Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

maticna ploca ASUS A7N8X-X i fotoaparat Samsung Digimax 340 - kompatibilnost?

[es] :: Ostali hardver :: maticna ploca ASUS A7N8X-X i fotoaparat Samsung Digimax 340 - kompatibilnost?

[ Pregleda: 2685 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jelena T.
Beograd

Član broj: 48580
Poruke: 10
*.telekom.yu.



Profil

icon maticna ploca ASUS A7N8X-X i fotoaparat Samsung Digimax 340 - kompatibilnost?15.02.2005. u 15:51 - pre 233 meseci
Ne mogu da ucitam slike sa fotoaparata preko USB-a. Kad ga prikljucim, sistem prepozna hardver, pojavi se removable disk i ikonice prisutnih slika ali bez preview-a. I to je sve, niti mogu da se ucitaju, niti da se kopiraju, stavise ako pokusam da kasnije udjem u removable disk preko My Computer izbaci mi 'not accessible'. Imam Windows XP , fotoaparat je ispravan, USB kabl je ispravan (na drugom kompjuteru slike su se ucitale bez problema). Rekli su mi da je moguce da je maticna ploca nekompatibilna sa aparatom. Ili to, ili je neispravna.

Svakako moram nesto da menjam ali ne znam sta. A i ako zamenim bilo maticnu plocu bilo fotoaparat kako da znam sta da uzmem?

Iskreno dok mi nije iskrsao ovaj problem nisam pojma imala o nekakvoj "nekompatibilnosti"...do decembra prosle godine imala sam PII i Windows 98 koji je 'komunicirao' sa fotoaparatom bez problema. Nabavim 'bolju' masinu i eto me po ovoj mecavi kako vucem kompjuter koji nema ni dva meseca u servis...

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: maticna ploca ASUS A7N8X-X i fotoaparat Samsung Digimax 340 - kompatibilnost?15.02.2005. u 18:57 - pre 233 meseci
Kakva nekompatibilnost, reinstaliraj drajver za fotoaparat pa ako i dalje nece onda formatiraj HDD pa instaliraj OS (WinXP SP1) iznova.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

skarahas
Croatia

Član broj: 22546
Poruke: 256
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: maticna ploca ASUS A7N8X-X i fotoaparat Samsung Digimax 340 - kompatibilnost?15.02.2005. u 19:59 - pre 233 meseci
.hmm...imam tu maričnu ploču i imam digitalni Sony Cybershot DSC-P72 i sve radi o.k.
mislim da ti je problem u driverima i kako su oni instalirani dakle prvo USB driveri a onda softwer.....trebalo bi da ti ponudi i WinASPI drivere za instalaciju, da budem precizniji radi se o MicroStaff WINASPI NT driverima, a ako nije onda ih na netu pronađi i instaliraj možda je u njima problem....a to sve bi se moralo nalaziti na instalacijskom CD-u koji dolazi uz digitalac...
 
Odgovor na temu

Jelena T.
Beograd

Član broj: 48580
Poruke: 10
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: maticna ploca ASUS A7N8X-X i fotoaparat Samsung Digimax 340 - kompatibilnost?16.02.2005. u 19:13 - pre 233 meseci
Evo ovako...

Kao sto rekoh, na starom kompjuteru nije bilo problema, instalirala sam Digimaxov drajver sa cd-a koji sam dobila uz fotoaparat i uglavnom radila sa slikama preko ACDSee-a.

Kad sam dobila nov komp pokusala sam da instaliram drajver sa cd-a ali sam dobila poruku 'the system has the driver already'. Bilo preko ACDSee-a ili Digimaxovog softvera slike ili nisu mogle da se ucitaju/kopiraju, ili bih dobila samo preview za jednu ili dve od njih 6-7, ili bi ispalo da je removable disk prazan (totalno prazan, cak i bez ona dva foldera) ili 'not accesible due to I/O device error' ili poruku 'corrupt file' i slicno...i pritom bi se aparat zamrzao u USB modu i jedini nacin da ga iskljucim bio je da izvadim baterije.

Imam 4 USB prikljucka, isprobala sam svaki sa istim rezultatom.

Formatirala sam hard disk, instalirala Windows XP SP2. Posto opet nisam mogla da instaliram Digimaxov drajver preko autorun-a palo mi je na pamet da udjem u folder Driver Setup na cd-u i rucno pokrenem Setup. Tako mi je uspelo da instaliram drajver ali se nista spektakularno nije desilo.

Predlozi?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: maticna ploca ASUS A7N8X-X i fotoaparat Samsung Digimax 340 - kompatibilnost?

[ Pregleda: 2685 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.