Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???

[es] :: Nauka :: orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???

[ Pregleda: 3958 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kinsif

Član broj: 35900
Poruke: 3
*.univ.trieste.it.



Profil

icon orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???24.02.2005. u 20:51 - pre 233 meseci
pitao sam se sto je to orgazam. jasno je svima kako ga dosezemo i kako djeluje na nas, al nije mi jasno dal je kod svakoga podjednak;razlike izmedju muskog i zenskog;dal je to trenutak svojevrsnog prosvijetljenja ili je samo razlog nastavka vrste. zanima me sta vi mislite o tome ako ista mislite. ima li u orgazmu nekog viseg smisla ili je cisto hedonisticka potreba covijeka?
 
Odgovor na temu

kinsif

Član broj: 35900
Poruke: 3
*.univ.trieste.it.



Profil

icon Re: orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???28.02.2005. u 19:01 - pre 233 meseci
morat cu ja poceti.
kako vrijeme prolazi, otkrio sam da s njime moji orgazmi postaju puno intenzivniji, i kao da ih mogu podijeliti u nekoliko faza. recimo nekad sam to lijepo iskustvo dozivljavao samo u "krucijalnom djelu" tijela, da bi kasnije to dozivljavao kao neki val koji bi doplivao i do mozga, nesto kao da ti glava puca, pa se desilo da se taj val nekako dao iskontrolirati i dogadjaju mi se neki trenutci u kojima kao da sam odsutan, neko iskljucenje mozga. kao da lebdim. i zvukovi se promijene, uglavnom djeluje na mene poput neke droge, i jednostavno ovisan sam o tome. tesko mi je pretociti osijecaje u rijeci, ali ako je neko dozivio nesto slicno, vjerujem da ce to prepoznati.
mislim da se orgazam usavrsava kao gotovo sve sto radimo, kroz nas zivot. pitam se ima li konca tomu? ima li kraja putu napretka, ili je beskonacan. to nije vezano samo uz ovu temu, jer sto vise gledam i razmisljam, dobivam dojam da su stvari oko cvrsto povezane. al zadrao bi se na orgazmu jer mi je jako zabavan :)
 
Odgovor na temu

markozix
Zivanovic marko
tehnicka skola kolubara
Lazerevac

Član broj: 42609
Poruke: 23
*.veze.net.

Sajt: www.zix.co.sr


Profil

icon Re: orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???28.02.2005. u 19:58 - pre 233 meseci
ja sam se samo UMORIO!!!!!
vazno je ucestvovati!!!
 
Odgovor na temu

BettyBoop
Beograd

Član broj: 46079
Poruke: 23
213.244.208.*



Profil

icon Re: orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???05.03.2005. u 21:42 - pre 233 meseci
Ono sto znam je da ima nekoliko stadijuma orgazama..mislim cak sedam, pa samim tim je i logicno sto vremenom mogu postajati sve bolji i intezivniji ;) Posle prvog puta, kad ga dozivis, velike su sanse da ce sledeci biti na nekom visem stupnju, sto naravno i ne mora da znaci, sve zavisi od tebe, one druge osobe, kao i od trista dr. okolnosti...Ima i dosta knjiga na tu temu, recimo Rajh (osnivac telesne psihoterapije) je napisao jednu samo o orgazmima....Tu stvarno ima dosta price oko toga i od cega sve to zavisi. Svakako da je sama osoba o kojoj se radi tu na prvom mestu..do kog stadijuma je ona u svom unutrasnjem zivotu dosla, jer ako inace sebe nije razvila po nekim opstim pitanjima (emocionalno, kognitivno i sl.) logicno je da ne moze ni po pitanju sexa uopste..a o orgazmima da i ne pricamo (to bi onda izgledalo kao nesto nedostizno). Ako neko ne moze da uziva u sebi, drugima..odnosima sa tim drugima i osalim stvarima u zivotu verovatno je da nece moci ni u sexu..Sad je samo stvar stepena, ako se vec govori o orgazmu, do kog smo dosli ili mozemo doci.
Eto ja se malo raspricala posto nece niko (ili ne sme)..sta god


pozdrav!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???05.03.2005. u 23:38 - pre 233 meseci
Moglo bi isto pitanje da se postavi i za bol i verujem da bi se moglo odgovoriti na isti nacin, sve to zavisi od osobe do osobe.
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.2.eunet.yu.



Profil

icon Re: orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???06.03.2005. u 22:57 - pre 233 meseci
A recimo da sem Rajha, postoji knjiga "Telesna psihoterapija" od dr Ljiljane Klisic, koja pripada jednoj od skola proizaslih iz Rajhove bioenergetike, koja sve to objasnjava, znatno dublje...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???07.03.2005. u 14:21 - pre 233 meseci
TANTRA ORGAZAM

[Ovu poruku je menjao secret dana 06.05.2005. u 01:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.50.eunet.yu.



Profil

icon Re: orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???07.03.2005. u 22:58 - pre 233 meseci
"Telesna psihoterapija" dr Ljiljane Klisic "vuce" puno iz metafizike Istoka i Tantre, kao jednog od pravca istocnjacke metafizike... A evo i linka do jednog clanka, koji mada se bavi temom "Sexuality versus Religion", kazuje i neke delove iz njene (pomenute) knjige, o stepenima orgazma, iz ugla njenog bioenergetickog pravca (jako je sl. stepenima Tantre, ali unosi i zapadnjacka psiholoska objasnjenja)...

http://www.iasc-bg.org.yu/Papers/zbo47.pdf
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: orgazam, sto znaci, kakav je, dali je slican kod svih ili... nesto sto znate a drugi neznaju???

[ Pregleda: 3958 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.