Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aplikacija za komunikaciju izmedju racunara i daljinca u C#

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Aplikacija za komunikaciju izmedju racunara i daljinca u C#

[ Pregleda: 2364 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

olfrud
Tot Rudolf
Zrenjanin

Član broj: 5900
Poruke: 9
*.19.EUnet.yu.



Profil

icon Aplikacija za komunikaciju izmedju racunara i daljinca u C#27.01.2005. u 19:41 - pre 234 meseci
Dakle, da li zna neko gde se mogu nabaviti neki tutorijali,korisni textovi ili potrebno znanje za pisanje koda (u C#) za komunikaciju racunara preko serial porta sa daljincem? Naime za temu seminarskog rada (koji jos nije ni blizu) nameravam uzeti kontrolu racunara pomocu daljinskog upravljaca ali ne znam sta me sve cheka pa bih velo nekog ko ima malo vise iskustva od mene u ovoj sferi, da me samo uputi u odredjenom pravcu...
Nije bitno....
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
82.117.206.*



+10254 Profil

icon Re: Aplikacija za komunikaciju izmedju racunara i daljinca u C#28.01.2005. u 08:25 - pre 234 meseci
Za korišćenje COM portova preko C# imaš nekoliko članaka na code project -u.

Uzgred, zašto preko serijskog ? Nije li bolje BlueTooth, ili Infra Red, pa onda na USB ? (Samo predlog ...)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

olfrud
Tot Rudolf
Zrenjanin

Član broj: 5900
Poruke: 9
*.208.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Aplikacija za komunikaciju izmedju racunara i daljinca u C#28.01.2005. u 13:41 - pre 234 meseci
pa da, ide preko ir-a. Ali je on nakacen na serial port. Naime, to je onaj daljinac sto sam dobio sa miro PCTVem....
Nije bitno....
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.fiberop.matgnet.com.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Aplikacija za komunikaciju izmedju racunara i daljinca u C#28.01.2005. u 14:37 - pre 234 meseci
Citat:
Uzgred, zašto preko serijskog ? Nije li bolje BlueTooth, ili Infra Red


Koliko se secam windows IrDA port konta kao serijski na 115Kb/s, jel ?!
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Aplikacija za komunikaciju izmedju racunara i daljinca u C#

[ Pregleda: 2364 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.