Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?

[es] :: Windows aplikacije :: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?

[ Pregleda: 5922 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RedRott
Nemanaj Radic
Novi Sad

Član broj: 25358
Poruke: 71
*.neobee.net.



Profil

icon Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?11.02.2005. u 15:36 - pre 232 meseci
Imam externi modem (GVC SF-1156V/R21) , uzeo sam slusalice i probao da koristim Phone Dialer medjutim nista, nemogu da uspostavim audio konverzciju ni u MSN Messengeru 7.0 kako ide podesavanje ovih stvari,posto sam vecinu probao ali nista,jedino sto dobijem je zvuk u slusallicama (u Phone Dialeru) kada je jeck ubacen u modem,to je sve,mikrogon nece da proradi...
P.S. Modem poseduje ulaze za slusalice i mikrofon
RedRott
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?11.02.2005. u 15:47 - pre 232 meseci
probaj da cackas mixer...

start/control panel/sounds and audio devices/advanced....

 
Odgovor na temu

RedRott
Nemanaj Radic
Novi Sad

Član broj: 25358
Poruke: 71
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?11.02.2005. u 17:25 - pre 232 meseci
Ma dzabe,nece nije to u pitanju...
RedRott
 
Odgovor na temu

zagorac
Zagorac Nikola
Sombor

Član broj: 47355
Poruke: 13
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?11.02.2005. u 17:34 - pre 232 meseci
Ja sam isto probao sa obicnim modemom i nije islo.
Neko mi je rekao da modem i muzicka kartica moraju biti povezani (spojeni kabelom)
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?11.02.2005. u 21:59 - pre 232 meseci
Nisi napisao kako zelis da pricas modemom - da li preko interneta ili samo koristeci PSTN - telefon klasican bez interneta.

Ako zelis da pricas preko interneta, slusalice i mikrofon povezujes sa zvucnom karticom. Takodje, treba ti neki softver za pricanje preko interneta kao msn messenger/skype/trilian ili nesto trece...

Ako zelis da pricas tako sto ces modemom da zoves nekoga na kucu onda se najcesce povezuju slusalice i mikrofon u sam modem.
Takodje, phone dialer nije imao opciju da razgovaras, vec samo da zoves, bar zadnji put kada sam ja to proveravao - verovatno i ver. za win xp i novije nije donela tu nista novo u odnosu na ver za win98.. ne mogu da proverim jer g ane drzim instaliranog, a 99% phone dialer ne nudi mogucnost da pricas vec samo da zoves broj koji te zanima.

Za razgovor ces morati da isprobas neki drugi softver - ja sam se igrao sa time bas davno (otprilike '97 -98 godine) i tada sam to uspeo sa ova 2 programa :

1. win fax pro - u to vreme ver 6-7 ne secam se bas zadnji put kad sam cuo za njega dogurao je do ver 10 - u ono vreme je bio vrlo komplikovan za podesavanje, ali sam se snasao nekako na kraju i radilo je.

2. Rapid comm voice - stigao je bio na disku sa drajverima za US robotics interni voice modem i imao je tkaodje dobre opcije, sektetaricu fax itd.. sa njime sam takodje uspeo da odradim telefonski razgovor i cini mi se d aje malo laksi za koriscenje od win fax-a.

Nadam se da ce ti ovo pomoci...
poz


n
 
Odgovor na temu

snidz

Član broj: 24909
Poruke: 13
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?12.02.2005. u 11:24 - pre 232 meseci
Danima se vec mucim da nateram mikrofon na mom Intel 536EP voice modemu da proradi, ubadao sam ga gde god je to bilo moguce (inace radi kada je na zvucnoj kartici),skinuo tri razlicita programa (faxtalk, supervoice, bitware), procitao sve forume na tu temu... zalud sav moj trud- uvek isti problem- mogu da cujem onog koga sam pozvao, ali on mene ne... Je li iko resio taj problem?
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?12.02.2005. u 12:59 - pre 232 meseci
Jesi li u mikseru stavio advanced podesavanje mikrofona na 2 microphone boost a kukicu iznad skines?
 
Odgovor na temu

snidz

Član broj: 24909
Poruke: 13
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?12.02.2005. u 15:46 - pre 232 meseci
Ako si mislio na:
Control Panel/Multimedia/Devices tab/Mixer devices,
e tu je samo Mixer for ESS PCI Audio.
Control Panel/Multimedia/Audio tab/Recording/Prefered devices,
tu su izlistani i Voice Modem Wave #00 Line i
Voice Modem Wave #00 Handset,
ali im je Advanced Prprts neaktivan
Control Panel/Multimedia/Audio tab/Playback/Prefered devices
isto ima ova dva, isto neaktivna, ali zvuk radi sve jedno
Device Manager/Sound, video and game controllers
e tu postoji Wave Device for Voice modem,
Da li je moguce da je modem half duplex iako pise full?
Kako to da proverim? (Nemam HyperTerminal, nekako sam ga izbrisao!)
Thx!
 
Odgovor na temu

RedRott
Nemanaj Radic
Novi Sad

Član broj: 25358
Poruke: 71
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?12.02.2005. u 16:06 - pre 232 meseci
Nikola hvala,skinucu ovaj win fax pro ver. 10.02 (36MB ) Ovaj drugi program nisam nasao tako da oko znas sajt ostavi mi link,a kada probam sa win faxom obavesticu te...
RedRott
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?12.02.2005. u 16:09 - pre 232 meseci
valjda "query modem"!
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?12.02.2005. u 17:28 - pre 232 meseci
@snidz:

Full duplex znaci da mozes da pricas i da slusas u isto vreme
Half duplex znaci da moras da cutis kad neko prica i obrnuto

Znaci nema veze dal ti je modem full duplex a 99% su sanse da jeste.

Hyper terminalom ces tesko proveriti dal je modem full duplex, ali to ne bi trebalo da ti je preterano bitno.

@RedRott :

Za rapid comm voice ne znam gde mozes da ga skines imam ga ja na cdu nekom starom ako ti ne uspe winfax javi mi se na mail ili pp pa cemo se dogovoriti mislim da je on oko 6mb...


poz

n
 
Odgovor na temu

RedRott
Nemanaj Radic
Novi Sad

Član broj: 25358
Poruke: 71
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?12.02.2005. u 17:54 - pre 232 meseci
Ok,hvala,ako ti nije problem posalji mi program na [email protected]
Hvala
RedRott
 
Odgovor na temu

Tihana
Zoran Radović
Dugo Selo

Član broj: 21358
Poruke: 32
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?06.03.2005. u 18:03 - pre 232 meseci
Imam isti problem i nemogu ga riješiti ,ako si ti riješio pomozi i meni.
 
Odgovor na temu

Tihana
Zoran Radović
Dugo Selo

Član broj: 21358
Poruke: 32
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?06.03.2005. u 18:08 - pre 232 meseci
Ja na modemu nemam nikakve ulaze osim za tel.liniju.Prije sam normalno razgovarao na messenger-u ali sada neće.Sve postavke su kao uredne.Pomozite.
 
Odgovor na temu

snidz

Član broj: 24909
Poruke: 13
*.de
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?07.03.2005. u 14:57 - pre 232 meseci
Tihana,
Na zalost nisam resio problem; potrosio sam mnogo
vremena oko ovog i na kraju izgubio strpljenje;
sumnjam da je u pitanju drajver za vojs modem (ne za
sam modem)! Toliko o tome; ako nesto ti znas pisi!
>






___________________________________________________________
Gesendet von Yahoo! Mail - Jetzt mit 250MB Speicher kostenlos - Hier anmelden: http://mail.yahoo.de
 
Odgovor na temu

snidz

Član broj: 24909
Poruke: 13
*.de
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?07.03.2005. u 15:05 - pre 232 meseci
>
Ako nemas nikakve ulaze na modemu za slusalice i mic,
modem nema voice funkciju!; voice modem nije neophodan
za razgovor preko mesindzera!






___________________________________________________________
Gesendet von Yahoo! Mail - Jetzt mit 250MB Speicher kostenlos - Hier anmelden: http://mail.yahoo.de
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Pomoc oko Phone Dialera ili uputstvo za povezivanje sa slusalicama!?

[ Pregleda: 5922 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.