Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?

[es] :: Nauka :: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 55880 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ana ana

Član broj: 51247
Poruke: 23
*.ptt.yu.



Profil

icon problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?16.03.2005. u 03:30 - pre 231 meseci
Da li neko zna dobar preparat koji bi sprecio(smanjio) opadanje kose ?
 
Odgovor na temu

phatsa

Član broj: 48788
Poruke: 116
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: isceljenje.life


Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?16.03.2005. u 06:01 - pre 231 meseci
Napravi alkoholnu tinkturu belog luka, i ondak svako veče vatom "natapkaš"
kožu glave... Ako je mom dedi od 70 godina počela da raste kosa tamo gde
nikad (od svoje 30.) nije imao, onda tu nečega i može da ima.

Znam da će sada mnogi da me demantuju sa raznim preparatima i
hemikalijama, ali mislim da ovo treba prvo da probaš, pa ako ne uspe, onda
vidi nešto drugo. U svakom slučaju neće da ti škodi.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?16.03.2005. u 12:34 - pre 231 meseci
bilo je vec reci o ovome, potrazi malo... jedini lek protiv opadanja kose (kod muskaraca naravno) je kastracija! za zene ne znam... svi ostali preparati mogu samo donekle da uspore taj proces ukoliko on nije cisto hormonske prirode... svi oni deluju kombinacijom prokrvavljivanja koze glave i ishranom korena dlake i efikasni su samo ako se koren dlake ne ishranjuje kako treba, ali to je opet uzrokovano hormonima tako da pravog leka osim gore navedenog nema...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?16.03.2005. u 17:25 - pre 231 meseci
Kastracija?!?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?17.03.2005. u 12:07 - pre 231 meseci
Ma ne, naravno, nego lustracija ... baka se salio ...

Cini mi se da sam vec odgovorio na ovo, ali nigde mi nema odgovora!

Za opadanje kose je zasluzan dihidrotestosteron, derivat testosterona i on izaziva slabljenje folikula kose a istovremeno i jacanje folikula brade. Koliko ce se tastosteron konvertovati u DHT, zavisi od nekih enzima koji su pak u vezi sa genetikom. Postoje lekovi koji sprecavaju taj mehanizam, ali jasno je da moraju da se uzimaju stalno i cim prestane unosenje, celavljenje ce se nastaviti tamo gde je stalo.

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/001177.htm
http://www.medem.com/MedLB/art...ID=ZZZ6Q72SWAC&sub_cat=300
 
Odgovor na temu

NickS
Nick de Serbia
Beograd

Član broj: 17478
Poruke: 93
80.93.235.*



+10 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?17.03.2005. u 23:51 - pre 231 meseci
Citat:
salec

Postoje lekovi koji sprecavaju taj mehanizam, ali jasno je da moraju da se uzimaju stalno i cim prestane unosenje, celavljenje ce se nastaviti tamo gde je stalo.


Npr. Minoxidil, 2% rastvor ima da se kupi u svakoj vecoj apoteci. Ako niste ljubitelji magistralnih lekova, ima i fabricki - Pilovit sprej (minoksidil 2% rastvor rasprsen u obliku spreja).

 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?18.03.2005. u 10:24 - pre 231 meseci
Citat:
Ako je mom dedi od 70 godina počela da raste kosa tamo gde
nikad (od svoje 30.) nije imao, onda tu nečega i može da ima


Ovo mi je malo teško za poverovati, gde je propao koren kose tu je nemoguće da ponovo izraste dlaka.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

phatsa

Član broj: 48788
Poruke: 116
*.ptt.yu.

Sajt: isceljenje.life


Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?21.03.2005. u 06:23 - pre 231 meseci
Citat:
Ovo mi je malo teško za poverovati, gde je propao koren kose tu je nemoguće da ponovo izraste dlaka.


Ži'mi nastavničko veće... beli luk je čudo jedno.

Šalu na stranu, nije mi u interesu da ovde pišem gluposti, samo sam preneo recepis koji se u mojoj familiji koristi od kad je prase rep iskrivilo. To kod njega nije bila k o s a kao u hipika, već sitne paperjaste dlačice gde pre nisu bile.
 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
194.126.213.*



+1 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?22.03.2005. u 14:17 - pre 231 meseci
Poslao sam jednom izgleda da nije prošlo.

Dakle, isprobao sam ovo na sebi i djeluje:

Namočiš korijen koprive u vinski ocat i ostaviš da stoji 7 dana. Za to vrijeme ocijediš glavicu crvenog luka u 1dl rakije komovice (loze) i time masiraš svako veće 7 dana.
Nakon 7 dana opereš kosu, ocijediš vinski ocat i nastaviš masirati njime 7 dana.

Pazi samo da ne pokisneš, mirisi nisu nimalo ugodni
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?19.10.2005. u 19:09 - pre 224 meseci
a jel mi može neko reći kako se alkoholna tinktura od bjelog luka radi? da li to pali i na ženama budući meni već duže pojačano ispada kosa.
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?19.10.2005. u 20:05 - pre 224 meseci
Citat:
Minoxidil, 2% rastvor

Komercijalno ime preparata bese pilfud?Neki su se kleli u njega,drugi ne.Koliko apsurda ima oko opadanja kose(celavosti)govori i podatak da se gen koji je zasluzan za opadanje kose kod muskaraca nasledjuje preko majcine linije!!
Calexico
 
Odgovor na temu

phatsa

Član broj: 48788
Poruke: 116
*.ptt.yu.

Sajt: isceljenje.life


Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?19.10.2005. u 21:53 - pre 224 meseci
Citat:
zeko peko: a jel mi može neko reći kako se alkoholna tinktura od bjelog luka radi? da li to pali i na ženama budući meni već duže pojačano ispada kosa.


Meni je pomogla, mom dedi je pomogla, mojoj kevi takođe. Staviš nekoliko čena belog luka u čistu komovu rakiju da stoji na suncu 15 dana. Posle toga koristiš tako što uzmeš vatu i natapaš kožu glave i koren kose 15 min. pre kupanja. Posle toga ispereš i sve OK. Samo je caka da budeš uporan i da ne odustaješ.
 
Odgovor na temu

zeko peko

Član broj: 71529
Poruke: 40
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?19.10.2005. u 22:48 - pre 224 meseci
thanks,ali šta je to komova rakija i kako ću to sad po prohladnom vremenu ostaviti na suncu i da li to mora baš 15 dana stajati na suncu ili može i krače? neobičan lijek.,
 
Odgovor na temu

phatsa

Član broj: 48788
Poruke: 116
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: isceljenje.life


Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?20.10.2005. u 10:24 - pre 224 meseci
Komova rakija je rakija od grožđa-vina. Na suncu sam mislio na dnevnu
svetlost. Za 15 dana ne znam, nisam siguran.

Nadam se da sam ti pomogao.
 
Odgovor na temu

Holocen
Beograd

Član broj: 70141
Poruke: 138
*.rcub.bg.ac.yu.



+40 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?20.10.2005. u 16:34 - pre 224 meseci
Slazem se sa superbakinom izjavom, naucnici tvrde da testosteroni izazivaju celavost i da se gubitak kose moze spreciti iskljucivo kastracijom, koju, naravno niko nece izvrsiti. Dakle, leka nema, ne nasedajte na sujeverje nasih predaka i pomirite se sa tom cinjenicom. Onima koji su vec izgubili dosta kose preporucujem brijanje glave iz estetskih razloga.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?20.10.2005. u 18:18 - pre 224 meseci
Citat:
kv66: Koliko apsurda ima oko opadanja kose(celavosti)govori i podatak da se gen koji je zasluzan za opadanje kose kod muskaraca nasledjuje preko majcine linije!!


zasto je to apsurd? pa mnogo stosta se prenosi X hromozomom koji se iskljucivo dobija od majke... hemofilija npr...
 
Odgovor na temu

Holocen
Beograd

Član broj: 70141
Poruke: 138
*.rcub.bg.ac.yu.



+40 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?20.10.2005. u 19:17 - pre 224 meseci
Zasto Ana uopste postavlja ovalva pitanja?
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?22.10.2005. u 16:23 - pre 224 meseci
Citat:
superbaka: zasto je to apsurd? pa mnogo stosta se prenosi X hromozomom koji se iskljucivo dobija od majke... hemofilija npr...

Ne,nisi me shvatio..Ne mislim da je to cudno,mozda bi pre umesto reci apsurd trebalo reci ironija,jer musku celavost nasledjujemo od zena!
Calexico
 
Odgovor na temu

basicb

Član broj: 67434
Poruke: 2
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?25.10.2005. u 17:29 - pre 224 meseci
Pokušajte sa ~preparatima 101~prirodni preparati po receptu tradicionalne kineske medicine. Kod nas se mogu nabaviti u apotekama Prima (Nemanjina, Bul.revolucije, Srpskih vladara, Maksima Gorkog).
Pozdrav,
Biljana
 
Odgovor na temu

NickS
Nick de Serbia
Beograd

Član broj: 17478
Poruke: 93
80.93.235.*



+10 Profil

icon Re: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?30.10.2005. u 23:17 - pre 224 meseci
Citat:
Komercijalno ime preparata bese pilfud?Neki su se kleli u njega,drugi ne.


Da, a proizvodjac Pilfuda je Bosnalijek Sarajevo. Imas jos i Regaine, stranog proizvodjaca.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: problem opadanja kose ?Da li neko zna...lek?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 55880 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.