Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

upravljanje flashom externom skriptom

[es] :: Flash :: upravljanje flashom externom skriptom

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.pppoe937.bih.net.ba.



Profil

icon upravljanje flashom externom skriptom24.12.2005. u 19:41 - pre 223 meseci
Kao sto naslov kaze treba mi nesto takvo.

Imam flash web stranicu koja ima izbornike (dugmice cijim se izborom ide na odredeni dio stranice tj podstranice odnosto frame-a na timeline traci)

Stranica je napravljena tako da automatski ide na npr NEWS.
Meni treba externa skripta s kojom ce flash komunicirati. Znaci imam jednu stranicu i sve je flash, ali bi ja napravio linkove za odredenu podstranicu npr:

http://moja_stranica.com/ (po defoultu kada se otvori stranica tj kada se flash ucita otvara "podstranica" u flashu NEWS. ja bih zelio da kada otvorim slijedeci link da mi se u flashu pokrene O MENI a link bi glasio http://moja_stranica.com/o_meni (ovo bi trebao biti link na nekakvu skriptu koja bi komunicirala s flashom i "tjerala" flash da uradi odredenu stvar tj posalje me na odredeni dio tj podstranicu (te iste vec ucitane stranice) O MENI.

Znaci to bi bila nekakva actionscript skripta koju bi nešto pokrenulo (neki php ili sl). Jednostavno ne znam kako bi to izveo. Kada otvorim npr http://moja_stranica.com/o_meni trebala bi se pokrenuti ta skripta koja bi umjesto mene "pritisnula" jedno od dugmica u samoj stranici (flash) i poslala me na taj dio flash animacije gdje su podatci o meni (podstranicu flasha)

Još jednom, smije postojati samo jedna flash stranica!
Nju bih mogao kontrolirati pritiskom na dugmice I ŠTO MI SADA TREBA, EXTERNIM LINKOVIMA!!!!

Sorry zbog dugog posta

Nemojte se pitati zasto ce mi to vec ako mozete pomozite.


..::Photography::..
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
213.244.208.*

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: upravljanje flashom externom skriptom25.12.2005. u 01:04 - pre 223 meseci
Pogledaj prilog !
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.pppoe241.bih.net.ba.



Profil

icon Re: upravljanje flashom externom skriptom25.12.2005. u 06:08 - pre 223 meseci
Prijatelju, MNOGO TI HVALA!! Evo napravio sam, radi!.

Medu ovim tvojim fajlovima ima as file koji je mislim nadlezan za uklanjanje opcija zoom-a itd samo ne radi bas. Kako da to proradi??

U pitanju je bilo samo u html cod dodati
<embed src="ime_fla_fajla.swf?sekcija=ime_frame-a_u_flashu_na_koji_se_usmjerava"

Stvarno prava stvar!! Mnogo ti hvala jos jednom!!!

I samo jos nesto, zasto mi se louda komplet flash animacija ako je vec loudana?
otvorim jedan od linkova i stranica se prvo louda i onda se prikaze sto je ok, ali kada otvorim drugi link, stranica se opet prvo skida, zašto?? To malo traje kod onih sa sporijom vezom
Zar nije u temp_file u mom racunaru? Moze li se to izbjeci??

Sve ostalo je savršeno!!




..::Photography::..
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: upravljanje flashom externom skriptom25.12.2005. u 10:38 - pre 223 meseci
Pošto se razlikuju adrese - ne može da se vuče swf iz keša... Onda mali trik: - napraviš swf koji će da uvlači ime_fla_fajla.swf -

<embed src="onaj_koji_uvlaci.swf?sekcija=ime_frame-a_u_flashu_na_koji_se_usmjerava" ...

ovaj ima samo malo skripta, recimo

Code:
var kontejner = this.createEmptyMovieClip ("kontejner", this.getNextHighestDepth ());
kontejner.loadMovie ("ime_fla_fajla.swf");


Moraš da obratiš pažnju da ne koristiš referenciranja na _root iz ime_fla_fajla, jer se ovako ne nalazi na tom nivou. Ipak, treba ti referenca na _root.sekcija - tamo treba da skokne po učitavanju ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: upravljanje flashom externom skriptom

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.