Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???

[es] :: Linux :: Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???

[ Pregleda: 2617 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???27.01.2005. u 19:47 - pre 234 meseci
Imam instaliran SuSE 9.2 i interesuje me da li mogu da nekako iskopiram ceo "/" na novi hard pa da podesim GRUB da bootuje njega ??? Probao sam kopiranje ali je zakucalo kod /proc foldera ...
 
Odgovor na temu

mmirilovic
Mladen Mirilović
Čačak

Član broj: 10462
Poruke: 721
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???27.01.2005. u 20:44 - pre 234 meseci
Nikada nisam probao, ali trebalo bi da može. Samo ćeš morati da prilagodiš stavke novoj situaciji u /etc/fstab i u /boot/grub/menu.lst.

/proc ne možeš da kopiraš. On se "stvara" prilikom startovanja i u toku rada linuxa.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

miličić.marko
Miličić Marko
Novi Sad

Član broj: 12598
Poruke: 346
*.252.eunet.yu.

Sajt: milicicmarko.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???27.01.2005. u 21:40 - pre 234 meseci
MOZE!


Ja sam to uradio, tako sto sam naoravio image cele sve tri linux particije, a zatim ih snimio na novi hard.

SuSE ima jednu mnogo dobru opciju koju odaberese kada se butujes sa DVD-a. Opcija se zove repare system ili tako nesto.......

ona ce da ti odradi sav posao.

Dakle, ne moras nista da podesavas!


Savetujem ti da bot loader stavis na floppy! (licno iskustvo).......inace..... moze svasta da se desi ':)

Skripte iz oblasti računarstva na Srpskom jeziku
kontakt email milicic [tacka] marko [na] gmail [tacka] com

Numizmatička kolekcija:
http://numismaticscollection.blogspot.com/
 
Odgovor na temu

duxxx001
Scotland bre
Krusevac - Edinburgh

Član broj: 15687
Poruke: 30
*.see.ed.ac.uk.



Profil

icon Re: Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???28.01.2005. u 16:23 - pre 234 meseci
ako su diskovi iste velicine, najlakse je koristiti komandu dd
(recimo dd if=/dev/hda of=/dev/hdb bs=4096).

Doduse ovo ce raditi i ako ti je novi disk veci, jedino sto ti disk nece biti uposljen do kraja (sto pozes srediti kasnije naravno). Moguce je da cak ne moras da reinstaliras grub sa ovim metodom (mada nisam siguran & instaliranje gruba na MBR je poprilicno lagano).

Drugi nacin ti je da koristis "rsync", i da pritom ne kopiras /proc/* /dev/* /tmp/*

Treci nacin ti je da koristis "cp -a", i ne koristis iste direktorijume kao pod 2.


Pozdrav,
Dusan
Please Note: No trees were destroyed in the sending of this contaminant free message. However, we do concede, a significant number of electrons may have been inconvenienced.
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???28.01.2005. u 17:00 - pre 234 meseci
>
>

Hvala ljudi, ali ipak je pala reinstalacija.... :(
 
Odgovor na temu

miličić.marko
Miličić Marko
Novi Sad

Član broj: 12598
Poruke: 346
*.198.eunet.yu.

Sajt: milicicmarko.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???28.01.2005. u 23:26 - pre 234 meseci
Bitno je da si ti zadovoljan

PS.
Mada, da je u pitanju bilo nesto kriticnije (mrezni server), reinstalacija bi bila jednaka samoubistvu (ubistvu u smislu kasnijeg rada na podesavalju svega i svacega)


Pozdrav
Skripte iz oblasti računarstva na Srpskom jeziku
kontakt email milicic [tacka] marko [na] gmail [tacka] com

Numizmatička kolekcija:
http://numismaticscollection.blogspot.com/
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???29.01.2005. u 13:38 - pre 234 meseci
Ma kakav server, običan desktop je u pitanju Cilj mi je bio da sačuvam silni update koji sam poskidao ali sam i to prežalio
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Da li mogu da pomerim Linux na novi HD bez reinstalacije ???

[ Pregleda: 2617 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.