Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da sprecim XP da se sam kaci dial-upom na internet?

[es] :: Windows mreže :: Kako da sprecim XP da se sam kaci dial-upom na internet?

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bloodymir
bloodysh
Beograd

Član broj: 36891
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Kako da sprecim XP da se sam kaci dial-upom na internet?13.02.2005. u 12:10 - pre 232 meseci
Nista mi nije jasno...prvo sam mislio da posto imam ICS da drugi komp zove...ali ne...nije to ..danas se zakacio dok je drugi komp bio ugasen!
Odem je da vidim sta je to zvalo (Event viewer) i kao u tom trenutku kada se zakacio nije ni jedna aplikacija to trazila vec sistem... (ili mozda i jeste ali ja stvarno ne znam gde bih mogao da pogledam tako nesto ako ne u Event Viewer-u)..'em li ga...

I evo sta kaze:
"The system detected that network adapter NVIDIA...Controller - Packet Scheduler Miniport was connected to the network, and has initiated normal operation over the network adapter." ..i tu ti se on zakaci...

E sad nemam ja pojma kakve ovo veze moze da ima sa kacenjem na internet preko mog serijskog modema na COM1 ali ajd...
Naravno sumnja na neke viruse, spy, worm....etc...uvek postoji ali imam sve sveze update za XP SP2 i sve postojece definicije za Norton AVP...

Sta da mu radim? Napucace mi ionako previsok telefonski racun..
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Kako da sprecim XP da se sam kaci dial-upom na internet?14.02.2005. u 07:07 - pre 232 meseci
Kada si serovao konekciju prihvatio si podrazumevano podesavanje za "Establish a dial-up connection..." koje je cekirano. Ako to rascekiras, onemogucices drugom kompu da automatski ostvari vezu sa ISP, tj. moci ce na internet samo ako je na prvom kompu vec uspostavljena veza. A da bi prvom kompu to isto onemogucio, IE-Tools-InternetOptions-Connections-Never dial a connection.
 
Odgovor na temu

bloodymir
bloodysh
Beograd

Član broj: 36891
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako da sprecim XP da se sam kaci dial-upom na internet?14.02.2005. u 12:10 - pre 232 meseci
ma to je ok..nisi me razumeo..drugi komp je ugasen!
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Kako da sprecim XP da se sam kaci dial-upom na internet?14.02.2005. u 23:28 - pre 232 meseci
Razumeo sam, ali ja uvek pocnem sa "...onda sam se rodio...". A, zar ti moja poslednja recenica ne pomaze?
 
Odgovor na temu

grasak

Član broj: 46603
Poruke: 18
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako da sprecim XP da se sam kaci dial-upom na internet?09.03.2005. u 22:43 - pre 231 meseci
I ja imam isti problem.
Konektuje se sam nezavisno od bilo kakvih drugih aktivnosti, a i kada se pokrene bilo koji program koji pokusava da pinguje neku adresu on se isto konektuje.
Naizmenicno pokrece sve dail-up naloge koji postoje, bez obzira na default nalog.
Kod svih programa koji mogu da mi pokrenu dail-up automatski je cekirano: Never dail connection. Svaki put pregledam aktivne procese nista nije neobicno.
Komp mi je skeniran svim zivim cudima, na sve viruse, spy-ove... i dalje nista!
Ovo mi se pojavljuje na Windowsu XP i ME, oba su u mrezi i preko njih ostali racunari idu na internet.
Ranije se nije desavalo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako da sprecim XP da se sam kaci dial-upom na internet?

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.