Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tomcat prikazuje sadrzaj direktorijuma umesto index strane

[es] :: Java :: tomcat prikazuje sadrzaj direktorijuma umesto index strane

[ Pregleda: 5595 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djura1

Član broj: 16156
Poruke: 111
*.rcub.bg.ac.yu.



+3 Profil

icon tomcat prikazuje sadrzaj direktorijuma umesto index strane18.10.2004. u 08:13 - pre 236 meseci
Skinuo sam source neke aplikacije sa CVS-a, kompajlirao ga po uputstvima i napravio WAR fajl. To je sve proslo OK. Medjutim, kada uradim deploy na Tomcat, umesto prve strane aplikacije se prikaze sadrzaj WAR arhive, i to svi direktorijumi osim WEB-INF. Malo sam gledao deployment descriptor, i izgleda mi OK.
JSP strane se nalaze u WEB-INF/jsp, <welcome-file> je WEB-INF/jsp/logon.jsp, koja se tu i nalazi.
Gledajuci unutar WAR arhive, vidim da se WEB-INF zove web-inf (malim slovima). Da li ovo ima neke veze? I ako vec prikazuje sve direktorijume, zasto ne prikaze i web-inf?
Nadam se da neko moze da mi da neki predlog. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: tomcat prikazuje sadrzaj direktorijuma umesto index strane18.10.2004. u 10:25 - pre 236 meseci
Hmm pa WEB-INF je sistemski direktorijum i netreba ga prikazivati, to je iz security razloga, btw ti moras tomcatu u config fajlu da deklarises sta otvara kad pozoves 127.0.0.1/nesto, znaci odes u tomcat dir pa u folder conf i tamo ces naci web.xml e na kraju tof file-a mora da stoji nesto ovako:
Code:

  <welcome-file-list>
    <welcome-file>index.html</welcome-file>
    <welcome-file>index.htm</welcome-file>
    <welcome-file>index.jsp</welcome-file>
    <welcome-file>Index.jsp</welcome-file>
  </welcome-file-list>


Znaci tu podesavas sta je welcome file, tu sad stavis sta hoces da pozove kad odes na neki dir znaci mozes da stavis unutra
Code:

<welcom-file>blah.htm</welcom-file>


I kad odes na primer na http://localhost/nesto
On ce ti otvarati blah.htm ili index.html ili index.jsp ili Index.jsp, pa ti tu stavi sta god hoces ;)
 
Odgovor na temu

djura1

Član broj: 16156
Poruke: 111
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: tomcat prikazuje sadrzaj direktorijuma umesto index strane18.10.2004. u 17:44 - pre 236 meseci
OK, to razumem, ali ova aplikacija ima svoj web.xml, i u njemu definisanu welcome-file-list
Code:

<welcome-file-list>
   <welcome-file>/WEB-INF/jsp/logon.jsp</welcome-file>
</welcome-file-list>


Znaci, JSP-ovi se nalaze u direktorijumu WEB-INF/jsp, i strana logon.jsp postoji. Probao sam da u Tomcatovom web.xml ubacim liniju
Code:

<welcome-file>/WEB-INF/jsp/logon.jsp</welcome-file>


ali ne vredi. Sta jos mogu da probam?
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
194.247.216.*



+1 Profil

icon Re: tomcat prikazuje sadrzaj direktorijuma umesto index strane19.10.2004. u 11:56 - pre 236 meseci
Ajmo redom:
- WEB-INF je sistemski direktorijum i ne možeš mu pristupiti sa klijenta. To znači da ni stranicama koje se nalaze u folderu WEB-INF/jsp nije moguće pristupiti direktno. Ne vredi da podešavaš welcome file list u ovom slučaju.
- welcome file list predstavlja listu onih fajlova koje treba prikazati u slučaju da ne navedeš naziv fajla u URL-u. Znači ako zadaš url koji ne sadrži fajl već pokazuje na neki direktorijum (na primer: http://server:port/neka_aplikacija/) kontejner bi trebalo na osnovu liste welcome fajlova da proba da pronađe fajl u tom direktorijumu koji treba prikazati. Većina web servera koristi index.html kao default stranicu a na ovaj način ti možeš setovati i neke druge fajlove kao default. U tvom slučaju, ako u URL imaš samo naziv aplikacije, tj root folder za aplikaciju, i ako u tom folderu ne postoji logon.jsp, kontejner neće moći da prikaže ništa (osim eventulano sadržaja direktorijuma).
- Po defaultu, Tomcat omogućava listanje direktorijuma ako ne može da pronađe welcome file za zadati direktorijum. Ako želiš da isključiš ovo, onda treba u web.xml fajlu od Tomcata ($TOMCAT_HOME/conf/web.xml) setovati init parametar listings na false u default servletu.

E sad, što se tiče tvog problema, s obzirom da su jsp stranice pod WEB-INF, predpostavljam da je aplikacija pravljena tako da im se i ne pristupa direktno već se vrši redirekcija iz nekog servleta (iliti MVC patren). Pogledaj u web-xml koji servleti postoje i na koje url paterne su mapirani. Verovatno se jedino tako može pristupiti aplikaciji.

Dejan
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.ptt.yu.

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: tomcat prikazuje sadrzaj direktorijuma umesto index strane20.10.2004. u 16:44 - pre 236 meseci
Ovako,

Ja sam ih naterao da stave sve *.jsp strane tu gde jesu.

Uradio sam to zbog toga sto aplikacija ni ovako ne valja. A dok ih nisam naterao to da urade u meniju su bile sto direktni linkovi do jsp strana sto action-mappings. Uradio sam to zbog toga sto je applikacija svuda pucala mahom zbog toga sto ima strane a nema beana kog treba da ima. Insistirao sam jos na mnogo stvari ali ...
I da ne duzim vise ...
Napravi stranu index.jsp u web direktorijumu i u nju stavi <jsp:forward page="logon.do"/> i nemoj da se nadas da odatle aplikacija radi jer ne radi.

Ustvari stavicu je ja pa se samo update-uj.


 
Odgovor na temu

djura1

Član broj: 16156
Poruke: 111
*.rcub.bg.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: tomcat prikazuje sadrzaj direktorijuma umesto index strane21.10.2004. u 07:42 - pre 236 meseci
Hvala na odgovoru, Veljo. Vec sam bio digo ruke.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: tomcat prikazuje sadrzaj direktorijuma umesto index strane

[ Pregleda: 5595 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.