Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB

[es] :: Overclocking & Modding :: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6229 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki321
kuca
Banja Luka

Član broj: 27787
Poruke: 486
*.teol.net.

Jabber: miki321@elitesecurity.org


Profil

icon Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 20:01 - pre 233 meseci
Pomoc
DFI Lan Party SLI-DR;AMD 3200+ Hyper 6 ;Corsair XMS PC 4400 CL2.5; WD 200GB Sata 2;Gigabyte 7800GT;Lc Power 6550G black 14cm fan;Nec 3540a;Samsung 930BF;UPS Mustek 1000VA
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 20:25 - pre 233 meseci
Ako ne grešim prilikom podizanja takta procesora (FSB ili množilac) temperatura se povećava linearno dok je kod podizanja voltaže i klokovanja temperatura raste kvadratno.

Koji AMD procesor je u pitanju?
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 20:51 - pre 233 meseci
Nisam imao prilike podizati množioc, ali moja predpostavka je:
Menjanjem samo frekvencije procesora (bilo preko FSB ili množioca ili oba) temperatura se MINIMALNO diže, ali menjanjem i NAPONA onda temperatura raste pa... mnogo, da ne kažem drastično, bar je tako na mom P4 prescott...

ENIVEJ,
mislim da je za sve procesore isto, samo što se AMD mnogo greje grejaće se mnooogo više sa većom freq i naponom, dok je ista situacija i kod Intela, samo što se on manje greje uopšte, pa će i biti malo manje "mnooogo" zagrevanje u istoj situaciji...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 21:06 - pre 233 meseci
Citat:
bakiman: ENIVEJ,
mislim da je za sve procesore isto, samo što se AMD mnogo greje grejaće se mnooogo više sa većom freq i naponom, dok je ista situacija i kod Intela, samo što se on manje greje uopšte, pa će i biti malo manje "mnooogo" zagrevanje u istoj situaciji...

PozdraV

Pazi kad si osto živ.

Sorry Baki ali ovo za grejanje kod Intel CPU se ne odnosi na tvoj Preshot.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 21:23 - pre 233 meseci
Štooooo???
Ja sam prezadovoljan! 2.4 (Vcore 1.4)@3.01(Vcore 1.375).
Meni se temperature kreću ovako:
Idle 38C, full load 51C

PozdraV

PS Ne pitaj na koju foru OVERclocked - DOWNvolted Ni ja ne verujem svojim očima ali... eto... "Video procesor s kim ima posla pa popustio!
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 21:35 - pre 233 meseci
Citat:
bakiman: Štooooo???
Ja sam prezadovoljan! 2.4 (Vcore 1.4)@3.01(Vcore 1.375).
Meni se temperature kreću ovako:
Idle 38C, full load 51C

Da li ti je otvoreno kućište i na koliko ti se vrti fan na kuleru?

Meni je na 2.4C Northwood-u idle (surf, muzika, mejl...) ~31°C load (Prime) 47°C sa zatvorenim kućištem i fanom na ~1750rpm a skoro isto je na 3GHz-a, pa me malo čudi da ti sa Preshotom imaš tako niske temperature.

Inače ovo downvoltovanje kod klokovanja je uobičajeno za Asus ploče.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 21:44 - pre 233 meseci
Pa malo zbog odlične voltaže (baš niske) i malo sreće
Inače ASUS i ja se slažemo (ko Johnny Walker i ja...)
Hoću reći imam ASUS P4P800se - b e s p r e k o r n o . . .

Meni se ovaj BOXovac vrti na 1900idle, manje od 3000 full load, kućište mi je zatvoreno, a kada ga otvorim onda se temperature kreću 33-38 (pod idle mislim isto što i Ti).

Inače imam 2 sys fana, mada ne utiču mnogo na temperaturu procesora (ni 5%).

Ma... odlična oprema!!! pu,pu da ne ureknem, i grafičku sam uspeo OCovati za ~80%GPU, i ~40%mem...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

miki321
kuca
Banja Luka

Član broj: 27787
Poruke: 486
*.teol.net.

Jabber: miki321@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 22:10 - pre 233 meseci
da li je bolje klokovati podizanjem mnozioca ili FSB
DFI Lan Party SLI-DR;AMD 3200+ Hyper 6 ;Corsair XMS PC 4400 CL2.5; WD 200GB Sata 2;Gigabyte 7800GT;Lc Power 6550G black 14cm fan;Nec 3540a;Samsung 930BF;UPS Mustek 1000VA
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 22:18 - pre 233 meseci
Ako možeš da menjaš množilac onda ga spusti i podigni takt magistrali-FSB, to daje najbolje rezultate. Ali treba da se ima u vidu da je najbolja kombinacija da ti pri kloku CPU i memorija rade sinhrono 1:1. To znači ako postaviš FSB 200 memorija treba da bude u stanju da prati to odnosno da radi na 400MHz.

[Ovu poruku je menjao IHThUS dana 10.02.2005. u 23:25 GMT+1]
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB10.02.2005. u 22:24 - pre 233 meseci
E to ćeš SAM da odlučiš, jer dizanjem FSBa ubrzavaš proc. PCI i AGP, e sada i jedno i drugo ima svojih prednosti:

Prednost FSBa:
Sve u kompjuteru je brže, mogućnost prilagođavanja clocka proca sa clockom memorije...

Zašto je FSB nezgodan?
Jer može stvoriti probleme u radu PCI i AGP kartica (PCI npr. modem, AGP - grafička)...

Prednost množioca:
Ubrzavaš SAMO procesor, ne praviš mogućnost da t zeke PCI i AGP karte...

Zašta je množioc ne pogodan?
Zbog onoga što može FSB

Moje lično opredeljenje bi bilo FSB!
JER:
FSB je magistrala, što šira magistrala (veći br.) veći je i protok podataka.

To ti je ovako:
Ibarska magistrala je pre 100god. imala 2 trake za vozila(npr. FSB66), danas ima 6traka (npr. FSB166) pitanje za tebe je, u kom slučaju će proći više vozila u jednom trenutku???

PozdraV

PS naravno, tu je i manji množioc - veći FSB što je the best! a ista brzina procesora (isto grejanje) a duplo veće performanse...
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 14:57 - pre 233 meseci
bakimane, sirina magistrale je konstantna velicina (ne Ibarske vec kompjuterske ;)
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 15:07 - pre 233 meseci
Jeste, ali kada ti promeniš FSB na više onda je veća-šira, pa prolazi veći broj automobila iliti podataka u trenutku!
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 15:29 - pre 233 meseci
Nije sira, vec brza. Kao sto neko rece, sirina magistrale je konstantna velicina.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 15:35 - pre 233 meseci
dadadadadadadada, JA SE IZVINjAVAM!!! malo sam zbrkao stvari!!!

Povećanjem FSBa ugraćujete TURBO motor u automobile, pa su brži (brži protok podataka) a širina je konstantna i iznosi 32bita, a kod Athlon64 64bita.

PozdraV

Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 17:37 - pre 233 meseci
Ajde Baki razmisli još jednom, možda ne grešiš, možda se prilikom klokovanja stvarno širi magistrala i povećava propusni opseg.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

z_m00n
Zemun

Član broj: 47977
Poruke: 28
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klokuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 20:05 - pre 233 meseci
Kad se vec raspravljate oko tih množioca i magistrala
možda bi mogli da rešite i moj problem.
Naime imam barton 2500+ koji držim na 11x200(memclk 2 3 3 4) i kada recimo uradim
test u 3DMarku03 rezultat je negde oko 6000,
a kada stavim procesor na 9.5x233(memclk 2.5 3 3 4) rezultat padne na 5600,
zar ne bi trebao da se poveca?

CPU: Barton 2500+
MB : ABIT NF7 v2.0
GPU: RADEON 9800Pro
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 20:08 - pre 233 meseci
Citat:
IHThUS: Ajde Baki razmisli još jednom, možda ne grešiš, možda se prilikom klokovanja stvarno širi magistrala i povećava propusni opseg. :)


e pa oce od prevelikog kloka zica da se zagreje, pa se onda i prosiri :P a moze i kljestima da se vuce malo da bi se prosirila, nek proba neko ovo pa nek javi jel se ubrzo procesor ;))))
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 22:26 - pre 233 meseci
Trebalo bi, ali:
1. Zašto si dirao mem?
2. 3dmark je program koji računa bodove ugl. po grafičkoj karti.

Jedino opravdanje koje mi pada napamet je veći klok AGP slota što rezultira time što si naveo.

Na 200FSB trebalo bi da ti bude AGP 66, PCI 33, a na jače verovatno će biti 66+...

PozdraV

PS Kada moj proc je bio OCovan na 150FSB, što je davalo drugačiji AGP klok od normalnog, pa NISAM mogao da startujem nikakvu 3D igru, Kada sam stavio u biosu da mi AGPbude 66, PCI 33 (pored 150FSB, neka vrsta zaključavanja ovih freq) sve fura OK, ali sam zbog memorije, stavio FSB166, MEM166, AGP66, PCI33...

Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 23:08 - pre 233 meseci
Obrati pažnju na FSB, sve je na difoltu i rock stabilno. Može ovaj Northwood C još više al' i ovo je sasvim dovoljno za moje potrebe i godine.



[Ovu poruku je menjao IHThUS dana 13.02.2005. u 14:10 GMT+1]
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB11.02.2005. u 23:37 - pre 233 meseci
@bakiman

Proveri ti temperaturu nekom eksternom sondom (ne veruj svemu što BIOS bulazni). Ta temperatura prosto nije realna za Preshot. Osim toga, ni odnos minimalne i maksimalne temperature ti definitivno nije normalan. Kod mene ta razlika varira max. 5-6 stepeni, bez obzira na vremenske uslove.

I na kraju, i vrapci znaju ko se više greje ;)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Da li se vise povecava temp. kada se klikuje preko mnozioca ili FSB

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6229 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.