Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako podesiti pristup, samo odredjenim racunarima uz odredjenu lozinku!?

[es] :: Wireless :: Kako podesiti pristup, samo odredjenim racunarima uz odredjenu lozinku!?

[ Pregleda: 2803 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vrba
Srbija

Član broj: 13601
Poruke: 352
*.ptt.yu.



Profil

icon Kako podesiti pristup, samo odredjenim racunarima uz odredjenu lozinku!?04.11.2004. u 12:50 - pre 237 meseci
Pozdrav drugari!
Hteo bih da sherujem odredjene fajlove, ali tako da samo odredjeni ljudi (racunari) imaju pristup odredjenim fajlovima uz odgovarajucu lozinku. Probao sam neke, opcije ali mi jos nije proradilo. Jedino mi uspeva ako aktiviram Guest nalog, ali tada mi moze svako pristupiti ko zna tu lozinku. Odradio sam "Disabling Simple File Sharing" i vrsio neka podesavanja u
1.Click Start | Control Panel | Performance and Maintenance | Administrative Tools | Computer Management.
2. Open the Local Users and Groups folder, and open the Users folder.
Takodje, kad pokusam da napravim da napravim novog User-a, on mi aktivira novi nalog u User Accounts ( sto je i logicno ), ali mi ne treba to!
Hocu samo da dodelim pristup vec postojecem racunaru na mrezi. Mreza je Wireless, i ima korisnike na 3 AP-a.
Dobra teh. podrska bi mi jako dobro dosla, jer sam se vec zapleo u kucinu.
'Fala unapred!!!



.:.:vrba:.:.
 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.telekom.yu.



+104 Profil

icon Re: Kako podesiti pristup, samo odredjenim racunarima uz odredjenu lozinku!?04.11.2004. u 14:53 - pre 237 meseci
To jedino možeš da uradiš ako dodaš novog korisnika na računar tj. baš kako si uradio.
Citat:
2. Open the Local Users and Groups folder, and open the Users folder....

Ako nećeš da ti se taj nalog pojavljuje pri logovanju na računar možeš jednostavno da mu zabraniš lokalno logovanje u "Local securety policy" stavka "Disable logon localy"

Dalje je valjda sve jasno; dodaš korisnike, privilegije .....
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

vrba
Srbija

Član broj: 13601
Poruke: 352
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako podesiti pristup, samo odredjenim racunarima uz odredjenu lozinku!?04.11.2004. u 19:46 - pre 237 meseci
Hvala @vujkev !
Izgleda da je to to, samo morao sam da dam u opciji ' Log on Locally ' pristup onim racunarima koje hocu da pustim.
Kad idem na: Log on Locally | Add User or Group | Locations , imam racunar (npr.) PERA i grupu (npr.) MREZA. Jednostavno izaberem Locationa | MREZA i u Advanced | Find Now izaberem zeljeni racunar. Imam i ovde problem, jer ne zeli da na spisku racunara koji su trenutno na mrezi da izbaci i one koji rade pod Win98. !!!??
I sledeci problem mi je sto i dalje mi ostaje spisak racunara pri logovanju, a kad ubacim u opciji ' Deny logon Locally ' spisak zeljenih racunara, tada niko ne moze da mi se loguje na racunar.
Kako da resim ovo?

.:.:vrba:.:.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kako podesiti pristup, samo odredjenim racunarima uz odredjenu lozinku!?

[ Pregleda: 2803 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.