Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...

[ Pregleda: 4542 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JumperJoe
Beograd

Član broj: 26704
Poruke: 12
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...13.10.2004. u 10:42 - pre 237 meseci
Planiram da prevodilacke usluge prodam preko neta u inostranstvu.Citajuci razne
postove na ovoj grupi odlicio sam se da otvorim dev.racun kod Delta banke.Stvarno su ok,za cas posla,bez ucesca,dobijes i mogucnost da proveravas
uplate na njihovom sajtu.Medjutim,receno mi je da instrukcije za naplatu koje sam
dobio u A4 formatu,i koje treba da posaljem uplatiocu putem faxa ili maila ,moraju
se isto tako doneti(dakle na papiru) u banku u inostranstvu da bi kupac uopste mogao da mi posalje kintu.To vec komplikuje stvar,da li doticni ima fax,skener ili slicno.Pitanje: da li postoji jednostavniji nacin da mi stigne kinta na dev.racun Delte,osim ovoga? Pretpostavljam da moze ali nisam bas ukapirao sve ono oko EBanking Gold,itd... Western Union je preskup za male uplate...
Unapred hvala
pozdrav

JJ
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...13.10.2004. u 12:04 - pre 237 meseci
Ne moze drugacije. Bilo je reci ranije o otvaranju svojevrsnih deviznih racuna kod stranih posrednika, pa pogledaj ranije teme.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...13.10.2004. u 12:25 - pre 237 meseci
Imam devizni kod Delta Bamke i naplacivao sam preko njega i nisam imao problema oko slanja isntrukcije. Prosto sam prekucao instrukciju i slao emailom.

Mozda su ti oni tako rekli da bi smanjili mogucnost greske prilikom prekucavanja.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...13.10.2004. u 12:29 - pre 237 meseci
Citat:
nisam imao problema oko slanja isntrukcije.

Nije covek ni rekao da moze biti problema oko slanja, vec oko stampanja i nosenja u banku od strane uplatioca (npr. nema stampac).
Kad smo vec kod toga, ne mora da stampa, dovoljno je da prepise na a4 papir...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

JumperJoe
Beograd

Član broj: 26704
Poruke: 12
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...14.10.2004. u 20:53 - pre 237 meseci
Cimno sam prijatelja iz US da pokusa sa rucno prepisanim instrukcijama
pa da vidimo da li moze,ocekujem da to odradi do kraja sledece nedelje.
Napisacu kako je sve ispalo
Pozdrav
JJ
JJ
 
Odgovor na temu

joejoe

Član broj: 9240
Poruke: 52
*.etf.bg.ac.yu.



+96 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...15.10.2004. u 13:11 - pre 237 meseci
- Ma lako je kad je posiljalac covek, pa mozes da se dogovoris, ali sta kad je posiljalac neki internet servis [moneybookers] cija web forma 'priznaje' samo brojeve racuna sastavljene od slova i cifara, bez povlaka i slasheva? Kako onda srociti deltin broj deviznog racuna koji inace glasi xx-302-yyyyy/z?
- I usput, da li delta daje na uvid izvestaj o transakciji, posto moneybookers trazi jedan podatak iz istog radi verifikacije?
Herzliche grusse
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...15.10.2004. u 16:20 - pre 237 meseci
Citat:
Kako onda srociti deltin broj deviznog racuna koji inace glasi xx-302-yyyyy/z?
Ljudi pa vi nista ne razumete...
Sav devizni promet za odredjenu valutu obavlja jedna banka (jednom sam komentarisao put uplate iz komercijalne banke u Budvi za Komercijalnu banku u Beogradu, koji je isao preko Frankfurta.

Dakle, banka zaduzena za SVAKI swift transfer za EUR je:
Deutche bank AG
Frankfurt, FR Germany

Delta banka ne moze kod te banke dobiti neki racun koji nije po standardu te banke, znaci nema govora ni o kakvim povlakama i slash-evima! Svaka banka na zemaljskoj kugli kod Deutche bank ima racun napisan u istom formatu!

Ono sto vas zbunjuje je broj vaseg racuna kod Delta banke, sto uplatioca i njegovu banku mnogo ne zanima, njegovo je da dostavi uplatu tvojoj danci (Delta), a po kakvim kukama i kvakama delta identifikuje tebe, to njega uopste ne zanima!

Drugim recima, sa gledista uplatioca, primalac novca nisi ti, vec delta banka, a tvoji podaci se navode samo kao informacija delti da zna sta da radi sa parama. Jasnije?

Stranoj banci su podaci za placanje bitni da bi mogla pravilno da popuni nalog za uplatu, a da li ce biti dostavljeni odstampani, napisani rukom ili ispricani napamet, to je totalno nebitno, izuzev ako je politika banke takva da to ucini bitnim.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

joejoe

Član broj: 9240
Poruke: 52
*.etf.bg.ac.yu.



+96 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...15.10.2004. u 18:58 - pre 237 meseci
Citat:
pctel: Ljudi pa vi nista ne razumete...

Reshpect, pctel :o)))))
Precicemo preko ovih reci u ime postovanja prema borcu za slobodu misljenja. [Da, i ja mrzim brown-nose freakove...]

No, pctel-e, sta da covek radi kad web forma ima polja
SWIFT Code : DBDBCSBG
Account nr [only alphanum, no '-' or '/'...] : ???
i jos mu malo pa trazi da mu javim sadrzaj nekakvog 'Referenca Field'-a iz bankarske transakcije...

Deltin Call centar, online help i sl su plac majke bozije... Na kraju mi je zena na salteru u zgradi ETF-a rekla da idem u Delta Holding, pa da preklinjem one iz Deviznog [veliko D] da se nesto odradi...

Idem da vadim Choban karticu u ponedeljak...

aj poz!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...15.10.2004. u 19:43 - pre 237 meseci
Pa sad ja ne razumem u cemu je problem. Evo, ovako treba da izgleda uputstvo za prijem uplata, ovo je za komercijalnu banku, od delte dobijas skoro identicno, sa nekoliko cifara razlike:


Prvi pasus (ako se moze tako nazvati) se odnosi na posrednicku banku, Deutche bank je podrazumevana banka za EUR, za $ je neka druga...

Drugi pasus je primalac uplate, to je dovoljan podatak za slanje novca.

Ovo sto nije upisano, tu treba da dodju tvoje informacije, koje zanimaju samo tvoju banku, kako bi znala kome da preusmeri novac. Sluzbenik strane banke uopste ne treba da ulazi u to sta na donjim linijama pise i da bilo sta proverava. znaci, ako tu pise Paja Patak i neki broj, uplata ce doci u komercijalnu banku, a gde ce oni da nadju Paju Patka, to je vec njihov problem, ako se to moze nazvati problemom, jer, nema oni sta njega da traze, on sam treba da se pojavi u banci sa zahtevom za koriscenje novca...

Sad bilo ko ko ima racun kod Komercijalne banke moze da odstampa ovu sliku, upise svoje informacije, posalje uplatiocu ili skenira pa postavi na internet i moci ce da primi uplatu iz bilo koje banke u bilo kojoj zemlji (mislim da cak ne mora ni da bude clanica MMF).


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

joejoe

Član broj: 9240
Poruke: 52
194.106.165.*



+96 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...16.10.2004. u 00:06 - pre 237 meseci
Ma dobro, ispeglacemo to za format racuna, ali ostaje problem sto moneybookers trazi da mu se u roku od 3 dana javi neki podatak iz inicijalne transakcije, na sta se komplet osoblje Delte bechi k'o da pricas klingonski [MB trazi da im javis neki broj koji oni stave u reference field kako bi potvrdili da je sve u redu...]
No dobro, moze ta verifikacija i tako sto sa svoje net-enabled kartice uploadujes 2 EUR, pa cu ici tim puticem...
U svakom slucaju - hvala! Poz!
 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...16.10.2004. u 12:41 - pre 237 meseci
Evo ovako, ja sam imao iskustva sa Moneybookers-om pa ti ih prenosim.

Prvo broj tvog racuna koji kucas je isti onaj koji dobijes od Delte samo bez crtica.

Sto se tice reference field-a to je vrlo zakukuljeno. Taj broj ti se ne prikazuje online niti ga znaju oni na salteru. Moras da ides direktno u odeljenje za transakcije sa inostranstvom, da oni otvore bas taj dokumenat i da sa njega nekako procitaju taj broj. Ja sam srecom imao ortakinju koja u Kg radi u tom odeljenju pa sam uspeo da zavrsim to. Inace bitno je i sto taj reference number ima ograniceno vreme trajanja pa sa tim morad da pozuris. Znaci, samo na salteru trazi da vidis sam dokument tj da te upute na vise instance :-)

Inace Moneybookers prilicno brzo prenosi novac nakon zahteva. Retko prodje vise od 3 dana od zahteva dok novac nije na tvom racunu.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...16.10.2004. u 14:23 - pre 237 meseci
Provereno se može uplatiti samo na osnovu dest. swifta i broja tvog računa (i imena i prezimena na koje je vezano). Banka koja šalje će pronaći najkraću swift rutu za slanje novca. Tako sam na Zepter račun kod nas, samo na osnovu ta tri podatka, primio uplatu iz inostranstva i oni su na osnovu valute i lokacije sa koje se šalje birali posredničku banku sami. Ispadne da su te A4 instrukcije nepotrebne, ili barem ne moraju svuda da se koriste.

Inače u EU su batalili SWIFT i prešli na IBAN, ali mi ćemo za sada još uvek morati da se klackamo na swiftu i plaćamo veliku globu zato što nam država ide putem kojim ide.
 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...16.10.2004. u 22:59 - pre 237 meseci
Da, samo sto mi do tog IBAN-a ima mnogo g... da pojedemo. Mislim da su to besplatne transakcije, koliko sam skapirao likove koji su me ubedjivali da je bolje da mi tako posalju kintu. Tek kad su shvatili da Srbija nije deo Slovenije, odustali su od ideje :-)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.200.62.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...16.10.2004. u 23:10 - pre 237 meseci
Swift su batalili mnogi :)

Ameri se zezaju sa ACH, Euronezani sa IBANOM a u Srbiji!(tm) se uplata na karticu u Vojvodjanskoj banci jos uvek salje faksom :(
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Kad se obogatim,kupit cu si deset kaputa i sto da ne,operirat cu nos...

[ Pregleda: 4542 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.