Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radar.co.yu, sertifikati i slicno..

[es] :: E-Marketing :: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17631 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..11.10.2002. u 08:55 - pre 262 meseci
Interesantno je da sam i ja ovih dana malo poredio ove dve liste. Ono što sam zaključio je da bi spoj ove dve liste po principu statističke interpretacije doneo bolje rezultate nego svaka pojedinačna lista.

Kako već četiri meseca mogu dosta precizno da poredim posećenost određenih sajtova u kampanjama za Continental banku i za Fresh&Co (prikaz istih banera na različitim sajtovima), i kada se ovako nešto uporedi s spomenutim listama (Radar i Alexa), dobijaju se interesantni rezultati:

- ES je mnogo realnije prikazan na Alexa listi.
- Sportska centrala (veoma posećen sajt) je mnogo bolje prikazan na Radaru (iako baš nije najposećeniji kako tamo stoji).
- Glas javnosti je mnogo bolje prikazan na Alexi.
- Blic nije nigde dobro prikazan.
...

Ovo poslednje je veoma interesantno. Imam fizičke dokaze da tvrdim da je Blic izuzetno posećen sajt, čak i posećeniji od Glasa (što je inače i činjenica u realnim tiražima ovih novina).

Ceo problem kod Radara po mom mišljenju proizilazi iz nedovoljno adekvatne statističke obrade podataka. Ako postoji preko 9.000 sajtova koji drže sertifikat, to je i više od dovoljnog statističkog uzorka za interpretaciju podataka. Primer sajta Blic.co.yu govori o tome da statistički algoritam nije dovoljno dobar u obradi podataka za sajtove koji nisu od naročitog interesovanja korisnika iz postojećeg uzorka (sistem ekstrapolacije podataka). Drugim rečima, kada Radar bude donosio dovoljno sredstava Miloš će moći da plati profesionalnog statističara da se bavi ovom tematikom.
 
Odgovor na temu

Milos Milic
Milos Milic
Beograd

Član broj: 5004
Poruke: 21
*.bitsyu.net

Sajt: www.opsenarijum.co.yu


Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..13.10.2002. u 14:47 - pre 261 meseci
Citat:
Ceo problem kod Radara po mom mišljenju proizilazi iz nedovoljno adekvatne statističke obrade podataka. Ako postoji preko 9.000 sajtova koji drže sertifikat, to je i više od dovoljnog statističkog uzorka za interpretaciju podataka. Primer sajta Blic.co.yu govori o tome da statistički algoritam nije dovoljno dobar u obradi podataka za sajtove koji nisu od naročitog interesovanja korisnika iz postojećeg uzorka (sistem ekstrapolacije podataka). Drugim rečima, kada Radar bude donosio dovoljno sredstava Miloš će moći da plati profesionalnog statističara da se bavi ovom tematikom.


Nema 9000 sertifikata nego korisnika Radar plug-ina (tacnije sada vec skoro 11000). Sertifikata ima samo par stotina, a najmanje ih ima kod srednje posecenih sajtova (kojih i inace ima najmanje). Nema ni potrebe za toliko sertifikata, par hiljada je vise nego dovoljno; bitno je medjutim da sertifikati budu zastupljeni u svim redovima velicina sajtova.

Sada su razdvojeni statisticki modeli za male, srednje, velike sajtove i svaka se grupa posmatra odvojeno sto znaci da greske u proceni malih sajtova ne uticu na velike i obrnuto, sto je do sada bio slucaj. Ipak, grube su procene moguce za sajtove ispod 30-ak posetilaca dnevno (to je sada neka granica malog sajta na Radaru; ona se smanjuje sa povecenjem korisnika).
Tacno je da Radar jos uvek ne donosi sredstva, u projekat se jos uvek ulaze, ali bez obzira na to vec radimo na novoj verziji koja ce imati vise navigacionih opcija i vise ce motivisati laike da non stop drze ukljucen Radar, a samim tim ce doneti i veci statisticki uzorak.

Sto se tice profesionalnog statisticara, ako je neko od takvih zainteresovan da se prikljuci projektu, (volonterski, barem za sada), ja sam otvoren za saradnju i predloge, iako mislim da se model ne moze vise unaprediti (pogotovu ne znacajno), sada je stvar samo u velicini i kvalitetu uzorka internet populacije.

PS
Naglasavam da se prica o procenama ne odnosi na sajtove koji koriste sertifikate. kod njih se tacno meri. Jedini ko to nije priznavao je Tasa i to usled nerazumevanja podataka. I meni su na mejl stizale poruke tipa: "kako Radar pokazuje 252 posetilaca dnevno kada imam preko 2000?" Ja odem na sajt da proverim, na sajtu postavljen exteme tracker koji pokazuje 256 unique visitor za jucerasnji dan. Takvi slucajevu su se desavali nekoliko puta, samo sto neko prvo pita o cemu se radi, a Tasa odmah napada, pre nego sto shvati koje podatke uopste uporedjuje...
Milos Milic
----------------------------
www.opsenarijum.co.yu
www.radar.co.yu
www.yulink.co.yu
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..13.10.2002. u 23:14 - pre 261 meseci
Mislim da cete tesko uspeti sa korektnim razvojem takvog projekta (ocigledno vrlo osetljive teme) bez materijalnih ulaganja, samo volonterski. Tesko cete motivisati dovoljno velikih sajtova, onih najvecih pa i onih srednjih, za postavljenje vaseg sertifikata, bar sve dok radar ne postane veoma kvalitetan servis, cenjen, postovan i podrzan od strucne javnosti (mislim na webmastere). A opet, ovo ne mozete postici bez kvalitetne statistike i procene, za koju vam trebaju veliki sajtovi. Mislim da se ovaj krug moze razresiti tako sto bi ste platili saradnju odredjenog broja velikih i srednjih sajtova. Tako bi ste dosli do kvalitetnog uzorka, pa ako je vasa statisticka obrada dobra dobicete i kvalitetne rezultate, zadobiti podrsku webmastera i dovesti Radar u polozaj da moze ocekivati postavljanje sertifikata i na velike sajtove bez novcane naknade.

Ovo je moje vidjenje moguceg resenja ovog problema sa uzorkom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..13.10.2002. u 23:31 - pre 261 meseci
Uzgred, ne bih da nesto kritikujem, ali zanima me kako dolazi do sledeceg stanja u kategoriji u koju je zapao moj sajt - prvi na listi je sajt sa oko 1300 posetilaca, drugi je sajt sa 48 posetilaca, treci sa 41, cetvrti sa 12 a peti sajt sa 413 posetilaca. Ovo je bilo slicno i kada sam pre jedno mesec dana pogledao. Ne bi trebalo da je tesko bar popakovati sajtove kada se dodje do neke cifre :)

2 Kasica - vaš najbolji prijatelj!
Dolar po dolar do sigurne zarade!
http://kasica.on.neobee.net
Rang na dnevnoj top listi svih sajtova: 490 48
0.05%

3 YU Besplatno
Sve besplatno sto se moze pronaci na internetu.
http://search_free.tripod.com
Rang na dnevnoj top listi svih sajtova: 497 41
0.04%

4 Laka zarada
Zarada za webmastere i ostale,besplatne stvari,akcije zarade,nagradne igre,kladjenja,erotika
http://www.lakazarada.co.yu
Rang na dnevnoj top listi svih sajtova: 511 12
0.01%

5 Bestof.co.yu
http://www.bestof.co.yu
Rang na dnevnoj top listi svih sajtova: 57 413
0.42%
 
Odgovor na temu

Milos Milic
Milos Milic
Beograd

Član broj: 5004
Poruke: 21
*.bitsyu.net

Sajt: www.opsenarijum.co.yu


Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..16.10.2002. u 12:29 - pre 261 meseci
Citat:
Uzgred, ne bih da nesto kritikujem, ali zanima me kako dolazi do sledeceg stanja u kategoriji u koju je zapao moj sajt - prvi na listi je sajt sa oko 1300 posetilaca, drugi je sajt sa 48 posetilaca, treci sa 41, cetvrti sa 12 a peti sajt sa 413 posetilaca. Ovo je bilo slicno i kada sam pre jedno mesec dana pogledao. Ne bi trebalo da je tesko bar popakovati sajtove kada se dodje do neke cifre :)


Radilo se o bagu koji se ispoljavao samo u toj grupi, koji je sada otkriven i otklonjen.
Milos Milic
----------------------------
www.opsenarijum.co.yu
www.radar.co.yu
www.yulink.co.yu
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..16.10.2002. u 12:37 - pre 261 meseci
Jutros zatekoh tvoj spam u mailu kojim reklamiras Radar...
 
Odgovor na temu

Milos Milic
Milos Milic
Beograd

Član broj: 5004
Poruke: 21
*.bitsyu.net

Sajt: www.opsenarijum.co.yu


Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..16.10.2002. u 13:18 - pre 261 meseci
Citat:
broker:
Jutros zatekoh tvoj spam u mailu kojim reklamiras Radar...


Izvinjavam se, mail je bio namenjen clanovima YU linka i jos nekolicini webmastera koje imam u adresaru i cije sajtove imam u bazi sa sturim informacijama pa sam zeleo da ih pozovem da dopune te informacije. Iako sam prakticno od pocetka na Internetu, manje od jednom godisnje saljem mailove na mailing listu webmastera (sa YU linka lii drugih projekata) i sve te adrese stoje na istom mestu. Mislio sam da sam izabrao samo one sa kojima sam ranije kontaktirao i koje zelim da uputim u mogucnost dopune podataka na Radaru, ali ako je mail dospeo do tebe to znaci da sam ocigledno negde pogresio i da je otisao i kolegama kojima nije bio namenjen (po svoj prilici cije sam sajtove posetio i rucno "ubacio" u bazu sajtova i adresa :(

Iskreno mi je zao zbog toga, izvinjavam se ako se jos nekom desilo slicno, nije bila ideja da spemujem nego da pozovem konkretne ljude za konkretnu stvar, ali naravno ako je mail stigao i tamo gde nije trebalo imas pravo da se ljutis... zbog toga iskreno izvinjene. Nece se ponoviti.
Milos Milic
----------------------------
www.opsenarijum.co.yu
www.radar.co.yu
www.yulink.co.yu
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
62.108.114.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..20.10.2002. u 04:20 - pre 261 meseci
Citat:

- da li vas sajt radi u EUnet local rezimu (ili slicnim) jer Radar server nije vidljiv iz lokal rezima.


kako pretendujete da ocenjujete posecenost domacih sajtova kada vas servis ne radi u lite rezimima provajdera (koji ljudi obicno koriste kada zele da pristupaju iskljucivo domacim sajtovima???

i da li neko zna koji je procenat covek-sati u lite rezimu kod provajdera?

Citat:

Sto se tice profesionalnog statisticara, ako je neko od takvih zainteresovan da se prikljuci projektu, (volonterski, barem za sada), ja sam otvoren za saradnju i predloge, iako mislim da se model ne moze vise unaprediti (pogotovu ne znacajno), sada je stvar samo u velicini i kvalitetu uzorka internet populacije



malo pretenciozno? za nekog ko je u roku od samo desetak dana, i to samo na ovoj temi, i to o svom projektu naveo desetak stvari koje ne rade dobro...

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..21.10.2002. u 11:05 - pre 261 meseci
Citat:
Milos Milic:
Citat:
broker:
Jutros zatekoh tvoj spam u mailu kojim reklamiras Radar...


Izvinjavam se, mail je bio namenjen clanovima YU linka i jos nekolicini webmastera koje imam u adresaru i cije sajtove imam u bazi sa sturim informacijama pa sam zeleo da ih pozovem da dopune te informacije. Iako sam


Hmmm... vec smo utvrdili da nisi slao iz adresara nego si uzeo spisak yu domena i slao na webmaster@domen....

Drugim recima, provaljen si... Radaru je sudbina odredjena...

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..21.10.2002. u 11:09 - pre 261 meseci
Trazim dobrovoljca koji bi napravio markicu slicnu Radarovom sertifikatu ali na kojoj bi bilo jasno da sajt koji ima markicu NE PODRZAVA Radar.
 
Odgovor na temu

Milos Milic
Milos Milic
Beograd

Član broj: 5004
Poruke: 21
*.bitsyu.net

Sajt: www.opsenarijum.co.yu


Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..21.10.2002. u 11:28 - pre 261 meseci
Citat:
Hmmm... vec smo utvrdili da nisi slao iz adresara nego si uzeo spisak yu domena i slao na webmaster@domen....



Gluposti. Da je tvoja teorija tacna samo na EUnet bi dakle tog dana stiglo nekoliko hiljada takvih poruka... Ako je otislo na neku pogresnu adresu to znaci da je u bazi Radara upisana pogresna adresa za taj sajt.

Uostalom imas poseban forum za spam/antispam polemiku; ovo sto ti sada radis na ovom forumu gore je od onoga protiv cega se bunis.

Milos Milic
----------------------------
www.opsenarijum.co.yu
www.radar.co.yu
www.yulink.co.yu
 
Odgovor na temu

Milos Milic
Milos Milic
Beograd

Član broj: 5004
Poruke: 21
*.bitsyu.net

Sajt: www.opsenarijum.co.yu


Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..21.10.2002. u 11:37 - pre 261 meseci
Citat:
kako pretendujete da ocenjujete posecenost domacih sajtova kada vas servis ne radi u lite rezimima provajdera (koji ljudi obicno koriste kada zele da pristupaju iskljucivo domacim sajtovima???


Iako servis ne moze da radi u lite rezimu zbog nedostatka dovoljnog kapaciteta kod domacih provajdera, pitanje je da li bi radio i kada bi postojali uslovi za to. Pitanje se svodi da li je postilac iz lite rezima uopse "internet posteilac", jer lite ili bilo koji drugi lokalni rezim vise lici na intranet nego na internet. Takvi rezimi nemaju fundamentalnu osobinu interneta - pristup udaljenim serverima i takav korisnik ne moze da koristi nista sto nije u lokalu, ni reklamne banere, skriptove, brojace, sadrzaje sa drugih servera, pa kao takav nije uglavnom zanimljiv ni potencijalnim oglasivacima....

Ne znam, voleo bih da cujem i druga misljenja u vezi ovoga...

Sto se mene licno tice ja sam protivnik lokalnih rezima, veliki deo cak i domaceg weba je nedostupan iz njih, lite rezim vraca pricu unazada na BBSove. Jasna je potreba provajdera da smanje troskove, ali se to mozda moglo resiti i na drugi nacin - npr. da se na kraju sesije izracuna koliko je bilo procentualno opterenecenje spoljasnjeg linka, pa da se na osnovu toga odredi da li se naplacuje lite tarifa.

Milos Milic
----------------------------
www.opsenarijum.co.yu
www.radar.co.yu
www.yulink.co.yu
 
Odgovor na temu

Milos Milic
Milos Milic
Beograd

Član broj: 5004
Poruke: 21
*.bitsyu.net

Sajt: www.opsenarijum.co.yu


Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..21.10.2002. u 11:44 - pre 261 meseci
Danas Radar pokazuje za ElitteSecurity da je juce bio 1 posetilac. Radi se ociglednoj zloupotrebi sertifikata, tj. neko je iz lokala ucitavao sertifikat falsifikujuci refer kao da je dosao sa ellitesecurity.org

Trenutno se radi na zastiti protiv ovakvih upada, a posto se preko IP adrese moze doci do onih koji rade ovakve zloupotrebe, ubuduce cu protiv njih preduzimati odgovarajuce mere.
Milos Milic
----------------------------
www.opsenarijum.co.yu
www.radar.co.yu
www.yulink.co.yu
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..21.10.2002. u 19:11 - pre 261 meseci
Citat:
Milos Milic:
Trenutno se radi na zastiti protiv ovakvih upada, a posto se preko IP adrese moze doci do onih koji rade ovakve zloupotrebe, ubuduce cu protiv njih preduzimati odgovarajuce mere.


Idi prepadoh se.... domaći provajderi ne izlaze u sustret kada se radi o spameima za koje je vrlo očigledno da čine zloupotrebe a tebi će da daju podatke zato što imaš rupu u sistemu? :)

Još ako se uzme u obzir da si spamer.. čisto sumnjam...

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..22.10.2002. u 02:07 - pre 261 meseci
Citat:
Milos Milic:
Sto se mene licno tice ja sam protivnik lokalnih rezima, veliki deo cak i domaceg weba je nedostupan iz njih, lite rezim vraca pricu unazada na BBSove. Jasna je potreba provajdera da smanje troskove, ali se to mozda moglo resiti i na drugi nacin - npr. da se na kraju sesije izracuna koliko je bilo procentualno opterenecenje spoljasnjeg linka, pa da se na osnovu toga odredi da li se naplacuje lite tarifa.


sta god vi "osecali" povodom lite rezima (ovo me podseti na kostunicu i prevtanje stomaka ) on je tu, on postoji, i ljudi ga koriste!

(nisam upucen u procente, ali broj ne bih zanemarivao)

vase licno misljenje o njemu gubi svaki smisao ako on utice na vas posao. tu subjektivni razlozi ne igraju nikakvu ulogu (kao sto je politika kostunicin posao, intenet je vas posao).

to je narocito izrazeno kod ovakvih sajtova kakav je [es]. na ovakvim sajtovima ljudi provode dosta vremena, a u kakvoj bedi zivimo, svaki dinar je vazan, pa to ne smete ignorisati!


a i zbog cega ljudi u lite rezimu ne bi bili zanimljivi oglasivacima? oni ne gledaju reklame?? oni ne kupuju proizvode??? dobro, mozda je razlog sama cinjenica da oni koriste lite rezim, sto samo po sebi dokazuje da imaju manje para, pa samim tim nisu interesanti oglasivacima

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..22.10.2002. u 02:10 - pre 261 meseci
Citat:
Milos Milic:
Trenutno se radi na zastiti protiv ovakvih upada, a posto se preko IP adrese moze doci do onih koji rade ovakve zloupotrebe, ubuduce cu protiv njih preduzimati odgovarajuce mere.


a koji to zakon sankcionise laziranje referala pri ucitavanju sertifikata? ??? LOL
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..22.10.2002. u 11:34 - pre 261 meseci
Ma cela ova priča samo pokazuje besmisao upoređivanja brojača poseta i rejtinga. Najispravniji je način koji koristi Varagić, prijave se oni koji imaju reklamni prostor, prilože dokaze o posećenosti i strukturi posetilaca i on to dodatno isproverava i klijentima preporuči gde da se reklamiraju.

Ja se još nijednom nisam pozivao na bilo kakav rejting kada je trebalo da pokažem da li je neki moj sajt dobar za nečiju promociju ili ne.
 
Odgovor na temu

Bludnik_Grada_Chikaga

Član broj: 5911
Poruke: 23
*.104.EUnet.yu



Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..26.10.2002. u 19:09 - pre 261 meseci
Citat:
zombie / DDG:
kako pretendujete da ocenjujete posecenost domacih sajtova kada vas servis ne radi u lite rezimima provajdera (koji ljudi obicno koriste kada zele da pristupaju iskljucivo domacim sajtovima???



Da stvarno kako merite posecenost licnih prezentacija, recimo licnih na EUnetu?
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..27.10.2002. u 12:37 - pre 261 meseci
Citat:
nije bila ideja da spemujem ... zbog toga iskreno izvinjene. Nece se ponoviti.


OK, ja molim da se ova diskusija prebaci na:
http://www.elitesecurity.org/tema/15157/0#110238
ukoliko uopste ima jos nesto da se doda.

Pozdrav Miloje


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..27.10.2002. u 22:48 - pre 261 meseci
Ne vidim razlog da se premešta. Primarna tema je radar, a sad što se provuklo i to da spamuju to je uzgred. Na anti-spam već postoji posebna tema kojoj je spam sa radara u fokusu.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Radar.co.yu, sertifikati i slicno..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17631 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.