Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???

[es] :: Windows desktop :: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???

[ Pregleda: 4293 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
195.252.85.*



Profil

icon Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???28.01.2005. u 00:33 - pre 233 meseci
S obzirom da sam procitao ovde negde da ghostovani XP ne radi u zavisnosti od chipseta, probao sam da prebacim xp na drugi komp sa istim chipsetom.
Napravio sam bootabilni cd sa ghostovanim xp-om, i onda nastaje problem,
tj racunar na koji sam raspakovao ghost fajl ne podize xp. Pa sam onda probao
sa instalacionim xp diskom i u Recovery Console kucao fixmbr, onda se nakon restarta pojavio meni sa Safe Mode-om i tu onda zaglavi na fajlu mup.sys.

1 - Gde gresim?
2 - Cemu sluzi Mup.sys?

Hvala unapred svima.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

X.X.X.X
Croatia

Član broj: 40873
Poruke: 414
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 340605144


Profil

icon Re: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???28.01.2005. u 17:24 - pre 233 meseci
dobro si procita i to na
http://www.elitesecurity.org/tema/91393/0#594436

djvaso je lijepo objasnia kako se to radi pa malo procitaj


DOBRA RIJEČ I PIŠTOLJ OTVARAJU SVAKA VRATA!
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
195.252.85.*



Profil

icon Re: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???28.01.2005. u 19:14 - pre 233 meseci
Hvala. Ali ja stvarno ne vidim rešenje mog problema.

Da ponovim još jednom: (izvinjavam se što sam dosadan)

Interesuje me kako da napravim ghost image XPa sa mog kompa na kome su instalirani razni utility programi i ostalo, i sve to onda prebacim na komp sa istim chipsetom, ali sa možda malom razlikom u komponentama (grafička, zvučna i sl.)
I kao krajnji cilj da to sve bootuje lepo. (što trenutno nije slučaj kako sam ga ja napravio)
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

X.X.X.X
Croatia

Član broj: 40873
Poruke: 414
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 340605144


Profil

icon Re: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???28.01.2005. u 19:39 - pre 233 meseci
Koliko imam iskustva sa Norton Ghost-om ja mislim da nemožeš prebaciti image sa tvojim driverima možda i moš prebaciti XP ali bez drivera e ali Xp sve prepozna cim instaliraš stoga drajvere moras izbrisat programe možeš ostaviti.

Možeš napraviti clone svojg winXp na prijateljev ali jedino uz pomoc IP connection i kompjuteri vam moraju biti slicni
DOBRA RIJEČ I PIŠTOLJ OTVARAJU SVAKA VRATA!
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
195.252.85.*



Profil

icon Re: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???28.01.2005. u 20:21 - pre 233 meseci
Citat:

Koliko imam iskustva sa Norton Ghost-om ja mislim da nemožeš prebaciti image sa tvojim driverima možda i moš prebaciti XP ali bez drivera e ali Xp sve prepozna cim instaliraš stoga drajvere moras izbrisat programe možeš ostaviti.


Naknadna instalacija drajvera mi nije problem, muka mi je više od trošenja po 4-5 sati na instalaciju XPa i propratnih programa. Pa ako si raspoložen da mi kažeš kako da skinem drajvere i da od tog takvog XPa napravim ghost koji bi sadržao i programe kao što je KAV, ACD See, Opera, Nero, Photoshop, Office.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
82.114.67.*



+1 Profil

icon Re: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???28.01.2005. u 20:54 - pre 233 meseci
Citat:
X.X.X.X: Koliko imam iskustva sa Norton Ghost-om ja mislim da nemožeš prebaciti image sa tvojim driverima možda i moš prebaciti XP ali bez drivera e ali Xp sve prepozna cim instaliraš stoga drajvere moras izbrisat programe možeš ostaviti.

Možeš napraviti clone svojg winXp na prijateljev ali jedino uz pomoc IP connection i kompjuteri vam moraju biti slicni


Da.. to je mala tajna Ghost-a. Ne možeš image fajl sa jednog kompa da prebaciš na drugi. Moraš ih umrežiti pa da to proradi. Inače image fajl ako je napravljen na jednom kompu on služi samo za taj komp. Izuzetak je kada neko ima više kompova potpuno iste konfiguracije, pa onda "šeta" taj image fajl sa jednog na drugi komp. Kao u Internet caffe-ima.
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???28.01.2005. u 22:10 - pre 233 meseci
Mora da postoji neka fora. Nemoguće je da recimo neka prodavnica kompova prodaje 5 kom dnevno, i da na svaki potroše po 4 sata na instalaciju XPa i raznih gluposti. Viđao sam dosta kompova jedne firme iz mog grada i na svakom kompu je sve isto, osim konfiguracije. Nemoguće je da to rade iznova svaki put.

Stvarno bih voleo to da saznam, poludeo sam od instaliranja XPa i dodatnih programa.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

X.X.X.X
Croatia

Član broj: 40873
Poruke: 414
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 340605144


Profil

icon Re: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???28.01.2005. u 22:57 - pre 233 meseci
Citat:
DMX: Naknadna instalacija drajvera mi nije problem, muka mi je više od trošenja po 4-5 sati na instalaciju XPa i propratnih programa. Pa ako si raspoložen da mi kažeš kako da skinem drajvere i da od tog takvog XPa napravim ghost koji bi sadržao i programe kao što je KAV, ACD See, Opera, Nero, Photoshop, Office.


Raspoložen sam ja uvijek samo ovdje nekužim koje drivere ti želiš skinuti???Drajveri za kompjuter su na cd-ovima koje dobiješ sa kompicem

Ovako sam mislia:
Instaliraš kod sebe WinXP on ce ti prepoznat tvoje komponente(grafička,zvucna,modem....)to izbrises i ako imas koji printer ili skener istekaj ga da ga slucajno nebi prepoznalo instaliraš na jednoj particiji željene programe office i drugo restartaj komp. zbog instaliranih programa i onda vidi opet drivere ukloni ih i napravi IMAGE e sta je proble taj image ti jedino može stat na DVD ili vise cd-ova(sta nisam siguran)


I imaš joj jednu shemu da izradiš disaster recovery disk
On je "kao ono" namjenjen isto za takvu funkciju što znaci da na kompjutere bez Windows-a radi recover.
Sutra cu ti napisat kako se radi pomocu disaster recovery diska i poslat na mail ako ga nemaš u profile pljuni ga tu na forumu!!!

DOBRA RIJEČ I PIŠTOLJ OTVARAJU SVAKA VRATA!
 
Odgovor na temu

X.X.X.X
Croatia

Član broj: 40873
Poruke: 414
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 340605144


Profil

icon Re: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???29.01.2005. u 12:59 - pre 233 meseci
daj mi e-mail
DOBRA RIJEČ I PIŠTOLJ OTVARAJU SVAKA VRATA!
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
195.252.118.*



Profil

icon Re: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???29.01.2005. u 23:45 - pre 233 meseci
Citat:
X.X.X.X: daj mi e-mail


Poslao sam ti PM.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Norton Ghost - XP ne radi posle ghostovanja - Gde gresim ???

[ Pregleda: 4293 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.