Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TC PowerCore vs. UAD1! ... + uvrnuti novi Waves plugin!

[es] :: Muzička produkcija :: TC PowerCore vs. UAD1! ... + uvrnuti novi Waves plugin!

[ Pregleda: 3109 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.ybc.bg.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon TC PowerCore vs. UAD1! ... + uvrnuti novi Waves plugin!25.01.2005. u 20:24 - pre 234 meseci
ok, sigurno se svako ko radi pretezno sa softverskim procesorima i efektima sreo sa CPU LOAD: 100% bar svaki put kada stigne do mixdown faze.

ok, resenja postoje, sveo sam na ova 2... sad sledi ono vecno pitanje:
KOJI JE BOLJI?

svestan sam da oba imaju i prednosti i mane, pa u ovo "bolji" ulazi sve u obzir, SVE.


...


http://www.waves.com/content.asp?id=1583

WOOOOOOOT!
 
Odgovor na temu

idekius_nis
Dejan Ilic

Član broj: 46342
Poruke: 35
213.244.208.*

Sajt: www.smestajristic.com


Profil

icon Re: TC PowerCore vs. UAD1! ... + uvrnuti novi Waves plugin!26.01.2005. u 00:52 - pre 234 meseci
Meni se vise svidja UAD1 zbog fantasticnog compresora. TC-PoCo ima stvarno kvalitetan reverb, ali mislim da je njega u danasnje vreme lakse kompenzovati koriscenjem recimo Waves IR-1 impulse reverba... IR-1 je zaista odlican, narocito za krace hall-ove...

Ja inace za procesiranje koristim Creamware DSP (posto imam Lunu2+Pulsar) + native plug-ins efekte i za sada ostajem pri toj kombinaciji.

Sto se reverba tice, pohvalio bih Creamware MasterVerb, ponovo Waves IR-1, Altiverb (takodje convolution reverb), Timeworks ReverbX...

P.S. Veliki pozdrav svim forumasima, urednicima i administratorima!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: TC PowerCore vs. UAD1! ... + uvrnuti novi Waves plugin!26.01.2005. u 01:53 - pre 234 meseci
u poslednje vreme stvarno imam sreće... već bar 6 meseci nisam imao cpu overload.
Pre toga, na staroj G3 i os 9.2-pt 5.x, rešavali smo probleme hardverskim procesorima...

drugim rečima nisam nikad koristio ni powercore ni uad :(
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.teleportgroup.net.



+4 Profil

icon Re: TC PowerCore vs. UAD1! ... + uvrnuti novi Waves plugin!26.01.2005. u 18:30 - pre 233 meseci
Krk, UAD je OPASAN za te pare, ali i OPASNO jede svoj interni CPU (3-4 DEBELA (crna) kompresora i tu je kraj...).

TC Powercore je tu bolji, ali ja imam situaciju da moj Intel p4 na 3 GHz sa Digi 002R ima 28 poteranih OXFORD EQ-a (znaci cist CPU load, nema DSP-a), dok TC moze jedva petnaestak (valjda na svojim DSP-ima?)!

NARAVNO, NE HVALIM SE, nego je cinjenica da od skoro samo SANS AMP plugin jede 4 komada za 100%!
 
Odgovor na temu

idekius_nis
Dejan Ilic

Član broj: 46342
Poruke: 35
213.244.208.*

Sajt: www.smestajristic.com


Profil

icon Re: TC PowerCore vs. UAD1! ... + uvrnuti novi Waves plugin!27.01.2005. u 01:12 - pre 233 meseci
Jeste da UAD1 cepa Digital Signal Procesor, ali su zato i efekti strava... Ako neko zeli jaci DSP kod UAD-a, na isti nalog moze da registruje + 2 (ukupno 3) project pack-a i da dobije hardware-sko pojacanje.

Ljudi to koriste obicno da bi kupili jedan full UAD + 2 project packa njih trojica i podelili troskove, a sve tri karte koriste u full varijanti jer ih registruju na isti nalog :-)

I kod Creamware-a nije isto DSP zauzece kod svih efekata, ali zahtevnost se opravdava kvalitetom jer sto su efekti kvalitetniji DSP zauzece je vece. Recimo TimeWorks Plate 100 za CW je odlican, ali cepa DSP.


 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: TC PowerCore vs. UAD1! ... + uvrnuti novi Waves plugin!

[ Pregleda: 3109 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.