meseci
@degojs
"Najveći deo ljudi koji koriste računar u kući ne zanima mnogo ono što tebe zanima da zna o kompjuterima. Pa i zašto bi ih zanimalo, ne sede za računarom satima..

Šta je loše u tome, na kraju krajeva?"

Šta je tu loše? Ček da razmislim. Kao OS zatvorenog koda pa još kad se doda i ovakva mogućnost otuđivanja korisnika od računara, windows će (daj bože) sam sebi glave doći. Lepo je kad i debil može da sedne za računar i da uradi ponešto, ali je stvaranjem ovakve ''mogućnosti'' ustvari samo veća zavisnost od microsoft support-a, jer krajnji korisnik tek sada neće moći da se snađe. OK, ko neće ne mora ovo da koristi, jeste tu je i dalje NTFS i dosadašnja struktura, ali kad se uzme u obzir procenat običnih krajnih korisnika, koji ''ne sede za računarom satima..''
Moja poenta je, da će se na ovakav način krajni korisnici držati u još većem mraku nego do sada... Sve me ovo podseća na ''Veliku TAJNU'' - MS Longhorn i sveštenike koji jedini znaju - MS support, a ostala raja.....
Kao što već rekoh ogavno i iznad svega ponižavajuće....


''Malo RTS-a iz najboljih dana, čisto da ne zaboravimo kakav smo mi nebeski narod, je l' da? ''

Ma kakav crni nebeski narod??? I ovde se namnožila stoka preispoljna - PINK generacija... Degradirane su sve etičke i moralne norme, sve je manje ljudi koji stanu pa malo razmisle o pojedinim stvarima koje se dešavaju, pa makar i pogrešno. I tako sve više počinjemo da ličimo na ranije pomenute amerikance, ljude više ništa ne zanima, neće da razmišljaju, hoće brza i laka rešenja,.... A čemu to vodi? Svešćemo se na kraju na insekte, funkcionisaćemo na nivou osnovnih instikata i primarnih potreba...

A RTS ni danas nije nešto posebno bolji nego ''onih'' godina, malo su ispeglali rečnik i manire, ali su i dalje ono što su i bili... Ima poneka emisija emisija, gde se još makar prava pitanja mogu čuti, ali odgovora sve manje.

No odoh ja podaleko off topic. Svako ima pravo na svoje mišljenje i ja u svakom slučaju poštujem tvoje, što naravno ne mora da znači i da se slažem sa njim :-)

Još jednom o IE-u i MSN Explorer-u. Pošto dolaze od microsofta.... nemam daljih komentara. Jeste da koristim windows OS, ne mora da znači da sam srećan i zadovoljan zbog toga, kao ni obrnuto. Dovoljno sam pametan i radoznao, pa da metodom probanja i eliminacije odaberem ono šta mi odgovara i što smatram da mi treba....

Pozdrav
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 12:14 - pre 254 meseci
Citat:
ventura:
Bolje da su te naucili kako da vodis neki small-business ili nesto slicno...


Najbolje bi bilo da su ti dali da biras da li hoces da naucis da vodis neki small-business ili da naucis koliko Etiopija ima ovaca.

Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 15:16 - pre 254 meseci
Citat:
Najbolje bi bilo da su ti dali da biras da li hoces da naucis da vodis neki small-business ili da naucis koliko Etiopija ima ovaca.


A ko te to sprecava da odaberes jedno ili drugo ili oboje? U Americi, bez obzira sto ljudi kod nas mislili o Amerima, uvek IMAS mogucnost izbora. Samo do tebe je da uradis ono sto zelis. Definitivno mozes da ides bilo kojim putem: kako napravis tako ce ti i biti.

Citat:
Lepo je kad i debil može da sedne za računar i da uradi ponešto, ali je stvaranjem ovakve ''mogućnosti'' ustvari samo veća zavisnost od microsoft support-a, jer krajnji korisnik tek sada neće moći da se snađe.


Ma koja zavisnost od MS supporta? Ovakve price su se pricale i kad se iz DOS-a preslo na Windows, pa ne vidim da je neko u Jugi bio zavisan od MS supporta :-)

Da li svaki covek treba da zna sve o svemu sto koristi? Svaki detalj? Kad crkne TV, ti ga sam opravis, kad se pokvari nesto drugo opet ti sam opravis je li? Ne znam samo od cega zive ljudi koji se time bave profesionalno.
Razliciti ljudi imaju razlicita interesovanja. Ti znas dosta o racunarima, a neko o tome kako se prave.. jedrilice. Sta mislis sta taj covek recimo koga racunari ne zanimaju uopste, a ipak bi hteo da moze da posalje mail, procita novine i pusti neku mp3 misli o raznim fajl sistemima i slicno. I koliko on zna detalja o jedrilicama, a koliko ti?

Mani se takvih kvalifikacija tipa 'glupi ameri'. Za primer, najstabilniji OS-evi su nastali gde ono? Danas ti neki od njih rade na npr. FreeBSD-u o cijoj stabilnosti valjda ne treba pricati previse, a komsije na severu vredno rade na OpenBSD-u. Glupi, nego sta.

Dalje, ne mogu svi ljudi biti sa fakultetskom diplomom, niti u tome ima nesto lose. Lose bi bilo takvim ljudima ne omoguciti da koriste racunar. A da samo znas koliko rade, a ne ispijaju kafe na poslu od jutra do sutra i ne spavaju negde u nekom magacinu dok bi trebalo da rade, ne bi ih vredjao iz postovanja prema tom radu. A TO STO RADE, to rade vrlo dobro. Ne, nisu majstori za sve. U slobodno vreme, niko ih ne sprecava da idu za onim sto ih interesuje: neki idu po bibliotekama, gledaju i kupuju knjige, neki gledaju NBA, neki na plazu, neki ovo, a neki ono.

Majstor-za-sve, e to ti je nasa formula, a koliko je uspesna, pokazalo se.

I za kraj, nadji malo vise informacija o WinFS, pa ces da vidis da to sto ti pricas nema veze sa istim. NTFS ne ide nigde, WinFS bio ili ne bio ukljucen. WinFS NIJE fajl sistem, barem tako sad stvari stoje, posto je OS najavljen za 2005, a beta izlazi ove godine ili iduce, ne secam se tacno.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.05.2003. u 10:09 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7177 Profil

icon Re: da li je m$ IE mrtav...28.05.2003. u 16:06 - pre 254 meseci
Ovo je necuveno, ljudi (pljuvaci MS-a) shvatite nekoliko osnovnih stvari:

1. MS je privatna kompanija, i sve dok posluje po zakonu moze da stavlja u njihov OS sve sto im se pozeli

2. Dokaz da vecina ljudi koristi MS OS nije dokaz nekakvog monopola, vec sluha same kompanije za zelju vecine prosecnih korisnika, a to su common people sa normalnim socijalnim zivotima kojima je racunar samo alatka za posao, zabavu, itd..

3. Bilo koji napredni korisnik ima izbor da koristi neki drugi OS (Linux, BSD, Solaris, BeOS, QNX, OS/2, ...) ili da ako je dokon napise svoj sopstveni OS. Kad je tako, sto ne se bi dohvatio lemilice pa napravio i svoj racunar, a ne da finansira korporacije tipa Intel/AMD/ASUS/Dell/HP...

4. Koliko sam primetio, MS OS-evi postaju sve prostiji i prostiji za odrzavanje pa je teza o povecanoj vezanosti za MS Support najobicnija budalastina - pre bi se reklo da sve vise obicnih ljudi koristi PC i PC postaje home-appliance pa je takvim ljudima support i potreban - kao sto bi meni bio potreban Audi support za Audi kola ako hocu da promenim nesto na motoru - ili da odem kod majstora Mileta da mi sjebe auto.

Citat:

Šta je tu loše? Ček da razmislim. Kao OS zatvorenog koda pa još kad se doda i ovakva mogućnost otuđivanja korisnika od računara, windows će (daj bože) sam sebi glave doći. Lepo je kad i debil može da sedne za računar i da uradi ponešto, ali je stvaranjem ovakve ''mogućnosti'' ustvari samo veća zavisnost od microsoft support-a, jer krajnji korisnik tek sada neće moći da se snađe. OK, ko neće ne mora ovo da koristi, jeste tu je i dalje NTFS i dosadašnja struktura, ali kad se uzme u obzir procenat običnih krajnih korisnika, koji ''ne sede za računarom satima..''


Koliko gluposti u jednom pasusu, god forbid - kakve veze ima zatvorenost koda sa lakocom upotrebe? MS nije charity fund vec korporacija sa jedinim ciljem - profit a ako ti se to ne dopada, oformi gulag.

Dalje, o kakvom otudjivanju se radi? Zasto bih ja morao da budem "neotudjen" od jedne metalne kante koja me jedino zanima zato sto mi pravi $$$ ??? Nije mi to zena ili devojka pa da se zabrninem sto se otudjujem od nje. Ccc...

Ne znaci to sto mene racunari zanimaju da moram da kaznjavam druge koje to ne interesuje - za Longhorn imas (ces imati) MSDN, imas development kit-ove, internu dokumentaciju i ako te zanima mozes ama bas sve da naucis - ali u isto vreme korisnik ce moci da koristi sistem a da nikad i ne pomisli sta se unutra desava, niti da ga sistem natera da ga bolje upoznaje ako ne zeli.

I, zasto zoves ljude "debili" ako nisu programeri ili sistem inzenjeri ? Da li si ti debil ako ne umes da zamenis svecicu na motoru automobila, ili da opravis TV - nisi. Pa nije ni John Doe koji komp koristi samo za vodjenje svojih kucnih finansija koga fajl sistemi, fajlovi i ostale trice apsolutno ne zanimaju u zivotu.

Ili mislis da su kompovi trebali da ostanu u naucnim institutima i da ti treba Ph. D. degree da bi znao da bootujes sistem, i citac busenih kartica da bi napisao program (posto nisi mogao da ga kupis vec samo da ga - napises)

Citat:
Moja poenta je, da će se na ovakav način krajni korisnici držati u još većem mraku nego do sada... Sve me ovo podseća na ''Veliku TAJNU'' - MS Longhorn i sveštenike koji jedini znaju - MS support, a ostala raja.....
Kao što već rekoh ogavno i iznad svega ponižavajuće....


Pa za vecinu ljudi je i fuckin' mikrotalasna rerna "velika tajna" i ne zeli svako da uci teoriju mikrotalasa, magnetrona i ostalog - jadna nasa civilizacija :) Eto sticajem okolnosti poznajem kako radi, ali obicni korisnik mora da pita "velikog svestenika" - servisera da mu pomogne ako microwave zakaze. A 99% vremena ce pritisnuti jedno ili par dugmica i podgrejati sebi dorucak, a nece programirati firmware da mu zaprzi picu, ili se nervirati sto ne moze da stavi 3party softver kako bi upgrade-ovao mikrotalasnu u plinski sporet.

I objasni mi, ako znas, da li je manja "velika tajna" da korisnik mora da rekompajlira kernel ako hoce da koristi soft-modem, i slicno - ili ce pozvati firmu koja mu je prodala komp/modem i oterati ih u materinu, jer ga make-ovanje ni malo ne interesuje. Bolje da uzme neku knjigu da cita ili da otputuje negde nego da nauci da kompajlira kada ga programiranje ne interesuje u zivotu, kao sto mene ne interesuje ciscenje karburatora.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: da li je m$ IE mrtav...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6610 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.