Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.

[es] :: Video karte i monitori :: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.

[ Pregleda: 3753 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

velkod
Veljko Davidovic
Beograd

Član broj: 13689
Poruke: 251
195.252.86.*



Profil

icon LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.19.11.2004. u 16:32 - pre 236 meseci
Kupio sam danas LG TFT L1730s, ispucao se znaci do poslednjeg dinara, sav srecan dosao kuci i prikacio sve sto treba. E sada posle odusevljenja sam primetio da mi je gornja polovina panela malo slabije osvetljena nego donja polovina. Kada recimo stavim kao pozadinu potpuno crnu boju primecujem one lampe koje osvetljavaju panel i ima ih dosta vise (ili su jace) u donjem delu nego u gornjem. Da li je to normalno za TFT monitore (ili ovaj model) ili nije? Ako neko ima isti model neka pogleda da li je isti slucaj.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.19.11.2004. u 22:53 - pre 236 meseci
Moj drugar je nabavio takav monitor i rekao mi da ga je 15min stelovao, ima
silne opcije za osvetljenje, moraces malo da citas uputstvo, to je malo
kompleksna masina, moras da joj kazez sta i kako hoces, kakvo ti je
osveljenje u sobi i tako dalje....
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.20.11.2004. u 00:17 - pre 236 meseci
Svaki TFT ima neonke koje se vide pri tamnoj pozadini. Slika koju vidis zavisi od ugla gledanja.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

velkod
Veljko Davidovic
Beograd

Član broj: 13689
Poruke: 251
195.252.86.*



Profil

icon Re: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.20.11.2004. u 01:24 - pre 236 meseci
Znam da svaki tft ima neonke i da se one tada vide ali ovde je problem sto neonke koje su postavljene u gornjem delu dosta slabije svetle nego ove dole pa mi je zbog toga malo tamnija gornja polovina ekrana. E sada ako je to normalno onda ok ali se nesto ne secam da sam tako nesto primetio na nekim drugim tft monitorima. Mada nisam bas nesto ni obracao paznju.
 
Odgovor na temu

velkod
Veljko Davidovic
Beograd

Član broj: 13689
Poruke: 251
*.beotel.net.



Profil

icon Re: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.21.11.2004. u 18:31 - pre 236 meseci
Ako neko ima ovaj LG neka pogleda da li se isto desava jer me ovo mnogo nervira. Dao sam dosta para za ovo a ovakva glupost me je veoma razocarala. Da znam bar da li da se zalim i trazim da mi zamene ili ne...

Usput... da li postoji neko podesavanje na monitoru za brightness ali ne celog panela vec po "delovima"? Verovatno ne ali hajde i to da pitam.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.21.11.2004. u 22:57 - pre 236 meseci
E pazi, idem sutra(pon) kod dugara koji bi trebalo da ima bas isti takav
tft, pa cu da ti posaljem njegova setovanja i utiske ok. Strpi se jos malo.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

velkod
Veljko Davidovic
Beograd

Član broj: 13689
Poruke: 251
195.252.86.*



Profil

icon Re: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.22.11.2004. u 10:39 - pre 236 meseci
OK. Hvala unapred. Ja danas idem do grada pa cu pogledatu posto su imali jedan izlozen.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.22.11.2004. u 20:32 - pre 236 meseci
Znaci danas sam se sokirao, odoh kod drugara kad ono tamo L1730P,
***ote, profi lg flatron, e to je orvi tft koji stvarno ima tako malo
kasnjenje da je to smesno, iako sam zagovornik CRT-a danas se poceo
premisljati. E vidis, njemu je sama instalacija softvera pomogla da namesti
osvetljenje ekrana, uz to on ima i neke perverzne dugmice za stelovanje
ekrana prema sadrzaju (text, movie...) i to sve veoma lepo izgleda. Dakle,
kod njega sam isto prometio da dosta toga drugacije izgleda, npr internet
strane imaju prelaze u koloru koje do sada nisam vidjao kod CRT-a, ali sam
isto provalio da mora tj. Trebalo bi da bude bas maksimalno povoljan ugo
gledanja (90stepeni) pa da se izbegne osecaj razlicite osvetljenosti. Inace
ovaj monitor se fantasticno pokazao i kod gledanja TV-a na Asus Tv karti,
sto je uvek bilo problematicno tftovima. Izgleda da su boljke sa kasnjenjem
pocele da bivaju proslost.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

velkod
Veljko Davidovic
Beograd

Član broj: 13689
Poruke: 251
*.beotel.net.



Profil

icon Re: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.23.11.2004. u 00:36 - pre 236 meseci
Ja sam danas pogledao L1730s a i L1730b. Na oba modela sam primetio da se isto desava kao kod mene tako da je to standardno izgleda kod svih posto svi imaju iste panele. Ali nema veze, navikavam se polako i na to.

Kasnjenje je kod mene 12ms a mislim da je isto i kod tvog drugara jer su to isti paneli. Takodje sto se tice podesavanja slike prema sadrzaju imam ih i ja. Mislim da je jedina razlika to sto B model ima DVI a kod P modela imas i pivot a ostalo je isto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: LG L1730s "Problem" sa osvetljenjem ekrana.

[ Pregleda: 3753 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.