Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc

[es] :: Vodič za posao :: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc

[ Pregleda: 7529 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 18.12.2005. u 15:44 - pre 223 meseci
postovani "elitovci" ako neko ima neke informacije i ako hoce da pomogne
neka napise nesto isao na pretragu i nisam nasao bas mnogo informacija o ovome


stvar je sledeca sa drugom razmisljamo o otvaranju agencije ili SZR ili sta bi trebalo za
ovu deletnost a delatnost bih bila tj zeleli bi da radimo web dizajn odrzavanju web prezentacija
prodaju praznih diskova (ovo bih ubacio samo da bih za pocetak imao neki obrt)mozda i neke
multimedije (zvicnjake i sl) komponente ne bih jer bi nam trebalo dosta vise novac za
pocetak i plasi nas stalno varivanje cena, servis racunara, zatim mozda i kucanje diplomskih i
seminarskih radova, dopuna ketridza.

e sad ako neko moze da pomogne na bilo koji nacin tj interesujenas koliko bi nam dazbine
na mesecnom nivou bile za ovo ja imam neku informaciju oko 4500 din dazbine + lokal+knjigovodja
za pocetak znam da bih trebalo fiskalna GPRS (ne znam da li bi trebalo i citac kartica)
ako neko ima nesto slicno ovako neku radnju ili da prodaje recimo diskove ili dopunu
ketridza neka se javne dobro dosao je za saradnju


veliki pozdrav i nadam se da ce neko pomoci
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+78 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 18.12.2005. u 16:44 - pre 223 meseci
Ajd neka me neko ispravi ako gresim, ali ako biste registrovali agenciju (koja se bavi pruzanjem usluga - webdizajn), ne biste mogli u isto vreme da se bavite maloprodajom (diskovi) kao sto ste hteli, i obrnuto? U tom slucaju, preostaje vam d.o.o. (?) i vece obaveze (placanje knjigovodje, sto se moze izbeci sa agencijom/radnjom).

Inace, mislim da biste sa tim sto hocete da radite mogli da prodjete i bez registracije radnje/agencije, vec da onako radite na crno, bar dok ne razradite posao i dodjete do tacke kada ce vam se otvaranje radnje/firme isplatiti, sto otvara nove mogucnosti, pa cete moci posao da prosirujete jos vise.
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 18.12.2005. u 18:50 - pre 223 meseci
hvala puno na odgovoru ok je ovo ako ne moze nije obavezno prodaja ja bih se orjentisao na servis i na web dizajn to bi mi bilo glavno


a za ovo mislim da kad si registrovan imas malo vise sansi recimo lokal koji bi radio ljudi bih ozbiljnije shvatili....i sl


pozdrav
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 20.12.2005. u 14:22 - pre 223 meseci
ima li koga ko moze da da doprinos ovoj temi
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 20.12.2005. u 14:45 - pre 223 meseci
1) Razmotri korišćenje interpunkcije u svojim porukama.

2) Koristi pretragu, tema je dosta dobro obrađena.

http://www.elitesecurity.org/tema/43236
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 20.12.2005. u 18:25 - pre 223 meseci
Racunaj da drzava mora da zaradi onoliko koliko i vi, mada je to izdeljeno na neke razne sitne takse i poreze da izgleda manje. Evo, npr. uzmimo da ste godinu dana radili neki sajt i kupac vam je za to platio ukupno 1.000.000 dinara. Prvo, PDV drzavi, oko 150 hiljada. Verovatno cete prijaviti minimalac plate, oko 15.000 dinara (10.000 neto plata, 5.000 drzavi), to je jos 2x12x5.000=120.000 dinara drzavi. Preostane vam jos oko pola miliona, od toga je oko 420.000 nerasporedjena dobit, a onih 70-80 hiljada porez na dobit firme. Ako hocete ovih 420 hiljada da rasporedite vama dvojici po 210.000, potrebno je da platite porez na dobit pojedinca, obojica po 20.000.

Znaci kad se sve sabere, covek se oduzme - drzava je dobila ukupno 150.000 + 120.000 + 70.000 + 20.000 + 20.000 = 380%. Ali, to je tek 38% od sume zasto sam onda rekao da drzava mora da zaradi barem onoliko koliko i vi, kad je svaki od vas dobio po 310.000? Pa zato sto vi sta god da kupite za taj novac, dobijete robe koja vredi za 18% manje - tih 18% vam ponovo uzima drzava :-)

Znaci, od obojice jos po oko 50.000 pa dolazimo do 480.000 za drzavu od milionceta koje ste naplatili. To jos nije pola, ali dobro, postoje razne republicke administrativne i opstinske komunalne takse kojim ce se drzava pobrinuti da podela bude postena - tacno pola:pola :-)

Ipak, drzava je svesna da je takva podela nepravedna i da ste vi ipak zasluzili veci deo jer ste se vise trudili, pa su tako uvedene razne poreske olaksice kojima potpuno legalno mozete postici da vasa polovina bude ipak malo veca.

Evo jos jedne veoma korisne teme:
http://www.elitesecurity.org/t...e-agencije-sve-na-jednom-mestu
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
213.244.197.*

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 22.12.2005. u 21:07 - pre 223 meseci
hvala puno isao sam na ovim sajtovima i sve vise nemam pojma sta da radim

kaok se meni cini nema perspektive
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 22.12.2005. u 21:16 - pre 223 meseci
ja bih prije svega redizajnirao taj sajt koji ti je u profilu,ako mislis da te iko shvati ozbiljno sto se tice webdesigna...
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
213.244.197.*

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 23.12.2005. u 15:11 - pre 223 meseci
to je obavezno i registovacu ga
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 28.12.2005. u 14:22 - pre 223 meseci
jel zna neko nesto o konkursu za dobijanje bespovratne pomoci za otvaranje firme da li ce biti uskoro


 
Odgovor na temu

mgajic
Miodrag GAJIC
Beograd

Član broj: 15817
Poruke: 39
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc 28.12.2005. u 15:19 - pre 223 meseci
Citat:
p3j4: Ajd neka me neko ispravi ako gresim, ali ako biste registrovali agenciju (koja se bavi pruzanjem usluga - webdizajn), ne biste mogli u isto vreme da se bavite maloprodajom (diskovi) kao sto ste hteli, i obrnuto? U tom slucaju, preostaje vam d.o.o. (?) i vece obaveze (placanje knjigovodje, sto se moze izbeci sa agencijom/radnjom).

Inace, mislim da biste sa tim sto hocete da radite mogli da prodjete i bez registracije radnje/agencije, vec da onako radite na crno, bar dok ne razradite posao i dodjete do tacke kada ce vam se otvaranje radnje/firme isplatiti, sto otvara nove mogucnosti, pa cete moci posao da prosirujete jos vise.

Trebao bi da moze ako registruje SUZTR - samostalna usluzna zanatska i trgovinska radnja.

Ja sam recimo registrovao radnju kao STR, ali da bih dodao usluge moram da doregistrujem usluge samo, tako da ti DOO nije potreban. Mada svaka varijanta ima svoje prednosti i mane. Mislim da ti PCTEL moze dati najbolji odgovor.
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc13.01.2006. u 15:08 - pre 222 meseci
da li ima nekih informacija za dobijanje ovih pomoci molio o bih ako neko ima neke informacije posto na zvanicnom sajtu za zaposljavanje ima samo da se dodeljuje ali nista pecizno tj kojeg datuma ce to biti

pozdrav
 
Odgovor na temu

MilosBGRD1969

Član broj: 63956
Poruke: 76
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc14.01.2006. u 02:34 - pre 222 meseci

Mislim da bi ti bilo od koristi da pogledas http://www.elitesecurity.org/t...9-Kako-se-sada-otvara-Agencija

Pozdrav i sve najbolje!
 
Odgovor na temu

NiKola Jezdic
vlasnik servisa mobilnih telefona
Mobilland valjevo
Valjevo

Član broj: 134235
Poruke: 34
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc22.02.2007. u 22:00 - pre 209 meseci
ja sam cuo 10.03.07 da ce poceti sa tim konkursom jer i ja otvaram servis mob.tel
Nikola-Mobilland-
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: hteo bih da otvorim firmicu za web dizajn servis i sl pomoc

[ Pregleda: 7529 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.