Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???

[ Pregleda: 4582 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

OMEGA-ST
SPLIT/Solin
Solin-(SPLIT)

Član broj: 9406
Poruke: 131
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: free-st.htnet.hr/omegahac..


Profil

icon Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???11.10.2004. u 01:35 - pre 237 meseci
Svima veliki pozdrav od mene...pošto sam novi na ovome polju,mislim tek sam dobio taj uređaj i ubacio sam soft novi u njega i to tai_16_09_04_v2_04_MT1389 CRO...ali neće da mi titlove ućita,tj neće da mi ih u meniu prikaže nego samo video fajl a titlove sam konvertirao iz sub u srt extenziju...ali opet uzalud,nadam se da ćete naći rješenje za ovaj moj problem???

Veliki pozdrav od OMEGE...
OMEGA HACHER-ST
 
Odgovor na temu

tai

Član broj: 31157
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???11.10.2004. u 21:24 - pre 237 meseci
Amstrad DX 1036????
ne ne i opet ne, sasvim pogresno :-))) DX 3016.xxx.xxxx
MTK1389DE chipset, i td. sad da ne tupim dalje.

Ma mora raditi ako si stavio subtitle sa srt ekstenzijum tj. subrip srt format,
e da kad si u fimlu pritisni subtitle tipku i mora raditi pod uvijetom da je film.avi i film.srt
tj. obvezno moraju imati isti nastavak, ako ti i dalje nesto nije jasno pitaj na [email protected]

koliko ja znam ime datoteke je tai_16_09_04_v2_04_MT1389de.zip
i nalazi se na http://www.geocities.com/tai001hr/dx3016/firmware/
ako se ikako drukcije zove tada fw nisi skinuo od mene, i tko god ga je doradio
nesto je izmijenio i zato ne radi kako treba.

Znaci novo je veci font na divx/xvid srt titlovima
novi DSP
Ima HR izbornik (prevodio sam sa engleskog ali nije savrseno prevedeno, neke starije verzije nisu imale hr izbornik)
Tipka RGB je sad stvarno tipka RGB na daljinskom
Firmware je manji

ma bilo je jos toga novog ali bogme se ni ja vise ne sjecam sta sam sve izmijenio

Pozdrav
 
Odgovor na temu

OMEGA-ST
SPLIT/Solin
Solin-(SPLIT)

Član broj: 9406
Poruke: 131
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: free-st.htnet.hr/omegahac..


Profil

icon Re: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???12.10.2004. u 00:42 - pre 237 meseci
@tai

Ma mala greškica oko broja,al ne zamjeri mi...cijelo popodne se zafrkajem s ovim dvd playerom i za k***c !!!

Ma ubacija sam onaj tvoj zadnji soft na tvojoj stranici,i vidija sam opaku zvjerku na ljevoj strani tv ekrana...heeehhhee....ali mi i dalje neće da učita titlove...mislim kad ubacim CD s video fajlom i titl fajlom u srt extenziji samo mi prepozna video fajl i više ništa nema na ekranu???
Sad u ćemu je kvaka i šta krivo radim???

OMEGA !!!
OMEGA HACHER-ST
 
Odgovor na temu

tai

Član broj: 31157
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???12.10.2004. u 08:10 - pre 237 meseci
Sorry ako tebi ne radi ali koliko ja znam svima radi, ukljucujuci moga prijatelja i cijelu
ekipu na slovenskoj stranici http://www.slo-tech.com/script...izpisitemo.php?threadID=108533
tamo cesto puta postavim link na moj novi fw i opis doticnog u odnosu na stari, u novom
fw-u nema tete nego je tu neki tigar, tetu sam izbacio jer mi klincu znaju uletati u sobu
te kad pozele crtice onda se pojavi teta tako da sam je maknuo radi klinaca.
Nego da se vratimo na bitno.
znaci moramo imati nesto kao Final Fantasy.avi i Final Fantasy.srt da bi uopce radilo.
E posto ukapirah da ima nekoliko verzija srt titla, ona koja radi mora izgledati ovako

1
00:02:26,688 --> 00:02:29,191
Svake noći, isti san.

2
00:02:29,191 --> 00:02:30,943
Ista strana planeta.

3
00:02:31,360 --> 00:02:32,694
Ali zašto?

4
00:02:32,986 --> 00:02:34,947
Što pokušavaju da ti kažu?

5
00:02:41,370 --> 00:02:44,373
Prošlo je 34 godine otkada su
oni stigli na ovu planetu.

6
00:02:44,373 --> 00:02:46,083
I sada dani prolaze,

7
00:02:46,083 --> 00:02:49,002
preživeli su primorani
da žive u ograđenim gradovima.

E sad kad imas film istog naziva kao i srt titl mora, ali mora raditi i srt mora biti formata kao gore.
Najbolje bi bilo da iz sub,txt i inih formata pretvaras u srt programom subtitle workshop
njega mozes naci na http://www.urusoft.net/downloads.php?lang=1
Jedna jako bitna stvar, mozda bas s tim imas problema a da nisi niti svjestan, sub,txt i ini
titlovi koje pretvaras moras sinkronizirati s framerateom fimla (znas ono 25fps, 23,976 itd.) inace se nece poklapati titlovi sa onim kad pricaju.

Znaci kad imas srt i avi istog naziva na cd-u i moj fw i nakon sto pustis film stisnes subtitle tipku titlovi se moraju pojaviti, u ostalom napisat ce ti na ekranu Podnatpisi 01/01 ako je sve u redu i titlovi ce raditi, ako nesto nije u redu to ti nece napisati.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

OMEGA-ST
SPLIT/Solin
Solin-(SPLIT)

Član broj: 9406
Poruke: 131
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: free-st.htnet.hr/omegahac..


Profil

icon Re: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???12.10.2004. u 09:18 - pre 237 meseci
@tai

Ma nema frke,nisam ja reka da tvoj soft nešto zahebaje...nego je stvar valjda oko snimanja na cd i pretvaranja sub u srt.Znam da se treba namjestiti frame-ovi ali oko toga bi se igrao tek kad bi mi se pojavili titlovi..
No ćini mi se da me zahebaje MEDIATEK-ov čip jer sad ne mogu niti jedan drugi firmware ubaciti osim 05 00 03 08 MX dok mi druge zapoćme te onda zabloka i stoji u nedogled...

A to je znaći nanovo ubacivanje flasha,jel sam u pravu?? ako sam u pravu dali bi ti mogao pomoći oko toga???

OMEGA
OMEGA HACHER-ST
 
Odgovor na temu

tai

Član broj: 31157
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???12.10.2004. u 10:43 - pre 237 meseci
Ma ja samo pokusavam pomoci, ako nesto zajebaje samo slobodno reci ionako je jos daleko od gotovog , ali moram priznati da mi je tu nesto cudno,
daj molim te ako ti se da pogledati sa zadnje strane tvog dvd playera pa mi
odtipkaj onaj broj odostraga kod mene recimo ide 3016.311.xxxxx na jednom a 3016.401.xxxxxx na drugom playeru, nesto me zanima pa ako imas vremena i volje prepisati to, mozda mi pomogne shvatiti neke stvari.

Sto se tice ubacivanja fw-a jako je bitno da procitas kako_dograditi_firmware.doc ako vec nisi, jer sve mora biti bas tako ili se nece updetai, mozes ga naci na http://www.geocities.com/tai001hr/dx3016/firmware/how_to_upgrade/

MX ??? moram priznati da za taj nisam cuo,
jedna stvar da ti je stvarno poceo updateati novi fw te stao u nedogled i da ga nakon toga iskljucis vjeruj mi na rijec vise ga nikad ne bi upalio bez serial interfacea i mtktool-a tako da se s gasenjem usred flashanja ne igraj.

Mogu ti pokusati pomoci, reci mi odgud si skinuo taj mx firmware koji si zadnji stavio mozda se sad vise ne zove ime cd-a MEDIATEK niti je datoteka MTK.BIN jer ti to ovisi od fw-a do fw-a isto tako stavis li pogresan fw player ti se vise nece upaliti bez serial interfacea, shemu mozes naci na nazovimo to mojoj stranici iako su to samo direktoriji, naprosto mi se neda dizajnirati samo radi par fw datoteka.
 
Odgovor na temu

OMEGA-ST
SPLIT/Solin
Solin-(SPLIT)

Član broj: 9406
Poruke: 131
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: free-st.htnet.hr/omegahac..


Profil

icon Re: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???12.10.2004. u 23:10 - pre 237 meseci
Ma ne znam ni sam što je,samo ti kažem da mi se to dešava...evo recimo prije sam usnimija tvoj soft na cd i s njim sam ubacio bez greške...međutim kad sam provao ponovno nakon dan,dva s tim istim cd-om više neće(tvoj soft je na njemu,cd-u)a taj soft sam skinuo s neke talijanske stranice nemam ni pojma koje,dok sam šarao netom,i jednostavno mi prekine na pola puta prilikom updejtanja softa i vratašca stoje otvorena i nikako da ide dalje....i moram ga na dugme da izgasim???A sad možda je u tome softu bilo drugo ime ili štati ja znam,ali mi neće i neće više niti s jednim softom,ali sam na ovome šta je u njemu osta uspio da natjeram titlove da idu...jer sam napravija onako kako si mi ti reka,a bila je caka u tome da avi i srt fajlovi moraju imati isto ime,i sad mi radi ok...osim ž,č,ć slova...I slova mi dosta kasnu,ali to se u subtitl editoru rješava s 20,23,25 bf/s...

A broj koji si tražio jeSN 301640110443 eto to bi bilo to....mogu ti ja to mejlati taj soft koji sam poćeo stavljati pa mi je zablokira,i nakon toga sam ubacio ovaj s MX i uspija sam...i nakon toga neće više nijedan soft da primi...a sve mi uredno radi,i pitaj boga po ko zna koji put sam ga gasio na prekidać...

Pozdrav-OMEGA!!!
OMEGA HACHER-ST
 
Odgovor na temu

tai

Član broj: 31157
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???13.10.2004. u 06:33 - pre 237 meseci
znaci 401 je to mi je bilo bitno, sve bi ti trebalo raditi kako treba jer takvog poklonih tati za rodjendan i sve radi savrseno, osim sto po mojem misljenju ima slab domet daljinskog ali to se rijesava lemilicom, stavi se plava umijesto bijele diode i onda je sve super.
Na mom fw-u imas hr slova na divx-ima, stvarno ne znam sta da ti kazem ali posto kazes da sad mozes flashati samo taj mx fw posalji mi link od kud si ga skinuo ili mi posalji taj fw koji sad mozes flashnuti (mx) na mail da vidim u cemu je caka.
Tj zasto ostali ne idu.
 
Odgovor na temu

OMEGA-ST
SPLIT/Solin
Solin-(SPLIT)

Član broj: 9406
Poruke: 131
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: free-st.htnet.hr/omegahac..


Profil

icon Re: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???13.10.2004. u 09:05 - pre 237 meseci
Ma nema frke poslaću ti ga na mail nije problem....nego samo znam da sam ispoćetka bio tvoj soft snimija na cd i ubacivao sam ga savršeno i bez greške,ali nisam odma skužio sistem i caku za titlove pa sam zato minjao soft,i kad sam išao ubaciti 05 00 03 08b od tada mi je poćeo bucati te nisam mogao nikoji više da ubacim jer bi mi na pola zablokao onda sam provao ovaj 05 00 03 08 MX i uspilo je...

nego mi samo reci jel je ubacivanje softa nešto kao prog.fancard-a???
jer ja sam više upućen i bavim se digitalnom satelitskom...
recimo da za u amstrada ubaciti soft,koliko mislim prvo se kroz flash ućita soft pa tek onda preko njega u eprom chip??? i možda je u flashu jedan bit izmjenjen te ne dopušta ubacivanje u eprom nego mi zabloka...možda je nešto tako slićno pa mi zato radi bez greške ali mi ne da više ubacivati novi soft....no da ne duljim ja ti šaljem taj soft na mail pa mi vidi šta je i u ćemu je kvaka...eto volio bih ubaciti otaj tvoj soft jer mi ima i hr meni a i radi hr fontova...
Nego da više ne zamaramo ljude na forumu volija bi da se ćujemo mailom...

Veliki ti pozdrav od OMEGE!!!
OMEGA HACHER-ST
 
Odgovor na temu

tai

Član broj: 31157
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???13.10.2004. u 11:16 - pre 237 meseci
Je slično je prvo se ucita u memoriju pa tek onda presnimi sve u eeprom, ako nece ici nikako drukcije skini shemu za spajanje dvd playera na com port sa moje adrese ne kosta te puno slaganje toga koliko se ja sjecam oko 3 eura, pa ti posaljem onda eeprom flash file i mtktool program za programiranje, vidis stvar je u tome da se flash verzija fw-a i cd verzija ponesto razlikuju pa ako nece ici nikako preko cd-a pojasnim ti ovaj postupak flashiranja preko mtktoola i rs232 na amstrad konvertera.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Kako natjerati Amstrad DX 1036 da prikaže titlove???

[ Pregleda: 4582 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.