Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru

[es] :: Windows desktop :: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru

[ Pregleda: 3767 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru27.11.2004. u 09:28 - pre 236 meseci
Suocio sam se sa neobicnim i zasad neresivim problemom.
Moj dvoipogodisnji sin je spustio svoju ruku na tastaturu i ekran se ugasio. Upitanju je TFT monitor koji stoji toliko daleko da njega nikako nije mogao da dohvati.
U podizanju ima normalan prikaz donekle, ali u trenutku kada treba da se postavi DESKTOP sve se zacrni.
Posle zaista natcovecanske trocasovne borbe uspeo sam da dobijem sliku na monitoru, ali je ona potpuno izoblicena, razvucena na sve strane i tek uz mnogo skrolovanja uspevam da stignem s kraja na kraj.
Paralelno, na televizoru koji je u sistemu kao drugi monitor slika je potpuno normalna.
Pokusao sam sve sto je bilo u mojoj moci, ali prikaz ne reaguje niti na video settings, a ni manuelno se ne moze mnogo uraditi.
Monitor ima na sebi AUTO opciju, ali ni to ne daje ikakav rezultat u smislu normalizovanja prikaza.

Ima li iko ikakvu ideju kako se ovakav problem resava?
Zna li iko nekakvu precicu sa tastature kojom se postize ovakav efekat... tastatura je neka COMPAQ sa dodatni multimedijalnim delom, ali to nisam nikad koristio i cak mislim da nije ni instalirana podrska za to. Jednostavno nikada nisam cuo da se sa tastature moze ovako znalacki ubiti prikaz na monitoru.
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu.

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru27.11.2004. u 09:38 - pre 236 meseci
Proveri da li ti je u Video settings uključen Extended desktop. Imao sam sličan problem koji je tako rešen.
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru27.11.2004. u 12:20 - pre 236 meseci
Mali je haker od rodjenja
Mislim da je povecao refresh, pa monitor ne moze da pokaze sliku.
To je mogao postici tako sto je redom pritisnuo tastere:
START , strelica gore x6 , ENTER x2, strelica dole, ENTER , TAB x6, strelica desno x5, TAB x3, ENTER, TAB x5, strelica desno, TAB x2, strelica dole x2, ENTER x3.

Mada, licno mislim da je to neko stariji uradio pa u strahu od npr. supruge prebacio krivicu na klinca
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru27.11.2004. u 12:31 - pre 236 meseci
xex... nije. Bio sam prisutan.
Udario je rukom nekoliko puta po tastaturi i sve je nestalo.
Tastatura ima one jebene pametne dugmice za neke stvari, ali mislim da nisam instalirao drajver za to, tako da to ne bi trebalo da utice.

Problem je u tome sto sistem nece da mi prihvati promenu bilo kojih podataka.
Dakle, koju god promenu uradim bilo u video drajveru ili npr. promenu velicine virtualne memorije sistem jednostavno ne prihvati. Uradim OK, prijavi da se mora restartovati sistem i kada se sve skocka nema nikakve promene.

Dalje, probao sam da reinstaliram ATI drajvere, medjutim prijavio mi je da ne moze da instalira posto nije odgovarajuvi OS.
Sve to se dogadja na XP-u i sistem funkcionise sa tom kljakavom slikom, evo, ovo radim unutar njega... sve radi samo je prikaz apsurdno razvucen.

Probao sam i da osvezim instalaciju XP.-a, sve sam pregazio od nule i opet isto.
Potpuno frustrirajuce.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru27.11.2004. u 12:56 - pre 236 meseci
Pa mozda je stradao monitor. Potrazi negde drugi za probu, ili probaj svoj na nekom drugom kompjuteru.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru27.11.2004. u 13:07 - pre 236 meseci
Nije stradao jer evo radim na njemu.
Dok se sistem podize, izgled ekrana je sasvim normalan i u trenutku kada treba da prikaze desktop poludi.

Paralelno, na televizoru imam normalan prikaz.
To je ono sto me dodatno zbunjuje.
Stradao je samo izgled primarnog monitora.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru27.11.2004. u 13:24 - pre 236 meseci
Jesi li probao sve kombinacije ALT + neki_funkcijski_taster? Probaj prvo sa ALT + F5.
 
Odgovor na temu

.LoG
Novi Sad

Član broj: 14185
Poruke: 208
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru27.11.2004. u 16:38 - pre 236 meseci
A da probaš da uđeš u Safe Mode, pa da onda reinstaliraš drajvere ili podesiš parametre, možda prihvati.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru27.11.2004. u 19:08 - pre 236 meseci
tja... problem je sto mi se jedan deo podrske za ATI ne vidi, onaj gde mogu da podesavam gomilu stvari vezanih za drugi monitor, a verovatno je u okviru toga i Extended desktop.
Prakticno i meni lici na to, ali ne mogu da se probijem do tog dela.

Extended desktop mi je ukljucen i siv; nikakvim trikovima ne mogu da se probijem do njega.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru28.11.2004. u 11:19 - pre 236 meseci
Posle nekolikodnevne borbe sa ovim problemom, stigao sam nidokle.
Dva osvezavanja instalacije, skidanje najnovijih drajvera za karticu i temeljita instalacija... nista; ekran luduje, ali mi se kristalisalo nešto što je zapravo možda generator problema.

Nisam u stanju više da formiram virtualnu memoriju (Paging File); na pocetku patnje odneo sam disk na drugi kompjuter i pored ostalih stvari, obrisao fajl koji inace nikako ne moze da se obrise iz samog sistema; e, sad, taj fajl nece da se formira; probao sam apsolutno sve sto mi je moglo pasti na pamet, ali ne vredi.

Pri podizanju sistema, XP me uredno obavesti da tog fajla nema i da bi trebalo da odem u Control Panel i postavim ga; ja odem, namestim sve, on trazi da se restartuje i u novom podizanju nema nicega, mada u Control Panelu pise da ga ima, ali ga u stvarnosti nema i ceo sistem je zbog toga rasturen i usporen.

Ima li neko ideju kako se ova stvar resava, a da ne bude formatiranje i instalacija svega?
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
195.252.85.*

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru29.11.2004. u 00:26 - pre 236 meseci
Posle ovolike količine čačkanja ništa više nije normalno, ali...

De, 'leba ti, pokušaj još jednu, prilično bezumnu stvar: otvori mašinu, izvadi ATI iz AGP-a, sačekaj malo i vrati kao što je bilo. Ako te ne mrzi...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru29.11.2004. u 01:27 - pre 236 meseci
Probao sam i to.
Na kraju je pomogla sveža instalacija XP-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Nesvakidasnji nestanak i neuspesan oporavak slike na monitoru

[ Pregleda: 3767 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.