Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem AD[S]L Sezam Ruter i podesavanje javne IP adrese ?!?

[es] :: Windows mreže :: Problem AD[S]L Sezam Ruter i podesavanje javne IP adrese ?!?

[ Pregleda: 3461 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Problem AD[S]L Sezam Ruter i podesavanje javne IP adrese ?!?19.02.2005. u 20:28 - pre 233 meseci
OS: XP SP2
Ruter: Sezamov NoName ruter (~Connexant) povezan USBom sa komp

Problem:
Nakon restarta/paljenja kompa nisam ON LINE dok ne uradim reboot rutera kroz web interfejs (sa podesavanjem da ruter ima javni IP a ne da sam NATovan).

Objasnjenje:
Kada sam odradio po uputstvima Sezama, sve je ok, ali moja adresa je u tom slucaju NAT-ovana (moj komp ima IP 10.0.0.3) sto ja ne zelim. E sada SAMO JEDNOM promenom u setovanjima rutera (PPP Half Bridge sa Disable na Enable) i nakon save/reboot rutera ja normalno dobijam moj javni IP i koristim net normalno. Medjutim, kada resetujem komp/ili tek upalim imam problem. Iako u network connection pise connected i pise odgovarajuci javni IP, ja nemam pristup netu....i sada radim sedece, odem na podesavanja rutera, nista ne diram, samo uradim reboot (bez save) i nakon desetak sec normalno idem na net sa javnom IP. Nisam siguran ali sa Sezamovim default uputstvima (kada imam IP 10.0.0.3) i posle restarta/paljenja kompa ide sve normalno....znaci samo je problem kada zelim da imam javni IP.

Da li neko mozda ima neku pretpostavku sta moze biti problem?

Hvala unapred.




...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem AD[S]L Sezam Ruter i podesavanje javne IP adrese ?!?

[ Pregleda: 3461 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.