Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LG 9700 - Za Memotexa

[es] :: Multimedijalni uređaji :: LG 9700 - Za Memotexa

[ Pregleda: 2581 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlaja789
North Battleford,Canada

Član broj: 27777
Poruke: 39
*.beotel.net.



Profil

icon LG 9700 - Za Memotexa02.07.2005. u 22:20 - pre 228 meseci
citat
"znaci isto ili jednako lose kao na mom Philipsu 632, on ima samo 2x zum za Divx koji je takodje neupotrebljiv. LG9700 moze da se nadje i kod nas ali kakav je on sto se tice podrske, citanja nasih slova, citanja raznih varijanti codeca i DVD-a itd.?"

LG 9700 je u prvom redu radjen za poljsko trziste.Od standardnih prikljucaka mu fali s-video,5.1 i opticki.
Poput Pioneera i LG (svi modeli) nema klasican meni kao ostali MTK plejeri sto je i dobro i lose.Dobro je sto je meni,a i ceo
firmware uradjen tako da ima neke funkcije kao sto je zum ili ubrzanje kod divx-a 2x,4x,8x,16x...
Losa stvar je da se na LG ne mogu ili mogu delimicno primeniti programi kao sto su MTK Windows,MTKsubXY...upravo zato sto
struktura njegovog firmware-a nije uniformna poput vecine MTK plejera.
Svi LG standardno podrzavaju sva pisma pa tako i nasa slova(u opciji subtitle treba odabrati poljski,madjarski ili ceski
jezik posto i oni koriste WIN CP-1250 karakter set.Slova na divx filmovima su sitna 17x18,a lako se mogu prepraviti na
28x30 ili 28x24 i smestena su na transparentnoj podlozi koja se pojavljuje samo kad se pojavljuju i slova(titlovi)
ali je rastegnuta od leve do desne ivice ekrana.Kao i kod jednog dela MTK plejera kod premotavanja uz sliku desi se da se
titlovi izgube.
Plejer je uradjen na ploci LV9D10203B,pa prema tome trebalo bi da mu "pasuje" firmware sa http://dvx9900.altervista.org/
za koji pise da je povecan font,eliminisana transparentna pozadina titla,da su slova oivicena,da prihvata txt titl...
Steta je sto tako dobri plejeri kao sto je LG namaju neku vecu nezavisnu podrsku na netu zato sto su vrlo kvalitetni,
lepo dizajnirani,imaju dobar daljinac koji ima osnovne funkcije i za LG TV...
Ako te interesuje velicina titlova uslikacu ga.

[Ovu poruku je menjao zlaja789 dana 02.07.2005. u 23:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Memotex
Beograd

Član broj: 57530
Poruke: 96
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: LG 9700 - Za Memotexa03.07.2005. u 10:28 - pre 228 meseci



hvala ti na detaljnom odgovoru. ne zvuci lose ova prica, narocito ako je problem samo velicina titla ( imam 32" TV tako da mi to nije tako bitno). ne znam napamet kolika je velicina titila kod mog Philipsa 632 ali ako su slova te velicine onda nemam primedbi, meni je ovo sasvim OK. ako je sve drugo kako valja sto se tice citanja divxa onda LG mozda i nisu losa varijanta. problem mozda mogu biti dalje nadogradnje fw?

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 03.07.2005. u 23:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: LG 9700 - Za Memotexa

[ Pregleda: 2581 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.