Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2xlan + 2xap + 2xswitch + 1xrouter = VELIKI PROBLEM !

[es] :: Wireless :: 2xlan + 2xap + 2xswitch + 1xrouter = VELIKI PROBLEM !

[ Pregleda: 2272 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.broadband.blic.net.



Profil

icon 2xlan + 2xap + 2xswitch + 1xrouter = VELIKI PROBLEM !27.12.2004. u 21:29 - pre 235 meseci
unapred se izvinjavam na dugom i opsirnom postu, ali ...
dakle:
1. LAN 20tak PC-a, D-Link 24port switch, DSL router Planet 401d, D-Link dwl-2000AP+ u AP modu sa pigtail-om cca 30cm, zatim 10m CDF300 kabla i 10dB omnica

2. LAN 10tak PC-a, LevelOne 16port switch, Ovislink 1120 kao klijent sa 5m CDF200 kabla i 19dB grid-om.

Link postoji ali ne mogu izmeriti njegov kvalitet, ali je protok kroz taj link JAAAAKOOO LOS :(

Oba AP-a sa fabrickim vrijednostima, koje su MINIMALNO mijenjane da bi se ostvario link.

Sta da radim ?
Da li da D-Link, tj. AP na toj strani stavim u hermeticku kutiju i odmah ispod antene (to bi eliminisalo gubitke kroz onaj cdf300 kabl) ?
Da i Ovislink postavim na slican nacin ?
Da promenim opremu ?
Da sve rayvalim pa ajd Jovo nanovo ?

Pomagajte ljudi ko Boga vas molim, dosadilo mi da se penjem na komsijin tavan. Vise sam ja na njegovom tavanu nego on kod kuce :)



Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: 2xlan + 2xap + 2xswitch + 1xrouter = VELIKI PROBLEM !27.12.2004. u 23:51 - pre 235 meseci
skini pigtail i naruci gotov kabal sa konektorom kakav ti je na apu za pocetak da smanjis slabljenje
mislim da CDF300 kabal ne postoji nego CDF200 i CDF400
gde ti je CDF200 stavi CDF400 kabal
10m je mnogo, pokusaj da sto vise smanjis duzinu ponovo zbog slabljenja kroz kabal od apa do antene a povecaj utp kabal od lan kartice (ili sta vec) do apa, nikad mi nije bilo jasno zasto ali znam da kroz njega imas mnogo manje gubitke (voleo bih da to neko objasni)
mogao bi da stavis bolje ethernet (mislim na lan) kartice i bolji utp kabal od kartice do apa mada to nije toliko bitno (cisto da bi apu doveo dobar izvor da bi on mogao sto bolje da ga preda)
kolika je razdaljina izmedju antena, jesu li dobro usmerene i ima li nekih prepreka izmedju
toliko od mene
 
Odgovor na temu

marcony86
Absolute Freelancer
Kapedunum/Singidunum

Član broj: 12256
Poruke: 225
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: 2xlan + 2xap + 2xswitch + 1xrouter = VELIKI PROBLEM !29.12.2004. u 09:00 - pre 235 meseci
Kod 1. LAN-a obavezno skrati sto vise duzinu CFD kabla i kupi gotov, sa konektorima (kao sto je vec napisano). Ako se na D-Link ap kaci jedino ap sa LAN-a br. 2, zameni omni antenu nekom usmerenom. Ako sve ovo ne upali, ja bih probao ap-ove istog proizvodjaca.

BTW, nisi rekao kolika je razdaljina izmedju AP-ova.
 
Odgovor na temu

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: 2xlan + 2xap + 2xswitch + 1xrouter = VELIKI PROBLEM !29.12.2004. u 10:00 - pre 235 meseci
Daklem, probao sam dva AP-a istog proizvodjaca, i zadovoljavajuce (trenutno) rezultate sam dobio smanjujuci brzinu na 5.5, u kombinaciji D-Link i Ovislink. Kombinacija Ovislink-Ovislink daje malo losije ali iusto tako (trenutno) prihvatljive osobine.
Udaljenost je 1200-1500m, mada Fresnel nije cist.
D-Link se pakuje u hermeticki zatvorenu kutiju, termoizolovanu, i ide na stub pored omnice zajedno sa surge protectorom,
Omnica mi je rijesenje jer uskoro idu jos dva linka na isti taj AP.

Da li treba staviti surge protector, iako su u okolini 3-4 kuce koje su vise od antene i sa propisnim gromobranima ??
Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: 2xlan + 2xap + 2xswitch + 1xrouter = VELIKI PROBLEM !

[ Pregleda: 2272 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.