Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WebSphere Application Studio, DB2 i potrebna memorija

[es] :: Java :: WebSphere Application Studio, DB2 i potrebna memorija

[ Pregleda: 2535 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

snowwoman
Katarina Macko
Novi Sad

Član broj: 20897
Poruke: 17
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon WebSphere Application Studio, DB2 i potrebna memorija28.12.2004. u 20:58 - pre 235 meseci
Ne znam da li ovo pitanje ovde pripada, pa vi prebacite gde treba ako sam promasila :S

Trebalo bi da pocnem da radim projekat web aplikacije koristeci JSP, XML i DB2. Potrebno je da koristim okruzenje IBMa WebSphere Application Studio i bazu DB2. Instalirala sam oba alata i bazu na jednu mashinu koja ima 512Mb memorije. Programi se sporo podizu. Jos nisam radila nista konkretno (samo sam otvorila da vidim kako izgleda:)).
Zanima me da li je potrebno imati vise memorije prilikom rada u ovim okruzenjima (1Gb), jer moram u tome da radim? Za WebSphere pise preporuka memorije od 1Gb, ali me interesuje da li je dovoljno imati 512Mb, a da me ne 'nervira' sto je sporo.

Hvala svima :)
 
Odgovor na temu

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.net.yu.



+1 Profil

icon Re: WebSphere Application Studio, DB2 i potrebna memorija29.12.2004. u 00:34 - pre 235 meseci
Pa ako pise preporuka 1gb..... Mislim da bi ti bilo dovoljno 768Mb. Probaj da povecas pagefile na duplu velicinu fizicke memorije ako nemas mogucnosti da dogradis.
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: WebSphere Application Studio, DB2 i potrebna memorija29.12.2004. u 08:44 - pre 235 meseci
I ja sam probao na 512, mozes da vidis kako radi, ali za razvoj moras da dodas jos memorije definitivno (uostalom, takav je i requirement ...), ne znam da li bi 256 dodatnih zavrsilo posao ali sumnjam, verovatno je neophodan 1GB da ne bi pocelo da stuca posle 1-2h rada ..
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

snowwoman
Katarina Macko
Novi Sad

Član broj: 20897
Poruke: 17
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: WebSphere Application Studio, DB2 i potrebna memorija29.12.2004. u 10:13 - pre 235 meseci
Hvala na odgovorima :) Kupujem memoriju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: WebSphere Application Studio, DB2 i potrebna memorija

[ Pregleda: 2535 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.