Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dileme: Nikon coolpix 4200,Canon A95, Minolta Dimage G600, Kodak CX7530,Samsung Digimax V4

[es] :: Digitalni fotoaparati :: dileme: Nikon coolpix 4200,Canon A95, Minolta Dimage G600, Kodak CX7530,Samsung Digimax V4

[ Pregleda: 1588 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mash

Član broj: 42162
Poruke: 4
*.vodatel.hr.



Profil

icon dileme: Nikon coolpix 4200,Canon A95, Minolta Dimage G600, Kodak CX7530,Samsung Digimax V416.12.2004. u 14:48 - pre 235 meseci
Bok, svima!
Najprije da vam pohvalim ovaj forum, zaista ima puno korisnih informacija, svaka čast!!!

I ja imam problem oko odabira fotoaparata...
Naime, od hrpe svih mogućih koji se nude, više ne znam što odabrati...
Molila bih vas za pomoć, savjet, bilo kakvu korisnu informaciju...
Odmah ću napomenuti i da me slobodno usmjerite na neku drugu temu, ako se o ovome već raspravljalo na forumu tako da ne ponavljamo,
jer nisam stigla sve čitati!

dakle, ovako:

Recimo da je kod mene gornja granica cijene do 2500kn ili oko 340eura,
važno mi je da je optički zoom 3× ili super ako je još veći ,
da baterije što duže traju,a ne da jedva uslikam 4 slike i odu baterije, jasno- i da su punjive, da mu je rezolucija barem 4Mp , i da nije ogroman, te da slike nakon razvijanja nisu žute ili slično (to kažem, jer sam čula da kod nekih Sonyevih aparata ljudi imaju iskustva da im slike koje razvijaju ne ispadnu dobro)...
Razmišljala sam o HP R707, ali nakon što sam pročitala vaša iskustva i vidjela da ima dosta negativnosti, odustala sam...
Također sam razmišljala i o Olympus mju 410 , no čula sam da Olympus jako "ždere" baterije...
Eh, sad više ne znam što preostaje..
Canon?! Nikon?!

Molim vas pomažite!

Hvala vam puno i isprike ako je problem ovog tipa već negdje riješen!

Pozdrav.



[Ovu poruku je menjao Mash dana 18.12.2004. u 15:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: još malo dilema16.12.2004. u 15:28 - pre 235 meseci
Obrati paznju na Canon A75 i A95. Oba ti se uklapaju u zahtev s tim da prvi kosta oko 200 evra a drugi tako nesto oko 350. Imas ovde na forumu diskusije o oba.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.202.EUnet.yu.



+73 Profil

icon Re: još malo dilema16.12.2004. u 16:34 - pre 235 meseci

Citat:
...te da slike nakon razvijanja nisu žute ili slično (to kažem, jer sam čula da kod nekih Sonyevih aparata ljudi imaju iskustva da im slike koje razvijaju ne ispadnu dobro)...


Moram priznati da mi ovo nije jasno zasto, mozda treba da promene foto radnju. Imam jedan relativno slabiji aparat ali su slike koje sam pravio u foto radnji bile izvanredne. U original fajlovima se nalaze neki podaci, EXIF, na osnovu kojih te masine mogu da koriguju slike. I mislim da to odlicno rade. A video sam da ima i foto radnji gde gazda koristi obican PC i onda stampa. E, takve izbegavam.

Za 300 EUR moze da se kupi dobra masina. Recimo Sony P73, 4MP, vrlo ekonomicno koristi baterije. Za Sony se u svim prikazima navodi da ima prirodne boje. Imao sam nekoliko dana Nikon 3200 i mogu reci da sam odusevljen, vrlo mali, odlican objektiv, ekonomican s baterijama. Mozda je malo skuplji, ali staro pravilo je Koliko para toliko muzike.

Slike kod oba aparata odlicno izgledaju na ekranu, nisam pravio slike.

Canon nisam probao. Imao sam A80 jedno popodne ali to nije dovoljno za ozbiljnije testiranje.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Mash

Član broj: 42162
Poruke: 4
*.vodatel.hr.



Profil

icon Re: još malo dilema16.12.2004. u 18:54 - pre 235 meseci
hvala vam svima na odgovorima...

i jesam obratila pažnju na Canon A95 , čini mi se dosta ok.
Još sam malo istraživala i našla Nikon coolpix 4200 koji mi je super, ali nigdje ne mogu naći njegovu cijenu, jer imaju 4100 i 4300, a ovu verziju između ne nalazim, osim na stranim stranicama..
Ako netko zna nešto više ,neka mi javi!

Eh, onda sam još našla neke zanimljive primjerke:

Minolta Dimage G600
Kodak Easy Share CX 7530
Fuji FinePix S3500
Samsung Digimax V4

Pišite ako netko ima iskustva sa ovime..
sad ću još malo pogledati- možda ste već pisali o ovim modelima...

A vidiš ti dragancesu imaš dobra iskustva sa Sonyem, onda ne znam u čemu je bio problem kod ove osobe što ga je koristila pa nije zadovoljna...

hvala svima.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.248.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: još malo dilema16.12.2004. u 22:08 - pre 235 meseci

Citat:
...imaš dobra iskustva sa Sonyem, onda ne znam u čemu je bio problem kod ove osobe što ga je koristila pa nije zadovoljna...


Mislim da treba paziti na modove/scene ili kako se god zove. Ako se izabere pogresan onda stvarno mogu slike da vuku na neku boju. Probaj da slikas sa Auto, pa onda u nekom drugom modu i videces razliku.

Recimo:
Beach Mode: obezbedjuje da se istakne plava boja
Candle Mode fokusira prema centru, balans belog za dnevno svetlo

Deluje jednostavno ali rezultati mogu biti iznendajujce dobri ili losi.

Sony je odlican, mana mu je jako skupa memorijska kartica, skuplja je jedino xD, za 256 MB (orjentacione) cene su CF 25, SD 35 EUR, MS 75, xD 80 EUR.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Mash

Član broj: 42162
Poruke: 4
*.vodatel.hr.



Profil

icon Re: dileme: Nikon coolpix 4200,Canon A95, Minolta Dimage G600, Kodak CX7530,Samsung Digimax V418.12.2004. u 14:17 - pre 235 meseci
Evo, izmijenila sam malo temu, suzila izbor,
molim vas pišite što znate o navedenim fotoaparatima,
hvala puno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: dileme: Nikon coolpix 4200,Canon A95, Minolta Dimage G600, Kodak CX7530,Samsung Digimax V4

[ Pregleda: 1588 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.