Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatsko brisanje iz baze i mail-anje

[es] :: Visual Basic 6 :: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje

[ Pregleda: 5797 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ig0r
Zagreb

Član broj: 6774
Poruke: 14
*.net.vip.hr



Profil

icon Automatsko brisanje iz baze i mail-anje11.12.2002. u 18:37 - pre 259 meseci
Imam jedan problem ! Radim jednu stranicu s oglasima i klijent mi taži da stranica autmomatski briše sve oglase starije od 2 tjedna, ali da prije toga obavijesti korisnika mailom da će se to dogoditi. Ja imam nekoliko ideja, ali molim nekog sa više iskustva da mi kaže kako se to inače radi. Unapred hvala !!!!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje11.12.2002. u 18:45 - pre 259 meseci
Jednostavno selektovao bih sve oglase iz baze starije od odredjenog roka i onda ih brisao. Naravno pre brisanja, dovuci iz (druge) tabele mail koji ti treba i posalji mail.
Preduslov je dakle da sve drzis u bazi podataka.
pozdrav
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ig0r
Zagreb

Član broj: 6774
Poruke: 14
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje11.12.2002. u 18:58 - pre 259 meseci
To znam ! Mislio sam automatski ! Znači da skripta sama briše sve oglase starije od dva tjedna. Za sada to mislim napraviti u global.asa file-u u application onStart i session onStart, ali ako neko ima bolje rješenje neka mi javi.
Primjer:
Code:
Sub Application_OnStart
Application.Lock
Application("timer") = Now()
Application.UnLock
End Sub

Sub Session_OnStart
If (Now() - Application("timer")) > Neki datum Then
' promijeniti podatke u bazi, itd.
Application.Lock
Application("timer") = Now()
Application.UnLock
End If
End Sub


[Shadowed: dodati [code] tagovi ]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 06.07.2005. u 18:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje11.12.2002. u 21:43 - pre 259 meseci
Moze uz jednu napomenu: cini mi se da ce ova tvoja skripta da vrsi brisanje svakih 14 dana. Sto znaci ako danas izvrsis brisanje, do sledeceg brisanja mogu da se pojave oglasi koji ce preci starosnu granicu od 14 dana a nece biti obrisani sve dok ne prodje 2 nedelje.
Jednostavno, pozovi kod za brisanje svaki dan. Dovoljno je jednom.

Code:
Sub Session_OnStart()

If datediff("d", Application("timer"), Now() ) >= 1 Then

 ' brisi i salji mailove
Application.Lock
Application("timer") = Now()
Application.Unlock

End if
...


[Shadowed: dodati [code] tagovi ]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 06.07.2005. u 18:42 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ig0r
Zagreb

Član broj: 6774
Poruke: 14
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje12.12.2002. u 12:21 - pre 259 meseci
Tu si u pravu ! Nisam provjerio da li to radi, ali sam dobio par savjeta da mail komponanta neće raditi u global.asa fileu. Ako je to istina možda će raditi ako postavim uvjet u global.asa fileu a onda ako je ispunjen sa server.execute izvršim kod neke druge stranice. Dajte ideje !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje12.12.2002. u 21:37 - pre 259 meseci
Moze ovako (u session_onstart ):

Code:
Err.Clear

Set objEMail = Server.CreateObject ("CDONTS.NewMail")

If (Err.number <> 0) then
   Response.Write(Err.Description)

Else

   objEMail.To      = "[email protected]"
   objEMail.From    = "[email protected]"
   objEMail.Subject = "SUBJECT neki :)"
   objEMail.Body    = "Pozdrav :)))"

   objEMail.Send()

   Set objEMail = Nothing
End If 


Moras da imas SMTP server instaliran.


[Shadowed: dodati [code] tagovi ]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 06.07.2005. u 18:46 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ig0r
Zagreb

Član broj: 6774
Poruke: 14
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje15.12.2002. u 19:25 - pre 259 meseci
Hvala na savjetima ! Radi mi sve online ! Jel neko zna zašto global.asa ne radi lokalno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje16.12.2002. u 07:26 - pre 259 meseci
Heh, mozda je glupo pitanje --- ali, kako mislis ne radi lokalno?
Mora da radi :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ig0r
Zagreb

Član broj: 6774
Poruke: 14
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje16.12.2002. u 09:48 - pre 259 meseci
Nije radila lokalno jer nisam bio kreirao virtualni direktorij ! Sad radi !
Jel znaš možda zašto CDONTS ne radi lokalno ako imam instaliran SMTP server.Stalno mi baca error "invalid class string", a to obično radi kad smtp server nije instaliran. Jel ga treba posebno podesiti da radi lokalno, tj. da skripte za slanje mailova mogu testirati na svom kompu.
Hvala ti na savjetima !!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje16.12.2002. u 10:27 - pre 259 meseci
Samo ga ukljuci i sve je OK. Nikakva podesavanja nisu potrebna. Provereno salje mailove. Kod mene barem (uz napomenu, ja imam Win2K Server lokalno :)

Prema tekstu greske, cini mi se da nesto nije u redu sa registracijom klase koja ti treba. Pokusaj da reinstaliras SMTP ili citav IIS :)))))))

pozdrav
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ig0r
Zagreb

Član broj: 6774
Poruke: 14
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje16.12.2002. u 12:31 - pre 259 meseci
Hvala na savjetu ! Probat ću ga reinstalirati !

Pozdrav od ig0ra
 
Odgovor na temu

ig0r
Zagreb

Član broj: 6774
Poruke: 14
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje16.12.2002. u 17:21 - pre 259 meseci
Reinstalirao sam ga i ne radi opet. Nemam pojma više šta bi moglo biti !
Javlja mi onaj error i dalje i to u slijedećoj liniji koda:
set objMail = server.createobject("CDONTS.NewMail")

Kao da smtp server ni ne postoji ! Neće mi uopće kreirati objekt.
Jel imao netko sličan problem !
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje16.12.2002. u 20:52 - pre 259 meseci
Koji OS imas (XP? Cini mi se da CDONTS.dll dolazi samo sa Server verzijama Windowsa tako da mozda ni nemas to sto trazis. :) ?
Nisam siguran sta bi bilo kad bi pokusao da registrujes dll sa regsvr32 .. hmmm mozda vredi probati, uvek moze da se ukloni lako.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ig0r
Zagreb

Član broj: 6774
Poruke: 14
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje17.12.2002. u 23:21 - pre 259 meseci
Ma da shvatio sam u čemu je problem.Prešao sam na win xp, a on ne podržava CDONTS komponentu već ima CDOSYS komponentu.Ona ima drukčiju sintaksu, pa bih molio nekog tko je radio s njom da baci neki primjer. Našao sam neke na netu,ali mi ne rade lokalno.Znači pomoć CDOSYS !!!!!!!!!!!!

Pozdrav od ig0ra !
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje18.12.2002. u 07:31 - pre 259 meseci
http://msdn.microsoft.com/libr...directory_using_cdosys_vbs.asp
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ig0r
Zagreb

Član broj: 6774
Poruke: 14
*.net.vip.hr



Profil

icon Re: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje18.12.2002. u 14:12 - pre 259 meseci
Hvala !!!!!!!!!!! Sad mi radi CDOSYS komponenta.Također sam kopirao i CDONTS.DLL , registrirao ga na win xp-u i sad mi šljaka i on !
Hvala svima koji su mi pomogli.

Pozdrav od ig0ra!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Automatsko brisanje iz baze i mail-anje

[ Pregleda: 5797 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.