Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vracanje i neke vrednosti uz "window.opener.location.reload()"?!

[es] :: Javascript i AJAX :: Vracanje i neke vrednosti uz "window.opener.location.reload()"?!

[ Pregleda: 3120 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gzox
Novi Sad

Član broj: 20999
Poruke: 43
213.137.127.*



Profil

icon Vracanje i neke vrednosti uz "window.opener.location.reload()"?!27.11.2004. u 10:27 - pre 236 meseci
Da li je moguce da prilikom pozivanja ove funkcije (window.opener.location.reload()) vratim i neku vrednost u opener prozor?

Ako nije moguce pomocu ove funkcije, da li postoji neki drugi nacin da se posalje i vrednost prilikom zatvaranja tekuceg prozora i reloada "opener" prozora? Pri tome "opener" prozor nema ime.

Hvala!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Vracanje i neke vrednosti uz "window.opener.location.reload()"?!27.11.2004. u 10:36 - pre 236 meseci
To nije moguće.

Mora li da bude baš reload () metod?

Molim da malo pojasnite šta tačno želite da postignete, zbog čega,... da vidimo kako bi moglo da se nađe zadovoljavajuće rešenje.
 
Odgovor na temu

gzox
Novi Sad

Član broj: 20999
Poruke: 43
213.137.127.*



Profil

icon Re: Vracanje i neke vrednosti uz "window.opener.location.reload()"?!27.11.2004. u 10:59 - pre 236 meseci
U opener prozoru popunjavam sa javaskriptom select box. Taj box se popunjava prilikom ucitavanja stranice i iz baze. Znaci, ja unosim nove opcije u njega ili brisem stare... Kada sve to zavrsim, treba da azuriram sve to u bazi podataka. Medjutim, pre toga, ja treba da vidim sta sam sve izbrisao, a sta sam uneo... i tek unda da POTVRDIM azuriranje baze. E, te podatke, o tome sta sam sve izmenio, ja saljem u nov prozor koga otvaram; tu pregledam sve sto sam izbrisao i uneo...Sada ide ono kljucno: imam dva dugmeta; na jedno zatvaram taj prozor (odustajem od azuriranja), a na drugo zatvaram i azuriram bazu (). Potrebno je ta u ovom drugom slucaju posaljem i neku vrednost, da bi tako sprecio mogucnost azuriranja baze jednostavnim klikom REFRESH dugmeta u brovzer meniju glavnog prozora. Znaci prilikom reloada stranice, azuriranje je dozvoljeno samo onda kada se stranica ponovo ucitala pomocu prozora koji sam otvorio!

Nadam se da sam nesto uspeo da objasnim. Ako nije jasno pojasnicu.

Hvala.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Vracanje i neke vrednosti uz "window.opener.location.reload()"?!27.11.2004. u 14:46 - pre 236 meseci
Baza svakako neće biti ažurirana refreshovanjem stranice već prosleđivanjem formulara koji nosi potrebne podatke za izmene u bazi.

Popup prozorče služi za Preview izmena (ako sam u potpunosti razumeo namenu).

Dugme za zatvaranje prozorčeta treba samo da ga zatvori, dok dugme za potvrdu treba da izda komandu za prosleđivanje formulara svog otvarača. To je verovatno izvodljivo, ali mi ne deluje neophodno.

Prozor za pregled može da služi samo za pregled, nezavisno od formulara otvarača. Ako je neko siguran u ispravnost svojih izmena ne mora da otvara pregled izmena - može direktno da prosledi sve u bazu. Ako je neko pogledao izmene i zatvorio prozor, nije problem da donese odluku treba li, ili ne, da nastavi s prosleđivanjem izmena.

U celoj priči opet nije neophodan ni popup prozor, pogotovo zbog popup hajke browsera u poslednje vreme. Dovoljno je pogledati recimo ovaj formular za odgovaranje na poruke i videti da ima 2 dugmeta: "Pogledaj kako odgovor izgleda" i "Posalji odgovor". To je po meni prihvatljivije rešenje za situaciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Vracanje i neke vrednosti uz "window.opener.location.reload()"?!

[ Pregleda: 3120 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.