Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom

[es] :: Video softver :: Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
194.247.209.*



Profil

icon Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom 02.11.2004. u 09:39 - pre 237 meseci
Prijatelji pomagajte
Sve sam ucinio sto znam, a verovatno ne znam sve. Naime imam doticnu TV kartu (Terratec 400). To je ona koja nema FM radio, ali sam je uzeo jer mi radio ne treba a kartica daje dobru sliku. Problem koji imam je desinhronizacija slike i tona koja se javlja kada capturujem VHS materijal preko kompozitnog ulaza, i to tek posle nekih 20-30 minuta. Naime, krace sekvence od po 10-ak minuta su OK, ali cim hocu neki film da prebacim, primetim da je u pocetku sinhronizovano, ali od pola sata filma pa na dalje prvo ide slika a zvuk kasni za jako malo ali dovoljno da nije u redu (nekih pola sekunde do sekundu). Da vam objasnim kako sam ja radio pa mozda utvrdite da li sam gresio negde. Od programa koristim IU Vcr jer sam na forumu video da njega najvise hvale. Virtual Dub bi mi najvise odgovarao jer on ima onu opciju "lock audio to video stream", ali on nece da mi capturuje uopste. U IU Vcr-u, namestio sam za video compression ili "Huffyuv" ili "Picvideo Mjpeg" codek, a za audio PCM 44.1KHz 172kb/s. Pa to onda kasnije treba da kompresujem, ali to ne radim jer dolazi do one desinhronizacije. Ja pretpostavljam da to toga dolazi jer sam primetio da dok capturuje gubi frejmove. Ne znam da li sam izneo sve podatke, ako jesam molio bih za pomoc,a ako nisam pitajte i sve cu reci.
Pozdrav
Dr Sale
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom 03.11.2004. u 03:49 - pre 237 meseci
ja koristim virtual vcr, koji je vrlo slican iuvcr-u, pa cu da ti objasnim kroz v.vcr jer ovaj drugi nemam (ustvari imam ali zbog loseg kreka program je poludeo, a mrzi me da cisitm registry i da ga instaliram ponovo...). u v.vcr-u imas meni AV Sync gde mi je ukljuceno Resample Audio dynamically - pa ako nisi ovo uradio, nadji analognu opciju ovoj u iuvcr-u i podesi. sto se tice ispustenih frejmova postoje 2 vrste - dropped i dropped2 (pretpostavljam da iuvcr prikazuje statistiku za obe vrste). dropped frejmovi su opasni, i njih ne bi trebalo da bude puno, odnosno max. nekoliko na samom startu snimanja, a ako ti se konstatno povecavaju ili ako ih dobijes puno u pocetku tesko da ce resample audio da te spasi. dropped2 nisu toliko strasni, recimo 2-3 po sekundi je ok, to znaci da si ispustio te frejmove ali je procesor sitgao da umesto njih iskopira prethodni frejm, tako da je slika ista u tim dropped2 frejmovima, mada s obzirom da koristis huuffyuv i pic mjpeg ne bi trebalo da imas uopste ispustene frejmove (osim ako nemas bas sporu masinu) ili si mozda stavio veliku rezoluciju grebovanja? sto se tice terrateca ja ga imam takodje i ponekad dok vrsim capture sa tv-a na pocetku snimanja dobijem 20-100 dropped frejmova i tu je kraj sinhronizovanom zvuku i slici - nisam jos utrvdio razlog ovome, pogotovo sto na istoj masini i na kworldu sa istim podesavanjima gotovo nikad nije bilo problema. probao sam par puta da grebujem sa v.dub-om i nijednom nije doslo do desinhronizacije (na istom kanalu i u isto vreme i sa potpuno istim podesavanjima kao sa v.vcr-om) tako da probaj ipak da podesis v.dub, a ako ti ni to ne pomogne mozda bi mogao da probas sa dr. divx-om - ovo jos nisam probao jer nemam vremena ali svi kazu da je ok program za grebovanje...inace u manualu terrateca pise da kartica automatski radi sinhronizaciju slike i zvuka, pa sam pokusao da iskjjucim onaj resample audio u v.vcr-u , ali nije bilo rezultata - ne znam mozda to radi samo u kombinaciji sa terratecovim softvare-om, mada nisam mnogo experimentisao sa njim, jer rekoh nemam vremena nazalost ;( a ti probaj pa javi sta se desava...inace da li si zadovoljan kvalitetom slike? meni se cini da jednostavno od ovog ne moze bolje, tj. slika mi je bolja nego na tv-u, dok mi je na kworldu bila 10-30% losija nego na tv-u...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
194.247.209.*



Profil

icon Re: Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom 03.11.2004. u 10:25 - pre 237 meseci
Hvala "Kume"

Koristio sam virtual VCR i pravo da ti kazem nisam obracao paznju na tu opciju "Resample Audio dynamically". Medjutim problem sa Virtual VCR-om sam imao jer nije hteo da mi dozvoli rezoluciju za capture vecu od 320-240. Cim stavim bilo 512-388 ili 640-480 i kliknem na "record" program se srusi. Samo da razjasnim, imam relativno jaku masinu. Athlon XP 1700+ koji je nasviran na 2400+, 512MB RAM-a. Sto se tice frejmova prvi put od tebe cujem za te dve vrste gubljenja. Kako da znam koji su od te 2 vrste. Nekad mi se desava da na pocetku izgubi jako malo, pa da odjednom pocne da gubi po 10 cak 20 frejmova. To odmah znam da ne valja i prekidam capture. Najvise me je zbunilo kada sam pre neki dan prebacivao film od 85 minuta na HDD. Prebacio je ceo film i na moju pocetnu radost video sam da je za ceofilm ispustio nekih 270 frejmova. To mu dodje nekih 11secundi. Medjutim kada pustim film ono opet od pola na dalje tip prvo otvori ustapa se pola sekunde kasnije cuje to sto kaze. Ili neko nekoga mlatne u glavu i tek onda cujes zvucni efekat udarca. Virtual dub kazem hoce da mi kompresuje kad mu ucitam neki fajl ali nece da capturuje.Kad pritisnem ono F6, on stoji stoji (one cifre desno koje treba da pokazuju napredovanje stoje na nulama), dok samo ne izbaci poruku da nesto nije u redu, da treba kao nesto da izmenjam, ali to ne mogu da uradim. Sinoc sam jos nesto pokusao jer mi je IU VCR pobrljavio. Naime poceo je da mi capturuje tako da mnogo upropasti sliku. Sve neke kockice i linije.
Instalirao sam WinDVD Creator i neke slicne mu programe sa ciljem da capturujem u MPEG2 ili DVD Pal kvalitetu. Uspeo sam polovicno. Dobra vest je da je slika odlicna i da kada to posle iskompresujem u Virtual dub-u ispadne sasvim solidno. Losa vest koju treba da analiziram je da mi capturuje audio jako jako slabo. To prevazidjem tako sto u virtual dub u odesavanju za kompresiju, namestim kod audio settings, audio volume 600%. Za sinhronizaciju cu tek da vidim danas kad pustim onaj film ponovo.
Inace probao sam i Dr DivX, ali mi isto napravi desinhronizaciju od pola filma pa na dalje. Inace mora se priznati da je slika OK.
I na kraju, jako sam zadovoljan slikom koju mi daje Terratec.Ne znam sada da li je bolja nego na TV-u ali sigurno nije losija. To mi je inace prva i jedina TV karta koju sam imao, i dugo sam odlucivao koju cu uzeti. Sada se pitam da li sam dobro postupio, jer ne znam sta cuako ne uspem da resim probelm desinhronizacije.
Jel sme da se ovde ostavlja e-mail pa da mi nastavimo prepisku posto vidim da si do sada jedino ti odgovorio?
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom 03.11.2004. u 12:35 - pre 237 meseci
Da bi u virtualVCR-u video ono sto grebujes u rezolucijama vecim od 288 horizontalnih linija, chekiraj smart tee prewiev (mislim da je u opciji filters). Imas ikonu TV-a, da bi uopste video prewiev, i ikonicu sa nekim sitnim brojevima koja otvara status window, gde vidis broj ispustenih frejmova, prenesene megabajte i odnos sinhronizacije (desinhronizacije) izmedju video i audio signala. Uf, ova izjava nije bas najtacnija al' ne znam kako da drukcije opisem razmimoilazenje audio i video semplova.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom 03.11.2004. u 12:57 - pre 237 meseci
Nema veze sto niko nije odgovorio, neko ce mozda imati nekad slican problem, pa ce procitati ovo, dakle slobodno mozemo da pisemo ovde...Kao prvo Resample Audio Dynamically apsolutno moras da ukljucis u v.vcr-u inace ce dolaziti do desinhronizacije (ne znam sta treba kod iuvcr-a da uradis tacno). Malo je cudno da ti se v.vcr srusi kod vece rezolucije, tako da ili ti drajveri nisu dobri (ko zna koji drajveri, ne mislim samo na drajvere za tv) mada bih ja u svakom slucaju probao da "odsviram" procesor - pogotovo ako si malo nasvirao i magistrale. Inace, za capture VHS-a ti ne treba rezolucija veca od 384*288 jer iz VHS-a i ne mozes da izvuces vise (ne znam tacno da li je ova rezolucija VHS-a ali ili je ova ili neka malo manja). Kolor format treba da ti bude YUY2, ne znam da li si i ovo podesio. Audio nema potrebe da snimas na 44100 KHz, jer tesko da na VHS-u opseeg ide i do 16KHZ a kamoli do 20KHz, tako da to slobodno mozes da stavis na 32000 KHz. I nikad nemoj da kompresujes direktno audio, ve cuvek prvo u PCM. Moguce da iuVCR ne prikazuje dropped i dropped2, ali v.vcr ih prikazuje, a cini mi se i v.dub. Sto se tice audia terratec valjda automatski snima uvek sa istom jacinom koja je kao sto kazes dosta slaba, ali to nije problem zato sto kasnije moze da se pojaca u v.dub-u kao sto si i rekao da radis. Sve u svemu, ocigledno nesto nisi dobro instalirao ili si malo presvirao makinu, jer ne vidim neki drugi razlog da v.vcr puca na rezoluciji vecoj od 320*240, pa je prva stvar kojuu bih ja uradio da vratim mashinu u normalu. Sa XP1700+ mozes bez problema da grebujes direktno u DIVX na rezoluciji 384*288 + da ukljucis resize filtar u divx kodeku na recimo 512*384, tako da znas da ti procesor nije kriticna komponenta, pogotovo za huffyuv i pic mjpeg....Eto tako....malo experimentisi...Evo sa vidim i ovaj GjaGji-ev post - da, moguce da ako ti ovo nije cekirano dolazi do problema...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
194.247.209.*



Profil

icon Re: Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom 04.11.2004. u 08:08 - pre 237 meseci
Puno hvala obojici na pomoci. Posle saveta sada mi radi Virtual VCR onako kako sam zamislio, bar sto se tice rezolucije. Video sam i ono dropped i dropped2, i u par isprobavanja za capture od po minut, ispustio je samo na pocetku po 5 ili 6 frejmova i to je to. Slika je super, nema bitne razlike izmedju picvideo mjpeg-a i huffyuv-a, ali cu ubuduce raditi sa picvideom jer je razlika u velicini fajla velika. Naime huffyuv mi napravi oko 280-250MB za minut a picvideo oko 80-90MB. Tek cu danas isprobati ovu varijantu i valjda ce upaliti. Samo da vas izvestim da sam juce uspeo u WinDVD creatoru da odradim film od 1h 43minuta bez problema. Radio ssam ga u rezoluciji 720-576, pal, mpeg2-DVD high quality (oko 8000kbs). Napravio mi je fajl od oko 6.5GB, najvaznije je da nema desinhronizacije i slika je kao sa DVD-a. Kad sam to obavio, u virtual dub-u sam isekao parf rejmova na pocetku i na kraju filma, i to onda zadao da kompresuje u dva prolaza na 1300kbs -DivX 5.21. Sada se pitate sto bas u 1300, nisam hteo manje jer hocu da dobije na kvalitetu a i onako sada filmove snimam na DVD-R diskovima, pa mi nije bitno da film zauzima 700MB. Posto je trebao jako kasno da zavrsi kompresovanje, nisam video finalni produkt (videcu kad se vratim s posla), ali znam da je "projected file size" bio oko 1.05GB. Odabrao sam tu varijantu da mi komotno na DVD-R moze stati 4 filma koje uradim na ovaj moj nacin. Ako mislite da gresim tj. da mogu da spustim bitrate u DivX-u na 1200 ili 1100 ili cak 1000, recite slobodno.

E da sada mi i zvuk radi kako treba. Znaci nema vise toga da mi znatno umanji jaciinu zvuka. Jos samo danas da isprobam virtual VCR, i ako proradi bice super

Jos jedno pitanje na kraju. Znaci kada hocu da snimam u mpeg2 formatu (DVD), koji su tu programi jos dobri. Ja sam isprobao samo ovajWinDVD creator,koji nije los ali mi se ne svidja interface. Cuo sam za sledece programe ali ih nemam, pa koje predlazete: Power Director 3, Pinnacle Studio 9, Ulead DVD workshop 2 itd.
Veliki pozdrav i puno hvala jos jednom
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom 05.11.2004. u 02:13 - pre 237 meseci
Nikako ne spustaj bitrate za Divx, to drasticno utice na kvalitet, ustvari ja bih to jos povecao za par stotina - mediji su danas stvarno dzaba ;) Sto se tice ovih programa za koje pitas, nemam pojma jer nikad nisam radio sa njima...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom 16.12.2004. u 16:26 - pre 235 meseci
Citat:
the.kum: sto se tice terrateca ja ga imam takodje i ponekad dok vrsim capture sa tv-a na pocetku snimanja dobijem 20-100 dropped frejmova i tu je kraj sinhronizovanom zvuku i slici - nisam jos utrvdio razlog ovome,

Da odgovorim samom sebi - razlog je bio taj sto je particija na kojoj sam snimao bila poprilicno fragmentirana - u principu najbolje bi bilo da se snima na cistu particiju....
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Terratec 400 TV Karta, Problem sa Audio Video desinhronizacijom

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.