Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pregazen LILO - sta dalje?!?

[es] :: Linux :: pregazen LILO - sta dalje?!?

[ Pregleda: 3519 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.yubc.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon pregazen LILO - sta dalje?!?23.02.2003. u 14:16 - pre 257 meseci
Imam prilican problem. Disk mi je podeljen na 2 particije. Na jednoj(fat32) je bio Win2Kpro, a od druge sam "odsekao" 2 Gb za Mandrake 9... na C disku mi je mandrake smestio LILO...
E sad, kad sam pokusao da Win2K pregazim sa XPpro, sve je otislo po k...u, pa sam preformatirao c: (stavio NTFS), i instalirao xp ponovo....sva do poslednjeg stadijuma instalacije pri (bezbrojnim) restartima LILO se uredno javljao (bez obzira na prethodni format c: !!!), medjutim posle instalacije je, nazalost, izgleda pregazen....

Daklem, sada mi je na d: disku "zarobljeno" 2 Gb na Mandrake-u koji ne mogu da podignem....LILO imam snimljen, pa me zanima da li postoji nacin da nekako proteram linux, ili mogu da se oprostim od svega....




Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?23.02.2003. u 14:23 - pre 257 meseci
Jel imaš Mandrake diskove? Ako imaš onda pretraži malo forum jer se o tome govorilo pre neku nedelju. Ako nemaš, e onda se javi pa da probamo nešto drugo.
 
Odgovor na temu

lephafta
Novi Sad

Član broj: 2630
Poruke: 48
*.nsd.sezampro.yu

Jabber: lephafta@elitesecurity.org
Sajt: www.flickr.com/photos/haf..


Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?23.02.2003. u 15:02 - pre 257 meseci
Ako je bas "zarobljen", onda probaj da nadjes neki kernel (verovatno ima na MDK disku), i sa loadlin ime_kernela root=/dev/hda2 bi trebalo da radi.

Poz
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.yubc.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?23.02.2003. u 17:16 - pre 257 meseci
Citat:
caiser:
Jel imaš Mandrake diskove? Ako imaš onda pretraži malo forum jer se o tome govorilo pre neku nedelju. Ako nemaš, e onda se javi pa da probamo nešto drugo.


imam diskove, pretrazicu, thx :)

Citat:
lephafta:
Ako je bas "zarobljen", onda probaj da nadjes neki kernel (verovatno ima na MDK disku), i sa loadlin ime_kernela root=/dev/hda2 bi trebalo da radi.


probacu, pa javljam....


hvala na odgovorima
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?23.02.2003. u 20:54 - pre 257 meseci
Ubaci 1. disk Mandrake-a 9.0 i stisni F1. Posle toga, ukucaj rescue, baci se na Enter, zatim idi na opciju Repair boot menager (ili tako nesto) i lilo ce ti se ponovo instalirati u MBR.
 
Odgovor na temu

nosferatu_037
Vlad Tepes
Transilvanija

Član broj: 6476
Poruke: 22
*.matf.bg.ac.yu

ICQ: 92180702


Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?24.02.2003. u 10:42 - pre 257 meseci
Ukljucio si LILO da se instalira na Master Boot Record,ili prvi sektor primarne particije.Da bi ga izbrisao restartuj masinu u Dos (sa Win98 Start Up Disketom). u Dos-u kucaj "fdisk /mbr", ovo ce da izbaci lilo iz MBR-a (prilikom koriscenja komande ne gubis podatke na disku). Ako znas da koristis fdisk posle ove komande ponovo izvrsi particionisanje diska i formatiranje. Sledeci put kad budes instaliro Mandrake izaberi Expert tip instalacije, a kad bude doso deo za pravljenje particija izaberi Wizard i izaberi gotovu particiju koju si pripremio iz fdisk-a ili Partition Magic-a(iz Win-a). I kasnije kad bude doso deo za biranje Boot Loader-a izaberi da ti se Lilo dize sa diskete (FD0). I kasnije dizes Mandrake sa diskete.
 
Odgovor na temu

lephafta
Novi Sad

Član broj: 2630
Poruke: 48
*.nsd.sezampro.yu

Jabber: lephafta@elitesecurity.org
Sajt: www.flickr.com/photos/haf..


Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?24.02.2003. u 11:10 - pre 257 meseci
Ne insistiram na koriscenju loadlina, ali cu da ispravim sebe, znaci:

c:\loadlin "ime_kernela" root=/dev/hda2 ro

Pretpostavljam da nemas nikakvu posrednu particiju izmedju FAT32/NTFS i ext2. Ako si instalirao NT boot loader (WinXP), onda neces moci da prepises MBR sa Win98 disketom, tako da za brisanje ostaje samo bootabilan CD XP-a (al sam se lepo izrazio :) ), ili dizanje linuxa i "liloconfig".





 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?24.02.2003. u 11:55 - pre 257 meseci
Citat:

u Dos-u kucaj "fdisk /mbr", ovo ce da izbaci lilo iz MBR-a (prilikom koriscenja komande ne gubis podatke na disku).


Danas na svezem mesu ima program ms-sys koji radi isto ali iz linux-a :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

mrki
radnik
Sombor

Član broj: 1050
Poruke: 580
147.91.135.*

Jabber: mrki@elitesecurity.org
ICQ: 58816584


Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?24.02.2003. u 19:28 - pre 257 meseci
Kao sto to neko onomad rece:
1. kreiras dir u win npr. Linux
2. kopiras u dir Linux sa CD -a (Mandrak) datoteke loadlin i vmlinuz
3. resetujes win, boot-ujes u only command propt
4. C:\cd Linux
5. C:\Linux\loadlin vmlinuz root=/dev/hdax rw ( x je broj tvoje root particije)
6. kada se podigne linux (Mandrak) kucaj: lilo -v
7. kraj :)
Nekad sam bio mlad ;)
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?24.02.2003. u 20:08 - pre 257 meseci
Citat:
nosferatu_037:
Ukljucio si LILO da se instalira na Master Boot Record,ili prvi sektor primarne particije.Da bi ga izbrisao restartuj masinu u Dos (sa Win98 Start Up Disketom). u Dos-u kucaj "fdisk /mbr", ovo ce da izbaci lilo iz MBR-a (prilikom koriscenja komande ne gubis podatke na disku). Ako znas da koristis fdisk posle ove komande ponovo izvrsi particionisanje diska i formatiranje. Sledeci put kad budes instaliro Mandrake izaberi Expert tip instalacije, a kad bude doso deo za pravljenje particija izaberi Wizard i izaberi gotovu particiju koju si pripremio iz fdisk-a ili Partition Magic-a(iz Win-a). I kasnije kad bude doso deo za biranje Boot Loader-a izaberi da ti se Lilo dize sa diskete (FD0). I kasnije dizes Mandrake sa diskete.


Sigurnija, ali i sporija varijanta, osim ako ta disketa ne stoji stalno u drajvu.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.yubc.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: pregazen LILO - sta dalje?!?25.02.2003. u 22:12 - pre 257 meseci
Citat:
drdrksa:
Ubaci 1. disk Mandrake-a 9.0 i stisni F1. Posle toga, ukucaj rescue, baci se na Enter, zatim idi na opciju Repair boot menager (ili tako nesto) i lilo ce ti se ponovo instalirati u MBR.


u principu je ovo najlaksi nacin... ovo je sredilo problem za 2 min. :)

thx ljudi...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: pregazen LILO - sta dalje?!?

[ Pregleda: 3519 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.